Forum LOVAC

Lovna kinologija => Izložbe i utakmice => Autor teme: lovacpd - 29. 04. 2008. 14:08:16

Naslov: CACT Prijedor
Autor: lovacpd - 29. 04. 2008. 14:08:16
Kao sto sam vec napomenuo
11.05.2008 KD Prijedor i LU"Ljubija" iz Ljubije, u gateru Miska Glava organizuju:
Utakmicu pasa glasnog gona u radu na DS
(na utakmici mogu da ucestvuju psi III, IV, VI i VIII FCI grupe)
Sudije na utakmici su Marjan Cizmesija(HR) i Brkic Zoran (BiH)
Pocetak utakmice je u 9.00 casova
Vise informacija na telefon: 00 387 65 536 641, Vladimir Kovacevic
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: madhunter - 29. 04. 2008. 16:10:22
Čižmešija uvijek sudi kod vas, a kod nas ga nigdje nema! 
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 29. 04. 2008. 19:07:48
Cuo sam da kinoloski savez BiH vise nije aktivan te da je sankcioniran do daljnjeg pa kako to da imate utakmicu sa kandidaturom?
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Nikola - 29. 04. 2008. 20:05:57
Cuo sam da kinoloski savez BiH vise nije aktivan te da je sankcioniran do daljnjeg pa kako to da imate utakmicu sa kandidaturom?
Kako je sankcioniran taj savez od FCI, tako ćeš i ti biti sankcioniran od strane  admin do se ne odlučiš predstaviti, imao si dovoljno vremena, dva puta sam te upozorio da se predstaviš i sad se malo hladi....
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 29. 04. 2008. 20:17:19
Predstavio sam se ali vjerovatno nisi procitao
A sto se tice saveza BiH, FCI ga je izbacio i do daljnjeg su im zabranjene sve kinološke aktivnosti
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Zoran - 29. 04. 2008. 21:16:32
Predstavio sam se ali vjerovatno nisi procitao
A sto se tice saveza BiH, FCI ga je izbacio i do daljnjeg su im zabranjene sve kinološke aktivnosti

bravo gospon hocu biti kinolog!

kao sto vidis da tu nigdje nepise da to organizira
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Zoran - 29. 04. 2008. 21:17:36
znaci ovo sta se organizira je za gust!
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 29. 04. 2008. 21:31:09
Naslov je CACT Prijedor a titulu odobrava savez.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Zoran - 29. 04. 2008. 21:34:02
a savez nemoze odobriti jeli savez nije odobrijo!
a kad savez odobri onda izgleda to tj.izgledalo je ovako!
http://www.lovac.info/lovna-kinologija/lovna-kinologija/najava-drzavna-izlozba-baraka-cac-vitez-2008.html
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: madhunter - 30. 04. 2008. 06:57:28
Ne sviđaju mi se ovakva bahata crvena upozorenja! Ako se nesmije reči šta mislimo i iznositi činjenice, ili pitati nešto, odmah se isključujem sa foruma!
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: lovacpd - 30. 04. 2008. 08:21:56
Momci, polako malo!
U BiH nije dozvoljeno odrzavanje CACIT-a i CACIB-a, dakle medjunarodnih utakmica i izlozbi, a postavljen je "ultimatum" da se do 01.09. ove godine strane u sporu dogovore ili tek onda sljede sankcije oko tih svih zabrana!!!
Ovaj CACT se odrzava po godisnjem planu KSRS (vise informacija na www.kinoloskisavez-ksrs.com ), koji je vjerovatno odobren od strane FCI-a
A najava je ovdje http://www.kinoloskisavez-ksrs.com/images/New%20Folder/GATER%20MISKA%20GLAVA.pdf

O tome zasto i gdje koji sudija sudi, vjerujte mi nemam pojma, najmanje vodim racuna o tome gdje , ko i kako sudi, jer volim da izlazem pse i da sa njima ucestvujem na utakmicama.

Čižmešija uvijek sudi kod vas, a kod nas ga nigdje nema! 
Opet ponavljam nemam pojma ko je sudija, a pozvao ga je neko iz KSRS, kako oni znaju, a ako se ne varam on je zvanicni sudija HKS-a, te ne znam zasto ne bi sudio
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Zoran - 30. 04. 2008. 08:27:44
UNIJA kinoloski saver r.s! isto nepostoji vise ( do duse pravno)
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: lovacpd - 30. 04. 2008. 08:33:02
UNIJA kinoloski saver r.s! isto nepostoji vise

KINOLOSKI SAVEZ RS postoji kao sto jos uvijek i postoji i UNIJA KINOLOSKIH SAVEZA BiH
Do kad?Ne znam ali jos uvijek je tako!
Da li ce je preuzeti ova novoosnovana Asocijacija....
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Nikola - 30. 04. 2008. 09:39:40
Ne sviđaju mi se ovakva bahata crvena upozorenja! Ako se nesmije reči šta mislimo i iznositi činjenice, ili pitati nešto, odmah se isključujem sa foruma!
madhunter== >> dugo si na forumu, znaš kako se radi predstavljanje....
ako netko nezna evo linka:

PAR PRIMJERA PREDSTAVLJANJA:

http://www.lovac.info/lov/index.php?topic=2.0

PODFORUM PREDVIÐEN  SAMO ZA PREDSTAVLJANJE:

http://www.lovac.info/lov/index.php?board=27.0

PRAVILA PISANJA I PONAŠANJA NA FORUMU:

http://www.lovac.info/lov/index.php?topic=753.0

Bez zamjerke, ali barem se ovdje smije reći šta hoće.....
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: lovacpd - 30. 04. 2008. 10:24:54
polako momci, bez tenzija...
Ova tema je samo poziv na utakmicu pasa, a ne nasih prepucavanja
A ako se uz to jos i vidimo, druzimo...gdje ces bolje!!!
Uglavnom ako je ko zainteresovan, nek se javi meni na pm, oko uputa za put, gdje da se sacekamo....itd
Nikola ako nisi zauzet nadam se da se vidimo tamo!
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Nikola - 30. 04. 2008. 12:07:39
Nikola ako nisi zauzet nadam se da se vidimo tamo!
nažalost, sve nedjelje do 10.06. su predviđene za LIGU u STRELJAŠTVU SISAČKO-MOSLAVAČKE ŽUPANIJE. inače rado...
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 30. 04. 2008. 16:19:22
Dragi kolege da sam znao da treba napisati životopis sigurno se nikad nebi ni logirao na ovaj forum.
Ocito je da vas nesto drugo smeta, a ne moje ne predstavljanje.
Ako netko zeli znati moje prezim, posao, hobi, JMBG, ili sexualnu orjentaciju neka pita, a ja cu mu nastojat odgovorit. d4
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Zoran - 30. 04. 2008. 16:23:07
      u  :shok:
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 30. 04. 2008. 16:26:40
Super drago mi je da bar netko kuzi tko sam! d4
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: medo - 30. 04. 2008. 20:01:11
Super drago mi je da bar netko kuzi tko sam! d4
Nisam ja  ;D ;D ;D
 
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: medo - 30. 04. 2008. 20:04:22
opcenito da mogu dosao bih i ucestvovao u utakmici sa psima ili kao gledaoc bez obzira sto kaze FCI i sl.
 Po meni je utakmica prije svega smotra postignutog rada sa psima,njihove mogucnosti,druzenje i razmjenjivanje iskustva.
 FCI i svi kinoloski savezi imaju svoju politiku itd. Nisam protiv njih ali sam uvijek za druzenje uz pse.
 Bilo formalno ili neformalno meni je isto dok god psi rade dobro d4
Hvala na pozivu i zao mi je sto necu prisustvovati.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 30. 04. 2008. 20:32:49
Ja osobno sam slicnog stajalista, volim druzenje i rad sa psima ali nevolim kad me neko vara i navlaci.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Expresica - 30. 04. 2008. 20:43:59
Dragi kolege da sam znao da treba napisati životopis sigurno se nikad nebi ni logirao na ovaj forum.
Ocito je da vas nesto drugo smeta, a ne moje ne predstavljanje.
Ako netko zeli znati moje prezim, posao, hobi, JMBG, ili sexualnu orjentaciju neka pita, a ja cu mu nastojat odgovorit. d4
Mene ovo zadnje najvise zanima  ;)
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Zoran - 30. 04. 2008. 20:56:53
Ja osobno sam slicnog stajalista, volim druzenje i rad sa psima ali nevolim kad me neko vara i navlaci.


stvarno ga sad  :pferd:

ko je tebe u ovoj temi navlacijo ili varo!
ja sam potvrdio da su suspendirani...!
a sad ko te je varo?
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 30. 04. 2008. 21:05:13
Organizatori te utakmice!
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: medo - 01. 05. 2008. 10:25:54
Organizatori te utakmice!
Molim te reci nam malo vise da i nas ne bi varali z14
Kako i na koji nacin varaju i to?
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 02. 05. 2008. 12:07:07
procitaj prvilnike o radu
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: dean - 02. 05. 2008. 12:14:48
procitaj prvilnike o radu
Mislim da nije problem u pravilniku o radu, već u neznanju sudaca i njihovoj slobodnoj interpretaciji tog istog pravilnika. Nisu dosljedni i svak si tumači pravilnik kako njemu paše. Tu dolazi do nejednakih kriterija i ja mislim da tu leži problem.
Ovaj forum funkcionira tako da svatko opiše neko svoje iskustvo, svoju dogodovštinu i da mi drugi saznamo kaj nam je činiti ili ne činiti ako se nađemo u sličnoj situaciji. Zakaj da svi kiksamo na istim stvarima, ili da nas sudci na istim stvarima "oštete"?
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 02. 05. 2008. 12:28:54
Deane slazem se s tobom oko toga, ali reci ciji su savjeti objektivni? Naime ovdje sam procitao svega i svasta a pokusajom ukazivanja na pogreske dobio sam crvena slova.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: dean - 02. 05. 2008. 12:33:42
Jedini uvjet svima na forumu je da se pravovremeno predstaviš na za to predviđeno mjesto, a o tome vodi brigu naš zli admin, tako da se za taj dio moraš njemu obratit.
Tvoj savjet nama svima je iz tvoje perspektive objektivan. Mi ga možemo čitat ako želimo, svatko ga svatit kako želi i svak si sam izvlači zaključke. Te naravno, odlučuje hoće li taj savjet poslušat. To je najviše fer kaj ti bilo tko na forumu može reć. Slažeš se da je to jedino pošteno?
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 02. 05. 2008. 12:41:59
Ako je savjet argumentiran zasto ga se pobija glupostima tipa "ja mislim da nije tako" ili "moj tata brat ili netko drugi kaze da nije tako"
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: dean - 02. 05. 2008. 12:44:12
"ja mislim da nije tako" Pa dozvoli svakome da ima svoje mišljenje! Dozvoli da svatko ima svoj put, svoje iskustvo i budi mu zahvalan da to želi podijelit s nama.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: medo - 02. 05. 2008. 12:45:20
Deane slazem se s tobom oko toga, ali reci ciji su savjeti objektivni? Naime ovdje sam procitao svega i svasta a pokusajom ukazivanja na pogreske dobio sam crvena slova.
Ocito su ljubomorni na tvoje znanje i iskustvo z14
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Nikola - 02. 05. 2008. 12:48:31
Deane slazem se s tobom oko toga, ali reci ciji su savjeti objektivni? Naime ovdje sam procitao svega i svasta a pokusajom ukazivanja na pogreske dobio sam crvena slova.
Crvena slova su išla na konto toga što se nisi predstavio, ako se lijepo pogleda cijela tema, jasno će s vidjeti da se ja nisam uopće doticao teme CACT Prijedor,nego samo onog dijela tvoje obaveze da se predstaviš, kao i svi ostali FORUMAŠI...
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: medo - 02. 05. 2008. 13:10:11
Deane slazem se s tobom oko toga, ali reci ciji su savjeti objektivni? Naime ovdje sam procitao svega i svasta a pokusajom ukazivanja na pogreske dobio sam crvena slova.
Crvena slova su išla na konto toga što se nisi predstavio, ako se lijepo pogleda cijela tema, jasno će s vidjeti da se ja nisam uopće doticao teme CACT Prijedor,nego samo onog dijela tvoje obaveze da se predstaviš, kao i svi ostali FORUMAŠI...

Ako je zbog toga ok jer malo si mi bio sumnjiv ;)
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: madhunter - 03. 05. 2008. 07:09:36
Mislim da ovakvi razgovori i provokacije ne vode nikuda, i da im nije mjesto na ovakvom portalu! Bit će vremena i mjesta da sjednemo i kroz druženje pokažemo ko šta ima od pasa i koliko zna o kinologiji.

Nije ni pravedno kad se napada i provocira nekog, tko pokušava ukazati na greške i propuste koje se nebi smjele dešavati.
Morate shvatit da neki od nas imaju po stotine Ispita i utakmica u nogama, al i u đepovima! Mi se bavimo kinologijom, volimo naše pse! Kad se vratimo sa Ispita ne zabijemo psa u boks ili na lanac, on je ČLAN NAŠE OBITELJI.

-kad si evidentno najbolji na Ispitu, a neki te sudac stavi u III.nr. jer je on sudac, a nekoj   pič.... u štiklama da I.nr. sigurno da si ljut.
-kad na Ispitu trebaš pobjedit na divljoj svinji jer ti je pas opet najbolji, al unaprijed znaš da su vodić i sudac iz istog sela, opet pušiona!
-kad imaš najtrofejnijeg psa u Hrvatskoj, a nekakvog osrednjeg psa HKS šalje na Svjetsku izložbu, opet si ljut!
-kad Vidiš da je kod nas sve jadno, odeš van! Kad tamo još jadnije!

kad kreneš sa psom u lov. Hrpa pasa i lovaca, nakon lova svi te pitaju, šta tvoj stalno laje, pa naši laju samo kad vide divljač. Psi im se nisu ni pomakli od noge za vrijeme trajanja lova, a kamoli zalajali!Opet si ljut jer vidiš da ni tu nema inteligencije, a kamoli znanja!
-kad saznaš da svi ti psi imaju položene Ispite i pare kuje, a položili su ih kod istih onih več navedenih sudaca!
-da ne spominjem da njih šest zajedno nemaju osam razreda osnovne škole, al sve znaju o lovu i kinologiji, ne samo da si ljut več si i tužan kad skužiš sa kakvim jadnicima imaš posla

I na kraju dođeš na jedan internet portal, koji bi trebao biti jedan od načina educiranja lovaca i kinologa, gdje bi trebali razmjenjivati iskustva i potaknuti druženje, što je za mene i bit svega ovoga!
A kad tamo opet....

     
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: medo - 03. 05. 2008. 08:15:13
Madhunter slazem se s vecinom sto si naveo ali na forumu je drugacije.
Ima nas sa svih strana i dijelimo razlicita znanja ili neznanja, iskustva ili neiskustva.
 To je u neku ruku dobro jer mozemo shvatiti gdje smo i sto znamo.
Kinologija je ipak znanost za koju bi trebao doktorat,a nasa iskustva i znanja cesto su samo naklapanja.
 Ti ozcito znas vise od nas pa nas malo educiraj.Znam da je to naporan proces al' jebi ga,nije lako biti ucitelj ;) d4
 Upravo zbog sudjenja na koje sam isao jos od 5. god. izgubio sam sav interes za bilo kakva natjecanja u daljnjem lovackom zivotu.
 Sad kad imam psa zelim da od njega imam prijatelja u lovu koji ce raditi oanko kako ja zelim,a ja mu uzvratiti paznjom i brigom. Sudac sam mu iskljucivo ja i ako je moj pas meni dobar nikakve kritike sa strane me ne zanimaju.
 Sudjenje ima veliku dozu subjektivnosti i zato se divim vama koji ustrajete i postujem sve one koji nisu zainteresirani za IPO i sl.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: lovacpd - 03. 05. 2008. 09:38:38
Mislim da ovakvi razgovori i provokacije ne vode nikuda, i da im nije mjesto na ovakvom portalu! Bit će vremena i mjesta da sjednemo i kroz druženje pokažemo ko šta ima od pasa i koliko zna o kinologiji.

Nije ni pravedno kad se napada i provocira nekog, tko pokušava ukazati na greške i propuste koje se nebi smjele dešavati.
Morate shvatit da neki od nas imaju po stotine Ispita i utakmica u nogama, al i u đepovima! Mi se bavimo kinologijom, volimo naše pse! Kad se vratimo sa Ispita ne zabijemo psa u boks ili na lanac, on je ČLAN NAŠE OBITELJI.

-kad si evidentno najbolji na Ispitu, a neki te sudac stavi u III.nr. jer je on sudac, a nekoj   pič.... u štiklama da I.nr. sigurno da si ljut.
-kad na Ispitu trebaš pobjedit na divljoj svinji jer ti je pas opet najbolji, al unaprijed znaš da su vodić i sudac iz istog sela, opet pušiona!
-kad imaš najtrofejnijeg psa u Hrvatskoj, a nekakvog osrednjeg psa HKS šalje na Svjetsku izložbu, opet si ljut!
-kad Vidiš da je kod nas sve jadno, odeš van! Kad tamo još jadnije!

kad kreneš sa psom u lov. Hrpa pasa i lovaca, nakon lova svi te pitaju, šta tvoj stalno laje, pa naši laju samo kad vide divljač. Psi im se nisu ni pomakli od noge za vrijeme trajanja lova, a kamoli zalajali!Opet si ljut jer vidiš da ni tu nema inteligencije, a kamoli znanja!
-kad saznaš da svi ti psi imaju položene Ispite i pare kuje, a položili su ih kod istih onih več navedenih sudaca!
-da ne spominjem da njih šest zajedno nemaju osam razreda osnovne škole, al sve znaju o lovu i kinologiji, ne samo da si ljut več si i tužan kad skužiš sa kakvim jadnicima imaš posla

I na kraju dođeš na jedan internet portal, koji bi trebao biti jedan od načina educiranja lovaca i kinologa, gdje bi trebali razmjenjivati iskustva i potaknuti druženje, što je za mene i bit svega ovoga!
A kad tamo opet....

     

 d4  d4  d4
P.S. cekam da se konacno upoznamo
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: lovacpd - 12. 05. 2008. 10:29:21
Mali izvjestaj sa CACT Prijedor 11.05.2008!
Prijavljeno 26 pasa, 24 psa i 2 kuje!
Plasman ostvarila samo 2 psa, ostali nisu nasli ili nisu ostvarili dovoljan broj bodova za plasman. Prvoplasiran je pas srpski gonic, vlasnisto Boska Brkljaca, a drugoplasirani je pas u vlasnistvu Nikoletic Djure!
Treba napomenuti da od takmicara broj 13 pa do kraja utakmice ni jedan pas nije nasao vepra koji se majstorski sluzio potokom i istim stazama za sakrivanje traga!
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Nikola - 12. 05. 2008. 10:31:38
Bio ja stari moj, neznam jesi ga vidio?
Čudno je to da ga nisu našli.....
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: lovacpd - 12. 05. 2008. 11:32:29
Bio sam sa tvojim ocem!
I Kumom, Staklenim, Brkljacem....Ma mnogi takmicari su bili!
Vepar je bio mnogo lukav, kretao se istim stazama, cak i niz potok, i onda se zavukao ispod puta uz ogradu u nekakvu rupu i uzivao!Po nesreci par pasa nije islo preko vode, ostalima izlapio miris , ni daska vjetra...
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: dean - 12. 05. 2008. 11:40:32
Ovo nije nikakva kritika, već samo razmišljam na glas.
Koliko imaju ili nemaju smisla utakmice koje se održavaju u ljeti? Znači totalno drukčijim uvjetima nego kad se vrši lov crne divljači. Ljeti je vrijeme suho, nema blata, neta vlage pa i manje mirisa, divljači je vruće pa se i manje kreće. Dok zimi pas i vidi trag u blatu, vlaga je pogodna pa pas lakše nađe po mirisu, a i divljači nije tlaka kretati se jer joj nije vruće, već joj je ugodno i samim i ona time daje psu više mirisa sa kojima može doći u kontakt.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: lovacpd - 12. 05. 2008. 11:59:12
Dean, nije do vremena!Volio bih da ste bili da vidite gater.Potok prolazi kroz sjece ga na 3 dijela, relativno vlazan, hladovina, josik...vidio je Nikolin otac!
Problem je vepar koji je mator 7-8 godina, lisac stari, takvi se mnogo ne krecu ni u prirodi, znaju se skriti, moze da trpi i do 3-4 psa da ga napadaju dok lezi....
jedino ga terijeri malo mogu ispametitit
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: dean - 12. 05. 2008. 12:06:19
Dean, nije do vremena!Volio bih da ste bili da vidite gater.Potok prolazi kroz sjece ga na 3 dijela, relativno vlazan, hladovina, josik...vidio je Nikolin otac!
Problem je vepar koji je mator 7-8 godina, lisac stari, takvi se mnogo ne krecu ni u prirodi, znaju se skriti, moze da trpi i do 3-4 psa da ga napadaju dok lezi....
jedino ga terijeri malo mogu ispametitit
Nisam govorio za ovu utakmice, nego općenito. Vjerujem da je bilo tako kako si opisao. Pa i sama brojka od 2 psa da su ga našla a 26 pasa je pristupilo, govori dovoljno.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Zoran - 12. 05. 2008. 12:08:41
Ovo nije nikakva kritika, već samo razmišljam na glas.
Koliko imaju ili nemaju smisla utakmice koje se održavaju u ljeti? Znači totalno drukčijim uvjetima nego kad se vrši lov crne divljači. Ljeti je vrijeme suho, nema blata, neta vlage pa i manje mirisa, divljači je vruće pa se i manje kreće. Dok zimi pas i vidi trag u blatu, vlaga je pogodna pa pas lakše nađe po mirisu, a i divljači nije tlaka kretati se jer joj nije vruće, već joj je ugodno i samim i ona time daje psu više mirisa sa kojima može doći u kontakt.

mudro zboris! to je problem po meni kod upucavanja karabina! kad pucas na streljani i sa ceke to svu dva razlicita svjeta! ili sa pticarom po ljeti da ga treniras za neke radnje!
tako da ti gateri i ti neki treni nisu takmicenja vec trenizi po meni!!!
krivo je tu svasta sta nemozes to sve da radis u lovistu sta sam nabrojo!
jer prije je tako bilo i da ti niko nece reci nista! a sad je svako svakom zavidan za naj manju sitnicu sta napravi! tj.sta sebe sam skoluje ili psa svoga obucava tj. kad radis u lovistu!!!!
zato jos uvjek su naj bolji lovacki psi iz bosne !!! jer kod njih nema bas zavidnosti i mozes trenirati cjelu godinu!
sta sad se svi prebacili na te gatere to nema veze po meni sa lovackim psom! ili sta idu na glinene golubove nemora znaci niti malo da si dobra strelac u lovu! jer nema sn na sebi ni cizme niti psa koji ti smeta ili nesmeta, i remen od puske ni fazana za pasom, ni sesira! i tako da te vjestacke stvari po meni nemaju niti naj manju vezu sa LOVOM! ja poceo isto na glas razmisljati i pisati
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: medo - 12. 05. 2008. 14:05:09
Pravi pas se poznaje po najtezim uvijetima i ne obazire se je li ljeto il zima. d1
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: dean - 12. 05. 2008. 14:12:07
Pravi pas se poznaje po najtezim uvijetima i ne obazire se je li ljeto il zima. d1

ALi mi ne lovimo sa psima glasnog gona ljeti. Barem nam zakon to ne dozvoljava. Zašto bi se ljeti takmičili u toj disciplini? Zašto olimpijada nije zimi, a zimske OI ljeti?!  z14
Slažem sa da pas mora raditi u svim vremenskim uvjetima koje mu priroda postavi pred njega, ali kad krene lov na DS recimo, u 10. mjesecu, sigurno nije vani 20-at stupnjeva, samo hladnije. A i psima je tada lakše dati svoj maksmimum.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: medo - 12. 05. 2008. 14:18:14
Pravi pas se poznaje po najtezim uvijetima i ne obazire se je li ljeto il zima. d1

ALi mi ne lovimo sa psima glasnog gona ljeti. Barem nam zakon to ne dozvoljava. Zašto bi se ljeti takmičili u toj disciplini? Zašto olimpijada nije zimi, a zimske OI ljeti?!  z14
Slažem sa da pas mora raditi u svim vremenskim uvjetima koje mu priroda postavi pred njega, ali kad krene lov na DS recimo, u 10. mjesecu, sigurno nije vani 20-at stupnjeva, samo hladnije. A i psima je tada lakše dati svoj maksmimum.
Kod nikole 26.ili27.11.2007. u lvu je bilo toliko vruce da smo bili u kratkim rukavima ;)
 Ljeti se ne goni ali to je najbolje vrijeme za testirati njuh psa. Kod Drnisa je vlasnik pasa pustio roditelje psa kojeg sam kupio u 10 ujutro na +28,a teren je bio kamen ,crvena suha zemlja i borovice. Na iznenadjenje oba su psa dignula i gonila zeca do 12 h.
 I mi u Lici smo to znali raditi na terenima za trening.Pas koji je gonio po suhom kasnije je bio dobar za trazenje divljaci koja je odstrijeljena sa ceke ali otisla i do 500m.
 Inace svi koji se natjecu zimi treniraju ljeti i obrnuto. ;)
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Zoran - 12. 05. 2008. 15:11:13
Pravi pas se poznaje po najtezim uvijetima i ne obazire se je li ljeto il zima. d1

ALi mi ne lovimo sa psima glasnog gona ljeti. Barem nam zakon to ne dozvoljava. Zašto bi se ljeti takmičili u toj disciplini? Zašto olimpijada nije zimi, a zimske OI ljeti?!  z14
Slažem sa da pas mora raditi u svim vremenskim uvjetima koje mu priroda postavi pred njega, ali kad krene lov na DS recimo, u 10. mjesecu, sigurno nije vani 20-at stupnjeva, samo hladnije. A i psima je tada lakše dati svoj maksmimum.
Kod nikole 26.ili27.11.2007. u lvu je bilo toliko vruce da smo bili u kratkim rukavima ;)
 Ljeti se ne goni ali to je najbolje vrijeme za testirati njuh psa. Kod Drnisa je vlasnik pasa pustio roditelje psa kojeg sam kupio u 10 ujutro na +28,a teren je bio kamen ,crvena suha zemlja i borovice. Na iznenadjenje oba su psa dignula i gonila zeca do 12 h.
 I mi u Lici smo to znali raditi na terenima za trening.Pas koji je gonio po suhom kasnije je bio dobar za trazenje divljaci koja je odstrijeljena sa ceke ali otisla i do 500m.
 Inace svi koji se natjecu zimi treniraju ljeti i obrnuto. ;)

a ovo da ste pustili psa na +28c i da goni zeca I to je zakonom zabranjeno!!!!
a u lici nepostoji mjesto za trenig pasa jos ni dan danas! (tj,sluzbeno)
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: medo - 12. 05. 2008. 15:43:56
Pravi pas se poznaje po najtezim uvijetima i ne obazire se je li ljeto il zima. d1

ALi mi ne lovimo sa psima glasnog gona ljeti. Barem nam zakon to ne dozvoljava. Zašto bi se ljeti takmičili u toj disciplini? Zašto olimpijada nije zimi, a zimske OI ljeti?!  z14
Slažem sa da pas mora raditi u svim vremenskim uvjetima koje mu priroda postavi pred njega, ali kad krene lov na DS recimo, u 10. mjesecu, sigurno nije vani 20-at stupnjeva, samo hladnije. A i psima je tada lakše dati svoj maksmimum.
Kod nikole 26.ili27.11.2007. u lvu je bilo toliko vruce da smo bili u kratkim rukavima ;)
 Ljeti se ne goni ali to je najbolje vrijeme za testirati njuh psa. Kod Drnisa je vlasnik pasa pustio roditelje psa kojeg sam kupio u 10 ujutro na +28,a teren je bio kamen ,crvena suha zemlja i borovice. Na iznenadjenje oba su psa dignula i gonila zeca do 12 h.
 I mi u Lici smo to znali raditi na terenima za trening.Pas koji je gonio po suhom kasnije je bio dobar za trazenje divljaci koja je odstrijeljena sa ceke ali otisla i do 500m.
 Inace svi koji se natjecu zimi treniraju ljeti i obrnuto. ;)

a ovo da ste pustili psa na +28c i da goni zeca I to je zakonom zabranjeno!!!!
a u lici nepostoji mjesto za trenig pasa jos ni dan danas! (tj,sluzbeno)
Ne znam odkud ta tvoja silna upucenost ali u Lici svaka sekcija LD Lika i sl. ima terene na kojima je dozvoljen trening pasa i nalaze se na rubnim dijelovima lovista.3.,4.,5. i 6. mj. se ne pustaju psi ali poslije toga da.
 Nisam znao da je temperaturom odredjen zakon.Uglavnom zec je gonjen gdje je to bilo dopusteno od strane lokalnog LD.
Zakonom tj. sluzbeno imena regija itd. pisu se velikim slovom ,a veznik "i" malim d4
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Zoran - 12. 05. 2008. 15:48:03
ako je kod vas 10,11,12,i prvi tjedan prvoga mjeseca +28! onda je uredu to sta pricas!
a o pravopisu  :D

a sta se like tice ima ovdje jos licana ako jedan zna da postaji osim tebe teren za trenig pse neka me onda ispravi! ali molimte ti nemoj!
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: medo - 12. 05. 2008. 20:34:40
ako je kod vas 10,11,12,i prvi tjedan prvoga mjeseca +28! onda je uredu to sta pricas!
a o pravopisu  :D

a sta se like tice ima ovdje jos licana ako jedan zna da postaji osim tebe teren za trenig pse neka me onda ispravi! ali molimte ti nemoj!
Molim te pise se odvojeno ;)
 Imas brdo pored Gospica zvano Ostra i tamo je teren za trening pasa na zeca i lisicu.To je LD Lika izglasala prije nekoliko desetljeca. S obzirom da je Lika mnogo veca nego sto mislis tereni ipak postoje z14 Ako si clan LD Lika slobodno odi tamo i pusti pse.
 28+ je tako normalno u 8. i 9. mj. tako da su to uvijeti na treningu psa u priobalju ili Lici. Ja nisam spominjao trening u 10.,11.,12. i 1. mj ;) Tad je vec lovna sezona.
 Ipak decki iz Drnisa,Dalmacije i obalnog podrucja znaju dobro o cemu ja pricam.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 13. 05. 2008. 09:22:43
Piše se CLAN a ne DAN  z14
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: medo - 13. 05. 2008. 10:01:48
Pa SBK napokon si se vratio. d4
Nema te da sa nama petljas po CACT Prijedor.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 13. 05. 2008. 10:04:03
Moja greska mali monitor a na "C" nema kvacice pa mi je izgledalo kao "DAN"
jos jednom najdublje isprike pravopisnom majstoru.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: SBK - 13. 05. 2008. 10:08:53
Sta ti to znaci "Nema te da sa nama petljas po CACT Prijedor"
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: medo - 13. 05. 2008. 11:13:19
Sta ti to znaci "Nema te da sa nama petljas po CACT Prijedor"
To ti znaci da nam treba netko da nas izvede na put  ;D
 Nije vec radi se o tome da svaka tema treba nekog tko zna vise ,a ti si mi dao takav utisak.
Sto se tice rijeci CLAN pojma nemam o cemu ti to ččč
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: lovacpd - 13. 05. 2008. 11:45:09
Momci nije me bilo juce, sve do sad, pukao mi net!
Vidim opet lijevo pa desno....samo sto dalje od teme.....
Steta!
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: lovacpd - 13. 05. 2008. 11:59:20
Inace razlog, po meni tih losih ocjena je ipak navika tih pasa da ne traze pomocu nosa ili im je nos tanak. ili ne vole potok!
Jer kako objasniti da ga je poslije utakmice nakon 15-tak pasa, koji ga nisu nasli, nalajala moja kuja(nisam ucestvovao na utakmici vec sam je dovezao pred kraj i sebi htio dokazati da ce ga ona naci sto je i uradila|), ali ga nije drzala duze od minuta, a prije toga lijepo ispratila trag postektavajuci na tragu!
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: dean - 13. 05. 2008. 12:35:12
E ne znam onda do čega je jer kod vas se takmiče ljudi sa psima koji imaju na desetke titula.
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: lovacpd - 13. 05. 2008. 12:52:59
To je i mene iznenadilo!Jer poznajem ljude, niko nije doveo psa da ga proba vec su sve provjereni psi, 70% lovnih pasa je bilo!
A bila je iskljucena i opcija kuja u tjeranju jer su one isle posljednje!

A tek kako sam narastao kad ga je kuja nasla....meni je to bila velika potvrda kvalitetu nos i traganju moje kuje! Na ostrini cemo da poradimo....i posto smo vec ubacili nesto DS-a u loviste, a i pojavilo se par krmaca sa nazimadima, hraniliste spremno, cicoka se sadi...zimus cemo da uzivamo
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: Štef - 13. 05. 2008. 14:22:20
 Jel sudio Čižmešija?
Naslov: Odg: CACT Prijedor
Autor: lovacpd - 13. 05. 2008. 14:46:31
Da!
I odsudio je odlicno!