Autor Tema: Šta napravite sa starom optikom pri kupnji nove  (Posjeta: 3775 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Šta napravite sa starom optikom pri kupnji nove
« u: 24. 02. 2010. 22:39:12 »
Pitanje za sve. Što ste uradili sa svim onim optikama koje više ne koristite?
Kupiš optiku za 1200 €, za 1-2 god. izađe na tržište nešto "bolje" odeš kupiš i zamijeniš sa onom "starom".
Onda kupiš novu pušku da bi na nju mogao staviti "staru" optiku, ili optiku držiš u ormaru, ili "stara" ostaje na "staroj" pušci a za novu ide i nova puška ili "staru" optiku prodaš u pola cijene ili?
« Zadnja izmjena: 24. 02. 2010. 23:04:27 od magwin »

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #1 u: 24. 02. 2010. 22:41:10 »
Pitanje za sve. Što ste uradili sa svim onim optikama koje više ne koristite?
Kupiš optiku za 1200 €, za 1-2 god. izađe na tržište nešto "bolje" odeš kupiš i zamijeniš sa onom "starom".
Onda kupiš novu pušku da bi na nju mogao staviti "staru" optiku, ili optiku držiš u ormaru, ili "stara" ostaje na "staroj" pušci a za novu ide i nova puška ili "staru" optiku prodaš u pola cijene ili?


Ja svoju optiku koju sam koristio sasmo godinu dana poklonio bratu....

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #2 u: 24. 02. 2010. 22:43:10 »
Samo nazme, malo taj okular od 20mm je uzak za ceku..mislim jutro, suton....posebno u Lea.

Sve prodam, obicno privatno...
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #3 u: 24. 02. 2010. 22:43:26 »
Pitanje za sve. Što ste uradili sa svim onim optikama koje više ne koristite?
Kupiš optiku za 1200 €, za 1-2 god. izađe na tržište nešto "bolje" odeš kupiš i zamijeniš sa onom "starom".
Onda kupiš novu pušku da bi na nju mogao staviti "staru" optiku, ili optiku držiš u ormaru, ili "stara" ostaje na "staroj" pušci a za novu ide i nova puška ili "staru" optiku prodaš u pola cijene ili?

U par slucajeva sam ostavljao staru optiku,znaci prodao pusku bez optike..nekoliko puta sam prodao komplet sve....ali u sustini gledam da svaki put pri promjeni kupim malo bolju optiku nego ranije... happi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #4 u: 24. 02. 2010. 22:53:46 »
Samo nazme, malo taj okular od 20mm je uzak za ceku..mislim jutro, suton....posebno u Lea.

Sve prodam, obicno privatno...

Ja ti na čeku idem da se odmorim i nisam opterećen sa odstrelom tako da me to sa 20mm ne muči previše i nisam o tome ni razmišljao. Prvo kad dođem na čeku navijem alarm na mobu, onda nešto pojedem,popijem pa mozak na pašu. Malo kunjam i tako prođe vrijeme dok se oglasi alarm. Onda kući.
Ako se netko sad pita koji k...c onda uopće idem na čeku, čeka mi je dobar izgovor, a ipak postoji mogućnost da nešto naiđe.

Pitam za ove "stare" optike jer ako stalno kupuješ novo za dosta love, staro poklanjaš ili prodaješ jeftinije, koliko se love "popuši" u cca 5-6 godina?
A mislim da sa novom nećeš odstrijeliti ništa bolje nego što bi sa "starom".

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #5 u: 24. 02. 2010. 23:01:04 »


Nazime..uzmes pusku i optiku..odes u radnju,izaberes sta bi htjeo i doneses prodavacu i pitas "Koliko?!"...on fino sracuna...ti onda izvadis to sto vec imas i pitas njega "Koliko?!"..on ti kaze pa onda uzmi ili ostavi! teaa Kako se nagodite...a u pravilu sto skuplje kupujes vise ti "vrjednuje" to sto si donjeo! Biznis je biznis....svi moraju od neceg da zive! d4
« Zadnja izmjena: 24. 02. 2010. 23:57:59 od magwin »
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Šta napravite sa starom optikom pri kupnji nove
« Odgovori #6 u: 25. 02. 2010. 00:03:00 »
iako imam neku staru, koristim ju za njenu namjenu doživotno!(naravno ako slučajno ne odapnem prije nje)
za novu namjenu kupujem samo nove ali problem mi je šta sam počeo izmišljati nove namjene.........  happi

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Šta napravite sa starom optikom pri kupnji nove
« Odgovori #7 u: 25. 02. 2010. 01:56:51 »
Jednu sam stavio na samostrel, jedna jako kvalitetna mi stoji u ormaru i stavit ću ju na dršku od metle da što preciznije mogu počistiti dvorište (u biti uopće se nesjećam odakle mi ta optika  ččč )
... a jednu Zeisovu optiku sam čak uspio izgubiti u šumi  uf

Imam jednu tasco namontiranu na karabinu i nju ću (ako ju ikada uspijem pokvariti) staviti na zid kao uspomenu na raznorazne namjerne torture koje je bez problema izdržala.

Offline syncm2

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Šta napravite sa starom optikom pri kupnji nove
« Odgovori #8 u: 25. 02. 2010. 08:54:10 »
Jednu sam stavio na samostrel, jedna jako kvalitetna mi stoji u ormaru i stavit ću ju na dršku od metle da što preciznije mogu počistiti dvorište (u biti uopće se nesjećam odakle mi ta optika  ččč )
... a jednu Zeisovu optiku sam čak uspio izgubiti u šumi  uf

Imam jednu tasco namontiranu na karabinu i nju ću (ako ju ikada uspijem pokvariti) staviti na zid kao uspomenu na raznorazne namjerne torture koje je bez problema izdržala.


Kad montiraš na metlu bit će to optička metla, mislim da bi trebao na vrijeme zaštititi patent hao


Jel to onaj Tasco za kojeg pišu znalci na forumu da ne valja?
9A7PSD

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Šta napravite sa starom optikom pri kupnji nove
« Odgovori #9 u: 25. 02. 2010. 09:23:41 »
Kupio sam novu optiku prošle godine, d4, a staru sam na nagovor dois "prodao" jednom "lovcu" za 100 eura, pa neko vrijeme nije bilo ni optike ni eurića - sad je doma i nije na prodaju - ko zna kad će dobro doći  zagi zagi zagi

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Šta napravite sa starom optikom pri kupnji nove
« Odgovori #10 u: 25. 02. 2010. 09:29:26 »
syncm2, patentiranje je već u tijeku, a što se tiče konkretno ovoga tasca koji ja imam... Nemoguće je što je ta optika sve izdržala i još uvijek fercera.
A sad, istinabog, u globalu se nisu pokazale. Ko ga  pesi dok ide neka ide.

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Šta napravite sa starom optikom pri kupnji nove
« Odgovori #11 u: 25. 02. 2010. 11:04:48 »
Da li su te stare optike baš tako loše, a bile su dobre dok nismo imali bolje. Moramo priznati i sami sebi da u većini slučajeva nije za promašaj kriva optika ili puška nego oko ili ruka ili srce ili sve zajedno, zato i ta stara optika možda nekad .... ččč ččč ččč, a naravno svi volimo imati nešto novo, dobro, lijepo jer što ćeš nova metla uvijek dobro mete pa makar i sa optikom hao hao hao

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Šta napravite sa starom optikom pri kupnji nove
« Odgovori #12 u: 25. 02. 2010. 11:07:19 »
Valja uvijek novo probat...pa makar i metlu ;) :-*
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Šta napravite sa starom optikom pri kupnji nove
« Odgovori #13 u: 26. 02. 2010. 10:01:11 »
Optika i puška su kod mene jedno tijelo i nema šanse da ih razdvajam. Kad kupujem optiku onda gledam da je to top kvaliteta (već sam rekao da optika mora vrijediti barem koliko i puška). Obzirom da sam odlučio ne prodavati svoje puške (čuvam za sinove) nemam problema sa starim optikama, već sa novim puškama (kamo ih spremati).

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: Šta napravite sa starom optikom pri kupnji nove
« Odgovori #14 u: 26. 02. 2010. 10:02:52 »
Slatke brige Tava, slatke brige ;D ;D ;D
Moj Zagreb tak imam te rad...