Autor Tema: labora  (Posjeta: 2005 vremena)

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: labora
« Odgovori #15 u: 07. 07. 2009. 15:59:23 »
svaka cast Jakyy bas sam to mislio danas napisat,ustvari postavit pitanje.koliko je jedinki na hektaru prihvatljivo i koliko vas lovaca (ja jos nisam) opali na sojku??? a  ipravi lovci ne love radi mesa??? sor
zakon kaze svoje,a i sami znate da se stvari na terenu ne poklapaju bas uvijek sa zakonom.




koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2458
  • Gun Nut
Odg: labora
« Odgovori #16 u: 07. 07. 2009. 16:42:02 »
Gledajte ovako...
Moj brat ima vinograd. Imao velikih problema sa sojkama. Ali te probleme nije isao rjesavat nedozvoljenim sredstvima, nego je lijepo "obukao" vinograd u zastitnu mrezu i problem sojki je rijesen. Bez protuzakonitih radnji i mogucih problema sa bilo kim..
Ako zelite lovit sojku za to imate pusku, a zamke nemojte koristiti, to vam je moj savjet...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: labora
« Odgovori #17 u: 07. 07. 2009. 16:46:04 »
koliko se ptica zaplete  u mrezu????
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline Jakyy

  • K
  • *
  • Postova: 15
Odg: labora
« Odgovori #18 u: 07. 07. 2009. 17:51:17 »
Osobno svaki put kad sam imao priliku (nije ih bilo previše) da odstrijelim sojku nisam oklijevao, s obzirom da je to uvjek bilo legalno u dane lova. d7
Iako se čini da je u lovištu lako odstrijeliti šojku, vjerujte nije baš tako, pogotovo ukoliko ste u lovu sa psima... čim vide psa ili čovjeka odmah izmagle iz vida.
Slažem se sa zhrvojem, ukoliko smo uočili štete od bilo koje divljači, potrebno je poduzeti zaštitne mjere na kulturama, ali svakako one koje su zakonom dozvoljene.
Ukoliko poduzimaš protuzakonite mjere, moraš biti svjestan rizika...  d13

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: labora
« Odgovori #19 u: 07. 07. 2009. 18:09:27 »
tko ce te prijavit kada ti sami lovci kazu da ih samo postavljas.

mozda oni to drukcije gledaju jer su ih i oni i njihovi ocevi koristili dok su cuvali stoku na ispasi.
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: labora
« Odgovori #20 u: 07. 07. 2009. 20:07:53 »
Obratite pažnju samo na to da je lov zamkama na Šojke zabranjen, evo ovu sam ja "ulovio"