Autor Tema: kurouchi san-mai santoku  (Posjeta: 1371 vremena)

Offline stari-nakovanj

  • K 100
  • **
  • Postova: 190
kurouchi san-mai santoku
« u: 25. 12. 2012. 18:38:50 »
pretpostavljam da su bozicni ruckovi gotovi i da mislite na gastal i da vam se dize zeludac na pomisao na kuhinjski noz ali postam temu, pa mozete pogledati i sutra kad se sve slegne :D

vec sam ih prije par predstavio, ali ovaj puta se par sitnica promijenilo, pa evo novih slikica.

kurouchi - gruba kovacka zavrsna obrada
san-mai - tri sloja kao na slici - srafirano je zeljezo, a u sredini nesrafirani je srebrni celik na oko 60-tak HRC-a

fazeta iliti bevel konkavno brusena na vodenom kamenom kolu. uspjesno hladno kovanje prije kaljenja radi vise cvrstoce.

debljina je oko 1,8 mm a duljina oko 15,5 cm...






















Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: kurouchi san-mai santoku
« Odgovori #1 u: 25. 12. 2012. 20:38:54 »
Odličan santoku,ja jesam na Gastalu ali vrijedi vidjeti ovakav prekrasan komad... zagi
Drška je bukva,za trešnju mi je malo prebijela?
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline stari-nakovanj

  • K 100
  • **
  • Postova: 190
Odg: kurouchi san-mai santoku
« Odgovori #2 u: 26. 12. 2012. 21:16:59 »
fala!

da, drska je parena bukva impregnirana sa lanenim. uskoro moram raditi dvije sa abonosom, a mozda me pukne i neko crvenkasto drvo, pa ce biti duginih boja :D

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: kurouchi san-mai santoku
« Odgovori #3 u: 26. 12. 2012. 21:32:51 »
Ja bi sve kuharske nozeve radio od masline,ovako mi je to predivno drvo a posebno kad je kuhinja u pitanju...
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline stari-nakovanj

  • K 100
  • **
  • Postova: 190
Odg: kurouchi san-mai santoku
« Odgovori #4 u: 27. 12. 2012. 12:39:04 »
istina, maslina je prekrasna ali sa bukvom idem radi funkcionalnosti i cijene. nesto ekskluzivnije se uvijek moze naruciti.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: kurouchi san-mai santoku
« Odgovori #5 u: 28. 12. 2012. 09:08:22 »
Karlo,da li se  secas da smo jednom pominjali izradu ovakve ostrice?

duzina ostrice treba da bude 110mm,konvexan presek, hiden tang, materijal,debljinu i nacin obrade prepustam tebi.
U dogledno vreme cu da narucim nekoliko ovakvih od par majstora sa tih prostora..mali experiment  ;)
cenu  ukljucujuci i postarinu do mene posalji na pp
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline mijo

  • K
  • *
  • Postova: 95
  • setter inglese
Odg: kurouchi san-mai santoku
« Odgovori #6 u: 29. 12. 2012. 08:14:46 »
može i meni cjena na pp ovog ry-evog noža čini mi se funkcionalan za obradu divljači