Autor Tema: Pokretna meta za gadjanje karabinskim streljivom ili kuglom  (Posjeta: 2086 vremena)

Offline fly

  • K 100
  • **
  • Postova: 477
Zanima me da li na streljanama postoji takvo sto. Ima li tko kakvog iskustva u gadjanju takvih meta
(npr. DS u pokretu).Pada mi na pamet ideja da sam slozim nesto pokretno - na sini- pogon na oprugu ili mali elektromotor... pa zracnicu i  d7. Ima li tko nesto slicno ili nekakav nacrt ili link.

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Pokretna meta za gadjanje karabinskim streljivom ili kuglom
« Odgovori #1 u: 18. 07. 2008. 14:57:01 »
Svojevremeno je na streljani Bauer u Žutnici kod Krapine bilo takvo što.
Kakva je sada situacija nebih znao, možda ima netko inf. pa se oglasi.
 z10  d6 d6 d6 d6
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Pokretna meta za gadjanje karabinskim streljivom ili kuglom
« Odgovori #2 u: 18. 07. 2008. 15:27:08 »
Nisam probao gadjati pokretnu metu divljih svinja ali sam gadjao "pokretnog losa" na 80m.Zanimljivo je ali vise volim jednostavnije aranzman.

Kod mene i mojih prijatelja je to par vanjskih guma od auta sa kartonom u "rupi" i blaga dolina.

Dvojica zakotrljaju a dvojica(ili jedan) pucaju do milje volje.Ako je previse jednostavno,onda stavimo par grana na putanju guma pa onda i odskacu!! ;D

Joj,sto taj trening guta metke.... :D
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Pokretna meta za gadjanje karabinskim streljivom ili kuglom
« Odgovori #3 u: 18. 07. 2008. 20:29:32 »
Nisam probao gadjati pokretnu metu divljih svinja ali sam gadjao "pokretnog losa" na 80m.Zanimljivo je ali vise volim jednostavnije aranzman.

Kod mene i mojih prijatelja je to par vanjskih guma od auta sa kartonom u "rupi" i blaga dolina.

Dvojica zakotrljaju a dvojica(ili jedan) pucaju do milje volje.Ako je previse jednostavno,onda stavimo par grana na putanju guma pa onda i odskacu!! ;D

Joj,sto taj trening guta metke.... :D
a ako odskoče previše,onda imaš i leteće mete :D
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Pokretna meta za gadjanje karabinskim streljivom ili kuglom
« Odgovori #4 u: 18. 07. 2008. 20:42:27 »
Zamisli samo dvije "mete" kako se kotrljaju sa par metara razlike a i malo odskacu....ko dva praseta... ko naruceno za igru!! :laugh:
I aint asked any pardon for anything I've done.