Autor Tema: STEINER optike  (Posjeta: 9307 vremena)

Offline Mikic

  • K
  • *
  • Postova: 7
STEINER optike
« u: 28. 05. 2015. 09:11:00 »
Pozdrav svima,

Gledao sam po internetu optiku Steiner Nighthunter Xtreme 3-15x56 i izgleda mi dobro.

Da li je neko od vas imao iskustva sa ovim optikama?

Dobar pogled! :)

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: STEINER optike
« Odgovori #1 u: 29. 05. 2015. 08:28:28 »
To bi trebao biti odličan za mrak ...

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: STEINER optike
« Odgovori #2 u: 29. 05. 2015. 13:43:23 »
Relativno novo na ržištu s dosta jakom cijenom, ja bi ih pustio par godina neka se dokažu u optikama, dalekozori su im dobri ali optika je ipak nešto drugo,
Imam upalu volje.

Offline Dubravko

  • K 100
  • **
  • Postova: 403
Odg: STEINER optike
« Odgovori #3 u: 07. 07. 2015. 19:39:08 »
Dali netko ima optiku Steiner Nighthunter Xtreme 3-15x56 ili 2-10x50, ako mu nije problem postaviti fotografiju uslikanu kroz optiku da se vidi končanica može jedna fotografija na najmanjem povecanju a jedna na najvecem. To bi mi puno pomoglo u odluci o izboru optike nemam ju nigdje u blizini priliku držati u ruci, a sa neta nemogu naci realne fotografije končanice, sa onih sa orginal sreiner stranice nemožeš procijeniti njenu debljinu. Unaprijed hvala!
Dobra Kob!

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: STEINER optike
« Odgovori #4 u: 07. 07. 2015. 22:03:39 »
Evo jedna ako će koristiti.
Sve piše na slici.

Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: STEINER optike
« Odgovori #5 u: 08. 07. 2015. 07:48:08 »
Za moj su ukus ove debele predaleko.Ako trebas podignuti malo imas bolju orijentaciju ili ako je jako jako mrak a po ovoj slici nebih rekao da je to Dämerung lako odredis pogodak tako da debele naslonis na sredinu divljaci a donjom debelom znas gdje udara zrno.No ako si Ti zadovoljan to je najvaznije jer Ti kupujes.
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Dubravko

  • K 100
  • **
  • Postova: 403
Odg: STEINER optike
« Odgovori #6 u: 08. 07. 2015. 09:23:39 »
Baš zbog toga mi je trebala fotografija, na onima sa sreinerove stranice to nija tako. To što je tako udaljena debela linija od centralne točke, to mi je velika mana i nesviđa mi se ni malo?
Dobra Kob!

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: STEINER optike
« Odgovori #7 u: 08. 07. 2015. 09:38:13 »
Nije to toliki problem,za mene mana vecina koncanice je kad je tacka ugasena ne poznaje se nista nego samo krst gde se linije presece.Kod kahlesa je drugacije i za mene najbolja koncanica za lov.I kad je tacka ugasena poznaje se ili izdvaja se tacka od linije.Ja cak sto vise i ne koristim crvenu tacku.Ta tacka na kahlesa poznaje se cak i kad je vidivost vrlo slaba cela koncanica odvaja se od tame.Imam i s&b zenita i nema onu tacku kad je ugasena.
Dubravko kad vec si spreman da odvojis toliko para za optiku moj savet je uzmi si kahlesa helia5 I uzijav u lovu.
Pozdrav.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: STEINER optike
« Odgovori #8 u: 28. 01. 2016. 00:48:00 »
Gledao na optictrade steiner optike i vidio sam steiner range 4-16x56, to je neka nova serija ili sta.
Cenom je dosta jeftinija od njihove serije night hunter xtreme, zna li ko sta.
Pozdrav.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: STEINER optike
« Odgovori #9 u: 28. 01. 2016. 04:10:09 »
Nedavno sam ih na sajmu sve dobro pregledao jer Beretta je gladan lav koji niej zadovoljan prodajom Burris i Steiner optika koje im pripadaju. Steiner dvogledi se daleko bolje prodaju nego nisani iz poznatih razloga.  Ima noviteta i novih koncanica na nisanima neke od njih nisu bas za evropski lov i probleme. meni se svidio za vase uvjete lova Nighthunter Extreme 3-15x56 koji ima cistu i dobru koncanicu sa crvenom tockom a svo ostalo izgleda dobro uradjeno na 30 mm cijevi a slican mu je i 2-10x50 samo su oba dobro skupa u odnosu na slicnu konkurenciju. Dobar dojam je ostavio i T5Xi 5-25x56 ali to je takticka optika koja nije za vas nacin lova a slicno je i sa GS 3 modelom u 4-20x56. Ovaj zadnji ej tipican americki LR nisan za dnevni lov na otvorenim terenima. Ucinilo mi se da je staklo na Nighthunter Extreme puno bolje ( kontrast i ostrina) nego na GS 3 modelima. 1-5x24 i 1.6-8x42 su bili cisti i prozracni ali za tu cijenu bi radje kupio nesto po meni bolje ili kvalitetnije. Imaju jos jedan model u 1-5x24 kao takticki 5102 za 308W koji je jefitniji a dosat dobar u odnosu na NightHunter. Naravno ovo je samo gledano i pipano na sajmu a ne u sumi ili lovu pa nije lako dati objektivan sud. Sve izgleda dobro ali kako rade turete i staklo u lovu je tesko reci. Eye releif mi se ucinio manji nego kdo drugih poznatih kompanija. Ime je dobro ali se ipak mora dokazati u ovoj grupi proizvoda.Vojni program M5Xi mi se cini da je poprilicno pokrao Kahles koncanice za takticke namjene inace jednu od najpopularnijih koncanica kod LR strelaca. Milsim da su uglabvnom malo preskupi za ono sto nude i da ne mogu dugo zivjeti na slavi starog Steneira i cuvenih dvogleda kao sto niej mogla ni puno poznatija i veca Leica kad je pocela sa optickim nisanima.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3160
Odg: STEINER optike
« Odgovori #10 u: 28. 01. 2016. 04:26:23 »
Steiner dvogledi se daleko bolje prodaju nego nisani iz poznatih razloga. 

Gorane, mozes li mi malo ovo objasniti?
Gente Balcanico!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: STEINER optike
« Odgovori #11 u: 28. 01. 2016. 05:03:51 »
Steiner dvogledi su cuveni globalno za morsku i kopnenu upotrebu a u svoje vrijeme su dobili nekoliko znacajnih vojnih ugovora koji su im donijeli slavu i "brand recognition". prvi Iracki rat pogotovo. Time je njihova popularnost znacajno porasla i prodaja je poludila pa je Karl ( originalni vlasnik) na vrijeme prodao Beretti i odjedrio u svoj svijet. General Swartzkoff je obozavao njihov 8x30 vojni dvogled i cesto se s njim slikao. ugovori sa mornaricama svjetskih sila su donijeli veliki profit za 7x50/ 10x50 i ostale modele sa kompasom i LRF do su artiljetiski ili oficirski/ izvidjaci dvogledi 6x30, 8x30 i noviji 8x30LRF  rasirili jos vise prodaju na ustrb nekih drugih. Beretta je u to vrijeme imala ugovor za pistolj 92F pa su znali koliko dvogleda se prodaje i odmah izrazili zelju da kupe.  Kasnije su se stvari promjenile i US mornaricas je otisla na Fujinon 7x50 u modelu M 25 i pjesadijski 6x30 laser coated dvogled sa mjeracem daljine. Sadasnji pistolj je XD Springfield hahaha. odlicna prizvodnja dvogleda ne znaci automatski i dobra proizvodnja optickih nisana jer ima puno razlika u staklu a i u mehanickim djelovima. laser coating na dvogledu ili optickom nisanu sprjecava otkrivanje pozicije osmatraca pa je definitivno potreba za profesionalce. Dvogledu je vazna mogucnost zadrzavanja originalnih boja dok je nisanu vazan kontrast i ostrina osnovnih boja da bi se otrkrio pomak kamuflinare mete. Mornaricki dvogled treba dobru ostrinu i penetraciju na ruznom sivom i uzburkanom skoro monokromom okolisu dopk je pustinjski pejzaz ljetnog Afganistana potpuno drugaciji okolis.  otkriti mali pomak i kamufliranu metu na 800 m nekad nije lako i potrebna je kontrola ostrine i kontrasta u medijumu zemljaskih boja od kojih se neke frekvencvije lako izgube. ne treba ti dvogled za divljenje bojama pticjih krila nego cijevi koja viri iz kakvog pjescanog rova. mehanika optickih nisana kad se stavi na - 20C ili + 40C se ne ponasa isto tako da su komponente i kvalietta materijala jako vazne za preciznost. keramicki komadi su inertni na razlike u temperaturi ali to treba napravi ti pa onda slozit ii nije nimalo jednostavno niti jeftino. Pogledajte ove linkove ispod.

http://www.steiner-optics.com/binoculars/military/m830r-lrf-military-8x30r-lrf

http://www.fujifilmusa.com/products/optical_devices/government-binoculars/


Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: STEINER optike
« Odgovori #12 u: 28. 01. 2016. 21:55:59 »
Vredi li dati 1000e za steiner rager 4-16x56 ima red dot i paralah turet.Cisto za lov,za 223r varmint karabin, lov docekom. Ili da gledam dalje za te pare.
Pozdrav.


http://www.optics-trade.eu/en/riflescopes/hunting-rifle-scopes/steiner-ranger-4-16x56.html
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: STEINER optike
« Odgovori #13 u: 28. 01. 2016. 22:10:12 »
Sto se tice odnosa cijena ne mogu dati komentar je ne zivim tamo pa ne znam konkurenciju ali sto se tice proizvoda neces se razocarati - vise nego sigurno i dobro.

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: STEINER optike
« Odgovori #14 u: 28. 01. 2016. 22:12:21 »
Hvala Gorane.  zagi
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL