Autor Tema: Prvi izlazag malog Minsterlandera  (Posjeta: 2227 vremena)

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Prvi izlazag malog Minsterlandera
« u: 30. 11. 2009. 13:29:35 »

Danas sam prvi puta izašao u livade sa malom ženkom malog Minsterlandera. Prvo sam joj išao staviti povodac, nije se trgala ali nije baš niti išla. Skinuo sam ga odmah i krenuo prema livadama. Pratila me u stopu, zasad nemam potrebe za povodcem.

Došli smo do visoke trave i ja sam prošao kroz nju, a ona zamnom i tako cik cak konstantno. Niti jednom je nisam morao dozivati. Borila se sa visokom travom ali nije odustajala. Svaki put kada bi izašli na čisto pohvalio sam ju sa "bravo" i dao zrno pseče hrane.

Došli smo do trstike i ja sam ju krčio a ona me je pratila, čak na povik "ajde Azra, napred, daj" krenula bi par koraka ispred mene ali bi se vratila. Sasvim razumljivo pošto se tek treći dan družimo a ona ima 4mj. Mislim da bude kasnije odlična.

Ugledali fazana:
.....sa jednog brežuljka i krenuli prema mjestu, hodali i hodal kroz travu ali njega nigdje. Pošto smo se jučer igrali sa krilom od fazana možda sam očekivao previše. Kad sam več izgubio nadu da ga budemo našli skoro sam stao na njega. Nemoram ni opisivati da mi je srce stalo, ali uplašila se i ona. Azra se prizemljila reširenih prednjih šapa i gledala u mene. Ja sam joj govorio bravo Azra, frrrr(moja oznaka za fazana ;D). Kretali smo se iz gustiša prema van i stalno ponavljo"traži frrr, gdje je frrr".

Prema doma naišli smo na jato vrana uzdignute glave povukla se oko 5 M od mene prema njima(opet interes). i vratila nazad. Neznam dali je pozitivno što baš neče naprjed, jako je mirna.
Stalno želi biti u mojoj blizini.

Zavukla je glavu u rupu od lisice, ali joj nisam dopuštao previše, bojao sam se da se šta ne dogodi.

Jedino me strah tog prokletog prvog pucnja. Jučer sam nešto radio oko kuće i čekičem malo glasnije udario po poklopcu od šahte. Sa njene strane nije bilo neke reakcije, misli da če biti sve uredu.

Za takvo malo druženje ja sam prezadovoljan predizpozicijom šteneta. Pokazala je snagu, volju, poslušnost i interes.

Kritike i savjeti dobrodošli, ako sam šta krivo napravio ispravite me.
Da nisam malo forsirao??
ŽENE I RAKIJA

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Prvi izlazag malog Minsterlandera
« Odgovori #1 u: 30. 11. 2009. 13:42:55 »
nisi ništa forsirao... samo tako svaki dan ako možeš i bit će to savršen pas...

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Prvi izlazag malog Minsterlandera
« Odgovori #2 u: 30. 11. 2009. 14:15:27 »
Uzeo sam ju iz legla kao najmirnije štene, nadam se da če se uskoro odljepit od moje noge i iči malo okolo njuškat. Strašna je, kad god se okrenom ona je tu. Mislim da kad bi zaronio da bi išla zamnom ref
Nadam se da ta njena mirnoča nebude kasnije mana ččč
Ali neče vidim da ima snažnu volju ali se još jednostavno ne usudi, mala. Bar tako mislim... ččč
ŽENE I RAKIJA

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Prvi izlazag malog Minsterlandera
« Odgovori #3 u: 30. 11. 2009. 14:30:36 »
Pa ne misliš valjda da će tako mlado štene otvarati teren 100 metara u jednu i isto toliko metara u drugu stranu... strpi se, nema žurbe...

Inače, sad prvo što je trebaš naučiti jest da ti u svim situacijama dolazi na poziv!!! To je temelj obuke!!! Imaš par mjeseci da je izvježbaš na perfektan dolazak!!!  z2


Pozdrav!!!

HunterDon

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Prvi izlazag malog Minsterlandera
« Odgovori #4 u: 30. 11. 2009. 15:29:31 »
 happi happi Hunter, naravno da ne očekujem. Ona stvarno zna več dosta toga. Nar. u dvorištu krilo od fazana svaki  put mi donese. Dobro, ispusti ga predmenom, nesjedne. Ali čvrstu osnovu ima.

Dolazak na poziv, hmmm. Stalno mi je uz nogu, neodvaja se. Ali čim mi je tako privržena, zasad nema problema.
Danas je zapela jednom malo u travi, bila je na oko 5M od mene. Zacmugala je malo, ja sam samo rekao "ajmo Azra" uz cmuganje je progrizla travu i dotrčala.
Trudit ču se svim silama dovesti je kroz igru do savršenstva. Evo i sad smo se vani malo igrali sa krilom, sve samo kroz igru, a korim ju oštrim glasom i to je dovoljno. Nikakva batinjanja, nisam za to....
ŽENE I RAKIJA

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Prvi izlazag malog Minsterlandera
« Odgovori #5 u: 30. 11. 2009. 15:48:54 »
Samo nemoj kraj nje s necim udarati po bacvi i slicnim predmetima, i sad za blagdane nemoj ju ostavljati samu vani da djeca kraj nje pucaju petarde i kojekakve eksplozije..lijepa je mala..  :smil4226ce1d491b5:  z10
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Prvi izlazag malog Minsterlandera
« Odgovori #6 u: 30. 11. 2009. 16:10:53 »
Jedva čekam da odem sutra u livade sa njom, slikat ču Vam pa pokazati naše igralište ref
ŽENE I RAKIJA

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Prvi izlazag malog Minsterlandera
« Odgovori #7 u: 30. 11. 2009. 18:37:45 »
 Mlada je ona još,nemoj ništa forsirat...tek poslije 6-og mjeseca starosti bi trebalo počet radit s njom al do tada mislim da ne bi trebalo nagliti !!

                                                                                   POZDRAV 
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline wachtel

  • K 100
  • **
  • Postova: 106
Odg: Prvi izlazag malog Minsterlandera
« Odgovori #8 u: 01. 12. 2009. 17:10:54 »
Prekrasna!  z30 volim pse u tome tipu, pa ako ne bude jos jedna prepeliëarka mogao bi biti minsterlander... uzivajte!  :-*