Autor Tema: ZRAK optike svih vrsta  (Posjeta: 125016 vremena)

Offline prepelicar

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #105 u: 03. 10. 2009. 22:31:55 »
Evo jedne optike kupljene juce molim vas za misljenje kakva je optika i kakvi su nosaci nije bila skupa pa smo je kupili! Neznam nista o optikama pa mi recite zasto je dobra ova optika?

Offline prepelicar

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #106 u: 04. 10. 2009. 16:04:06 »
Vidim da ste gledali optiku ali niko ni reci jer ovo neka cudna optika ja sam siguran da je to neka obicna optika sa malim uvecanjem! Javite se kolege!

Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #107 u: 04. 10. 2009. 16:27:47 »
prepelicar koristio sam Zrak 6x42 optiku jednu sezonu i sve što ti mogu reči o Zraku Neka HVALA LEPO za tu optiku nisam više na istoj adresi.

A ovo je Zrak iz 70 eventualno 80desetih godina proslog veka.

Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #108 u: 12. 10. 2009. 19:50:19 »
Vidim da ste gledali optiku ali niko ni reci jer ovo neka cudna optika ja sam siguran da je to neka obicna optika sa malim uvecanjem! Javite se kolege!

 Ja ću ti kolega reći jednostavno. to je zrakova optika srednje je kvalitete, odlična je za malokaliberku, samo joj napraviš nosače,  uvećanje joj je 6x42 mislim, može se koristiti i na karabinima do bolje, pod geslom  "za guzicu je sve bolje od ku..a""

 ovi što će je kuditi  (il kude. krilaš--- jel na onoj slici iz Karađorđeva  Z6i koliko se razumijem u tebe na karabinu)  samo  zafrkavaju,  pa koja bi budala na vojne snajpere u JNA stavljala lošu optiku u to vrijeme----- al vrijeme  (tehnologija) je pregazilo!! zagi zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline prepelicar

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #109 u: 13. 10. 2009. 18:30:16 »
Hvala Sejfo vec kupljeni nosaci ima da cucne na malokalibarku ekstra! Teta LIJE cuvajte se stize mocni ZRAK!

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #110 u: 14. 10. 2009. 08:55:21 »
Da ima boljih od Zraka ima. Da je baš totalno djubre nije. Da može da završava posao može. Da se može reparirati za male pare može.Da ga mnogi nevole da , da se mnogi kunu u njega kunu se . I za kraj ako ga nisi puno platio a ispravan je i radi posao MAŠALA .Neka je sa srećom pazar i dugo i uspešno da te služi  d1

Offline ZARE

  • K 100
  • **
  • Postova: 191
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #111 u: 14. 10. 2009. 20:02:13 »
Za MK?
Pa pucaće sa njim i čukun unučići!!
Neka je sa srećom! zagi

valdop

  • Gost
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #112 u: 14. 10. 2009. 20:31:04 »
znam za ZRAK-ove optike prije 1990 g. koje su se proizvodile u sarajevu, tako se i tvornica zvala "zrak sarajevo"  ččč po meni su bile ok, za optike kasnije proizvodnje ne znam, čuo sam da ih ne proizvode više u sarajevu, mislim u tesliću, vjerojatno neko zna više o njima.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #113 u: 14. 10. 2009. 22:12:35 »
prepeličar, stavi ti nju na pušku koju misliš najviše trajbati i nemaš straha da će ti se bilo što na njoj pokvariti. To ti je bolja optika nego što većina uopće ima pojma.
Neznam, kakve su sad kvalitete ove što se rade u Tesliću, ali ako je ova tvoja prijeratna, nemaš problema.

Ja također imam ZRAK optiku namontiranu na jednoj pušci, međutim, kod mene su se počeli pojavljivati prvi problemi što se tiče optike tako da ću u dogledno vrijeme morati promijeniti kundak jer mi je sav izgreban, a kad mijenjam kundak mogao bih i cijev. Kad već mjenjam to sve morat ću baciti i novu bronuru...

Ah, da, optika...  uf Pa na optici bih možda trebalo malo pobrisati prašinu sa leća... fre


Offline krilaš

  • K 500
  • ***
  • Postova: 868
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #114 u: 14. 10. 2009. 22:37:00 »
  (il kude. krilaš--- jel na onoj slici iz Karađorđeva  Z6i koliko se razumijem u tebe na karabinu) 
SEJFO da u Karađorđevu na karabinu  je bilo ZRAK otički nišan 6x42 i posle tog lova sam ga odmah skinuo i poklonio drugaru tu kvalitetnu optiku, a EAW montažu sam mu prodao.
Ne kažem da je loša Zrak optika ali ja je zasigurno nikada više neću koristiti , a ni bilo koju drugi FIKSNI OPTIČKI nišan.
U mom  selu se kaže JEFTINO MESO ČORBA O PLOT.
Ko ne može sebi ništa drugo da priušti ,mora se zadovoljiti i sa ZRAKOM.Ovim nemama nameru nikoga da vređam ili ponižavam, samo sam realan.
I JNA nekada beše 7-ma sila sveta i 3-ća sila u Evropi, od stare slave se ne živi.

Pozdrav Goran
E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.

Offline ZARE

  • K 100
  • **
  • Postova: 191
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #115 u: 14. 10. 2009. 23:26:50 »
prepeličar, stavi ti nju na pušku koju misliš najviše trajbati i nemaš straha da će ti se bilo što na njoj pokvariti. To ti je bolja optika nego što većina uopće ima pojma.
Neznam, kakve su sad kvalitete ove što se rade u Tesliću, ali ako je ova tvoja prijeratna, nemaš problema.

Ja također imam ZRAK optiku namontiranu na jednoj pušci, međutim, kod mene su se počeli pojavljivati prvi problemi što se tiče optike tako da ću u dogledno vrijeme morati promijeniti kundak jer mi je sav izgreban, a kad mijenjam kundak mogao bih i cijev. Kad već mjenjam to sve morat ću baciti i novu bronuru...

Ah, da, optika...  uf Pa na optici bih možda trebalo malo pobrisati prašinu sa leća... fre




E svaka tije na mestu!!
 zagi

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #116 u: 15. 10. 2009. 08:54:29 »
U današnje vrijeme imate dva Zraka i to jedan Zrak Sarajevo i Zrak Teslić. Zrak Sarajevo je original, dok se Zrak Teslić odvojio i radi recimo 70 % originala od Zraka Sarajevo. I jedni i drugi koriste znak Zraka Sarajevo. Koji je original a koji plagijat teško je reći, razgovarao sam sa ljudima iz Zraka Sarajevo, kažu da su oni original a da Teslić pravi plagijate, koji su ujedno i nešto malo kraći po dužini
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Aguila

  • K 100
  • **
  • Postova: 459
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #117 u: 15. 10. 2009. 10:37:45 »
Dal u HR ima tko u ponudi Zrakove optike? zagi

Offline milancera

  • K
  • *
  • Postova: 59
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #118 u: 16. 11. 2009. 19:54:44 »
Dakle postoje Dva Zraka Sarajevski i Teslićki. Što je najzanimljivije ovaj drugi je bio predmet privatizacije a kao kupac se pojavila Zastava oružije koja ga je mislim i kupila.
Nažalost nije još privatizovan, ali i dalje radi i to veoma kvalitetne optičkr nišane i montaže ali u ograničenim količinama.

Offline milancera

  • K
  • *
  • Postova: 59
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #119 u: 16. 11. 2009. 20:28:01 »
Evo jedne optike kupljene juce molim vas za misljenje kakva je optika i kakvi su nosaci nije bila skupa pa smo je kupili! Neznam nista o optikama pa mi recite zasto je dobra ova optika?
Ovo je stari model lovačkog optičkog nišana kod koga je vojni optički i mehanički sistem ("obučen" tj smješten u drugačije tijelo ima uvećanje4x, otvor objektiva 28 mm i odstojanje pupile (  udaljenost oka od ravni vanjskog sočiva okulara do oka) 82mm. Veom aje kvalitetna što se tiče izrade i čistoće optičkog sistema.
Objektiv je zaštićen sjenilom tako da bočne sunčeve zrake ne smetaju nišanjenju što rijetko koji lovački optički nišan ima.
 Ima par mana:
-vremenom dolazi do rasklimanja okulara što ne utiče na nišansku liniju i rješava se pritezanjem fiksira koji vezuje okular sa tijelom;
- malo vidno polje;
-štelovanjem končanica se kreće po vidnom polju po pravcu i visini pošto je optički sistem starog tipa tj. nosač končanice i obrtni msistem su odvojeni, a kod novih modela je to jedna cjelina. Sa noisačem koji je naslici rekifikaciju možete izvršiti mpomoću vijaka i tankih podmetača ispod obujmica tako da končanicu trebate minimalno pomjeriti mprilikom upucavanja  na strelištu. 
Nosač (montaža) koja je na slici montirana na ovaj nišan je vrhunska i priključuje se na VIVER šine 21 mm i praktično je nepoderiv osim u rukama veoma neodgovornog vlasnika. Preporučujeem ga za gađanje do 200 m na svim kalibrima lovačkih karabina.
Ovo je stručan odgovor jednog od bivših uposlenika ZRAKA, ali ne i kao reklama sa ličnom koristi pošto nažalost već dugo ne radim u toj firmi koja je bila vrhunska.
Za mnoge koji ne znaju ZRAK je za potrebe firme Swarovski proizvodili optičke elemente za [/b]dvoglede i snajpere iako čitam pojedine komentare da je bilo obrnuto.

just just Svaka cast na poznavanju Zrak optike ali pravila foruma traze predstavljanje!! teaa
Pozz Nosler
« Zadnja izmjena: 16. 11. 2009. 21:39:43 od Nosler »