Autor Tema: Da kažem nešto o sebi  (Posjeta: 1237 vremena)

Offline Lynx

  • K
  • *
  • Postova: 34
Da kažem nešto o sebi
« u: 11. 08. 2008. 15:49:32 »
Poštovani forumaši,

evo da vam se i ja ukratko predstavim. Nisam lovac, već zaljubljenik u prirodu, bilo floru, faunu, stijenje i kamenje :) Imam 25 god. i odnedavno sam i student Ekologije na PMF-u, kako bih se mogao više posvetiti zaštiti prirode, a ne samo u slobodno vrijeme (trebalo mi je par godina rada u ekonomiji da shvatim što želim od života).

Već 5-6 godina se bavim zaštitom prirode i proučavanjem faune Hrvatske, a radio sam teoretski i terenski na temama zmija, vukova, medvjeda, riseva . . . I čim sam vidio da ovaj forum pokriva većinu tih tema, odlučio sam i ja dodati par informacija. Ne sviđa mi se što su lovci i "Zeleni" stalno jedni drugima za vratom, a u principu i jedni i drugi rade na zaštiti živog svijeta oko nas. Koliko god Zeleni osporavali tu činjenicu, lovci su nam danas potrebni za regulaciju faune, jer zbog fragmentacije staništa više ne možemo govoriti o "prirodnoj" ekološkoj ravnoteži nekog područja. Naravno da bi Zeleni najradije obustavili bilo kakvu vrstu lova, ali to je u današnjim prilikama nemoguće. S druge strane ima lovaca "mesara", kako ih je nazvao jedan od prisutnih forumaša, koji su i zaslužni za tako lošu sliku lovaca, ne samo kod nas, nego i u svijetu.

Ja ovdje želim i jednima i drugima dati informacije sa konkretnih istraživanja, crno na bijelo, jer edukacija je najbolji lijek protiv zadrtosti. Drago mi je što vidim da ovdje ima mnogo lovaca na čast svojem imenu, koji se brinu o prirodi i ne smatraju da treba potamaniti sve "štetočine". Ako i nemam potrebne informacije iz vlastitog iskustva, pobrinut ću se da ih nabavim od mojih kontakata iz DZZP-a, Vet. fakulteta u ZG, PMF-a itd.

Dobra kob svim lovcima.

Pozdrav,
Lynx

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #1 u: 11. 08. 2008. 15:55:01 »
Mesar je pošteno zanimanje, nazovimo te ljude mesožderima.
 d4 Dobro nam došao i nadam se da ćeš svojim prisustvom obogatiti naš foprrum.

Offline yukon3006

  • K
  • *
  • Postova: 31
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #2 u: 11. 08. 2008. 16:19:59 »
 Dobro došao lynks !  Ovaj prijedlog o suradnji lovaca i ekologa ti je skroz na mijestu. Skidam kapu!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #3 u: 11. 08. 2008. 17:30:17 »
Deane ja sam mesozder ;D
 Dobro nam dosao i molim te budi aktivan u predstavljanju svojih saznanja na forumu.Svaka informacija dobro dodje.
Slazem se sto si rekao u uvodnom dijelu d4
 Lose lovce mozemo nazvati svakako ;D

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #4 u: 11. 08. 2008. 20:06:46 »
Dobro dosao! Imas pravilan stav! d4

Priroda je za sve nas a na svima nama je da ostavimo nesto i za buduce generacije.Idemo ka istom cilju sa razlicitih strana.
Ovdje ima finih lovaca(a prije svega ljudi) pa ces sigurno osjecati da sa nama nisi sam.
Pisi i uzivaj! d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #5 u: 11. 08. 2008. 20:22:33 »
Dobro došao  d1 z10
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #6 u: 11. 08. 2008. 20:55:48 »
Dobro dosao na forum. Imas zdravo razmisljanje i moju podrsku. Deprinosi forumu, lijepo se druzi i uzivaj u nasoj "kafani".

Lijep pozdrav od Schultza d4
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #7 u: 11. 08. 2008. 21:32:12 »
Pozdrav Lynx d1 i dobrodošao

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #8 u: 11. 08. 2008. 21:46:04 »
Pozdrav mladom zaljubljeniku. Druženjem sa lovcima, pa makar i na ovaj način, izlažeš se opasnosti da i sam postaneš lovac. Želim ti ugodan boravak na forumu, na zadovoljstvo svih.
 
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline snajper

  • K 100
  • **
  • Postova: 146
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #9 u: 11. 08. 2008. 23:15:28 »
 d1

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #10 u: 12. 08. 2008. 09:44:30 »
Kako među lovcima ima "nelovaca" tako i među ekolozima ima "neekologa", u obodvoje sam se nažalost uvjerio.
Zato mi je drago da si se priključio ovome forumu i da suradnjom upotpuniš naše znanje a i mi tvoje!
Pozdrav i dobrodošao!   z10

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #11 u: 13. 08. 2008. 00:26:20 »
Dobrodošao! Napokon netko tko razumije da lovci te ekolozi i zaštitari prirode nisu neprijatelji te da jedino zajedničkim snagama i međusobnom tolerancijom mogu stvoriti koheziju koja je dovoljno jaka da se othrva industrijalcima, kapitalistima i sličnim makijavelistički nastrojenim materijalistima koji guše prirodu i divlji svijet, te nam tako svima (i nama, i beštijama i biljkama) rade o glavi. Sviđa mi se da se edukacijom boriš protiv zadrtosti; to je na ovim prostorima itekako potrebno.

Dobra ti kob! d4

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #12 u: 14. 08. 2008. 21:41:50 »
 welcome
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #13 u: 20. 08. 2008. 08:52:44 »
Dobro nam došao na forum
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Lynx Da kažem nešto o sebi
« Odgovori #14 u: 20. 08. 2008. 09:29:26 »
Lynx dobrodošao na forum lovaca ali naravno i zaljubljenika u prirodu, jer po meni nebi smio lovac biti  tko prirodu ne poštuje i ne voli.
Lovaca kao i svih ljudi ima nekoliko recimo tako "kategorija", ako se gleda sa stajališta njihovog odnosa prema divljači. Postoji jako jako veliki broj ljudi ovdje na forumu koji imaju ispravan stav prema prirodi divljači i ostalom životinjskom svijetu i koji sasvim realno sagledavaju problematiku lovstva.
Ako se govori o problemima to je prije svega nepovoljna svijest o lovcima među građanim koja se narušava marketingom ekstremno zelenih udruga, a i zaslugama samih lovaca, koji usljed nepoštivanja osnovnih pravila lova završe u crnoj kronici. Od problema lovaca tu je i novi zakon o oružju, sa kojim zbilja ne znam što se htjelo postići, osim zagorčati život svima koji legalno posjeduju oružje. 
Drago mi je što si se uključio i pokušaj svojim znanjem i voljom da daš svoj doprinos boljem razumjevanju i poznavanju prirode.
 d1
Uživaj