Autor Tema: Sterilizacija lovnih kuja  (Posjeta: 1618 vremena)

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Sterilizacija lovnih kuja
« u: 01. 02. 2009. 19:53:00 »
Ovako, zanima me što mislite o sterilizaciji lovnih kuja (šunjkavci, retriveri, ptičari, itd.)? Jel' uopće tko to ovdje prakticira? Iskustva? Zanima me kako je sa vrhunski nagrađivanim radnim kujama, vidim da ih ima i ovdje na forumu... d7


Hvala

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Sterilizacija lovnih kuja
« Odgovori #1 u: 03. 02. 2009. 02:40:53 »
Nitko?  z30

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Sterilizacija lovnih kuja
« Odgovori #2 u: 04. 02. 2009. 13:43:16 »
 POZZZZ!!!
 
Ðeš joj to uskraćivati,  zagi
 a za šta se koriste vrhunski psi nego za rasplod!!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Sterilizacija lovnih kuja
« Odgovori #3 u: 04. 02. 2009. 15:23:01 »
To je prava riječ SEJFO!  z10 Isto mislim i ja.

Ma bio sam u društvu gdje je na tapetu došla ova tema iz kinologije. Vrtilo se oko misli, da ako se nema namjere lovac baviti uzgojem (nestručnost, nema vremena) da je bolje za kuju da je sterilizira pa da se kuja ne muči sa stalnim tjeranjem. A i tu je oboljenje od piometre te raka mlije. žlijezda. Do kojih dolazi ako se kuja ne pari, a nije sterilizirana.  z6

Offline caus

  • K
  • *
  • Postova: 40
Odg: Sterilizacija lovnih kuja
« Odgovori #4 u: 13. 02. 2009. 21:51:42 »
Pak ja mislim drugacije, jest da se vrhunski psi koriste za rasplod i to je OK, ali i ja sam mislio na steralizaciju keruse. Ove sezone kuja mi se tjerala tako da nisam mogao je koristiti u lovu a radi se o vrhnskoj kerusi sto se rada tice (kao i extreijera), na to mi je propalo skoro pola sezone, ciklus tjeranja pa parenje i kasnije je i nisam vodio kako je vec bila skontna ... pa mislim ako nezelimo stence od keruse steralizacija je Ok.