Bilo bi ljepo da nam tu toćno objasniš na šta se sve to odnosi,dal postoji mogučnost da se spasi šta i na koji način?
Sve piše u Zakonu o oružju
Članak 22.
Nadležno tijelo odbit će izdati oružni list za oružje za koje se ne može dokazati podrijetlo,
koje prije stavljanja u promet nije označeno žigom ili obilježeno u skladu s propisima o prokušavanju, označavanju žigom i obilježavanju ručnog vatrenog oružja, kao i u slučaju kada se u postupku registracije utvrdi postojanje razloga za odbijanje zahtjeva za nabavu oružja.
U slučaju iz stavka 1. ovoga članka oduzet će se oružje i odobrenje za nabavu oružja.
Oružje za koje se ne može dokazati podrijetlo, koje prije stavljanja u promet nije označeno žigom ili obilježeno u skladu s propisima o prokušavanju, označavanju žigom i obilježavanju ručnog vatrenog oružja i koje je
tehnički neispravno, a nije onesposobljeno,
oduzet će se bez prava na naknadu.
Što se tiče popravaka i prepravljanja:
Članak 73.
Popravljanjem i prepravljanjem oružja mogu se baviti trgovačka društva i obrti koji prije upisa u sudski, odnosno obrtni registar dobiju odobrenje Ministarstva unutarnjih poslova.
Članak 74.
Prepravljeno oružje podliježe obveznom prokušavanju.Trgovačka društva i obrti koji su registrirani za popravljanje i prepravljanje oružja smiju primiti na popravak ili prepravak samo registrirano oružje.
O prepravkama oružja trgovačko društvo, odnosno obrt koji je registriran za obavljanje takve djelatnosti mora izvijestiti nadležno tijelo u roku od osam dana od dana prepravke.
Članak 94.
Novčanom kaznom od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj obrtnik:
16) ako prepravljeno oružje ne preda na prokušavanje i označavanje žigom (članak 74. stavak 1.),
Dakle oružje mora na sebi imati oznaku proizvođača, zemlju proizvodnje i tvornički broj, a sve prepravke moraju imati papirnatu dokumentaciju (a neke moraju biti i označene žigom prokušavanja - tormentacije npr. zamjenjena cijev ili zatvarač itd).