Autor Tema: Vabilice za srnjaka!  (Posjeta: 1264 vremena)

Offline dreger

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Vabilice za srnjaka!
« u: 20. 05. 2016. 13:22:50 »
Nesto novo iz moje radionice,vabilica imitira pisak srne u parenju,neke kolege lovci koji love srnjake i koji imaju razne vabilice su mi rekli uporedivsi ovu moju vabilicu sa raznim ostalim da je zvuk-pisak dobar a i ja sto sam pregledao razne snimke i uporedio to je taj pisak-zov.ako bas nije isti onda su u pitanju nijanse.
Dve ovakve vabilice ima na prodaju kod kolege sa foruma "Deejana"u ZG.on je jednu uzeo za sebe i dve su na prodaju,pa ako je neko zainteresovan nek se javi njemu a i meni na PP.
cena 90 kuna.



Offline dreger

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Vabilice za srnjaka!
« Odgovori #1 u: 20. 05. 2016. 13:46:20 »
Da dopunim oglas sa jednim snimkom ovih vabilica da cujete kako zvuce,Odmah se "ogradjujem"posto ja ne lovim srnecu divljac tako da neznam dali dobro tj.pravilno vabim.

Verujem da ce se javiti kolega Deejan sa utiscima iz prve ruke o samoj vabilici.i da ce on blize i tacnije reci svoje misljenje posto i sam lovi ovu divljac.

Offline dreger

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Vabilice za srnjaka!
« Odgovori #2 u: 20. 05. 2016. 13:55:11 »
I jos da dodam ,ko kupi vise vabilica (predatori,srnjak)ima popust i cena je:
1 za srnjak+ 1 za lisice(bilo koja)= 180 kuna.
1 za srnjaka+1 za lisice sa jednim kanalom+1 za lisice sa dva kanala=260 kuna.
 dobra kob.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Vabilice za srnjaka!
« Odgovori #3 u: 20. 05. 2016. 14:14:48 »
kolega dreger je vise manje sve rekao  ;D
jedna vabilica je kod mene, u lovu normalno jos nije isprobana, cekamo sezonu parenja pa cemo vidjet sta ce rec ;D
uglavnom, ovako isprobana doma, mogu reci da je zvuk ok i da bi trebala bit efikasna i na terenu.
to je sto se tice zvuka srne u parenju...
takodjer i malo jacim stiskom vabilice u saku, dobija se visi ton, poput piskanja laneta...
jedna zanimljivija stvar, je da se vabilica moze koristiti i za lov grabezljivaca tako sto proizvodi (malo visi) zvuk kmecanja zeca, vise mladog zeca...
takodjer, uz malo vise vjezbe, moguce je proizvesti zvuk ptice u nevolji, zatim zvuk obicne domace kokosi, uz jos malo vise vjezbe isao bi i zvuk fazana...al to mi jos ne ide kak treba, pogotovo za zvuk fazana je potrebno malo vise treninga...
uglavnom, sve u svemu vabilica je dobra za srnjaka za sta je i napravljenja prvenstveno, al ko zeli vise, moze svasta izvuc iz nje uz malo vjezbe.
 zagi

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Vabilice za srnjaka!
« Odgovori #4 u: 21. 07. 2016. 11:55:36 »
sezona parenja srnece divljaci je tu...
ako je netko zainteresiran, samo da podsjetim, kod mene ima trenutno jos dvije vabilice za srnjaka by DrEger ;)
dobra vam kob zagi

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Vabilice za srnjaka!
« Odgovori #5 u: 21. 07. 2016. 12:12:21 »
popust koji kolega dreger spominje par postova prije, prilikom kupovine dvije ili tri vabilice, je jos aktualan, naravno ;) zagi

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Vabilice za srnjaka!
« Odgovori #6 u: 21. 07. 2016. 18:12:50 »
 zagi

Offline dreger

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Vabilice za srnjaka!
« Odgovori #7 u: 22. 07. 2016. 13:42:53 »
S tim da je popust na sve 3 vabilice sad veci,i cena za sve tri vabilice u paketu je 240 kn.
 z10