Autor Tema: pomoc s kujom koljačicom  (Posjeta: 1864 vremena)

Offline bube

  • K 0
  • Postova: 0
pomoc s kujom koljačicom
« u: 22. 10. 2015. 15:52:34 »
Pozdrav,
molila bih za pomoć lovce ili dresere pasa vezano uz  mojeg kućnog psa, zapravo trogodišnju kuju mješanku koja kolje -mačke, zečeve, ježeve, guštere, kokoške, puhove,štakore... zapravo sve što joj se nađe na putu a da nije pas ili čovjek (ptice joj nisu napete). S ljudima i psima je umilj ata i vesela, željna igre. Kuja izgleda kao mix labradora i nekog gonića,  izuzetno jaka i brza, srednje veličine. Kada vidi plijen uđe u neki (lovački?) trans i počne zavijat i trčat sve dok ju ne zakolje, što traje occa. 2 sekunde. Mrtve životinje ponekad donese kući, često ježa u loptici, štakora ili puha. Kad je na povodcu i vidi životinjicu vuče i cvili ko luda. Neki dan je strgala povodac, a sve je brnjice redom uspjela skinuti, jednu plastičnu i razmrviti. Kuja je inteligentna, ali i razmažena, voli fino pojest i spavat na mekanom. Sluša osnovne naredbe ali ne i na otvorenom,gdje samo gleda kako će pobjeć i omastit brk. Kako više ne znam što da radim, a život s njom u gradu postaje svakim danom sve veći pakao, zanima me da li je moguće da se kuja osposobi za lov ili je za to prekasno?Sterilizirana je i nema nikakva oboljenja.
Iskreno vas molim za savjet i unaprijed hvala!



Offline Fazan Okićki

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: pomoc s kujom koljačicom
« Odgovori #1 u: 22. 10. 2015. 16:07:09 »
Pozdrav,
molila bih za pomoć lovce ili dresere pasa vezano uz  mojeg kućnog psa, zapravo trogodišnju kuju mješanku koja kolje -mačke, zečeve, ježeve, guštere, kokoške, puhove,štakore... zapravo sve što joj se nađe na putu a da nije pas ili čovjek (ptice joj nisu napete). S ljudima i psima je umilj ata i vesela, željna igre. Kuja izgleda kao mix labradora i nekog gonića,  izuzetno jaka i brza, srednje veličine. Kada vidi plijen uđe u neki (lovački?) trans i počne zavijat i trčat sve dok ju ne zakolje, što traje occa. 2 sekunde. Mrtve životinje ponekad donese kući, često ježa u loptici, štakora ili puha. Kad je na povodcu i vidi životinjicu vuče i cvili ko luda. Neki dan je strgala povodac, a sve je brnjice redom uspjela skinuti, jednu plastičnu i razmrviti. Kuja je inteligentna, ali i razmažena, voli fino pojest i spavat na mekanom. Sluša osnovne naredbe ali ne i na otvorenom,gdje samo gleda kako će pobjeć i omastit brk. Kako više ne znam što da radim, a život s njom u gradu postaje svakim danom sve veći pakao, zanima me da li je moguće da se kuja osposobi za lov ili je za to prekasno?Sterilizirana je i nema nikakva oboljenja.
Iskreno vas molim za savjet i unaprijed hvala!

U Republici Hrvatskoj u lovu smiju sudjelovati i za njega se osposobljavati samo čistokrvni psi lovačkih pasmina (http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2010_12_143_3624.html). Dakle, odgovor na ovo pitanje je ne. Ne zato što je prekasno, već zato što ne ispunjava osnovne uvjete za lovačkog psa.  d1

Offline bube

  • K 0
  • Postova: 0
Odg: pomoc s kujom koljačicom
« Odgovori #2 u: 22. 10. 2015. 17:08:10 »
Hvala  Vamna odgovoru!Kuja je očito potomak nekog gonića i pokupila je sve lovačke gene, imate li savjet za pristup u dresuri?Kako "ubiti" lovački gen i prilagoditi je civilizaciji?Da li je iz vašeg iskustva  to uopće moguće?Možete li preporučiti koju ogrlicu  za dresuru nabaviti?

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: pomoc s kujom koljačicom
« Odgovori #3 u: 22. 10. 2015. 17:21:13 »
Pokušajte sa teletakt ogrlicom. Dakle kad kuja napadne, slijedi komanda fuj i elektro udar ogrlice. To je efikasna metoda. Jačina udara može se podešavati na daljinskom. Kuja će dobiti neugodan udar, a nezna od koga. Kasnije će reagirati i na samu komandu fuj jer zna da nakon toga slijedi udar ako ne ostavi plijen.

Offline erwolf

  • K 500
  • ***
  • Postova: 930
Odg: pomoc s kujom koljačicom
« Odgovori #4 u: 22. 10. 2015. 17:50:19 »
...............samo pre upotrebe teletakt ogrlice pustite da kuja nosi bar mesec dana laznu ogrlicu iz razloga da ne poveze ogrlicu i strujni udar. znam puno pasa odnosno gresaka koje su napravljene na taj nacin,pa pas bude poslusan dok god ima ogrlicu a kad mu je skinete............sve po starom
  d1 z10 d1

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: pomoc s kujom koljačicom
« Odgovori #5 u: 23. 10. 2015. 09:40:47 »
Geni su geni, i očito je nagon u njoj jači od nje i ne može si pomoći. Kako su kolege već napisali, probati sa teletaktom. Ovako na opis psa mi odaje terijera a ne ptičara.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: pomoc s kujom koljačicom
« Odgovori #6 u: 23. 10. 2015. 20:25:22 »
Imam ja jednog kolegu koji bi dao novce za nju. On uvijek ima bar jednog takvog . Nije po zakonu ali...

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: pomoc s kujom koljačicom
« Odgovori #7 u: 04. 11. 2015. 16:31:09 »
Riješim ti ja problem za 3,50 kn.

Offline _stipe_

  • K
  • *
  • Postova: 2
Odg: pomoc s kujom koljačicom
« Odgovori #8 u: 04. 11. 2015. 17:32:14 »
Imas ogrlice koje joj ispustaju vodu i zrak u njusku i ona nakon nekog vramena povezati taj neugodan
Osjecaj s stvarima koje ne treba raditi no za to treba puno STRPLJENJA i VOLJE
samo nemoj silom dois
SRETNO