Autor Tema: Prehrana i lov na patke  (Posjeta: 8788 vremena)

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Prehrana i lov na patke
« u: 01. 09. 2008. 12:28:57 »
Ucho je odradio prvi lov na patke, 2 odstrijeljene, 2 aporta.
Za nagradu, već mu se kuha veprovina odstrijeljena sinoč. Bio mu je to prvi lov na patke.
Za otvorenje racarije dovoljno. Svatko jednu.  d7



Čestitam na odstrijelu i dobrom radnom psu.
Ja mojim ptičarima nisam nikada davao veprovinu za jelo. Neznam koliko je to dobro.

Zoran

  • Gost
Odg: Prehrana i lov na patke
« Odgovori #1 u: 01. 09. 2008. 12:56:45 »
ja dajem i sirovo meso  z1
i naj kvalitetnije je sirovo meso  psu dvati!
to mu daje energiju, a ne neke glupe suhe bonbone!  z11
« Zadnja izmjena: 01. 09. 2008. 13:51:25 od Zoran »

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Prehrana i lov na patke
« Odgovori #2 u: 01. 09. 2008. 13:59:16 »
O ishrani lovačkih pasa napisane su čitave studije i mnogobrojne knjige. Ja imam pointera i isti je jako osjetljiv na ishranu. Npr. Amerikanci nikako ne preporučavaju pointeru davanje goveđeg mesa.
Svakako je psu najbolje davati svježu hranu. Ipak neznam za sirovo meso to veterinari ne preporučavaju. Dobro uhranjeni psi se poznaju po boji dlake izgledu i velikoj radnoj energiji a loše hranjeni psi imaju sve suprotno od navedenog.
Smatram da se ovdje dobro držati uputa stručnjaka

Zoran

  • Gost
Odg: Prehrana i lov na patke
« Odgovori #3 u: 01. 09. 2008. 14:13:19 »
O ishrani lovačkih pasa napisane su čitave studije i mnogobrojne knjige. Ja imam pointera i isti je jako osjetljiv na ishranu. Npr. Amerikanci nikako ne preporučavaju pointeru davanje goveđeg mesa.
Svakako je psu najbolje davati svježu hranu. Ipak neznam za sirovo meso to veterinari ne preporučavaju. Dobro uhranjeni psi se poznaju po boji dlake izgledu i velikoj radnoj energiji a loše hranjeni psi imaju sve suprotno od navedenog.
Smatram da se ovdje dobro držati uputa stručnjaka

kolega ja sam strucnjak!  :laugh:
a ti se drzi koga god zelis!  :laugh:
evo ovo su slike moje kuje jessy slikane prosli tjedan! pa si pogledaj malo dlaku i fizicki izgled!
http://weimaraner-hr.com/forum/index.php?action=gallery;sa=view;id=46 ima jos tu slika u galeriji! ali nisu sve od mojih pasa! ovaj sta sam ti stavio link to je moja kuja!
ja kad imam dam joj sirovo ,nedajem svaki dan!
« Zadnja izmjena: 01. 09. 2008. 14:19:01 od Zoran »

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Prehrana i lov na patke
« Odgovori #4 u: 01. 09. 2008. 15:23:59 »
O ishrani lovačkih pasa napisane su čitave studije i mnogobrojne knjige. Ja imam pointera i isti je jako osjetljiv na ishranu. Npr. Amerikanci nikako ne preporučavaju pointeru davanje goveđeg mesa.
Svakako je psu najbolje davati svježu hranu. Ipak neznam za sirovo meso to veterinari ne preporučavaju. Dobro uhranjeni psi se poznaju po boji dlake izgledu i velikoj radnoj energiji a loše hranjeni psi imaju sve suprotno od navedenog.
Smatram da se ovdje dobro držati uputa stručnjaka

kolega ja sam strucnjak!  :laugh:
a ti se drzi koga god zelis!  :laugh:
evo ovo su slike moje kuje jessy slikane prosli tjedan! pa si pogledaj malo dlaku i fizicki izgled!
http://weimaraner-hr.com/forum/index.php?action=gallery;sa=view;id=46 ima jos tu slika u galeriji! ali nisu sve od mojih pasa! ovaj sta sam ti stavio link to je moja kuja!
ja kad imam dam joj sirovo ,nedajem svaki dan!

Jako je lijepog izgleda. Vidi se da joj ništa ne nedostaje.
 
Pointeri su specifični psi u pogledu ishrane vrlo su zahtjevni. To su rijetki psi (moj je takav) on i ne takne hranu ako mu se ne sviđa.
Kratkodlaki njemački ptičari pa i oštrodlaki koje sam prije imao su potpuno suprotni. Oni sve jedu, pojeli bi i vola da im se donese.
Upitno je davanje svježeg mesa naročito iznutrica poradi izbijanja zaraza. Ako je meso svježe i pregledano mislim da to nije upitno. Ja inače kada dajem meso vrlo ga kratko prokuham samo da
baci ključ.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Prehrana i lov na patke
« Odgovori #5 u: 01. 09. 2008. 16:04:49 »
Ja meso skuham s rižom. podijelim na manje porcije ovisno o količini skuhanog. Tako dobije ponekad, a večinom jede gotove krokete.

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Prehrana i lov na patke
« Odgovori #6 u: 01. 11. 2010. 12:44:12 »
Naslov je "Prehrana i lov na patke", pa bih samo na tu temu spomenuo da je po meni bolje da je pas za vrijeme zimskog vodenog lova malo deblji i da ima ponešto masnih naslaga ispod kože... da je malo sala oko organa itd...  d4 Jer ako je pas "suh", još k tome ima i tanku dlaku, lako dolazi do prehlade, raznih upala itd... koje ponekad mogu biti i kobne po život našeg lovnog pomoćnika... ;)

Offline Kaleza

  • K
  • *
  • Postova: 9
Odg: Prehrana i lov na patke
« Odgovori #7 u: 06. 09. 2013. 10:37:09 »
Dosta sam citao gledao , o kinologiji a najvise o oblastima kao sto su isrhana i trening psa , iskrneo najbolje je davati kuvanu hranu lovackom psu ali i granule , dok je mladji granule su bolje jer u njima sve ravnomerno rasporedjeno.Vlasnik ne mora brinuti kolko je dao ovoga onoga... step

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Prehrana i lov na patke
« Odgovori #8 u: 06. 09. 2013. 13:15:13 »
najvaznije je procitat sta je u tim granulama , u 99% nista korisno za psa , samo nekoliko % mesa , sve u svemu vist otpad a proizvodjaci cine ogromnu zaradu ......m
Mihi est compositum in Taberna Mori