Forum LOVAC

Lovna kinologija => Izložbe i utakmice => Kinološke udruge i savezi => Autor teme: STARI AVDZIJA - 12. 03. 2012. 23:59:44

Naslov: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 12. 03. 2012. 23:59:44
Osnovona kinološko udruženje sa ćiji ciljevi su djelovanje na cijelom prostoru BiH.
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 03. 2012. 00:02:35
Pasminski klub za autohtonu pasminu bosanski oštrodlaki gonič baraka čija registracija bi omogučila djelovanje na cijelom prostoru Bosne i Hercegovine. bravooo 1liga zagi
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 07. 08. 2012. 14:23:08
Dana 27.7.2012 godine na Ministarstvu pravde Bosne i Hercegovine završena registracija i izdato Rješenje tako da je KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČNBARAK"U BOSNIM I HERCEGOVINI pasminsko udruženje za baraka sa pravom djelovanja na području cijele Bosne i Hercegovine.
Sjedište udruženja je u Vitezu.

Upravni odbor:
Haskić Redžo-predsjednik ujedno predsjednik udruženja
Mirko petrešin-podpredasjednik,ujedno podpredsjednik udruženja
Mazalica Radovan-član,
Šibčić Avdo-član,
Zoran Drmić član.

Čestitamo svim osdnivačima i članovima sa željom za uspješan rad i djelovanje.
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 21. 12. 2012. 18:55:35
Članstvo ,pravnu stečevinu,i tradiciju pasminskog kluba za barake KK" Barak"nastavlja ovo udruženje samo sada sa pravom djelovanja na području cijele BiH.
Nadamo se da neće biti opstrukcije kinoloških saveza po regijama koji ne vole pasminske klubove na prostoru BiH ..
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: lovacpd - 21. 12. 2012. 21:33:47
Dana 27.7.2012 godine na Ministarstvu pravde Bosne i Hercegovine završena registracija i izdato Rješenje tako da je KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČNBARAK"U BOSNIM I HERCEGOVINI pasminsko udruženje za baraka sa pravom djelovanja na području cijele Bosne i Hercegovine.
Sjedište udruženja je u Vitezu.

Upravni odbor:
Haskić Redžo-predsjednik ujedno predsjednik udruženja
Mirko petrešin-podpredasjednik,ujedno podpredsjednik udruženja
Mazalica Radovan-član,
Šibčić Avdo-član,
Zoran Drmić član.

Čestitamo svim osdnivačima i članovima sa željom za uspješan rad i djelovanje.

Pitanje: dali su clanovi UO zamjenljivi nakon mandata? Da li se moze vidjeti statut? I koje organizacije ce ovo udruzenje biti clan?
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 25. 12. 2012. 16:18:16
Odgovor: pa sve piše u Statutu.Obzirom da smo otvorena skupina ljudin koja ne pravi" gard"svako je zamjenjiv a naročito ako ne radi.Postoji portal Udruženja "Barak" u BiH i to www.kkbarak.net (http://www.kkbarak.net) i sve je transparentno gdje je postavljen i statut udruženja tako da prijatelji mogu uživati i podržati to a oni drugi su ionako to rušili i ruše...
Sve je transparentno i ne vidim što bi bilo drugačije .Što se tiče našeg članstva pa trebali bi biti logično članica direktno KS u BiH( u svojstvu pasminskog udruženja što je praksa svuda u svijetu)ako je to zaista prava kinološka organizacija za sve u BiH u protivnom (a najavljena nam je opstrukcija) onda nama takva "krovna" ne treba u tom obliku....Tražili smo objašnjenje oko našeg mogučeg članstva pa nam je odgovor stigao nakon nepuna 2.mjeseca da " nije urađen Pra ivilnik" za takvu vrstu članstva .Kakav će biti Pravilnik možemo zamisliti ,lakše če biti član "nase" sve čese napraviti nda je nemoguče biti član ili da  podignemo "hipotekarni" kreditz da bi zadovoljili nečije nezasite apetite za "lagodnim kinološkim životom"na račun običnog kinološkog pšuka .Ako ne budemo mogli biti članica KS u BiH direktno ili nam bude osporeno takvo članstvo tražit čemo alternativu.Ovo naravno ako KS u BiH u ovakvim okolnostima bude primljen u FCI (a pošto je u procesu stvar na Sudu BiH u vezi sa sadržajem diskriminirajući  članova Statuta KS u BiH  povodom tužbe nezadovoljne strane  bit će tu još događanja.
Što se tiče našeg Statuta nas koštao cca 2000 km TROŠKOVA ZBOG OPSTRUKCIJA KOJE SU IŠLE I DO UTJECAJA NA NEKE OSOBE U MINISTARSTVU PRAVOSUĐA DA NAS OBARAJU GDJE GOD MOGU TAKO DA JE SRAMOTA ŠTA JE "USVOJENO" U STATUTU KS u BIH  a šta je sve nama " obarano"ali znamo mi to znamo in dušmane ko je to radio i preko kopga pa "bumo videli" u budučnosti.Ipak ništa ne krijemo .Našim Statutom "urnekom" i ostalim aktima pomogli smo da se posluži i klub njemačkih ptičara pa su i oni uspješno registrovani , Valja napomenuti da je udruž
enje "BARAK" U BiH osnovano prije KS u BiH samo da se zna...
 
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 25. 12. 2012. 16:28:58
Članovi Upravnog odbora su (kao i drugi) zamjenjivi i tokom mandata i to je regulisano Poslovnikom o radu Upravnog odbora....Svi mi u principu treba da "robujemo"interesima udruženja odnosno pasmine barak što je na prvom mjestu i nema šta drugo biti niti postoje privilegije koje bilo šta donose osim rada i obaveza....
Tako nVam lovac pd sugerišem da osnujete tom udreuženje pasminski klub za nj.l.t. ustupam vam statut u obliku " urneka"  da uradite svoj i " prođete" na ministarstvu pravde BiH i sve što vam treba u vezi sa pomoći i praktičnih postupaka stečenih kroz "praksu" zaj..... nas u procesu registracije pasminskog udruženja za pasminu barak .Znam da su protivnici takvih pasminskih udruženja u BIh FRA kRASIĆ i R HADŽIĆ koliko mi je poznato takav"interes" nebi trebao imati i Bošnjak kao istaknuti "terijeraš" ,dok u susjednim državama postoje pasminski klubovi za tu pasminu,naročito u HKS -u.
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: lovacpd - 26. 12. 2012. 15:58:58
Tako, samo pojasni! mislim ja sam pitao ono sto bi volio da se cuje i da drugi cuju!!!
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 28. 12. 2012. 17:45:04
KAO ŠTO JE I NAPISANO sve aktuelno i bitno za članove i ostale koga zanima  je na portalu www.kkbarak.net (http://www.kkbarak.net) nema nikakvog razloga da se bilo čime manipuliše,naprotiv ............
 
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 02. 03. 2013. 12:42:37
Osnovane 3.podružnice u sekciji 1.tj.FGederaciji BiH .
Podružnica Vitez organizira 14.4.2013.GODINE.Ut.na d.s.i IUO /IPO

UDRUŽENJE ORGANIZIRA 21.9.2013.UT .D.S.uglavnom  za takmičire(prvenstveno vl.batraka) sa udaljenim mjestom prebivališta.
22.9.2013.godine Državno prevenstvo baraka (specijalizovana izložba pasmine tipa"C").
Ostale kinološke priredbe lokalnog karaktera ako ih zakažu podružnice na terenu objavit ćemo naknadno.
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: lovacpd - 23. 03. 2013. 22:10:08
Cestitke KU "BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK" na uspjesnom rjesavanju svog statusa u kinoloskom svijetu BiH!!!

Dobro nam dosli!!!
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 18. 04. 2013. 14:43:21
Nema ovdje ništa uspješno moj jarane iz svega ovboga kako sam i pretpostavljao kočničar i uzročnih svih problema je izgleda izišao jači i u duetu sa sa drugim likom iz entiteta mjože sad preglasavat kako hoče i šta hoće u svim najbitnijim organima KS u BiH,tako da su moja predviđanja na žalost tačna ...........
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: lovacpd - 19. 04. 2013. 09:55:53
Nema ovdje ništa uspješno moj jarane iz svega ovboga kako sam i pretpostavljao kočničar i uzročnih svih problema je izgleda izišao jači i u duetu sa sa drugim likom iz entiteta mjože sad preglasavat kako hoče i šta hoće u svim najbitnijim organima KS u BiH,tako da su moja predviđanja na žalost tačna ...........
Nema preglasavanja, tako je zamisljen KSuBiH sve odluke se moraju donijeti jednoglasno, jbg....
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 02. 05. 2013. 13:35:53
Nema ovdje ništa uspješno moj jarane iz svega ovboga kako sam i pretpostavljao kočničar i uzročnih svih problema je izgleda izišao jači i u duetu sa sa drugim likom iz entiteta mjože sad preglasavat kako hoče i šta hoće u svim najbitnijim organima KS u BiH,tako da su moja predviđanja na žalost tačna ...........
Nema preglasavanja, tako je zamisljen KSuBiH sve odluke se moraju donijeti jednoglasno, jbg....

Aha vidim ,jedni glasaju na skupštini da SKOF bude u sastavu KS u BiH i da ima delegate a delegati druga dva saveza (večinom )  a BKS ovi jednoglasno da ne budu(osnivačka skupština).
Tako je i sa upravnim odborom praktično je preglasavanje 2:1, odnosno pritisak jasan kao dan.
Sve je tako uređeno da praktično ne postoji u krovnoj entitetski savez iz FBiH a to je  jasan pokazatelj "svijetle" budučnosti kinološke u BiH .
Za potrebe samo jednog lika sada su taoci takve politike KU "Barak" u BiH,SKOFBiH,LKSFBiH što je u principu večinska kinološka populacija sa prostora koji po odredbama Statuta "regije pokriva " ko "biva" večinska bošnjačka populacija.
Jasno je ko ovdje u stvari daje nepostoječi legitimitet i štiti interes pojedica ili grupe.Sve što je nastalo iz nemogućnosti realnog rješavanja problema u BKS -u sada treba da bude pod pritiskom druga 2 saveza samo zab račun pojedinca kojem se čuvaju leđa ne znam više zbog čega zaista ...........
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 02. 05. 2013. 13:40:57
Što se mene lično tiče učinio sam šta sam mogao. Nadam se da iz svega mogu izići čista obraza.........
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 27. 12. 2013. 17:03:55
Od 23 i 24 .12.2013.godini bili su dani prezentacije pasmine barak u istoimenom udruženju a tim novinara i snimatelj su po programu udruženja prezentiran historijat ,standard ,namjena i osobine ,demonstarcija  radnog isdpita na d.s. u zatvorenom prostoru te drugi dan lov na otvorenom prostoru te izrada vlečke -povlake zeca .
Nakon završenog  snimanja  svi učesnici su s e okrijepili  i družili uz paprikaš  i dobro raspoloženje .The planet of the dogs je program koji će prikazati snimljeni materijal a prema riječima producenta prilog bi u konačnici trebalo pogledati oko 80 miliona ljudi .Link koji trebamo dobiti u februaru omogućit će nam dostupnost pregleda priloga na netu.
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 27. 12. 2013. 17:04:39
slijede slike
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 27. 12. 2013. 17:05:51
pristupanje vodiča sa barakom na simulaciji radnog ispita
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 27. 12. 2013. 17:06:30
u bloku
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: JANEZ L - 27. 12. 2013. 17:06:35
Lp!

To ti je promocija. 1liga Čestitke, čestitke. z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 27. 12. 2013. 17:13:41
ne idu slike dalje pa probamo drugom prilikom
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 31. 12. 2013. 13:53:59
novi  barakaš
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 31. 12. 2013. 13:55:33
stariji barakaš
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 16. 04. 2015. 23:33:24
izrada grba
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 16. 04. 2015. 23:34:06
i zastave  pasminskog kluba
Naslov: Odg: KINOLOŠKO UDRUŽENJE"BOSANSKI OŠTRODLAKI GONIČ BARAK"U BOSNI I HERCEGOVINI
Autor: STARI AVDZIJA - 16. 04. 2015. 23:52:47
korigovani detalji zastave i grba