Autor Tema: Pozdrav  (Posjeta: 1070 vremena)

Offline Krsto

  • K
  • *
  • Postova: 1
Pozdrav
« u: 09. 05. 2018. 22:54:36 »
Imam poljoprivrednu kucu na Krku i maslinik od 2000m2 i svaki put kad dodjem tamo vrata su otvorena i suhozid iza kuce porusen. Pitao sam se u cemu je problem i nakraju postavio kameru. Ispalo je da nekoliko lovaca koristi moj ulaz i rusi suhozid. Posljednji put kad sam bio dole vidio sam da su postavili skale i dasku na drvo na parceli preko puta susjeda i da je susjedu maslink izrovan od divljih svinja.

Pogledao sam malo po internetu i skuzio da je pola otoka zajednicko otvoreno loviste, nisam imao pojma da se tamo smije pucati zbog turista i suhozida. Pogledao sam i zakone ali mi nije jasno kako netko nekome moze uci u dvoriste ili postaviti čeku, stoga sam otvorio temu ovdje.

http://forum.lovac.info/loviste/zajednicko_otvoreno_loviste_11591.0.html

Koliko sam skuzio moja kucica je u poljoprivrednoj zoni i nerazumijem kako je tamo dozvoljen lov, a nigdje nema ni tabla ni obavjest, a vikendima i ljeti naravno je sve puno turista.

Stoga sam odlucio umjesto podnjeti kaznene prijave za krivolov prvo dobiti neke odgovore, a i bolja ideja postati lovac jer koliko sam procitao, tada lovis na vlastitom zemljistu pa mozes reci da ti drugi neulaze u maslink. Jedini problem je sto sam kratkovidan pa me zanima da li se moze biti lovac i tada.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Pozdrav
« Odgovori #1 u: 09. 05. 2018. 23:15:11 »
Dragi Krsto, osim sto si kratkovidan ocito si i kratke pameti. Takav ne mozes biti lovac!, rijesenje za svoj problem potrazi negdje drugdje.

Offline Krsto

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: Pozdrav
« Odgovori #2 u: 10. 05. 2018. 00:16:45 »
Hvala na odgovoru, jako lijepo od tebe.

Naravno na lovackom ispitu ;)

Goodbye

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Pozdrav
« Odgovori #3 u: 10. 05. 2018. 03:40:07 »
Krsto,
Da sad ne trazim po internetu, odi na stranice narodnih novina.
prvo pogledaj zakon o lovstvu.
Tamo su odgovori na prakticki sva tvoja pitanja.

Dakle, lovista ukljucuju i privatne posjede.
Medjutim, prema istom zakonu o lovstvu, vlasnik zemljista moze traziti financijsku nadoknadu od zupanije. Informiraj se oko postupka.

U velikom broju slucajeva, realni vlasnik zemljista je cesto nedostupan, ili zemljisne knjige nisu sredjene, i tako dalje.
Tako da ne ocekujes da se stvari rijese same po sebi, nego ne bi bilo lose da sam odes do lovackog drustva koje gospodari lovistem na kojem ti je posjed, i s njima direktno rjesis sve sta te muci.

Po mojem iskustvu, lovacka drustva izlaze u susret maksimalno vlasnicima zemljista.

Da bis znao koje drustvo gospodari lovistem na kojem je tvoj posjed, od na stranice zupanijskog lovackog saveza PGZ, a tamo ces naci popis svih clanica (udruga), kao i karte lovista u pdf. Pa ces lako ustanoviti kojem drustvu se obratiti.

 zagi
« Zadnja izmjena: 10. 05. 2018. 03:42:18 od roger »
Gente Balcanico!

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Pozdrav
« Odgovori #4 u: 10. 05. 2018. 15:15:06 »
Hvala na odgovoru, jako lijepo od tebe.

Naravno na lovackom ispitu ;)

Goodbye
Pa iskren sam prema tebi  ;) , ne dvojim da si dovoljno inteligentan rijesiti svoj problem, ali nedovoljno da bi mogao provocirati na ovom forumu. Nisi ti prvi a vjerojatno ni zadnji koji ovako upada i probava lijeciti svoje komplekse prema lovcima. Zao mi je zbog suhozida , on nedvojbeno spada u hrvatsko kulturno naslijedje bas kao i lov .