Autor Tema: TASCO optike  (Posjeta: 161128 vremena)

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: TASCO optike
« Odgovori #150 u: 08. 09. 2009. 11:59:20 »
dragan Tasco titan 3-12x52 sam posedovao i ja na obrtnocepnom karabinu CZ 22-250Rem. ,daleko je bolji od Tasco Classic ili Woeld Class.
Tasco je napravio seriju Titan da bi u blagom smisli receno mogao parirati Swarovskom iz tog perioda.
Tasco Titan je dobra optika ali je daleko ispod Swarovskog ,Zeissa,ali o tome ne treba raspravljati koliko novca toliko i muzike.

Pozdrav Goran
nisu svi auti savršenstvo poput Ferraria, a opet i oni se kvare, koliko sam čuo, a opet dalje ima jedna Kia koja ima 7 god granacije na motor i mjenjač. Pa sad koliko smo dugački toliko se pokrijemo...


 Ferrari ne daje garanciju na svoje automobile.  teaa  ;D ;)
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: TASCO optike
« Odgovori #151 u: 08. 09. 2009. 12:18:54 »
dragan Tasco titan 3-12x52 sam posedovao i ja na obrtnocepnom karabinu CZ 22-250Rem. ,daleko je bolji od Tasco Classic ili Woeld Class.
Tasco je napravio seriju Titan da bi u blagom smisli receno mogao parirati Swarovskom iz tog perioda.
Tasco Titan je dobra optika ali je daleko ispod Swarovskog ,Zeissa,ali o tome ne treba raspravljati koliko novca toliko i muzike.

Pozdrav Goran
nisu svi auti savršenstvo poput Ferraria, a opet i oni se kvare, koliko sam čuo, a opet dalje ima jedna Kia koja ima 7 god granacije na motor i mjenjač. Pa sad koliko smo dugački toliko se pokrijemo...


 Ferrari ne daje garanciju na svoje automobile.  teaa  ;D ;)
Ak me razmeš kaj sem štel reći.. potiho se spominju reklamacije na z6 samo valjda ponosni vlasnici o tome šute..

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: TASCO optike
« Odgovori #152 u: 08. 09. 2009. 12:20:26 »
dragan Tasco titan 3-12x52 sam posedovao i ja na obrtnocepnom karabinu CZ 22-250Rem. ,daleko je bolji od Tasco Classic ili Woeld Class.
Tasco je napravio seriju Titan da bi u blagom smisli receno mogao parirati Swarovskom iz tog perioda.
Tasco Titan je dobra optika ali je daleko ispod Swarovskog ,Zeissa,ali o tome ne treba raspravljati koliko novca toliko i muzike.

Pozdrav Goran
nisu svi auti savršenstvo poput Ferraria, a opet i oni se kvare, koliko sam čuo, a opet dalje ima jedna Kia koja ima 7 god granacije na motor i mjenjač. Pa sad koliko smo dugački toliko se pokrijemo...


 Ferrari ne daje garanciju na svoje automobile.  teaa  ;D ;)
Ak me razmeš kaj sem štel reći.. potiho se spominju reklamacije na Z6i samo valjda ponosni vlasnici o tome šute..

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: TASCO optike
« Odgovori #153 u: 08. 09. 2009. 12:29:40 »
dragan Tasco titan 3-12x52 sam posedovao i ja na obrtnocepnom karabinu CZ 22-250Rem. ,daleko je bolji od Tasco Classic ili Woeld Class.
Tasco je napravio seriju Titan da bi u blagom smisli receno mogao parirati Swarovskom iz tog perioda.
Tasco Titan je dobra optika ali je daleko ispod Swarovskog ,Zeissa,ali o tome ne treba raspravljati koliko novca toliko i muzike.

Pozdrav Goran
nisu svi auti savršenstvo poput Ferraria, a opet i oni se kvare, koliko sam čuo, a opet dalje ima jedna Kia koja ima 7 god granacije na motor i mjenjač. Pa sad koliko smo dugački toliko se pokrijemo...


 Ferrari ne daje garanciju na svoje automobile.  teaa  ;D ;)
Ak me razmeš kaj sem štel reći.. potiho se spominju reklamacije na Z6i samo valjda ponosni vlasnici o tome šute..


 Ne znam za to, al ni ja ne bih priznal.  happi happi happi
Čuj, da je odlična, je... nema se kaj za reć!
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: TASCO optike
« Odgovori #154 u: 08. 09. 2009. 14:18:28 »
Pogledao sam malo cijene i usporedio jedan sličan model ako se to može usporediti između modela Tasco-Titan 1.24-4.5x26 končanica s crvenom točkom u Maestralpromakošta 3.071,00 kn (tritisućesedamdesetijednukunu) dok kod Lapis-plus Swarovski Z6i 1-6x24 košta 13.246,00 kn (trinaesttisućadvijestotine četrdesetišestkuna). Razlika na drugim sličnim modelima je i veća.
Da li ovolika razlika u cijeni prati tolika razlika u kvaliteti na nama je samima da donesemo zaključak i odlučimo što hoćemo i li što možemo nabaviti.
 :shok: teaa z10

valdop

  • Gost
Odg: TASCO optike
« Odgovori #155 u: 08. 09. 2009. 18:35:38 »
perop, hočeš reći da je "toyota" land cruiser auto i "lada" niva isto tako, i u pravu si, u jednom i drugom se čovijek vozi, kažu bolje se sirotinjski voziti nego gospodski pješačiti, nego da ne kompliciram puno, nismo svi isto financijski potkovani pa i ne možemo si sve priuštiti ni sve imati, budući da je tako to i je razlog proizvodnje jeftine i skupe robe, a odnos kvalitete između skupe i jeftine optike možemo znati samo ako koristimo jednu i drugu u isto vrijeme i na istom mjestu, svaka roba ima svoga kupca.....

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: TASCO optike
« Odgovori #156 u: 08. 09. 2009. 22:40:32 »
Naj jeftinije je kada kupiš odmah proverenu i dobru stvar sa tradicijom i renomeom.
Ovom vam kažem iz licnog iskustva i ja sam u pocetku svoje lovacke i streljacke dicipline mislio a PUŠKA JE PUŠKA a OPTIČKI NIŠAN JE SVAKI ISTI SAMO JE JEDAN IZVIKAN PA JE SKUPLjI A DRUGI SE JOŠ NIJE POKAZAO PA MU JE CENA NIŽA.
To su samo prazne price nije isto zlato od 9 carata i 24 carata a i jedno i drugo je zlato a cena je razika kao nebo i zemlja.
 offtopic
Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: TASCO optike
« Odgovori #157 u: 09. 09. 2009. 08:30:42 »
Naj jeftinije je kada kupiš odmah proverenu i dobru stvar sa tradicijom i renomeom.
Ovom vam kažem iz licnog iskustva i ja sam u pocetku svoje lovacke i streljacke dicipline mislio a PUŠKA JE PUŠKA a OPTIČKI NIŠAN JE SVAKI ISTI SAMO JE JEDAN IZVIKAN PA JE SKUPLjI A DRUGI SE JOŠ NIJE POKAZAO PA MU JE CENA NIŽA.
To su samo prazne price nije isto zlato od 9 carata i 24 carata a i jedno i drugo je zlato a cena je razika kao nebo i zemlja. offtopic
Pozdrav Goran

Dugo sam već u lovu. Često puta u lovovima kojima sam sudjelovao obični karabini s prosječnom optikom odnesu lako pobjedu nad skupim Blaserima ukrašenim vrhunskom optikom. Lov je kao i zanat ili ga znaš ili neznaš optika tu može nešto pomoći ali ne baš jako puno. Nikoga ne kritiziram samo pokazujem razliku u cijeni. Tko što voli neka i kupi.Uvijek će ljudi braniti svoju odluku o kupnji za ovaj ili onaj model a razlog je uglavnom dublji ili plići džep. Gledao sam cijene i njihove razlike na inozemnim stranicama npr., www.opticplanet.com
Tascovi lovačkii modeli koštaju oko 70 dolara a najskuplji model swarovskog oko 3000 dolara.
Poznavajući američke cijene možemo za 3000 dolara imati tri četiri odlične puške s kvalitetnom optikom. Što bi netko od toga izabrao neka sam odluči izbor je osoban. Opet kažem da ne nikog ne kritiziram poradi kupnje Swarovskog samo postavljam pitanje da li je razlika u kvaliteti ove dvije optike više od 42 puta.
 teaa z10

Offline tomica

  • K 100
  • **
  • Postova: 266
Odg: TASCO optike
« Odgovori #158 u: 15. 10. 2009. 22:11:48 »
Bok drustvo, hitno trebam pomoć! Koja su obilježja originalnog tasco titana?

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: TASCO optike
« Odgovori #159 u: 16. 10. 2009. 00:37:56 »
Ja znam da je titan jedini koji se radi u japanu pa stoga i na njemu piše made in japan a na ostalima in china
Ćaća viče mater plače!

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: TASCO optike
« Odgovori #160 u: 16. 10. 2009. 07:56:23 »
Naj jeftinije je kada kupiš odmah proverenu i dobru stvar sa tradicijom i renomeom.
Ovom vam kažem iz licnog iskustva i ja sam u pocetku svoje lovacke i streljacke dicipline mislio a PUŠKA JE PUŠKA a OPTIČKI NIŠAN JE SVAKI ISTI SAMO JE JEDAN IZVIKAN PA JE SKUPLjI A DRUGI SE JOŠ NIJE POKAZAO PA MU JE CENA NIŽA.
To su samo prazne price nije isto zlato od 9 carata i 24 carata a i jedno i drugo je zlato a cena je razika kao nebo i zemlja. offtopic
Pozdrav Goran

Dugo sam već u lovu. Često puta u lovovima kojima sam sudjelovao obični karabini s prosječnom optikom odnesu lako pobjedu nad skupim Blaserima ukrašenim vrhunskom optikom. Lov je kao i zanat ili ga znaš ili neznaš optika tu može nešto pomoći ali ne baš jako puno. Nikoga ne kritiziram samo pokazujem razliku u cijeni. Tko što voli neka i kupi.Uvijek će ljudi braniti svoju odluku o kupnji za ovaj ili onaj model a razlog je uglavnom dublji ili plići džep. Gledao sam cijene i njihove razlike na inozemnim stranicama npr., www.opticplanet.com
Tascovi lovačkii modeli koštaju oko 70 dolara a najskuplji model swarovskog oko 3000 dolara.
Poznavajući američke cijene možemo za 3000 dolara imati tri četiri odlične puške s kvalitetnom optikom. Što bi netko od toga izabrao neka sam odluči izbor je osoban. Opet kažem da ne nikog ne kritiziram poradi kupnje Swarovskog samo postavljam pitanje da li je razlika u kvaliteti ove dvije optike više od 42 puta.
 teaa z10

Ove rasprave o razlici u kvaliteti optike postaju već smiješne.
Jedno i osnovno je dali lovac ima love za kupiti kvalitetnu optiku ili ne, ako ima onda je obavezno kupi, a ako nema onda neka uzme šta može sebi priuštiti ali ne na način da osporava kvalitetu vrhunskih optika iznoseći bezvezne usporedbe po forumima.
A kad se općenito govori o kvaliteti optika možete li zamisliti lovočuvara, profesionalca koji godišnje u sanitarnom i uzgojnom odstrijelu na desetke komada srneće i jelenske divljači sa montiranom optikom tipa, Tasco, Fomei, Simons i slične i da stvar bude još bolja sve montirano na nekakvoj jeftinoj aluminijskoj montaži.
Mislim da taj bez obzira kakav stručnjak bio nebi dugo radio svoj posao u bilo kojem malo ozbiljnijem lovištu.

Na pitanje šta je kvaliteta optike naveo bih još samo jedan primjer kao odgovor:

Kad danas uzmete u ruke kombinirku i karabin na kojima je prije 40-50 godina ugrađena optika Hensoldt 1,5-6X36, oružje i optika su svih godina dobro raubani i nisu ležali u otrmaru, a vlasnik se ne sjeća kad je zadnji put trebalo upucavati optiku jer otkad je montirana nije došlo do pomicanja končanice, tad ćete shvatiti šta je kvaliteta, a o kvaliteti leća na istoj ne treba ni raspravljati.
I ono što je još bitno, da je i danas bolji izbor kupiti ovakvu polovnu optiku nego bilo koju novu jeftinu optiku.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: TASCO optike
« Odgovori #161 u: 16. 10. 2009. 08:09:09 »
Ja znam da je titan jedini koji se radi u japanu pa stoga i na njemu piše made in japan a na ostalima in china

Na titanu koji mi je na Zastavi ima s donje strane okulara ugraviran serijski broj i made in japan, gleda sam nekidan jednog u lokalnoj trgovini i nema nikakve oznake na tom mjestu  ččč

Imam upalu volje.

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: TASCO optike
« Odgovori #162 u: 16. 10. 2009. 08:17:57 »
taj je pravi......... ;D ;D ;D

Citat:
Kad danas uzmete u ruke kombinirku i karabin na kojima je prije 40-50 godina ugrađena optika Hensoldt 1,5-6X36, oružje i optika su svih godina dobro raubani i nisu ležali u otrmaru, a vlasnik se ne sjeća kad je zadnji put trebalo upucavati optiku jer otkad je montirana nije došlo do pomicanja končanice, tad ćete shvatiti šta je kvaliteta, a o kvaliteti leća na istoj ne treba ni raspravljati.
I ono što je još bitno, da je i danas bolji izbor kupiti ovakvu polovnu optiku nego bilo koju novu jeftinu optiku.

S ovim se slažem i iz svog iskustva mogu reći da ne bi mijenja svoju staru
Zeiss Jennu ZF6/s za 10 Titana ili Bušnela.
3 milimetra  :shok: :shok: :shok: debela stijenka tube, mala i kompaktna, izvrsna slika. jedina mana je šta je još uvijek na fiksnoj montaži, ali i to ćemo brzo prominit.... rol.
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: TASCO optike
« Odgovori #163 u: 16. 10. 2009. 11:09:27 »
taj je pravi......... ;D ;D ;D

Citat:
Kad danas uzmete u ruke kombinirku i karabin na kojima je prije 40-50 godina ugrađena optika Hensoldt 1,5-6X36, oružje i optika su svih godina dobro raubani i nisu ležali u otrmaru, a vlasnik se ne sjeća kad je zadnji put trebalo upucavati optiku jer otkad je montirana nije došlo do pomicanja končanice, tad ćete shvatiti šta je kvaliteta, a o kvaliteti leća na istoj ne treba ni raspravljati.
I ono što je još bitno, da je i danas bolji izbor kupiti ovakvu polovnu optiku nego bilo koju novu jeftinu optiku.

S ovim se slažem i iz svog iskustva mogu reći da ne bi mijenja svoju staru
Zeiss Jennu ZF6/s za 10 Titana ili Bušnela.
3 milimetra  :shok: :shok: :shok: debela stijenka tube, mala i kompaktna, izvrsna slika. jedina mana je šta je još uvijek na fiksnoj montaži, ali i to ćemo brzo prominit.... rol.

Za tvoju Jenu bila bi najbolja neka jeftina aluminijska montaža i nemoj se slučajno zeznuti pa staviti Suhl montažu jer ta bi mogla nadživjeti tebe i tvoje potomke  rol.

Offline tomica

  • K 100
  • **
  • Postova: 266
Odg: TASCO optike
« Odgovori #164 u: 16. 10. 2009. 19:45:35 »
Hvala na informacijama! Ponuđena mi je optika tasco titan 4-12*56, nigdje oznake zemlje porjekla, serijski broj nije utisnut vec zaljepljen ččč! Inace nemam nista protiv taska, koliko para toliko muzike!