Autor Tema: NLT Ajaks  (Posjeta: 4323 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #15 u: 21. 03. 2008. 09:09:27 »
Literatura ne priznaje ostrodlakog i kratkodlakog terijera,???
Ne bi se stim slozio. Iz literature koju sam ja citao stoji i jedno i drugo, stoga mislim da je diskusija o ostrodlakavosti,glatkodlakavosti suvisna pogotovo kad nema za to obrazlozenja.

Ovdje stoji :Beschaffenheit des Haares (izgled dlake)
   

Schlichtes( jednostavna), dichtes(kompaktna), hartes (tvrda) Rauhhaar(ostra-gruba) ili derbes (Gruba) Glatthaar (glatka dlaka).
Quelle: http://www.djt-club.de/

Za mene prosto receno isto sranje drugo pakovanje, jer literatura je danas ovako sutra onako.Isto k'o i zakon.sve stoji dok neko nedodje na ideju da ga promijeni. Meni je bitno da mi se pas svidja i da se sa njim moze raditi.
Slažem se, ali to su varijacije na temu dlake, ali je to sve jedan NLT, a ne jedan je oštrodlaki, a drugi kratkodlaki. Ja idem 29. na IPO NLT-a u VŽ, gdje će sudit 9 sudaca koji su specijalsti za tu pasminu. Znači ljudi iz Njemačke i Austrije, pa se možemo tamo vidjet, a ti im pokušaj objasnit dvije vrste terijera koje ti poznaješ!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #16 u: 21. 03. 2008. 10:48:17 »
Literatura ne priznaje ostrodlakog i kratkodlakog terijera,???
Ne bi se stim slozio. Iz literature koju sam ja citao stoji i jedno i drugo, stoga mislim da je diskusija o ostrodlakavosti,glatkodlakavosti suvisna pogotovo kad nema za to obrazlozenja.

Ovdje stoji :Beschaffenheit des Haares (izgled dlake)
   

Schlichtes( jednostavna), dichtes(kompaktna), hartes (tvrda) Rauhhaar(ostra-gruba) ili derbes (Gruba) Glatthaar (glatka dlaka).
Quelle: http://www.djt-club.de/

Za mene prosto receno isto sranje drugo pakovanje, jer literatura je danas ovako sutra onako.Isto k'o i zakon.sve stoji dok neko nedodje na ideju da ga promijeni. Meni je bitno da mi se pas svidja i da se sa njim moze raditi.
Slažem se, ali to su varijacije na temu dlake, ali je to sve jedan NLT, a ne jedan je oštrodlaki, a drugi kratkodlaki. Ja idem 29. na IPO NLT-a u VŽ, gdje će sudit 9 sudaca koji su specijalsti za tu pasminu. Znači ljudi iz Njemačke i Austrije, pa se možemo tamo vidjet, a ti im pokušaj objasnit dvije vrste terijera koje ti poznaješ!

Moze biti da bi to bilo i najbolje, ali iskreno receno necu da se s tim zamaram jer ovo prelazi na ubjedjivanje i na "cijepidlacenje" a ja nisam cijepidlaka pa cu sa ovim zavrsiti moj komentar sto se tice terijera. To povuci potegni nije smisao ove diskusije.
Lijep pozdrav i puno uspjeha na IPO NLT.

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #17 u: 21. 03. 2008. 13:38:16 »
Znači da se vidimo u Vž? Ja idem samo kao promatrač!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #18 u: 21. 03. 2008. 13:53:56 »
Posto me od VZ dijeli nekih 1000 km, mislim da se necemo tamo vidjeti. Vjerujem da bi bilo zanimljivo,ali sta je tu je. Drugom prilikom na obostrano zadovoljstvo nadam se??
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #19 u: 21. 03. 2008. 13:55:49 »
Posto me od VZ dijeli nekih 1000 km, mislim da se necemo tamo vidjeti. Vjerujem da bi bilo zanimljivo,ali sta je tu je. Drugom prilikom na obostrano zadovoljstvo nadam se??
Naravno! Ja nisam nikaj zamjerio!  z10  d4

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #20 u: 21. 03. 2008. 19:22:06 »
onda je ok. d4
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline RACI

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #21 u: 21. 03. 2008. 20:30:12 »
Drago mi je da smo se naposlijetku dogovorili i  z10

Offline RACI

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #22 u: 07. 01. 2010. 15:58:44 »
Evo sad nesto novo :-)

IV.mj

IV.mj

V.mj

V.mj

VI.mj

VI.mj

Fotke su slozene po datumu snimanja :-)

Offline RACI

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: NLT Ajaks
« Odgovori #23 u: 09. 01. 2010. 11:36:33 »
Evo fotke od jutros







Samo sto kisa ubija vec dva dana :-(