Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovna kinologija => Autor teme: Zoran - 07. 06. 2007. 20:35:55

Naslov: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVAčKI PAS
Autor: Zoran - 07. 06. 2007. 20:35:55
KOLIJKOO JE ZA VAS VAžAN LOVACKI PAS U LOVU ččč

EVO JEDNA SLIKA
A SALJI TE I SLIKE I OD VASI PASA
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: medo - 07. 06. 2007. 22:15:56
Previse mi je vazan ako lovim ptice i o psu ovisim 80 %,za ostalu divljac je drukcije ali svakako da mi je sa psom najljepse
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Zoran - 07. 06. 2007. 22:17:45
KOJU PASMINU IMAS TI MEDOč
dali ima negdje slika od tvoga psa na forumu
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: medo - 07. 06. 2007. 23:06:26
Nemam slika nazalost i pse sad drzi stari u Novalji.Ima dva predivna nijemca i eng. pointerku koja je isto tako prelijepa.Svi su mladi i zeljni ucenja tako da jedva cekam slijedecu sezonu.Imam i posavku od vrhunskih roditelja sa malo krivim nogama.Posto mi u Novalji nije potrebna morat cu je dati. ;)
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Nikola - 08. 06. 2007. 09:23:29
Jako bitan element za svakog lovca. Neznam dali bi se uopče osječao kao lovac da u dvorišu nemam barem jednog lovačkog psa. živim na selu pa imam mogučnost držati i više lovačkih pasa.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Anni - 15. 06. 2007. 10:32:44
meni je lov nista bez psa. samo zbog njih i idem  :)

(http://img444.imageshack.us/img444/9260/britapointyj5.jpg)

(http://img444.imageshack.us/img444/5662/britapoint2kq6.jpg)

(http://img444.imageshack.us/img444/4517/britapoint3uh2.jpg)
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: fazan - 14. 09. 2007. 10:27:16
Lov bez psa je kao kruh bez soli!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: shaga - 14. 09. 2007. 10:46:01
Sto se tice mene kao svinjara (haha) ja nebi mogao da zamislim lov bez psa.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Huntercro - 15. 09. 2007. 09:17:32
hebeš lovca bez psa kratko i jasno. po kučama imaju kojekakve džukele a nisu u stanju ili nisu nikad u životu odgovjili niti jednog lovačkog psa. zato ih nije stid prikrpeljiti se uz nekog ko ima psa i pucati prije njega.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: ikova371 - 16. 09. 2007. 14:27:43
izuzetno važan,ja sam baš nekidan kapario kratkodlakog švabu,štene 3 mj.,volim lovit ptice,a da imam uvjete uzeo bi i goniča ili braka il neš za svinje
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: lovacpd - 17. 09. 2007. 10:40:02
hebeš lovca bez psa kratko i jasno.
Bas tako....Ko hoce da lovi sa mnom u grupi mora imati bar jednog psa....pa nek osjeti kako ga je cekati nocu poslije lova kad daleko otjera!!!A i sto tako kako prija kada ga kude i hvale
 ;D ;D
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: dean - 17. 09. 2007. 10:49:04
hebeš lovca bez psa kratko i jasno. po kučama imaju kojekakve džukele a nisu u stanju ili nisu nikad u životu odgovjili niti jednog lovačkog psa. zato ih nije stid prikrpeljiti se uz nekog ko ima psa i pucati prije njega.
Potpisujem!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: skyangel - 17. 09. 2007. 10:55:08
sve to stoji da hebeš lovca bez psa, no ipak, ne možemo generalizirati. ima ljudi koji jednostavno nemaju štih za odgoj i držanje pesa. ono ja mislim da i za to moraš imati nekaj u krvi i neki talent. nije to kravama jesti dati. isto tako, ima puno ljudi koji stvarno nemaju vremena za psa. a u tom slučaju bi bio veči grijeh imati psa pa da se muči u boxu ili na lancu i ne vidi svjetlo dana, nego nemati ga uopče. nemojmo generalizirati previše...  ;D
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVAčKI PAS
Autor: fazan - 17. 09. 2007. 10:58:29
Lov bez obučenog i odgojenog psa bez obzira na njegovu namjenu ne pruža ni djelič zadovoljstva kao onda kad psi beprijekorno odrade svoj posao.Lov s psima nije samo uživanje kroz njihove ferme i glasni gon več i zadovoljstvo da eventualno ranjena divljač nije izgubljena.
Stara poslovica govori da je lovčev pomagač na sliku lovca, pa koliko lovac vrijedi kao čovjek i kroz lovačko znanje toliko se odražava kroz rad i ponašanje psa.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: saso_ - 17. 09. 2007. 11:07:33
Nije lov kad izadem na teren,a ne cujem da mi psi "piste" z7,to je prava muzika :D :D
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Nikola - 17. 09. 2007. 13:32:45
sve to stoji da hebeš lovca bez psa, no ipak, ne možemo generalizirati. ima ljudi koji jednostavno nemaju štih za odgoj i držanje pesa. ono ja mislim da i za to moraš imati nekaj u krvi i neki talent. nije to kravama jesti dati. isto tako, ima puno ljudi koji stvarno nemaju vremena za psa. a u tom slučaju bi bio veči grijeh imati psa pa da se muči u boxu ili na lancu i ne vidi svjetlo dana, nego nemati ga uopče. nemojmo generalizirati previše...  ;D

Jasna stvar, ima lovaca koji jednostavno ili nemaju smisla za obučavanje psa ili nemaju uvjeta za držanje pasa..
Netko voli kupus, netko mljeveno meso, a svi zajedno sarmu...  ;D
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: lovacpd - 17. 09. 2007. 13:46:08
Nije lov kad izadem na teren,a ne cujem da mi psi "piste" z7,to je prava muzika :D :D
To care!!!Nista dok ne piste!!!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Viktor - 19. 09. 2007. 22:05:15
sve to stoji da hebeš lovca bez psa, no ipak, ne možemo generalizirati. ima ljudi koji jednostavno nemaju štih za odgoj i držanje pesa. ono ja mislim da i za to moraš imati nekaj u krvi i neki talent. nije to kravama jesti dati. isto tako, ima puno ljudi koji stvarno nemaju vremena za psa. a u tom slučaju bi bio veči grijeh imati psa pa da se muči u boxu ili na lancu i ne vidi svjetlo dana, nego nemati ga uopče. nemojmo generalizirati previše...  ;D

Ako imaju u krvi dobar karabin i optiku i ne pitaju za cijenu onda neka "ubace" u krv i psa!

Sokolarenje bez psa hahahahahahhahahaahhahaha eventualno gdje ima puno kuniča pa vretan da ih istjera ali i tada se koriste psi da markiraju rupe sa kuničima da bez veze ne čekaš vretnu.

Pozdrav Viktor
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: medo - 19. 09. 2007. 22:25:57
Nazalost mnogi zbog posla odselili su u grad te nemaju mjesta ili vremena za drzanje psa.Osobno mi je drazi lovac bez psa nego lovac sa zapustenim psom.
Ja nemam trenutno gdje drzati psa i ovdje mi bas i ne treba zbog drukcijeg nacina lova.U Hrvatskoj je druga prica i ako nemam sa sobom svog psa lovim sa kolegom koji ga ima ali zbog toga nikad ne dizem pusku prvi vec sa divljenjem i dozom ljubomore uzivam u promatranju tog psa i njegovog vodica d4
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Bobi - 20. 09. 2007. 08:57:24
I sam imam problem sto sam preko tjedna u gradu i nemam gdje drzat psa, a k tome posao mi je uglavnom putovanje po balkanu pa ne zelim zivotinju ostavljat samu...

Ali jedva cekam da se rijesim toga pa da uzmem nekog pratioca  z2
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: dean - 20. 09. 2007. 09:06:59
Ja se danas ustanem pola sata ranije da prije posla prošečem psa. U boksu je, ali i pušten dnevno od 2-12 sati. Nema tih para koje mogu platit njegove veselje kad on zna da mi je na prvom mjestu. A i ja znam da smo mi tim, koji će zajedno lovit i nadopunjavat jedan drugog. Ja se njemu svaku put iz nova divim. NEMA TIH PARA!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Viktor - 21. 09. 2007. 08:32:04
Nazalost mnogi zbog posla odselili su u grad te nemaju mjesta ili vremena za drzanje psa.Osobno mi je drazi lovac bez psa nego lovac sa zapustenim psom.
Ja nemam trenutno gdje drzati psa i ovdje mi bas i ne treba zbog drukcijeg nacina lova.U Hrvatskoj je druga prica i ako nemam sa sobom svog psa lovim sa kolegom koji ga ima ali zbog toga nikad ne dizem pusku prvi vec sa divljenjem i dozom ljubomore uzivam u promatranju tog psa i njegovog vodica d4

Ma to je nažalost druga priča, znam kako je kada si primoran biti tamo gdje ne možeš imati psa. Ja sam prvenstveno govorio o onima kojim imaju mjesta i uvjete ali im je to "velika obveza", no nije im obveza nešto odstrjeliti kada tuči pas stane u marku ili potjera svinje  ;)
Medo za tebe točno znam kako ti je jer sam 5 godina za vrijeme studija živio u sobi u Zagrebu i nisam mogao imat sokolove ni pse..........poludio sam.........al se sada trudim nadoknadit  ;)

Pozdrav Viktor
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Bobi - 23. 09. 2007. 13:16:54
Nazalost mnogi zbog posla odselili su u grad te nemaju mjesta ili vremena za drzanje psa.Osobno mi je drazi lovac bez psa nego lovac sa zapustenim psom.
Ja nemam trenutno gdje drzati psa i ovdje mi bas i ne treba zbog drukcijeg nacina lova.U Hrvatskoj je druga prica i ako nemam sa sobom svog psa lovim sa kolegom koji ga ima ali zbog toga nikad ne dizem pusku prvi vec sa divljenjem i dozom ljubomore uzivam u promatranju tog psa i njegovog vodica d4

Ma to je nažalost druga priča, znam kako je kada si primoran biti tamo gdje ne možeš imati psa. Ja sam prvenstveno govorio o onima kojim imaju mjesta i uvjete ali im je to "velika obveza", no nije im obveza nešto odstrjeliti kada tuči pas stane u marku ili potjera svinje  ;)
Medo za tebe točno znam kako ti je jer sam 5 godina za vrijeme studija živio u sobi u Zagrebu i nisam mogao imat sokolove ni pse..........poludio sam.........al se sada trudim nadoknadit  ;)

Pozdrav Viktor

E gospodo moja imam istu muku, a eto bas jucer bio na rancu i sve zamisljam gdje cu staviti bokseve za moje buduce pratioce, a za sada u najmu u Zagrebu nista...
Mali westy, ali to je vrhunac...

No jos koja godina i  z2 dolazi
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Viktor - 23. 09. 2007. 14:09:26
Bobi oš mi odmah dat kaparu za štene heheheheheheheheheheheheh ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Bobi - 23. 09. 2007. 14:30:39
Bobi oš mi odmah dat kaparu za štene heheheheheheheheheheheheh ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Biljezim se, ali ko zna do tada sto ces ti imat...

Uglavnom po meni oduvijek slika lovca je bila puska i pas!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Huntercro - 23. 09. 2007. 15:34:48
jako važan najvažniji, važniji i od puške  z7
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: fazan - 24. 09. 2007. 09:04:50
Zašto se zove lovačkič
Pas je od početka zajedničkog suživota s čovjekom nadopunjavao čovjeku lovcu što ovaj nije sam mogao.Danas osim interakcije izmeču psa i vodiča u lovu važna je i ljubav koju čovjek daje i dobiva od psa.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: dean - 24. 09. 2007. 09:35:00
Zašto se zove lovačkič
Pas je od početka zajedničkog suživota s čovjekom nadopunjavao čovjeku lovcu što ovaj nije sam mogao.Danas osim interakcije izmeču psa i vodiča u lovu važna je i ljubav koju čovjek daje i dobiva od psa.
Negdje sam pročitao da imaš nekoliko jazavčara, kaj nisi došao na trenig na lisicuč Bilo bi fora vidjet kakve pse imaš jer sadašnjim pravilnikom idemo ka tome da će psi izgubit temperament (nije potreban rov, boji se mraka, a da ne velim lisice), a ako znamo da ti imaš nekaj kvalitetno u dvorištu, da te gene sačuvamo.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: fazan - 24. 09. 2007. 10:37:24
Uistinu mi je žao što nisam bio sa vama ,ali bio sam službeno u Bratislavi i Budimpešti .
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: stankosi - 13. 11. 2007. 18:29:11
Od lovnih pasa imam,Srpske trobojne gonice i Istocno sibirske lajke.
Na prvom mestu mi je da u lovu cujem pesmu gonica,da mi se svi psi vrate posle lova a poslednje je to da li cu tog dana odstreliti nesto ili ne...
Lov bez psa je kao tiganj bez drske!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: draganco - 13. 11. 2007. 19:33:01
Nema lova bez Lovackog pomocnika. Lovac bez psa :'(.Imam razumevanja za kolege koje nemaju uslove za drzanje psa ali za one druge nikako.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: SEJFO - 07. 02. 2008. 01:56:47
 Pozdrav!
Pisaću u skraćenoj verziji al ćete shvatiti šta je pjesnik htio reći!Ja prvi put u lov sa društvom a jedan se moj poznanik vraća i psuje stare (mutere). Pitaju ga šta je kaže mjenjam lovište ja 9 mjeseci hranim,vakcinišem šetam, izvodim,  ustao u 5 i evo došao a samotnjaci(lovci bez pasa) se rasporedili na najbolja mjesta, i da im moji psi nagone.Tako da sam ja sebi ekspreksno  nabavio psa(kako? kasnije).
Slažem se da svi lovci nisu u situaciji da imaju psa. Al ja bi nametnuo namet-porez ko bi lovio a nema pse nek doplati na članarinu ili na neki drugi način  nekakav razuman iznos pa lijepo tu sumu podijeliti na broj pasa u društvu (vlasnicima za hranu vakcine izložbe itd.) i vuk sit... il nek idu u ribare. Protiv ovog prijedloga (koji ne pije vode) pobuniće se samo oni koji ne vole pse ili su materijalisti.
Inače kod nas se kaže da ima pasa pametnijih od ljudi eto nećete vjerovati ja sam imao jednog takvog.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: lovacpd - 07. 02. 2008. 08:32:50
Sejfo, ovakav stav ne pije vode.
Vidim da si iz BiH, u predstojecoj privatizaciji lovista sve manje ljudi ce u lov voditi pse a samim tim i drzati ih, vlasnici pasa ce tek tad imati problem, gdje uci u loviste sa psom, gonicem...(stav gonici samo rastjeravaju divljac, dobro znamo da su nasi gonici jedni od najcjenjenijih u svijetu)
Ovo sto kazes
Al ja bi nametnuo namet-porez ko bi lovio a nema pse nek doplati na članarinu ili na neki drugi način  nekakav razuman iznos pa lijepo tu sumu podijeliti na broj pasa u društvu (vlasnicima za hranu vakcine izložbe itd.) i vuk sit... il nek idu u ribare.
bi mozda i pilo vode kad bi rukovodeci ljudi saveza, ministarstava, imali sluha za takav problem, ali posto oni uglavnom pse vide samo na utakmicama gdje sjede jedu i piju i svi lome noge oko njih, nemaju pojma sta dobar pas znaci, za ocekivati je da dodje do zabrane lova gonicima, a samim tim do njihovog "unistavanja"
Vec se suska o zabrani upotrebe gonica na terenima ispod 400 m nadmorske visine, sto je po meni ludost, a ustvari je samo ta priprema za privatizaciju....
A sto je jos veci problem, stava kinologa po tom pitanju, jos nema, nema sugerisanja ka institucijama koje donose odluke , zakone...

Za mene, koji od svoje 12-te godine gajim, obucavam gonice i sa njima lovim, ta zabrana ,ako se dogodi, ce biti veliki udarac ali me nece pokolebati u daljem uzgoju....

P.S. mozda sam malo konfuzan jutros, ali sam sinoc dobio masu informacija o svim tim suskanjima, i jednostavno ne znam kome da se zalimo, da uticemo na takve stvari.... pa da malo o ovome popricamo ovdje.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: PinzHunter - 07. 02. 2008. 11:22:48
@Sejfo,


mislim da si donekle u pravu.ima njih dosta koji nemaju psa.Ja sam jedan od takvih,i pucao sam pred psima od kolega sa kojima lovim.
Ali ja nastojim da na bilo koji drugi nacin upotpunim tu prazninu, i ne samo kod pasa nego i kod grugih stvarcica.
Ja nikad ne napustam loviste dok se pas ili psi od kolega nevrate.Moja parola:"ko moze zajedno loviti, moze zajedno i cekati pse".

@lovacpd

malo si me zabrinuo sa tim zakonskim izmjenama o lovu sa psima u BiH.Ako i taj zakon bude kao i ostali ipak mislim da nemamo o cemu brinuti. :P


Koliko je sad vazan pas u lovu? Mislim da bez pasa i nema lova.Nema akcije, nema tona ni strasti.

Dobra kob

PinzHunter
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: lovacpd - 07. 02. 2008. 11:42:54
@lovacpd
malo si me zabrinuo sa tim zakonskim izmjenama o lovu sa psima u BiH.Ako i taj zakon bude kao i ostali ipak mislim da nemamo o cemu brinuti. :P
Koliko je sad vazan pas u lovu? Mislim da bez pasa i nema lova.Nema akcije, nema tona ni strasti.
Dobra kob
PinzHunter

Mozda je ova moja bojazan  pretjerana, ali sinoc sam nesto radio u LU(moje LU se proteze od 150 do 498 m nad.v), i cuo od sekretara da se sprema takva odluka, po uzoru na onu u Srbiji o zabrani lova gonicima...Jeste da imam i terijere, lovim sa njima, ali...
To bi bilo ludost, 50% BiH ne bi lovilo gonicima, a ostale rase, znas i sam, su za nasa brda, neupotrebljive...sam nacin lova bi se bitno promjeni.Ko ce bez dobrog gonica loviti recimo kod tebe pritocki grabez, do bivse kasarne?
Ali da se ne razocaram previse, mozda od toga ne bude nista...
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: vuk samotnjak - 07. 02. 2008. 18:30:43
malo si me zabrinuo sa tim zakonskim izmjenama o lovu sa psima u BiH.Ako i taj zakon bude kao i ostali ipak mislim da nemamo o cemu brinuti. :P


Dobra kob

PinzHunter
[/quote]


 d4 d4 d4 d4
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: PinzHunter - 11. 02. 2008. 14:42:30
citat lovacpd
To bi bilo ludost, 50% BiH ne bi lovilo gonicima, a ostale rase, znas i sam, su za nasa brda, neupotrebljive...sam nacin lova bi se bitno promjeni.Ko ce bez dobrog gonica loviti recimo kod tebe pritocki grabez, do bivse kasarne?
Ali da se ne razocaram previse, mozda od toga ne bude nista...
[/quote]

@lovacpd

ja isto mislim da bi to bila ludost, jer i sam znas kako je kod nas, bas oko kasarne.Ako ostanemo bez gonica, ostacemo bez glave"MINE" i ovako je kako lovimo sve rizicno i nema sezone da se ne otkrije neko novo minsko polje.
Ipak su psi gonici u takvim prilikama nezamjenjivi.

Glavu gore, nedamo mi svoje gonice

PinzHunter
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: bajkalski - 22. 03. 2008. 00:09:00
Ima li sta lepse nego kad stenac prokine!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Huntercro - 22. 03. 2008. 20:49:31
Bolje u lov bez puške nego bez psa
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: draganco - 26. 03. 2008. 11:21:08
Imali uopste na svetu,ima li takvog lovca koji moze loviti bez Lovackog psa? Narocito sitnu divljac-mislim da nema!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: dean - 26. 03. 2008. 12:09:30
Lov bez psa, nije lov!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: KOBI - 26. 03. 2008. 12:39:39
Ko ima uslove najbolje da ima dva psa.jednog pticara i jednog gonica.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: dean - 26. 03. 2008. 12:41:26
Ko ima uslove najbolje da ima dva psa.jednog pticara i jednog gonica.
a ko nema mora se svercat uz kolege sto nije nimalo lijepo.
kod mene je bio jedan covjek u grupi koji nije imao pojma o lovu i mrzio je pse.kaze rastjerase divljac.sve smo to trpili dok jednom nije meni rekao,citiram:"Onaj tvoj RALJO otjera srne".(mislio je na mog posavca)
iduci sastanak sam iznio svoje misljenje da bi doticni gospodin trebao napustiti grupu.tajnim glasanjem smo ga jednoglasno izbacili.
Tako mu i treba. Kaj on ne nabavi psa, pa vama pokaže kako pas mora raditi!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Bosnian Hunter - 21. 10. 2008. 16:18:52
Prije nego sam položio lovački ispit u lov sam išao naravno sa starim ali o psima sam ja brinuo i obučavao ih. I moram reći da mi je bilo mnogo zanimljivije tada iako nisam imao ni oružje naravno.
Lov sa psima i jeste jedini pravi lov. Složio bih se s ostalim i samo donekle opravdao lovce koji nemaju uslove za držati psa. Za sve ostale treba neku vrstu poreza da plaćaju i da barem ne smetaju nama koji imamo pse u smislu da npr. član predsjedništva LD koji nema psa učestvuje u donošenju odluke o zabrani obučavanja mladih pasa u lovištu. A svi u lovu zauzmu lijepe čeke i da nije pasa ne vidim kako bi lovili.
Možeš ti imati pušku od 5000 eura ali bez kera dan u lovu ćeš provesti u snu. I da, poznajem mnogo lovaca koji žive u gradu, u stanu i rekli bi nemaju uslova ali ipak drže pse. Nađu neki način tako da je teško opravdati nekoga.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: KOBI - 21. 10. 2008. 20:36:57
 just
 d4
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: fulir - 21. 10. 2008. 23:21:46
što je muškarac bez brkova? to je i lovac bez psa ili bolja usporedba sto je pi...ka bez sisa.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: kerber - 22. 10. 2008. 03:35:44
ako vam prođe taj zakon to definitivno nije dobro jer to je u HR već bilo i posljedice su još vidljive.Kad se taj zakon pojavio u HR ljudi su se počeli naveliko rješavati goniča i počeli nabavljati brakove koji su se pokazali dobri a zanemarili su svoje autohtone pasmine tako je naprimjer u slavoniji -posavini jako pala kvaliteta posavca jer mali broj entuzijasta koji su ostali vjerni pasmini nije bio dovoljan za održanje kvalitete.U međuvremenu dobar dio brakova je porastao u verziju povišeni jer su kad ih malo frizirate imali bolje kretanje a zadovoljavali su norme na papiru.brakovi su doživjeli bum i sad su jedna od najčeščih pasmina kod nas ne kažem da nisu dobri ali smo zanemarili svoje nacionalno blago zbog lošeg zakona i tek sad dosta kasnije nakon što je zakon poništen polako  revitaliziramo pasminu nabavkom posavaca iz like ,bosne,dalmacije pokušavamo vratiti kvalitet a to nije nimalo lako.Zaključak je da se tim zakonom nije puno postiglo jer povišeni i dovoljno uporni brakovi razgone srneću divljač isto kao i visoki goniči bez obzira na pasminu.Rješenje je u obuci psa što iziskuje puno više truda kod vcodiča koji treba pokušati odučiti psa koliko god je to moguće od gonjenja srneće-jelenske divljači pa makar ne uspjeli u potpunosti ako psa od malena prekidate i ne odstreljujete pred njim istu sigurno ćete dobiti pse koji barem kraće gone i više se vežu za divljač koju pred njima odstreljujete jer puška je najbolji učitelj.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: KOBI - 22. 10. 2008. 11:09:20
Tako je kolega...
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: STARI AVDZIJA - 04. 12. 2008. 01:06:43
Vjerovatno malo kasnim na ovoj temi ali mi nije jasno o kakvom zakonu govorite u BiH kada je u pitanju upotreba pasa u lovu Zakon o lovstvu je u Federaciji BiH na snazi i materija o upotrebi i broju pasa u lovu jedefinisana pa još i dodatnim pravilnikom uz Zakon i to dobro jer je stručni konsultant po tim pitanjima ministru  za poljoprivredu,vodoprivredu i šumarstvo predlagaču Zakona
bio kinološki sudac o.r.i lovac fra Stjepan P.Krasić.
Evo jedan detalj zanimljiv:Skupina od 5.lovaca mora imati najmanje 1.psa pomagača u lovu,eeeeeeeeeeee nema bacanja kamenja na loge zeca pa onda bum,nego gonič ili ptičar ili cunjavac tj.lovni pas.Dobro zar ne?Kada uhvatim vremena skeniram i postavim da se ima na uvid pravilnik (uz odredbe zakonske) d4
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: draganco - 04. 12. 2008. 10:03:05
Za onog koje Lovio godinama uz psa, svaki prvi lov je kao da si Go >:(.
Navikao sam s Psom loviti i i to je,meni je vazniji od svega.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: robo - 30. 12. 2008. 23:28:25
 z14 da nije lovacki pasa i nihove ljepote u izgledu i radu ja i nebi bio lovac.lovac bez lovackog psa nije pravi lovac.ja bih radje isa u lov bez puske, nego bez psa.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: SEJFO - 31. 12. 2008. 00:16:36
 Ko ne lovi sa psima ne zna šta je lov!!
Ama sve ste u pravu, ja u lovu npr, kad pustimo pse pa se desi da moji prvi "porenu" nema tih para na svijetu za koje bih ih dao!!!
 Meni je životna želja da prije smrti  čujem jedan dobar pogon goniča,  mislim da bih lakše umro!! zagi
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: nostromo - 11. 01. 2009. 21:03:29
z14 da nije lovacki pasa i nihove ljepote u izgledu i radu ja i nebi bio lovac.lovac bez lovackog psa nije pravi lovac.ja bih radje isa u lov bez puske, nego bez psa.

ja sam cijelu ovu sezonu u lovu bez puske(doduse ne svojom voljom) al imam pasa i svaki put dan prije lova se osjecam ko osnovnoskolac prije ekskurzije!

pasi su soundtrack lova. zamislite "Ko To Tamo Peva" bez one "neeesretnik sam, oood roodjenjaaaaa..."





Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: STARI AVDZIJA - 25. 01. 2009. 12:35:11
lov privlakom srndaća ima svoju draž,lov psima je lov s dušom,zato dobijem ospice kad neko postavi sliku divljaći i sebe iza ko velikog lovca na trofeje a da bar ne opiše taj doživljaj.Kada bi se lovilo bez pasa a meni pogotovo bez goniča za mene bi to bilo zbogom lovu.Ako bi me kad zanimalo da puknem skupio bih koju paricu i otišao u neki komercijalni lov,puco i platio i kući malo udovoljio lovu bez duše.Sugerišem lovcima da nikada ne dozvole da u društvima glavnu rijeć vode kada ja u pitanju lov i obuka goniča guzani koji pse nemaju ,žestoko i uporno im se suprotstavite,ja im nedam ni progovorit i to smatram ispravnim,njihova me demokratićnost ne zanima.
U jednom lovu jedan tip se stalno šunjao uz nas nebi li pucao ispred kerova.Ja pozovem kerove i presjećem i ravno tipu "zgrmim"na njega bez imalo respekta.Da se bar pridružio grupi ko ćojek nego se šulja oko lovaca ko hajduk.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: draganco - 25. 01. 2009. 12:44:00
REDZO ima takvih malo vise.
Jednostavno to se zove Nekultura!
Ali takve ja brzo ispreskacem, ispred mog Psa mogu pucati samo moji drugovi koji love s mnom godinama.

Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: shaga - 26. 01. 2009. 09:15:32
REDZO ima takvih malo vise.
Jednostavno to se zove Nekultura!
Ali takve ja brzo ispreskacem, ispred mog Psa mogu pucati samo moji drugovi koji love s mnom godinama.


U situaciji kada je divljac prosla sve ceke a pas je nastavio goniti.......i naidje na drugog lovca, nikada se necu naljutiti, a nravno i ako posteno javi, i sto se mene tice neka nosi svo meso..........ali jos jednom kazem samo neka javi!!!
A sto se tice onog sinjanja lovaca, ja sam mislio da to vise niko ne radi, pa toliko se vise zna o tome da covijek u toj situaciji moze da postane "lovina" posebno u gustisima!!!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Pepi18KA - 18. 02. 2009. 09:51:28
iako još nemam položen lovački ispit idem u lov kao pripravnik. imam alpskog braka jazavčara,starog 2 godine,doduše,u lovu prati i mog oca,ali čini mi se da radije ide sa mnom.
Kad krene pogon,krv u meni vrije,pustim psa i nema boljeg kad ga čujem u šumi kako gromoglasno laje,uzbuđen sam isto koliko i on.
po meni je lov bez psa nezamisliv.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: kerber - 18. 02. 2009. 12:32:39
 d4
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: jura23 - 18. 02. 2009. 13:03:16
A jeli se kome dogodilo da u lovu na fazane vaš pas markira desetak puta a da vi i nestignete ni dignut pušku od drugih "pravih" iskusnih lovaca.... i da vam vrijeđa psa da kaj tak dugo stoji?
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: dean - 18. 02. 2009. 13:12:34
I to se lako riješi. Kad netko krene prema tvom psu koji stoji u fermi, samo ga piraš, di će kolega? Ako je pametan, sve će shvatit, ako nije objasniš mu... Glečte gospodine, to je moj pas, ja sam za njega dao xyz novaca za njega i svake godine dam još toliko za njegovu njegu, hranu, trening, lijekove i dopusti meni da ja lovim pred svojim psom. A Vi si slobodno priuštite taj gušt kad budete imali svog psa. A ako ti veli da pas ide predaleko, da predugo stoji u fermi (makar to ne vidim kako može biti mana), ja napravim slijedeće. I jako smiješno je izgledalo kad ja nekog starog lovca pered pred njegovih 30 kolega. Gospodine, JA ću Vam kupit psa, recite koju vrstu hoćete i Vi ćete meni i nama iduće lovne sezone pokazati kako pas mora raditi, pošteno?! Kako volim biti bezobrazan. To mi je uz lov najomiljeniji hobi, a da je to sport po meni bi nazvali ligu...  hao
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: jura23 - 18. 02. 2009. 13:19:48
da kume ali ja imam 22 godine i ne mogu si priuštit bezobrazluk, a volio bih mu odgovorit više nego išta... 
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: dean - 18. 02. 2009. 13:24:29
Ja imam 28. Radi najviše kaj možeš (čitaj kaj i koliko ti se da, jer ima i važnijih stvari od lova) i onoliko koliko ti je gušt. Nemoj imat putra na glavi i godinu dvije šuti da vidiš s kim imaš posla, a onda ih sve postrojiš!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: jura23 - 18. 02. 2009. 14:46:46
e pa to je i problem što čitam samo o lovstvu i bavim se samo psom....zapostavio faks skroz a imam još 3 ispita i diplomski!!!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: dean - 18. 02. 2009. 14:54:32
Pa složit ćeš se da je faks i posao sa kojim ćeš si zaslužit kruh važniji od lova. Lov je hobi, a da bi imao vremena i novaca za taj hobi, treba prvo riješit neke druge stvari! Samo brabro!
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: jura23 - 18. 02. 2009. 15:05:05
sve mi je jasno pccrazy umjesto da koristim ovaj komp da učim...

ajd  sor sor skrenuli smo s teme
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: ilex - 09. 06. 2009. 12:17:07
po meni je jako važan osobito ako se ide na lov na pernatu divljač ili zeca.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: peca - 09. 10. 2009. 19:28:15
Da nema pasa nebi ni išao u lov drage su mi sve vrste pasa ali posebno goniči,brakovi i terijeri
Nema mi ništa draže nego slušati pjesmu goniča u šumi dok se priroda još budi i onaj drag osječaj kada čuješ pse da gone prema tebi a pjesma goniča sve glasnija i glasnija d4
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: laptop - 29. 11. 2009. 09:27:33
ja imam 4 psa,dva pticara i dva braka i lov bez njih mi je nezamisliv,nije u redu kao sto je netko u ranijim postovima rekao da lovci bez pasa se guraju da pucaju prije mene a dozivio sam to i odose sretni i veseli kuci,a ja ostanem brakove trazit pa kad ih nadjem smrdljive i mokre guram u auto pa mi pojedu tapacirunge pa onda dodjem kuci i cujem jos od zene  teaa radi auta ,pa dodam frontline pa cijepljenje itd,nije u redu
ali se nedam, sve ja to zaboravim kad Cigo i Dren ulete u borovicu i pocnu cvikat a meni adrenalin skoci
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: laptop - 29. 11. 2009. 09:29:06
i da,a vi sto nemate pse,malo vas i zalim
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: prepelica - 11. 12. 2009. 20:51:38
ma kako nije vazan da nema pasa lov ne bi bio nomalo ni dobar ni zanimljiv pogotovo pticar bez njega nema ni lova nije da pametujem al tko nema psa a voli lov na ptice izuzimam one koji nemaju uvjete za drzanje psa ne dozivljavaju lov kao sport i uzivanje u lovu
 2p
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: best of habek - 17. 12. 2009. 13:17:52
ja imam 4 psa,dva pticara i dva braka i lov bez njih mi je nezamisliv,nije u redu kao sto je netko u ranijim postovima rekao da lovci bez pasa se guraju da pucaju prije mene a dozivio sam to i odose sretni i veseli kuci,a ja ostanem brakove trazit pa kad ih nadjem smrdljive i mokre guram u auto pa mi pojedu tapacirunge pa onda dodjem kuci i cujem jos od zene  teaa radi auta ,pa dodam frontline pa cijepljenje itd,nije u redu
ali se nedam, sve ja to zaboravim kad Cigo i Dren ulete u borovicu i pocnu cvikat a meni adrenalin skoci

yes laptop svaka čast - ali ima jedna razlika - na mene žena ne viče za pse i auto - ak se smijem pohvaliti meni žena pomaže sa psima,ak treba otpela na cijepljenje,nahrani,mijenja vodu,ide sa mnom na izložbe - ali na radni trening i lov ne ide - stoga laptop samo dalje,držim ti fige-pozz d4
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: HunterDon - 17. 12. 2009. 13:55:15
Za pravog lovca nema lova bez psa... uvijek ima filozofa koji se podrugljivo smiju i govore, pa kaj će mi pas? Glavno im je da se šlepaju uz nekog i onda još na kraju kritiziraju kak je pas predebel, kak ide daleko, kak ide kratko, pa ne želi ići u gustiš, neka ne aportira njegovog fazana, a viđao sam i da sa drugog kraja polja vide da tuđi pas markira, dotrče do njega i onda ga još odalame sa čizmom neka digne divljač, itd... budaletine jedne... tko ima svog psa sigurno se barem jednom sreo s takvim likovima u lovu... meni može jednom to napravit na psu ako ne vidim, ali ne više i drugi put... dois

Troškovi su veliki i sve je to dio lova... primjerice...

- štene od dva mjeseca - cca 300-600 eura (ovisi o pasmini, kvaliteti itd.)
- cijepljenje do prvih 6 mjeseci cca 300 kuna...
- mikročipiranje
- čiščenje od crijevnih parazita (Dronal, Pratel... 3-4 puta na godinu)
- ili Stronghold koji košta 90 kuna, svakih 1.5 - 2 mjeseca (protiv unutrašnjih, ali i vanjskih nametnika)
- hrana od 480 kuna koja mi traje mjesec i pol
- svake godine ciljepljenje protiv bjesnoće + još jedno godišnje cijepljenje protiv ostalih zaraznih bolesti
- oprema za psa + ostale gluposti koje se nakupe samo tako...

A gdje je tu utrošeno vrijeme, benzin kad voziš psa na vodu ili teren, liječenje psa, itd...

I onda ti na kraj dođe neki majmun i komentira psa, a da sam nije nikad ni jednog uzgojio... pljus


Pozdrav!!!

HunterDon

Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: best of habek - 17. 12. 2009. 14:02:13
Hunterdon d4
svaka čast d4
-jedino znaš kaj je problem-kaj nema nikoga na ovim stranicama koji nemaju pse
a mogli bi komentirati-veliki pozz i tebi i poziv na pivu z10 z10 z10
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: grga - 22. 12. 2009. 22:05:14
svaka čast hunterdon....evo moga primjera...ja kada idem u lov sa lovcima iz našeg društva onda vodim svoju kuju eng.špri.španijelku....sve je u redu kada ide tata jer ja nemam položen lovački još,ali kada ne ide,onda oni koji nemaju psa,daj mali odi u kukuruze sa kujom,pa koji k... ti kuja ide tako daleko,ma ona ti ne vrijedi ništa,kako ne može naći toga fazana,ja bih to odamh ubio i te priče.....znate šta,moje mišljenje da su to obične seljačine....to nisu oni pravi etički lovci....i nikada neće biti.... :tommy:
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Zoran - 22. 12. 2009. 22:14:48
Za pravog lovca nema lova bez psa... uvijek ima filozofa koji se podrugljivo smiju i govore, pa kaj će mi pas? Glavno im je da se šlepaju uz nekog i onda još na kraju kritiziraju kak je pas predebel, kak ide daleko, kak ide kratko, pa ne želi ići u gustiš, neka ne aportira njegovog fazana, a viđao sam i da sa drugog kraja polja vide da tuđi pas markira, dotrče do njega i onda ga još odalame sa čizmom neka digne divljač, itd... budaletine jedne... tko ima svog psa sigurno se barem jednom sreo s takvim likovima u lovu... meni može jednom to napravit na psu ako ne vidim, ali ne više i drugi put... dois

Troškovi su veliki i sve je to dio lova... primjerice...

- štene od dva mjeseca - cca 300-600 eura (ovisi o pasmini, kvaliteti itd.)
- cijepljenje do prvih 6 mjeseci cca 300 kuna...
- mikročipiranje
- čiščenje od crijevnih parazita (Dronal, Pratel... 3-4 puta na godinu)
- ili Stronghold koji košta 90 kuna, svakih 1.5 - 2 mjeseca (protiv unutrašnjih, ali i vanjskih nametnika)
- hrana od 480 kuna koja mi traje mjesec i pol
- svake godine ciljepljenje protiv bjesnoće + još jedno godišnje cijepljenje protiv ostalih zaraznih bolesti
- oprema za psa + ostale gluposti koje se nakupe samo tako...

A gdje je tu utrošeno vrijeme, benzin kad voziš psa na vodu ili teren, liječenje psa, itd...

I onda ti na kraj dođe neki majmun i komentira psa, a da sam nije nikad ni jednog uzgojio... pljus


Pozdrav!!!

HunterDon



i nakon bla bla bla.. od kolege gore,, izgleda vako to i srce ko amerika

(http://img706.imageshack.us/img706/216/jes.jpg) (http://img706.imageshack.us/i/jes.jpg/)

(http://img44.imageshack.us/img44/3484/jeyg.jpg) (http://img44.imageshack.us/i/jeyg.jpg/)
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: HunterDon - 23. 12. 2009. 12:43:32
2 best of habek, grga, Zoran:  d4 d4 d4


Pozdrav!!!

HunterDon
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Štef - 23. 12. 2009. 21:41:42
 Čime bi se ti hvalio da nije bilo onog simpatičnog gospodina što te slikao.  ;D ;)
Super vajmarka radi, dobra kuja.  d4
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Nosler - 23. 12. 2009. 22:20:37
Čime bi se ti hvalio da nije bilo onog simpatičnog gospodina što te slikao.  ;D ;)
Super vajmarka radi, dobra kuja.  d4
Bas fino....mislim...umjetnicki uslikano!!! ref hao
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: SEJFO - 23. 12. 2009. 22:32:26
Čime bi se ti hvalio da nije bilo onog simpatičnog gospodina što te slikao.  ;D ;)
Super vajmarka radi, dobra kuja.  d4

KURTOAZIJA.... hao hao hao hao
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: slobodan - 18. 01. 2010. 14:46:30
pas mi je presvega prijatelj...i bez njega nema lova....
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: damjanovicd - 24. 01. 2010. 00:37:40
vjerovali ili ne ja sam uz psa prohodo imam i videosnimak kod kuce bio je poenter!! i nikada mi nismo bili bez psa!! to je cetvrti clan nase obitelji!! zagi
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: baranjac.v. - 06. 02. 2010. 15:08:03
Meni lov bez psa nije pravi lov,jer pravi užitak je kad ti pas stane u fermu ili nađe divlju svinju ili istjera lisicu iz rupe,e onda je to pravi lov z2
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: fazan šumeće - 06. 02. 2010. 15:15:38
nema ljpšeg nego kad si u lovu a tvoj pas fino zamarkira divljač pa ti odstreliš i on ti ju aportira ili kad netko rani divljač a pas ju pronađe i donese meni je to nekako čar lova. nekad dođem sa posla ned.ujutro i možda nebi ni išo u lov al kad vidim svoju ptičarku kako se veseli nema više umora spremi ruksak uzmi koji metak i pušku i :smil4226ce1d491b5:i ajmo d7
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Bogi1951 - 06. 02. 2010. 15:25:53
Lovim na Svrljiskim,Staroj i Suvoj planini...
Nema lova bez pesme gonica,da li je zec,lisica ili divlja svinja bez gonica je nemoguce je uloviti.
Zeca lovimo samo dve nedelje/dva izlaska/u udruzenju ima oko 500 lovaca i za dva izlaska se
ulovi pedesetak primeraka a strucna sluzba i rukovodstvo tvrde da ga imamo,i ja tvrdim
da ga imamamo ali mnogo malo po mom misljenju ispod bioloskog minimuma,ali coravom se ne
namiguje,a gluvom se ne sapuce.Po mom misljenju treba ga kupiti i oprezno i planski naseljavati.
Posedujem tri kuje dve trobojke i jednu IOG zadovoljan sam sa njihovim radom dobro dizu u paru dugo  gone,kako mi to lovci kazemo dok ne okrenu divljac odnosno dok je ne vrate,ali treba da
se ceka,ako je eventualno drugi lovci ne presretnu i ulove.Nepogresivo se vracaju na mesto
odakle su krenule divljac.Dve srnu maltene ne gone a jedna hoce.Mlada trobojka je specijalista za zeca  nepogresuvo u vazduhu na tridesetak metara ga oseti krene dize i goni najmanje jedan a ponekad i dva i tri kruga zavisno od vlaznosti terena vetra ili  vrucine,u paru sa istarkom osudjen je na smestaj u rancu.Divlju svinju su pocele da gone ove godine sa starijom trobojkom ,ali i same
prvu su gonile tri sata,ali je uspeo da ih najuri..
Lovim 35 godina i nikada nisam bio bez dva tri pa i pet gonica,u pocetku sam lovio sa balkancima/sada srpskim gonicima/ali sa godinama sam  promenio pasminu zbog njihove prevelike upornosti/goni ceo dan/i posle dizanja divljaci  izgubljen je kao pomocnik za taj lovni dan.
Kao sto sam i poceo  u nasem lovistu nema lova bez pesme gonica..
pozdrav svim goniclijama i ostalim odgaivacima i lovcima pozdravom,,DOBAR POGLED,,
Zaboravio sam ali napominjem da imamo i cekaca,koji ne cuvaju lovacke pomocnike,vec samo loze vatru i po ceo dan cekaju na prolazima/putevima divljaci/..
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Radan - 15. 02. 2010. 10:26:24
e meni pas puno znači ne samo lov šetnja hranjenje puštanje priča svako jutro oni zovu u šetnju i ne mogu sebe zamisliti bez pasa.prvog sam nabavio 64 g,i otad i u najgore vrime rata samnom su bili u izbjeglištvu i sada iman sedam pasa i dio su kuće i obitelji
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: Alpino - 22. 02. 2010. 20:05:36
Poznato je da bez dobrog psa nema lova,te da nema večeg zadovoljstva odstreliti pred svojim ljubimcem. Danas svi izbjegavaju psa a u lovu gledaju kako bi bili u blizini dobroga goniča ili ptičara.
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: nitroexpress - 22. 02. 2010. 20:49:10
lov na nisku divljač bez psa nije lov! nema većeg zadovoljstva kada pas vlasniku odnosno dreseru počinje vraćat uloženi trud koji je utrošen u dresuru  z5., bolje u lovu odstrelit jednu prepelicu pod fermom nego deset ovako. barem ja tako mislim :smil4226ce1d491b5: ;D
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: ciko - 11. 03. 2010. 20:02:51
nije pas zaludu čovjekov najbolji prijatelj z4

to je samo mišljenje čovjeka,

kolega kad se predstaviš u rubrici za predstavljanje reći ću ti koji je čovjeku najbolji četveronožni prijatelj, pozz
Naslov: Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
Autor: milenko - 31. 07. 2010. 19:40:22
Od djetinjstva sam imao priliku da idem u lov s pokojnim cika Djukom Hasilovim koji je imao koker spanijela i NLT ja kao djete nisam imao psa dok nisam napunio 19tu a i onda sam otisao u SAD-e kada sam vidjeo kako njegovi psi rade moj jedini cilj je bio nabaviti psa te da mogu lovit100%  mog lova je s psima zuti labrador i NLT ako ne lovim ptice lovim krupnu divljac i vodim NLT ako treba da mi pomogne naci odstrijeljenu divljac ja bi poginio za njih a vjerujte i oni za mene ne mogu da zamislim lov a da mi pas ne trckara po kampu.   :smil4226ce1d491b5: z6 :hundtrinkend:
Imao sam priliku ili ne priliku gdje mi je najbolji prijateljudario psa nogom i rekao sam mu da mu se tonije vise ponovilo ako mu pas smeta da mi kaze i ja cu to srediti inace bi moglo doci do krvi ako se ponovi. u lovu mi pomazu a kuci cuvaju kucu i ne moze promasiti da neko dodje a ja ne znam.
Kod mene ima znak na ogradi koji kaze cuvaj se psa i onda ide ne obracaj paznju na psa pazi se gazde.
Ili ja ne zovem 911 ja zovem  2p 357 magnum Postovanje Milenko