Forum LOVAC

Divljač => Lovište => Autor teme: deeejan - 25. 07. 2014. 09:09:30

Naslov: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 25. 07. 2014. 09:09:30
Eto, da se malo reklamiramo...
Znaci, u potrazi sam za informacijama, a nisam jedini na ovom forumu, o lovistima, lovackim udrugama/drustvima, koje primaju clanove.
Ako tko zeli pomoci da dodjemo do malo vise informacija..
znaci, ukratko, gdje, kako, zasto, visina clanarine, upisnine, prava i obveze u drustvu, divljac koja se lovi, uvjeti lova...itd...
tko nece ovako javno moze i preko PM
  zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 25. 07. 2014. 09:11:37
Isricavam se moderatorima ako neka slicna tena postoji il ako sam postavio na krivom mjestu z10
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: evaeva - 25. 07. 2014. 15:28:02
Dobra tema, ali mnoga društva ne žele javnu reklamu.........znaš i zbog čega............. zagi.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 25. 07. 2014. 16:38:55
Ma moze i na PM ;D
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: leon - 25. 07. 2014. 17:11:23
Eto, da se malo reklamiramo...
Znaci, u potrazi sam za informacijama, a nisam jedini na ovom forumu, o lovistima, lovackim udrugama/drustvima, koje primaju clanove.
Ako tko zeli pomoci da dodjemo do malo vise informacija..
znaci, ukratko, gdje, kako, zasto, visina clanarine, upisnine, prava i obveze u drustvu, divljac koja se lovi, uvjeti lova...itd...
tko nece ovako javno moze i preko PM
  zagi

Tako čemo na veliko žalost tražiti i mi za dobrih 10 god., kad lovišta ne budu više "naša". Treba uživati dok je vrijeme i onda adio lov ...........
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: pepi2 - 25. 07. 2014. 17:27:01
Najbolje drustvo ti je puni novcanik. lovis kad i gdje i s kim hoces.HLS 300 kn za markicu i gotovo.
Ali ni clanstvo nije lose pa se druzis.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 25. 07. 2014. 18:56:18
LD 'puni novcanik' otpada happi
ajmo dalje sa ponudama ;D zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Iggy - 25. 07. 2014. 20:19:31

 Dejan,kaj pa je! Kaj mjenjaš LD ili ste ostali bez lovišta ili želiš biti član u malo više nih ?!  z10
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 25. 07. 2014. 20:54:46
Ma mijenjao bi, malo clanova, a zakupnina velika, pa clanarina po lovcu jos veca, malo prevelika s obzirom na financijsko stanje malog lovca danas :)
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: pepi2 - 25. 07. 2014. 21:30:32
Vi mladi danas,  samo  se nesto zalite.Nekad toga nije bilo
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Iggy - 25. 07. 2014. 22:22:02

 Probaj u LD kod kolega fazana ili tražiš nekaj malo dalje od ZG-a ?!

 A i u svako novo LD se plača ne baš mala upisnina..tak da si dobro razmisli,ak ti se isplati se izčlaniti.. btw kolko vas ima članova u ovom LD-u u kojem si,oko 30 ili manje ?
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 25. 07. 2014. 23:12:15
Oko 18.
Kak je tko otisao, clanarina je porasla, pa je opet netko otpao zbog istog razloga, pa kroz 2-3 godine smo tu di jesmo..
pepi, ne zalim se ja na nista, u tom drustvu sve ok, platis, lovis, uzivas...samo na stanje u kojem mladi zive, rade, pokusavaju si stvorit i organizirat zivot koji je pred njima,a za sve treba para, a danas para od nikuda..djabe radis, kad se pitas za kaj? zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 25. 07. 2014. 23:13:57
Ali to je neka druga tema...
da iggy, nesto u blizini zagreba bi mozda imalo prednost zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Iggy - 26. 07. 2014. 14:36:02

 Imaš puno LD oko Zg-a,tak da mislim da ti nebude problem!!!   ;D

 A ako dojdeš kaj na sjevorozadani dio RH,slobodno se javiš!!  zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 26. 07. 2014. 16:40:19
Moze :) rostilj z10
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: manufrance - 22. 08. 2014. 23:56:38
Ova tema je tipičan primjer kolika je danas stvarna kolegijalnost među ljudima,u ovom slučaju među lovcima.Čovjek je lijepo zamolio da mu netko kaže kakva su prava i obaveze u nekoj lovačkoj udruzi u njegovoj blizini ne bi li se učlanio,stekao nove kolege,pridonio svojim radom toj udruzi.Kad treba pametovat,petsto puta lamentirati o tome jel bolji 30-06 ili 8x57 evo vas pedeset sa svojim velikim iskustvima od dva i po odstrijela.U čemu je stvar?I sam tražim udrugu u koju bi se učlanio i kada se raspitujem u većini slučajeva su to nekakve informacije po kojima vidim nekakvo negodovanje.Čega se bojite?Da ne bi netko novi u udruzi odstrijelio vašeg fazana ili srnjaka?Tko će biti od vas pravi gospodin lovac i reći koliki je upis,članarina,broj članova,način bodovanja radnih akcija i prava odstrijela,kvote odstrijela pojedine divljači...ili ćemo o 7x64,koji je naravno najbolji.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: grga33 - 23. 08. 2014. 09:24:03
ja sam se toga na moju sreću riješio i učlanio se kod privatnog lovozakupnika  zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: grom - 23. 08. 2014. 09:46:14
Ima toga dosta, a biti će još više. Ali je dobro i sve se zna.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: manufrance - 23. 08. 2014. 11:57:13
ja sam se toga na moju sreću riješio i učlanio se kod privatnog lovozakupnika  zagi
I?
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Iggy - 23. 08. 2014. 12:49:23

 Manufrance,ako tražiš lovište oko Zg..tu ti nebrem pomoći!! A ako imaš se volje voziti 80 km do Varaždina ili Čakovca..tu ti mogu pomoći ako te zanima koje lovište?!
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 23. 08. 2014. 15:24:00
manufrance, nisam iznenadjen ovakvim odazivom na temu ;D, al bas da se nitko ne javi?!
osim kolega gperica i ivoda, preko pm-a, kojima se ovim putem i javno zahvaljujem na pomoci zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: grga33 - 23. 08. 2014. 19:10:21
ja sam se toga na moju sreću riješio i učlanio se kod privatnog lovozakupnika  zagi
I?
ako želiš se učlaniti u ličku županiju ja ću ti dati kontakt od lovnika  zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Macak - 23. 08. 2014. 21:13:55
Vi mladi danas,  samo  se nesto zalite.Nekad toga nije bilo


Ma jok, ne zale se mladi prijetelju, nego stare kolege, pogotovo oni u mirovini, koji odustaju na kraju radi velike clanarine. Znas, nekom je danas puno dati 1.500-2.000 i vise kuna
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Macak - 23. 08. 2014. 21:16:22
Ova tema je tipičan primjer kolika je danas stvarna kolegijalnost među ljudima,u ovom slučaju među lovcima.


Toga danas ima sve manje kolega manju lovcima. Nema vece pohlepe i zavidnosti kao danas, nazalost.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: pepi2 - 23. 08. 2014. 21:43:59
Vi mladi danas,  samo  se nesto zalite.Nekad toga nije bilo


Ma jok, ne zale se mladi prijetelju, nego stare kolege, pogotovo oni u mirovini, koji odustaju na kraju radi velike clanarine. Znas, nekom je danas puno dati 1.500-2.000 i vise kuna
Ma znam znam kolega Macak , to je vise bila ironija na situaciju u kojoj jesmo a mladi su najmanje krivi za to.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: manufrance - 23. 08. 2014. 23:55:46
Kolege Grga33 i Iggy hvala Vam na ponudama ali želim u neku udrugu bliže Zagrebu,znate ono,poslije posla prošetaš po lovištu.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: grom - 24. 08. 2014. 19:33:16
Dobro lovište i društvo sa malo članova=velika članarina. Tako mora biti. Kod mene je 750 kn i 5 radnih akcija za nematične članove, što nije puno. Ali koliko se odstrijeli i to je previše.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 24. 08. 2014. 19:58:07
To je, gdje je tak, negdje previse lovaca, a negdje previse para..
al postoje drustva gdje je taj omjer kak treba. E to se trazi ;D z10
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Iggy - 24. 08. 2014. 21:16:15

 Obično je di ima malo više ili previše lovaca, previše mudrih glavi i veća pohlepa!   z10
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: grom - 24. 08. 2014. 23:06:29
100 i nešto lovaca , a 30 markica za svinje. Pa ti budi pametan.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: djukabegovic - 11. 11. 2014. 21:46:18
poštovani kolege lovci, nedavno sam se preselio u zagreb i nemam baš puno vremena za putovat u slavoniju u matično lovište. bio bih zahvalan za bilo kakvu informaciju o društvima na području grada zagreba i županije koja primaju članove !?
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: djukabegovic - 14. 11. 2014. 09:46:14
zar od tolika grada lovca čuti nije!
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: gperic - 14. 11. 2014. 09:49:00
Odeš na špicu subotom o lovi kokice, jeb...š fazane i svinje.

E niti Đuka Begović nije što je nekada bio.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 14. 11. 2014. 09:53:56
e moj djuka, slab ti je odaziv na ovu temu, jako slab...
ali ja moram evo reci, da sam uz pomoc ovog foruma upoznao kolegu ivoda i dosao do clastva u novoj udruzi.
ali jedva...
zahvaljujem se njemu i ovom forumu i ovako javno. zagi
sretno djuka zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 14. 11. 2014. 09:54:48
a sumar nam je nesto dobro raspolozen jutros rol rol zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: gperic - 14. 11. 2014. 10:04:01
Ma ja sam ti uvijek dobro raspoložen samo što me stalno  pesi adninistratori i moderatori koji se ne znaju zaje.....

Strogi, strogi jako, ali sva sila za vremena  hao
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 14. 11. 2014. 10:35:39
 happi
 z10
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: springo - 14. 11. 2014. 12:07:22
e moj djuka, slab ti je odaziv na ovu temu, jako slab...
ali ja moram evo reci, da sam uz pomoc ovog foruma upoznao kolegu ivoda i dosao do clastva u novoj udruzi.
ali jedva...
zahvaljujem se njemu i ovom forumu i ovako javno. zagi
sretno djuka zagi

O kojem se društvu radi kolega, ako nije tajna?
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 14. 11. 2014. 12:32:18
nije tajna, lu "srndac "dragonozec
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: kuki100 - 10. 01. 2015. 00:49:28
Da se nadovežem na ranije vaše postove... evo primjer i ja tražim LU u koju bih se mogao učlaniti ali je stvar u tome što recimo kod mene u društvu nema lova na sitnu divljač (jednom godišnje organiziraju lov kod prijateljskog društva i to je to)...
Mi naime nemamo lovište kao takvo nego djelujemo u parku prirode medvednica, revir I u kojem obitavaju svinje i pokoji srnjak....nema lova na krmaču,vepra iznad 90-100 kg (eventualno 1 godišnje), samo nazimad i to nedaj bože nazimicu odstrijeliti...u društvu nas je oko 50 tak od toga maximalno u lov idu 14 tero ljudi (nije da ne žele nego nemaju volje lovit po ovim pravilima) za radne akcije slična situacija...(ne velim da i ja ne izostajem ali u današnje vrijeme izostat s posla radi radne akcije u društvu koja je u tjednu mislim da baš i nije pametno)... tako da večina mlađih idu u lov u druga društva kao gosti (ja također) i to vikendima... znam da situacija nije bajna nikome i da su članarine velike(hvala bogu kod mene nije i na rate je) ali mišljenja sam da ako već i platiš 2500-3000 kuna godišnje za članarinu i sudjeluješ u radnim akcijama onda nevidim razlog zašto nebi i lovio...

DAKLEM ZAKAJ SAM OVO I PISAL a skrenul sam s teme :)
Tražim lovačko društvo/udrugu koja prima članove a u lgo ima fazansku i ostalu sitnu divljač ako takvo društvo postoji...
ako i nema zanima me dali i koja društva organiziraju lov za goste tipa platiš,loviš i vidimo se idući put...
unaprijed velim da me ne zanimaju lovovi tipa Zelendvor gdje moraš fazana šutnut nogom da se digne a i za to mu treba pista za zalet od cca 20 metara, niti me zanimaju nikakvi atraktivni lovovi na trofeje bilo kakve....
ZNAČI samo pernata divljač me zanima jer za visoku dlakavu divljač imam rješenje...
HVALA LIJEPA NA ČITANJU :) komentari nadasve dobrodošli....MOŽE I NA PM...
L.P KUKI
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Štef - 12. 01. 2015. 14:49:07
mislim da ti komercijalu na fazane organizira Jastreb Sveta Nedelja , mi smi jednom imali forumaški lov na fazane tamo, imaju fazana stvarno puno.  zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: kuki100 - 12. 01. 2015. 14:59:42
prvi glas...a probat ču pitat...za dogodine...
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: fazan - 12. 01. 2015. 15:53:59
U LS grada Zagreba  imaš dva društva koja imaju podosta sitne divljači u LGO -o . To su  " Lane " Novi Zagreb i " Fazan " Brezovica- Kupinečki Kraljevac.
Ako ste zainteresirani posti ću Vam na PM  brojeve predsjednika tih udruga .
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: kuki100 - 12. 01. 2015. 17:06:31
Znam za LANE NOVI ZAGREB ali oni nemaju princip plati/lovi nego samo za prijateljsko društvo kojem sam igrom slučaja ja član happi .... i ne primaju nove članove kolko sam uspio saznat od jednog njihovog člana... a za ovo drugo neznam...
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: stipe_zg - 12. 01. 2015. 18:18:53
Videh da je jedan kolega pitao za donji lapac i mene zanima kakva je situacija u lici sto se tice lova , tu i u ploči, gospiću....
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: slavisha - 12. 01. 2015. 18:59:23
Ova tema je tipičan primjer kolika je danas stvarna kolegijalnost među ljudima,u ovom slučaju među lovcima.Čovjek je lijepo zamolio da mu netko kaže kakva su prava i obaveze u nekoj lovačkoj udruzi u njegovoj blizini ne bi li se učlanio,stekao nove kolege,pridonio svojim radom toj udruzi.Kad treba pametovat,petsto puta lamentirati o tome jel bolji 30-06 ili 8x57 evo vas pedeset sa svojim velikim iskustvima od dva i po odstrijela.U čemu je stvar?I sam tražim udrugu u koju bi se učlanio i kada se raspitujem u većini slučajeva su to nekakve informacije po kojima vidim nekakvo negodovanje.Čega se bojite?Da ne bi netko novi u udruzi odstrijelio vašeg fazana ili srnjaka?Tko će biti od vas pravi gospodin lovac i reći koliki je upis,članarina,broj članova,način bodovanja radnih akcija i prava odstrijela,kvote odstrijela pojedine divljači...ili ćemo o 7x64,koji je naravno najbolji.

nabasah na temu te na ovaj post..
Ne znam samo gdje bi mi mladi lovci mogli dobiti informacije koje su nam potrebne?? Svi ste vi nekada bili mladi lovci i niste previše o svemu znali ili ste se doslovce rodili kao okorjeli i iskusni lovci? Kao što je gospon Milanović jučer provalio ovo je sektaštvo..jad jada. I jasno je kao dan da se iza toga svega skriva licemjerje te velika zavist i ljubomora. Držite se zajedno poput nekog čopora.

Mišljenja sam da bi se na starije kolege trebalo bi gledati sa poštovanjem jer bi nama mladim lovcima trebali biti uzor. Moj dojam ne sudeći samo po ovoj temi i ovom forumu jest da ste sramota. Čast kolegama koji su izuzetci i kojih zaista nema puno.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Iggy - 12. 01. 2015. 19:30:15

 Slavisha! A da se ti prvo predstaviš,pa onda pišeš!!

 Odgovor: svatko tko je zainteresiran za LD(udrugu),bude se raspital u županijskom LS u kojem boravi ili želi ići ili bude upoznal nekoliko kolega lovaca pa bude njih pital za uvjete.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: kuki100 - 12. 01. 2015. 19:36:18
podržavam što je iggi napisao plus još ovo....ovo nije mjesto ni vrijeme za vrijeđanje i govorenje nekome da je sramota....

a o sramotama bi se moglo jako puno razglabat ali nije vrijedno....ljudi jednostavno pitaju i očekuju bilo kakav odgovor na temu lovačka udruga,lovište,društva...ne razumijem prepucavanja ko kome treba biti uzor i u čemu....
lp
kuki zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: fazan - 12. 01. 2015. 20:26:01
Znam za LANE NOVI ZAGREB ali oni nemaju princip plati/lovi nego samo za prijateljsko društvo kojem sam igrom slučaja ja član happi .... i ne primaju nove članove kolko sam uspio saznat od jednog njihovog člana... a za ovo drugo neznam...
Poštovani kolega !
Shvatih da ste pitali za učlanjenje u društvo. Nije istina da  " Lane " ne prima nove članove , jer sam se nakon Vašeg posta čuo sa predsjednikom društva .
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 12. 01. 2015. 20:30:45
Znaci, skoro pa rijesen problem, kolega kuki! :)
to volim kad si pomognemo medjusobno, tak treba.
bravo decki!
kolega fazan bravooo zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: kuki100 - 12. 01. 2015. 20:34:15
Znam za LANE NOVI ZAGREB ali oni nemaju princip plati/lovi nego samo za prijateljsko društvo kojem sam igrom slučaja ja član happi .... i ne primaju nove članove kolko sam uspio saznat od jednog njihovog člana... a za ovo drugo neznam...
Poštovani kolega !
Shvatih da ste pitali za učlanjenje u društvo. Nije istina da  " Lane " ne prima nove članove , jer sam se nakon Vašeg posta čuo sa predsjednikom društva .

hvala vam lijepa cijenjeni kolega na informaciji....ja sam onda dobio krivu informaciju o tome...zahvaljujem se na trudu...probat ču nešto isposlovat...još jednom hvala....ČASTIM KAD SE VIDIMO NA KOORDINACIJI. zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: stipe_zg - 12. 01. 2015. 22:08:22
Niko nista o lici
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: ivod - 13. 01. 2015. 13:08:58
Nije točno da lovci nisu solidarni. Mene je, na primjer, makar nisam mladi lovac, kako godinama tako ni stažom, u sadašnje društvo preporučio kolega Zlatko (Fazan), a da se pravo nismo nikad ni upoznali, vidjeli smo se svega jednom u životu. U društvu sam zadovoljan, blizu mi je, divljači nešto ima, a kolegi Zlatku i javno zahvaljujem na preporuci, osobno sam to učinio preklani. U to isto društvo, po mojoj preporuci primljen je ove godine i mlađi kolega Deeejan, kojeg također nisam poznavao, osim ovako virtualno. E sad, da li na lovačku i općenito ljudsku solidarnost gledati kao iznimku, mislim da je prije svega pitanje osobnog stava.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: deeejan - 13. 01. 2015. 13:15:52
Tak je gospon ivo! zagi
mene je kolega ivod preporucio u drustvo i 'garantirao' za mene mada me prakticki uopce nije poznavao!
ima nas jos fer i postenih, kolegijalnih...koji ne gledaju samo sebe i svoje interese. zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: fazan - 13. 01. 2015. 14:31:00
Mi lovci moramo uvjek biti solidarni kako u lovačkom , tak i u privatnom životu . Možda će grubo zazvučati , no mi smo kasta " iznad " . Puno nas ljudi ne voli , jer ne razumiju što je naše poslanje na ovom svijetu . I baš iz tog razloga mi među sobom moramo biti odani i pošteni !  zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: tyrol - 13. 01. 2015. 16:24:59
Fazan  d1 potpisujem  d4
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Zeiss - 13. 01. 2015. 19:43:29
 bravooo d4
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: kuki100 - 13. 01. 2015. 19:53:51
 d4 bravooo
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: roger - 04. 02. 2016. 10:53:45
Gospodo, da malo ozivim temu.

Prijatelj mi kaze da je zainteresiran da se uclani u jos jedno lovacko drustvo.
Ja mu rekao nek malo razmisli jer to moze povuci jos jednu upisninu, jos jednu clanarinu, pa zatim i radne obveze... itd.

Ali, ta mi ideja ne da mira, pa da vas pitam:
Kako se u vasim drustvima tretira "pridruzeni" clan koji dolazi iz neke druge udruge u smislu prava i obaveza?

Takodjer, neko je prethodno spominjao uclanjenje u "privatno" loviste pa sto to samo po sebi znaci?
Jel se to dobije neka lovna karta, popusti kod pojedincanih odstrela, itd ?
Koja je razlika kod uclanjenja u privatno loviste, u usporedbi sa clansvom u klasicnoj udruzi?

Hvala!
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Macak - 05. 02. 2016. 21:17:53
Imam takvog jednog kolegu, clan je u 2 drustva. Platio je upisninu i clanarinu, ima obaveze sve kao u svojem drustvu gdje vecina lovi. Nama se pridruzio radi lova na DS, jer u njegovom ih nema bas. Mislim da dobiju samo 30 markica. Odnos prema njemu je ok, kao da je od prvog dana lovio sa nama. Al nema ga bas cesto u lovu

Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Macak - 05. 02. 2016. 21:26:03
Mi lovci moramo uvjek biti solidarni kako u lovačkom , tak i u privatnom životu . Možda će grubo zazvučati , no mi smo kasta " iznad " . Puno nas ljudi ne voli , jer ne razumiju što je naše poslanje na ovom svijetu . I baš iz tog razloga mi među sobom moramo biti odani i pošteni !  zagi


Tocno! To bi tako trebalo biti, ali nazalost nije uvjek.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: GOGO LOVAC - 06. 02. 2016. 10:29:01
Teško se može dobiti sve potrebne informaciju u županijskom lovačkom savezu. Svako LD,LU i slično ima svoja interna pravila(lovni dani,pravo odstrela po lovcu,mogučnosti odstrela,zabrane odstrela za nove članove,radne obaveze...). Najbolje se raspitati kod tajnika ili lovnika.
Osobno znam za svoju Lu da je bilo neki problema sa novim članovima koje su preporučili i doveli stari članovi i nisu rekli da novi član nema pravo odstrela srneće divljači prve dvije godine.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: roger - 06. 02. 2016. 11:41:31
novi član nema pravo odstrela srneće divljači prve dvije godine.

Kako se takva pravila obrazlazu? Vjerojatno ih netko na skupstini predlozi i obrazlozi, pa se izgalasa?

Jer to na kraju ispada da se mladji lovac, primi u drustvo da se pobere upisnina, a odstrel se limitira na dve godine?
Ovo zvuci ko uvjetna (disciplinska) kazna, bez da su ljudi ista zgrijesili.

Zar nije bolje primiti novog lovca u drustvo, punopravno clanstvo, pa onda ako ne odradjuje obveze, krsi drustvena pravila, onda tek primijeniti neku sankciju?

Tako bih opisao dva razlicita pristupa - negativni i pozitivni.

Cisto me zanima rezon iz ovakvih pravila.
(Znam da ovako sto nije neobicno i u drugim udrugama)

 
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Crni0610 - 06. 02. 2016. 12:07:32
Po meni više smisla ima da mu se na početku lovačkog staža u nekom društvu zabrani odstrel na godinu ili dvije. Jer do dana primitka u LD nije odradio nikakve obaveze, nije se iskazao na terenu i prema tome moglo bi se reći da ne zavređuje pravo na odstrel. E onda nakon godine dana ili dvije..onda je već ipak nešto napravio..izorao remize, napravio solišta, raznosio hranu, kosio, kopao kaljužišta i ne znam što već ne. I time je zavrijedio pravo na odstrel. To naravno vrijedi za redovne članove..a za pridružene ako ih netko ima već može bit drugačije kao što su kolege napisali.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: fazan III - 06. 02. 2016. 12:21:35
vrlo jednostavno.prvo bodovana lista dokazi da si vrijedan zaradi bodove pa mozeš u odstrel (srnjak,jelen),za ds nema ograničenja.u podjeli mesa sudjeluje ravnopravno sa svim članovima.
drugo dokazi da znas razliku između mladog,starog,perspektivnog,uzgojno nevrijednog srnjaka,jelena a ne puknut srnjaka u basti,(srnu) ili na prvo sto iziđe pred cijev.doživio više puta!nadobudni mladi ima i starijih lovca koji sve znaju,naučio ih dr,google.stažiranje im je nepoznat pojam,za radne akcije baš nemaju vremena(čast iznimkama).

kod mene kad se novi član upiše u ld. dobije 200 bodova sto mu je toj sezoni  dostatno za odstrel  1 zeca i 5 fazana,lisice i druge predatore može lovit bez ograničenja jos za svaku lisicu koju odstreli zaradi 20 bodova! za sve drugo zaradi bodove i svojim ponašanjem pokazi da si pravi lovac i sve sto se pod tim pojmom podrazumjeva. zagi
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: fazan III - 06. 02. 2016. 12:24:03
 gore napisano odnosi se na moju udrugu.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: GOGO LOVAC - 06. 02. 2016. 13:00:17
U LD u Lici u kojem sam prije bio član ,novi član mora napraviti čeku da bi  mogao loviti dočekom.U skupne lovove se moglo i bez čeke.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: ullazurr - 06. 02. 2016. 13:10:57
Bio sam pridruženi član u susjednom lovačkom društvu 3-4 godine. Uplatiš upisninu i članarinu koja je umanjena za županijsku i državnu članarinu koju plaćaš u matičnom društvu. Treba biti svjestan na velike razlike od društva do društva. I treba znati da kad si pridruženi član nikad nisi domaći....
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: roger - 06. 02. 2016. 13:24:25
ullazur:
A jesu li ti iskustva pozitivna i negativna?
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: ullazurr - 06. 02. 2016. 13:34:46
Negativna što se tiče vodstva društva. Što se tiče članstva ljudi su ok. Nakon 3 godine nisam uspio skužit kako sistem funkcionira pa sam odustao. Teško je plaćat članarinu a da te neko cijelo vrijeme podj.....a... Puno je to faktora koji utječu na članstvo u dvije udruge.....
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: evaeva - 07. 02. 2016. 20:33:57
Kod nas novi član društva prilikom uplate upisnine i članarine ima gratis odstrjel srneće divljači (srna), ukoliko sudjeluje na svim radnim akcijama i kroz lovnu sezonu sakupi dovoljan broj radnih sati može odstrijeliti i zlatnog srnjaka. Što se tiče dočeka DS jedini uvjet je remiza 50x50 metara.
Inače ima sva prava i obveze kao i svaki drugi član.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Macak - 09. 02. 2016. 13:38:31
Mi smo jednom primili jednog "kolegu" na preporuku u LD, da na kraju ispadne najveci krivolovac ikad vidjen. Nije vise clan naseg LDa, a njegove saile nadjeno redovito i dan danas. Jedva se ga rijesili, svi oni koji su nesto poduzeli, ovaj lijepo u MUP i prijavi ih nekim njegovim izmisljotinama. U biti,  da mu se prijeti oruzjem i tom kolegi stvara samo problem. Od onda smo oprezni i ne primamo vise tako lako...
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: spinnaker - 09. 02. 2016. 15:02:41
U mom drustvu je vise puta dokazano da bodovi nemaju veze sa vezom. Imao ti 500 ili 50 bodova isto divljacine dobijes kroz godinu.
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: thorp - 09. 02. 2016. 17:26:53
Imate li preporuku za neko LD na području ZG i okolice?
Naslov: Odg: lovista, lovacka drustva, udruge..
Autor: Huntercro - 09. 02. 2016. 21:34:00
obično najebeš di se najmanje nadaš