Autor Tema: Vortex Optics  (Posjeta: 94269 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #255 u: 09. 04. 2019. 22:52:59 »
Hvala Grome! Bilo ko i bilo koji proizvod ako bude problem slobodno se javite. Optics Trade mora prihvatiti svaki proizvod cija je garancija dozivotna i to nije upitno.
Markane - nema nista subjektivno kod  odredjivanja eye releif- postavis na povecanje, prestanes se micati kad dobijes perfektni krug slike i izmjeris odstojanje ili distancu izmedju oka i prvog stakla optike. Sto je povecanje vece to je ova distanca manja ali na 1 x je vise nego dovoljno velika za bilo koji kalibar ukljucjujuci i africke.  meni i mom oku bolje lezi 1-6 nego 1-8 ali to je od covjeka do covjeka. Najvise sam ga koristio na AR 15 u NZ ali to je bio 223R dok se moglo. ja na svom 3006 povremeno koristim PST 1-6 koji je puno bolji a iluminacija je samo jedna tocka a ne citava koncanica sto je meni lakse i bolje. Staklo i kvalitet je puno bolji ali je i trosak veci.  Strike Eagle modele 1-6 i 1-8 prodamo oko 120 tjedno i ne vidim ih puno nazad. NZ je do nedavno bio jako dobro trziste ali zabranom AK i AR kolicina ce se smanjiti jer su upravo ove optike bile broj1 po izboru korisnika.  3 gun competitons je najvise zastupljen i najcesce izabran model a konkurencija je izuzetno jaka.
Moj dobar prijatelj koristi 338WM za sambara i ima 1-6 i nema nikakvih problema cak sta vise hvali eye releif  kao puno bolji nego neka puno poznatija imena. Ne zaboravite korisiti diopter prsten ( svi smo polako u godinama) najblizi vasem oku da izostrite koncanicu za vase oko i onda pogledajte. Mala povecanja se mogu ugodno pucati sa oba otvorena oka ali to treba malo vjezbati da se izbalansira a lijepa ruka ( ona koja drzi pusku) je kljuc pravilnog pomaka i pracenja mete. Valja to istrenirati prije nego sto pocnu pogonski.....Ako izvlacite diopter daleko da bi pogoditi idealnu poziciju za vase oko nije lose oznaciti to mjesto bijelim/ fluro flomasterom i kad se osusi uvijek ostane  na mjestu a diopter se zavrne nazad kad se puska vozi kuci da se ne osteti pri transportu. Lako se vidi i po noci i uvijek je precizno. Sve optike koje imate valja dobro upoznati kao i puske da bi se iz njih izvuklo najbolje moguce.  Najvise svetla bi se trebalo izvuci na povecanju 3.4- 3.7x ali i to zavisi od vaseg oka pa prodjiet oko ovog povecanja malo okolo dok ne nadjete najsvjetliju sliku. Ako nosite naocale onda ce se polozaj dioptera vjerovatno poklopiti sa vasom dioprijom naocala.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #256 u: 16. 04. 2019. 02:40:15 »
Novi mjerac daljine velikog dometa.  HD staklo 7x povecanje mjeri u metrima, yardima, skenira i ima standardni i LR operativni range kao i kompenzaciju kuta/ ugla. LRF4000

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #257 u: 16. 04. 2019. 02:46:43 »
Novi LRF dvogled Fury  10x42 HD 5000
Neki dan izmjerio jelena na 1540 m. reflektivne mete i preko 2.5 km.  Dobro staklo i jako brz i efikasan proizvod dobre kvalitete. Pola cijene od famoznih a dozivotna garancija.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3152
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #258 u: 16. 04. 2019. 04:58:45 »
LRF dvogled Fury 10x42 HD 5000:

Kolika ce mu biti maloprodajna cijena?
Gente Balcanico!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #259 u: 17. 04. 2019. 05:25:37 »
Kod nas u Australiji AUD $2495.00 ali se moze naci i bolje recimo 2200 ulicna/ prosjecna cijena.  Pogledaj mozda kod Optics Trade mozda oni imaju.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #260 u: 30. 04. 2019. 14:42:20 »
Zna li netko, koja je razlika izmedju serije Crosfirre II i Diamondback, i dali ove optike mogu podnijeti trzaj kalibra 8x57JS.Znam da bi serija diamondback trebala biti kvalitetnija, jer je skuplja ali zanima me kolika je razlika izmedju ove dvije serije optika.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #261 u: 30. 04. 2019. 22:48:16 »
Diamondback serija je kvalitetnije radjena a i sve glavne komponente su bolje pa je i cijena veca. Model 3.5-10x50 bi preporucio ali i Diamondback 4-16x44 FFP MOA. Takodje ako mozete naci  HP 3-12x42 ili 4-16x42 sa tubusom od 1 inca sa paralaxom to nije los izbor. I Crossfire i Diamondback ce drzati trzaj od tog i jacih kalibara bez problema.
Skuplje opcije su Strike Eagle 3-18x44 ili 4-24x50 koje su SFP i 30 mm ali su dobre za vase nacine lova i potrebe.

Offline sasa

  • K 100
  • **
  • Postova: 343
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #262 u: 04. 05. 2019. 20:19:55 »
Jel neko narucivao optiku za HR preko ebay iz Amerike? Da li se placaju neke dadzbine sem postarine?

Offline fox

  • K 100
  • **
  • Postova: 126
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #263 u: 04. 05. 2019. 22:09:34 »
Placa se PDV i carina iznad 150 eura a i ameri dosta optickih ciljnika vise nece slat preko bare. z10
"Imal jesem jen škrlak,puhnul veter zel ga vrag,
 imel jesem jen kaput krpal sam ga tristo put".

Offline Drmed

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #264 u: 14. 05. 2019. 22:19:36 »
Zapeo ja za vortex strike eagle samo ne znam bi li uzeo 1-6 iki 1-8? Imam benelli argo poluautomat 30-06... moze savjet Gorane? Malo me odbija sto na optics trade pise made in China... ije li netko narucivao u BiH sa optics.trade.eu?

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #265 u: 15. 05. 2019. 01:37:02 »
Obe optiek su kvalitetno napravljene i imaju svoju unikatnu garanciju a Optics Trade je  prizant dealer tako da moze i mora garantiratu garanciju. Meni bolje lezi 1 -6 nego 1- 8 ali to je privatni izbor.  neki bi zamjerili da je citava koncanica osvjetljena ali se nivo osvjetljenja moze lijepo regulirati. Uglavnom se ove optiek koriste na AR 15  u 223 i SCAR ili AR10 na 308W . Mogu se vidjeti na granicnoj liniji izmedju Mexico i USA jer je Vortex dobio taj ugovor.  Mi ih prodamo jako puno  u oba modela a vise se prodaje 1-8 jer je i noviji a broj vracenih sa problemom je 2.7% za ovu godinu. js sam korisito nan 3006 mozda stotinjak metaka i onda zamjenio za nesto drugo . Moje iskustvo je bilo pozitivno a puno puta sam pucao ove optike u NZ na AR 15. Jako popularna opcija za 3 gun comps. Brzo kljucanje mete i dobar pogled sa solidnim staklom i to je to. 30 mm tubus se lako postavi i pase svemu. Za pogon i lov sa ceke dovoljno dobro a kalibar ili trzaj drzi bez problema pa cak i 12 gauge shotgun.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #266 u: 15. 05. 2019. 03:09:11 »


Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #267 u: 15. 05. 2019. 03:10:49 »



Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #268 u: 15. 05. 2019. 08:42:10 »
Jel neko narucivao optiku za HR preko ebay iz Amerike? Da li se placaju neke dadzbine sem postarine?

Ja sam kupio Leupolda u USA, čovjek mi kupio i poslao, obračunali mi i naplatili sve do zadnje lipe, nije bilo ni računa unutra, nego su lijepo pronašli stranicu Cabelas, gdje je kupljena optika i odradili "sve po zakonu".

Prije par godina sam narucio dvije UKV stanice vrijednosti zajedno niti 100 $, naplatili mi porez.

Prije mjesec dana sam naručio kameru od 93 $, iz Kine i tražili mi iz ZG-a dokaz o cijeni, isprintao im onaj račun - narudžbenicu ili što je već, i odrežu mi porez na tih 93 $.

Znači naši to uredno naplate, nije ni do amerikanaca ni kineza, ovisi kakve su volje naši u pošti carinjenja, mene izgleda nevole.
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #269 u: 15. 05. 2019. 09:14:10 »
Jel neko narucivao optiku za HR preko ebay iz Amerike? Da li se placaju neke dadzbine sem postarine?

Ja sam kupio Leupolda u USA, čovjek mi kupio i poslao, obračunali mi i naplatili sve do zadnje lipe, nije bilo ni računa unutra, nego su lijepo pronašli stranicu Cabelas, gdje je kupljena optika i odradili "sve po zakonu".

Prije par godina sam narucio dvije UKV stanice vrijednosti zajedno niti 100 $, naplatili mi porez.

Prije mjesec dana sam naručio kameru od 93 $, iz Kine i tražili mi iz ZG-a dokaz o cijeni, isprintao im onaj račun - narudžbenicu ili što je već, i odrežu mi porez na tih 93 $.

Znači naši to uredno naplate, nije ni do amerikanaca ni kineza, ovisi kakve su volje naši u pošti carinjenja, mene izgleda nevole.
I meni u zadnje vrijeme carine sve, čak i neku trail kameru od 24 USD, sva roba preko 22 EUR u poštanskom prometu  van EU ide na carinjenje, na elektroniku nema carine ali ima PDV-a, a onda tu jos i nasa bajna posta uzme svoj dio  60-100 kn po paketu , navodno usluga carinjenja i dostave, a dostava vec plaćena ...