Autor Tema: Hrana za pse  (Posjeta: 132205 vremena)

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #90 u: 05. 11. 2009. 09:57:07 »


 Sliku sam pronašla ne jednom drugom forumu gdje se puno raspravlja o prehrani pasa  z4. Da mi psi nisu u stanu ovakav koncept hranjenja bih sigurno razmotrila kao najprirodniju i psu najprimjereniju opciju. Vjerujem da bi se i financijski isplatilo kad uzmemo u obzir cijene kvalitetnijih dehidrata  z6
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #91 u: 05. 11. 2009. 19:26:10 »
isplatilo bi se ovako hraniti pse, ali je ovaj nacin jednostran.dehidrati su skupi ali imaju sve sto psu treba.ipak ponekad ovakav obrok cuda cini i dobro dodje nasim ljubimcima.

Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #92 u: 05. 11. 2009. 22:59:17 »
Royal canin yunior, 32% proteina 20% masti, prodali mojoj ženi koja je vodila štene veterinaru i bila zabrinuta za njegovo zdravlje, platila 4 kg 190 kuna. Stvarno mu godi ali i meni bi za taj novac, opraštam mu zato što mu je tek tri mjeseca ali morat će se naviknuti na jeftiniju kojom hranim dva odrasla  :hundtrinkend: 
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #93 u: 19. 01. 2010. 15:18:31 »
eto da vam se malo pridružim u raspravi o psečoj prehrani.Kako sam ljubitelj pasa više od 35 g imam pse ,svoje reči ču vam samo jedno bez obzira na nauku i veterinare Nikada pas neče biti zdrav od dehidrirane hrane kao od svježe .naravno i uz dodatak i vitamina.Znam hrpu ljudi -uzgajivača koji djele mišljenje samnom -nikada psi nisu više bili bolesni od ljudskih bolesti i krače živjeli nego sada.Sada-danas je pas star več sa 7-10 godina -ako ih doživi .Zato hranite svoje pse što više sa prirodnom hranom ,mesom i ostalim dodacima ,jel nemojmo zaboraviti da je pas mesožder-ali samo takvo hranjenje je puno skuplje i iziskuje puno više posla -i pranj posuđa,možda i svađe sa ženom koji puta.Nikada mi štenci nisu napredovali kao kada sam im kuhao i hrani sa svježom i prirodnom hranom.Eto tolko DEDA M...

Offline fazan šumeće

  • K 100
  • **
  • Postova: 113
  • bolje biciklom u kurvanje nego mercedesom na poso
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #94 u: 19. 01. 2010. 16:54:26 »
potpuno se slažem.. imam kuju i jednostavno nece nikakva kupovna sr... da jede osim one hrane u konzervi . probavo sam i hils 140kn 3 kg sa dodatkom vitamina i ništa. sad mi nedavno jedan gospodin kaže da joj dajem sirovo meso i sl. svježa jaja za sjaj dlake i mogu vam reć oporavlja se i dobiva na kilaži a nije prošlo ni 3 tj. ipak domaće je domaće d4
INATI SE SLAVONIJO

Offline markoherc

  • K 100
  • **
  • Postova: 262
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #95 u: 19. 01. 2010. 17:39:59 »
 moj otac, brat i ja lovci, svaki po 2-3 pasa (tako se pravdamo mami) trenutno sad 9 pasa!
4-alpinca
2-bigla
1-istarski kratkodlaki gonic
1-brak jazavčar
1-posavka
uglavnom uvjek ih ima dosta, pa ko bi to sve hranio sa Royal canin , pa to bi trebalo pravo bogatstvo za hranit!!
nego ima i povoljnijih suhih "bombona" (dry food) , pa malo suhog kruha iz pekare, pa malo do mesare po otpatke , uglavnom svacega smjesas i zlijes vrelom vodom (ako ima mesa onda ga i skuhati, nekad i sirovo)
uglavnom svaki dan po jedna dobra kanta cc 15 kg hrane
a sve to ne kosta mjesecno preko 300kn!

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #96 u: 19. 01. 2010. 19:21:58 »
Ja koristim Purina Darling i dosta povoljno,donosi mi prijateljica iz Madjarske za 100 din/kg, i gospodin mlati kao lud,ali ako mu u nedostatku iste dam neku nasu domacu jednostavno nece a ako ubacim pedigree jede kao nenormalan,covek zna sta valja  dois
Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #97 u: 19. 01. 2010. 19:44:46 »
dry food je ok,ali je daleko najbolje meso tojest ostaci od klaonice. netreba kuhati bitno je da nije krvavo.

kruh može ali netreba previše jer psima treba MESO. zagi
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #98 u: 20. 01. 2010. 11:15:25 »
Moji aligatori uglavnom jedu Pet centar suhu hranu-15kg-75kn + ponekad dodatak mesa, riže i tjestenine kad ima.
Normalno da štenci dobivaju skuplju i kvalitetniju hranu, al kad porastu-pet centar happi

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #99 u: 21. 01. 2010. 17:01:14 »
Imate dečki na placu u Dubravi ,vi koji ste u ZG i okolici a i na dolcu i po ZG u mesnicama gotove pseče kobasice,od iznutrica i ostataka klanja pomješano sa kukuruznim brašnomi krvi -ali kuhano i vrlo kalorično za radne pse ,osobito sada u zimi,preporučam da se mješa sitno narezano sa suhom hranom,dobro i za male dok porastu.Najbole za štence -kuhane iznutrice,grkljani plučica i ostale dodatke.AKO dajete jaja odraslima ili štencima sameljite ljusku obavezno i pomješati u hranu.Možda če se nekom vidjeti skupo-da skuplje je ali štenci i mladi psi napreduju na očigled ,rastu ,ali to je od prirodne prehrane.Evo toliko za vas mlađe koji imate štence ili mlade pse a i za psa kad dođe iz lova po hladnome biti če ljepše uz topli obrok a ne samo suhu hranu.Pozdrav od DEDA  M.... z14

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #100 u: 21. 01. 2010. 17:09:52 »
Slažem se da je najbolje kuhati,ali za veči čopor treba i infrastruktura happi-veliki kotao, prikupljanje i čuvanje iznutrica,mjesto za skuhat, tako da kuhano dobivaju povremeno...

Offline strijelac

  • K 100
  • **
  • Postova: 131
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #101 u: 21. 01. 2010. 19:35:03 »
dečki kod mene vam je salama za pse od iznutrica 10kn-kg.
zagorci smo ljudi pravi kaj nam pak moreju....

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #102 u: 21. 01. 2010. 23:57:31 »
Bok svima -ako vas muči veča količina pasa ili štenaca ,napravi sljedeče ako možeš ,hočeš -opet da treba sranje od škrinje.KADA sam imao leglo dofurao bi juneče butove pa razrezao na velike komade skuhao i onda izrezao na sitno ,ohladio juhu pa u duple vrečice za škrinju sve spakirao i zamrznuo i onda si vadiš kad i koliko trebaš.Znam da čete sada reči koliko posla ,ali ti vadiš onda gotovo i kuhano i miran si -zavisi o količini mesa i pasa i miran si cca 7-10 dana-ako vas vaši ne otjeraju iz kuče,naročito vas mlađe i oženjene.Ja sam tako radio i prao sam posuđe i svađao ali moji štenci su kipili -3 mesna obroka i 2 mlječna pa da vidite zvijeri.Istina to je zaista posao ali....EVO tako sam ja radio i ako bude kome pomoglo biti če mi drago -pozdrav  DEDA M....

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #103 u: 22. 01. 2010. 10:06:43 »
 Svaka čast Deda M  zagi ! Dvije police u škrinji su za pse, dokuha se samo riža i zobene pahuljice, doda povrća iz kućnog lonca i eto fine, sjajne dlake, dobre "kakice" i zdravih pasa. Tko još može do sirovog buraga nema boljeg za  z4
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline Peko-BiH

  • K 100
  • **
  • Postova: 161
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #104 u: 22. 01. 2010. 17:57:24 »
Ja koristim Purina Darling  to mu dajem ujutro a posljepodne kuhano meso naravno otpad iz mesnice i somun, nežali se još.  :hundtrinkend:  d4
Svojstvo je ludost  tudje mane vidjeti, a svoje zaboraviti