Autor Tema: TASCO optike  (Posjeta: 161111 vremena)

Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Odg: TASCO optike
« Odgovori #195 u: 13. 03. 2010. 18:52:19 »
sta kazete o Tasco 3x9x32mm za 22lr u lovca 319 kn , mislim da ne treba bolje za "seoske stetocine"!  fre
Ma nema da ne valja. d4

Offline PHP

  • K 100
  • **
  • Postova: 313
Odg: TASCO optike
« Odgovori #196 u: 14. 04. 2010. 18:39:03 »
Prije par dana navratio u trgovinu koja uvozi i prodaje Tasco sa namjerom da kupim crvenu točku,sva tri modela koja su mi bila ponuđena su proizvodnja Made in China, garancija je 1 godinu
Ðubre se moraš roditi
to nemožeš postati

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: TASCO optike
« Odgovori #197 u: 01. 12. 2010. 08:41:17 »
Zamrla tema - Tasco 3-9x44 iz 1990te daljina pucanja 100m, metak rađena lapua mega 12gr, grupa cca 1,5-2cm.. Mislim da je tasco odradio...
Moj Zagreb tak imam te rad...

Offline Ambra

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: TASCO optike
« Odgovori #198 u: 31. 01. 2011. 10:43:54 »
Imao sam taska euro klas 3-12x52 na 300wm, nije bio tako loš. Držao je grupu. Samo je i kvaka da je original japanski, znači ima ugravirano made in japan i serijski broj. Ne sjećam se garancije 10 ili 20g. Mana mu je bila loša vidljivost na mjesečini i pre tanka 30-30 končanica. Te stare serije se ne mogu porediti sa ovim kineskim verzijama koje i da ih ne montiraš na pušku djeluju sumljivo. Ipak smatram da je bolje dati 2-3 puta više novaca i kupiti si snajper od dobre i pouzdane firme.

Slazem se da je stari Tasco  d4. Jedan takav je montiran na nas .458 Win Mag.
10ak godina je gore, puca se i nije bilo nikakvih problema. A sto se pogotka tice uvijek je palo u vatri  happi
"It was the hunt, not the killing."

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: TASCO optike
« Odgovori #199 u: 31. 01. 2011. 12:12:15 »
 Po mom misljenju Original Japanski Tasco to jes oni od pre 10-15 godina su daleko kvalitetniji od danasnjeg bilo kog Busnel optickog nisana a Tasco Titan od bolo kog danasnjeg Leopold optickog nisana.
Pozdrav Goran Krilas
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline anubis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 900
  • Any time...any place
Odg: TASCO optike
« Odgovori #200 u: 31. 01. 2011. 13:46:28 »
Po mom misljenju Original Japanski Tasco to jes oni od pre 10-15 godina su daleko kvalitetniji od danasnjeg bilo kog Busnel optickog nisana a Tasco Titan od bolo kog danasnjeg Leopold optickog nisana.
Pozdrav Goran Krilas
Oprosti ali uspoređivati Titan sa Leupoldom je u najmanju ruku smiješno! Koristio sam Titan 1,5-6 x 42 5 godina bez zamjerke dok nisam bio u mogučnosti i probao bolje, puno bolje... Leupold European 30 3-9 x 50!

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: TASCO optike
« Odgovori #201 u: 01. 02. 2011. 21:48:03 »
Anibus pre jedno desetak godina kada sam i sam bio vrasnik jednog Tasco Titan varijabilnog optickog nisana 3-12x52 ,u jednom lovackom casopisu naisao sam na teks detaljnog testiranja Tasko Titan optickih nisana. Nemogu ti citirati citav teks a i ovo sto cu ti reci nemogu da tvrdti da je  redosled reci bas kako cu ti ja napisati ali smisao sledece recenice je ovakav. Tasko Titan opticki nisani po kvalitetu sociva-stakala i bistrini vidnog polja se slobodno može svrstati sa Swarovski Habicht optickim nisanima ,sto je zapravo i bio cilj Japanskom proizvođaču.
Smatram da su taj test vrsili strucan i iskusan tim experata i ovo je njihovo viđenje.
Posto sam bio lični vlasnik Titan optičkog nisana mogu da potvrdim da je imao daleko bistriju sliku od mlogo skupljih optickih nisana iz tog perioda.
Licno nikada nisam bio vlasnik ni jednog Leopold optickog nisana, mada ga dosta mojih prijatelja lovaca poseduje i ono sto sam uspeo kod njih da vidim i sto sam kroz stakla-sociva Leopolda video u opzte mi ne izaziva zelju da ikada postanem njegov licni vlasnik,što naravno ne znači da nije dobar ili da ne valja,a nikada nisam naisao ni na jednu recenucu da je neko Ledupolda svrstao sa Swarovski optikom.
Uz duzno postovanje svim trenutnim vlasnicima Leopold optičkih nisasna .
Pozdrav Goran Krilas
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: TASCO optike
« Odgovori #202 u: 01. 02. 2011. 21:51:02 »
Tasco i Swarovski nikad ne mogu bit isto al hajd...

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: TASCO optike
« Odgovori #203 u: 01. 02. 2011. 21:52:43 »
tasko i svarovski  ref ref ref lizi telll medicusuper
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: TASCO optike
« Odgovori #204 u: 01. 02. 2011. 22:04:50 »
tasko i svarovski  ref ref ref lizi telll medicusuper
Rekao sam samo sta sam procitao pre deset godina.
Promenio sam vise optickih nisana od vecine vas na ovim lovackim forumima  i to kao njihov licni vlasnik i mogu se sloziti sa vama a to sam i u predhodnom tekstu napisao citiram "Posto sam bio lični vlasnik Titan optičkog nisana mogu da potvrdim da je imao daleko bistriju sliku od mlogo skupljih optickih nisana iz tog perioda."
Trenutno sam vlasnik dva Swarovski Z6i opicka nisana, a u planu je kupovina jos jednog i zasigurno vam tvrdim da sa Z6 ne moze ni jedna optika da se meri i da su sve ostale daleko ispod Z6. sor sad sam malo otisao van naslova date tema.
Pozdrav Goran Krilas
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: TASCO optike
« Odgovori #205 u: 01. 02. 2011. 22:12:36 »
taj z6 jel moze i za lov da se koristi  d7 il je to vise za streljanu  pic
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: TASCO optike
« Odgovori #206 u: 01. 02. 2011. 22:13:15 »
Imao sam(i imam) i Leupolda i Tasco i Swarovski..i jos neke...ali to sto kolega Krilas opisuje ja ne mogu da shvatim(ili primjetim.
Leupold je od Tasca puno bolji...i tako je to.... zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: TASCO optike
« Odgovori #207 u: 01. 02. 2011. 22:14:20 »
meni je nekad i kroz cajsa mutna slika al to nije do njega  hao hao hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: TASCO optike
« Odgovori #208 u: 01. 02. 2011. 22:19:39 »
Smanji pivu teaa
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: TASCO optike
« Odgovori #209 u: 01. 02. 2011. 22:28:26 »
Kolege ovo nisam ja rekao ovo su reci onih koje su napisane u jednom od lovackih casopisa ja sam zapatio sustinu par recenica tog tejksta jer sam tada bio licni vlasnik Titan-a i to mi je ostalo zabelezeno u memoriji .Jer kad nesto neposredno posedujete a neko ga svrsta sa samim vrhom to vam malo inponuje i osta ne vam negde u memoriji.
A rekao sam da i to sto sam napisao nista ne znaci,to je stav tih experata pa ko se sa njima slozi slozi a ko ne pa nije secer u vodi pa se istopi i sta ce mo sad.
I doktori lece pacijenta pa on umeto da ozdravi umre i ko shvat shvati ko ne shvati idemo dalje.
« Zadnja izmjena: 01. 02. 2011. 22:30:10 od krilaš »
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.