Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovne pasmine => Autor teme: Hrvoje(hunter) - 29. 09. 2010. 17:19:39

Naslov: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 29. 09. 2010. 17:19:39
Lijepi pozdrav kolege lovci!!

imam štene Brandl Braka ( 4 mj. ),malo poznatu pasminu u ovim krajevima.

Uvezao sam ga iz Slovenije.

Zanima me dal netko ima isto BRANDLA da razmijenimo pokoje iskustvo..

a i ako druge zanima ta pasmina slobodno pitaju...

mail: hsenfner@gmail.com

 
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: hrvoje - 29. 09. 2010. 18:51:21
Ja ga nisan ima al san čuja da su vrhunski svestrani psi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 29. 09. 2010. 20:29:05
pa to mi dosta lovaca kaže da su odlični.

imao sam priliku vidjeti oca od mog brandla kako radi,i to je bilo

presudno zašto sam ga uzeo.

Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 29. 09. 2010. 21:21:07
I ja imam brandel braka,star je 6godina i radim s njime samo po krvnom tragu i za sad nam ide odlično, kod školovanja pazi jer ne vole tvrdu ruku, jako lako izgubiš povjerenje i teško ga stekneš nazad. Kod koga si ga uzeo u Sloveniji ako nije tajna, i ja inače živim u slovenji.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: hrvoje - 29. 09. 2010. 21:40:30
Može li koja slika?
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 29. 09. 2010. 22:12:39
uzeo sam ga kod Borisa iz Grahova.

bit će slika,nisam još pohvatao kako ovo sve funkcionira.

mislim ma forumu
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 29. 09. 2010. 22:19:17
evo slika
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 29. 09. 2010. 22:21:12
Ako je to Grahovo kod Cerknice je moj pas tvojem stric. Sad ču malo biti dosadan ali daj mi još reci puno ime kujice iz Grahova.
Evo i par slika.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 30. 09. 2010. 16:31:26
tako je, iz Cerknice.

otac mu je AKS SUHOROBARSKI  a majka  AJKA

eto,kako je svijet mali,a ono prase baš i nije BRANDL,il mi očeš reći

da ga moram toliko hranit!! ŠALA
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: petar1 - 30. 09. 2010. 17:08:59
Ja ga nisan ima al san čuja da su vrhunski svestrani psi
Ako možeš Hrvoje malo da mi pojasniš šta to točno znaći svestran kada je u pitanju brandlbrak  zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Petrinja Saker - 30. 09. 2010. 19:36:54
Ima jedan Brandl u Petrinji, 2 kuće dalje od mene.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 30. 09. 2010. 20:03:25
tako je, iz Cerknice.

otac mu je AKS SUHOROBARSKI  a majka  AJKA

eto,kako je svijet mali,a ono prase baš i nije BRANDL,il mi očeš reći

da ga moram toliko hranit!! ŠALA
Moj je Alf Suhorobarski, a ako bolje pogledaš na onoj slici sa prasetom su i psi i da tako ih se hrani kod nas, slika je iz Petrinje a drugi Brandel na slici  je sin od moga.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: PinzHunter - 30. 09. 2010. 20:20:22
kakvi su: sljedoglasni,krvosljednici ???? opiši nam malo
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Expresica - 30. 09. 2010. 21:15:48
Ima i moj kolega Marakovic - Karlovac d4
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 30. 09. 2010. 21:25:48
Brandel je ustrajan gonič za svu divljač,oštar je i sljedoglasan, pokazuje odlične osobine krvosljednika zato ga i puno ljudi i koristi kao krvosljednika, dobro se razumije sa djecom i jako mu je važna hijerarhija u obitelji. Vjeran je gazdi i poslušan ali i dosta osjetljiv zato treba pazit kod obuke, tvrda ruka nije za tu pasminu. U Sloveniji se je pokazao kao odličan krvosljednik za medvjede, i dosta ljudi koji imaju bavrske krvosljednike nabave i brandla kao drugog psa za krvni trag.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 30. 09. 2010. 21:51:59
otac od mog Brandla je odličan u radu,

tu kod mene se koristi najčešče za potrage medvjeda i jelenske divljači,

zato sam ga i uzeo.


štene je 4 mj. a več pokazuje jaku volju za rad,ali neču ga još forsirat.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 01. 10. 2010. 17:57:52
slike
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 01. 10. 2010. 18:00:54
slike
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: PinzHunter - 01. 10. 2010. 19:52:28
koja je cijena štenaca???
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 01. 10. 2010. 20:58:54
neznam.ja ga nisam platio.

dobio sam ga na poklon od prijatelja.

a koliko ja znam negdje oko  500,600 eura.

barem su mi tako rekli.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 02. 10. 2010. 12:23:35
Cijena u Sloveniji je od 250-400€, ako nekog zanima neka se javi, kad budem pario imat če prvi izbor iz legla , cijena  če bit 300€.
 Hrvoje nemoj čekat sa obukom, kad mu skuhaš neko meso, sa juhom napravi trag oko 20m i na kraju iza drveta sakrij zdjelu sa hranom, tako če se naviknuti radit z6 sa niskim nosom. Tako sam ja počeo i nije mi žao, nakon par tjedana takve igre mu napravi vlečku sa zecom, na početku neka svaki trag sa novim mirisom bude kratak i onda svaki put malo duži i dodaj koji zavoj od 90° da mu ne dosade ravni tragovi.
Ne forsiraj ga, igraj se s njim zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 02. 10. 2010. 18:38:19
hvala na savjetima.može još po koji savijet.

sada mu stavljam brikete po travi pa traži,a ovo sa juhom nisam znao.

probat ću.

a sa zecom nemogu,nema tu kod mene zečeva.moram čekat sad koji dan,

pa ću lane odstrijelit,i to nije loše.

samo mi reci kako da sa tim radim,dosta sam čitao tih knjiga,ali svagdje drugačije piše.
slobodno napiši šta got se sjetiš.sve mi pomaže.

hvala!!
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: hrvoje - 02. 10. 2010. 19:19:17
Ja ga nisan ima al san čuja da su vrhunski svestrani psi
Ako možeš Hrvoje malo da mi pojasniš šta to točno znaći svestran kada je u pitanju brandlbrak  zagi

S tim psima možeš da loviš sve. Ustrajni su, jako dobar njuh, šta znači da su vrhunski zečari. Uz to su hrabri i srčani, odlični svinjari. A kolege ih koriste i kao krvosljednike. S njima možeš apsolutno svu divljač lovit na svim mogućim terenima. Uzgaja sam njemačke goniče. Slični su to psi.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: hrvoje - 02. 10. 2010. 22:08:58
Mrki kad budeš pario kuju meni se prvom javi. Ako budem moga, a vjerojatno oću, kupio bih od tebe.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 02. 10. 2010. 22:22:12
Ako nemaš zeca može i lisica, priveži ju na dva tri metra dugi štap( da su tvoj trag i trag divljači odvojeni) i vuci ju po travi, na početku samo ravno, nakon par puta kad lijepo odradi ravni trag, napravi oštar zavoj 90° tako da na tom mjestu malo gurneš lisicu ljevo desno kao da je tamo ležala i onda opet 20m ravno. I tako dodaješ zavoje i dužinu traga, nakon što ti odradi vlečke sa tri do četri zavoja možeš upotrijebit krv, opet prvo samo ravno i kratko i ostalo je kao sa vlečkom. Poželjno je da koristiš krv i kožu, koja se stavlja na kraju traga, od iste životinje, psi nisu glupi ako uzmeš krv od srne i na kraju traga staviš kožu od kušute samo češ ga zbunit jer je njemu to potpuno drugi miris i htjet če tražit i dalje. Kad nadje kožu ili papak ili cijeli komad divljači na kraju traga, moraš ga nagradit, neka vuče,nosi i grize to što je našao, ali samo na početku jer mu nesmije preči u naviku da trga,ja sada svome Alfu nakon svake uspješne potrage dam lijepi komad sirovog mesa sa plijena kojeg je našao i to je njegova nagrada. Ako ga pustiš da trga bit če ti žao kad ti jednom zadavi ranjenu srnu i raskomada.
Meni je Alf prije par tjedana zadavio srnjaka i 10 sati je ležao pokraj njega jer je bilo blizu kuča i nije htio napustiti pljen da mu ga tko ne ukrade, izgrizao je samo vrat ostalo nije ni taknuo, vratio se do mene tek kad se je sve oko njega smirilo i utihnulo,izludio sam tražeči ga kad se odjednom pokazao iza mene i sav sretan me odveo do srnjaka.
Kad predješ na krvni trag pazi da ne radiš pre kratke jer bi se mogao naviknuti na kratke dužine i ako nakon te dužine ne nadje pljen izgubi volju, zato treba postupno produživat trag od 20m do 2km.
Ima toga još i još ali bez brige ako imaš volje sve če doči samo od sebe uz koji savjet još i prije, ali zapamti jedno i toga se drži ko pijan plota, kad budeš na pravom tragu vjeruj psu i idi za njim. zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 02. 10. 2010. 22:25:11
Mrki kad budeš pario kuju meni se prvom javi. Ako budem moga, a vjerojatno oću, kupio bih od tebe.
Ja imam psa i kad mi netko dodje sa kujom na parenje imam pravo prvi birat iz legla, u ovom slučaju češ ti birat umjesto mene zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: hrvoje - 03. 10. 2010. 19:16:37
Hvala!
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: PinzHunter - 03. 10. 2010. 21:00:06
@ mrki,

dobro si to objasnio.

ja uzmem komad kože ds ili zeca(svježa sa krvi) svežem sa demilom,ostavim na mjestu i odem podalje,ovisno od terena.pomaknem se sa svog traga i vučem demil sa mamcem u različitim pravcima,malo ravno malo cik cak.i ide i to jako dobro,nakon nađenog mamca slijedi nagrada.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 03. 10. 2010. 22:43:29
hvala kolege na savijetima.
sad mi je več malo lakše.tu kod mene(VRBOVSKO),osim prijatelja koji ima Brandla,malo ljudi se bavi baš krvosljednicima.svi više manje samo goniče.a mene jako zanima baš krvosljedništvo.
pa se nadam da budem pomoču Vaših savijeta i puno truda nešto i napravio od psa.
teško je kad si sam.znate i sami kako je to.

hvala!!
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: hrvoje - 04. 10. 2010. 18:30:06
Hrvoje jesi pokuša kad krvni trag sa oštrodlakim jazavčarima? Možda se pozitivno iznenadiš
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 04. 10. 2010. 20:15:27
ostrodlakog jazavčara mi ima kolega,sa kojim sam radio u HŠ.
i mogu ti reč da je odličan za krvni trag,ali problem je kod jelenske divljači i medvijeda šta kad se rani daleko otiđe.a znaš i sam da jazavčar baš i nije za duge pruge.
jazavčar mi je bio jedna od opcija,al sam uzeo Brandla zato šta je jači i izdržljiviji.pogotovo tu di ja lovim i u ovim uvijetima.zima,visok snijeg i sve to.
ali daleko od toga da jazavčar nema srce.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 04. 10. 2010. 21:45:19
Evo još par detalja za umjetni krvni trag,krv i koža ili noge ili cijela divljač je najbolje  što svježije, ali može i smrznuto(ako smrzavaš krv dodaj što manje soli ili najbolje bez soli,ako zakrkne ja ju ubacim u jedan stari mikser i dobro izmiksam da opet postane tekuča), i kao što sam več rekao od iste divljači.
Prije nego počneš moraš sa psom svladat poslušnost,k nozi,mjesto,...
Krv naliješ u plastičnu bocu(0.2-0.4L na 2km) u čepu napraviš rupicu 2-3mm, papak čvrsto privežeš na štap(u slo. se koriste cipele za krvni trag koje imaju nosače za papak). Na početku traga natrgaš par dlaka ili baciš koji komadič kosti i malo više pošpricaš sa krvi, sa štapom nabijaš papak u zemlju na razmak 40-70cm i usput kaplješ krv uz štap, ja svakih par koraka pošpricam papak da krv polako klizi s njega,Na svakih 200m sa papkom malo razgrebeš lišče i pokaplješ krv po lišču(tako napraviš ležište gdje se je divljač odmarala) od tog mjesta obično napraviš zavoj ali nije nužno, možeš napravit i povratni trag tako da se jednostavno vratiš 10m po svom tragu i nastaviš u drugom smjeru. Na kraju traga postavi plijen neposredno prije nego počneš tražit(tako da te pas ne vidi) da ti lisice ne razvuku kožu ili papke preko noči, trag neka bude star najmanje 4-6 sati, najbolje preko noči. Dobro si zapamt ili označi trasu wc papirom, ako ti pas skrene za svježim tragom mu reci  "pusti to" ne "fuj".
Dobro gledaj šta pas radi i ne popravljaj ga odmah čim skrene sa traga, on može radit i 10m usporedno sa tragom ako mu vjetar nosi miris, kad skrene sa traga če se počet sam popravljat tako da če radit krugove promjera 10-50m pri tome traži gdje je trag ušao u krug a gdje je izašao i onda ide dalje, zato ga popravi tek kad se udalji više od 50m od traga, ne vuci ga nazad na trag, lijepo mu reci  "pusti to" i "k nozi" pa ga odvedi nazad.
Probaj postavit trag tako da prelazi koju manju livadu na kojoj su obično srne i ujutro idi rano pogledat da li se slučajno koja pase i dobro ju prepadni da ostavi dobar trag, kad sa psom dodješ do te livade točno češ vidjet gdje če krenut za zdravom srnom i odmah mu reci "pusti to" i pokaži mu pravi trag za kojim mora iči, pri tom gledaj ponašanje kad dodje do zdravog traga( moj je na početku radio lijepo polako a kad je došao do zdravog je bilo kao da bi ga trznuo sa povodcem i počeo je švrljat i jako vuči, to sad ne radi više ali treba neko vrijeme da se odvikne od toga, ipak je u osnovi gonič)ali i pazi na pravom tragu če ti skoro isto reagirat kad se digne ranjena životinja sa ležišta pred tobom i tad ga moraš pustit da ju stigne, zato moraš poznati svog psa kako radi.
To je opisan jako zahtjevan trag kakvog češ mu postavit tek sljedeče godine zato svaki put dodaj jedan detalj, ono sa srnom na livadi mu postavi negdje kad več bude znao šta je vlečka i šta znači kad mu kažeš "traži krv"
Nemoj sa psom direktno na trag, neka se malo prošeče i isprazni, kad se približiš tragu mu daj "mjesto" a ti sam kreni do početka traga i sagni se pa malo gledaj i šaraj s prstima po travi kao da stvarno tražiš dlake, kad pas to vidi puca od znatiželje i kad ka pustiš na trag odmah če zabit nos tamo gdje si i ti tražio, tako ga potičeš da počinje tražit sa niskom nosom. To ponavljaj od samog početka sa juhom i zdjelom iza drveta, neka ga netko drži na početku dok ne svlada "mjesto"
Malo previše ja tipkam tek sam sad vidio da sem se razvuko malo previše.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Lazar - 04. 10. 2010. 22:05:25
lijepo napisano ko sto stoji u vecini knjiga  d4 al da postavim jedno pitanje na koje vecina lovaca koja se bavi obukom lovackih pasa nema odgovora,zasto kod obuke lovackih pasa nepratimo najnovije svjetske trendove i nova saznaja i kasnimo zanjima najmanje 20-30 godina kad to prate i koriste sve policije ,prve pomoci ,sportisti i ostali....zbog cega je jos uvijek vazan ovaj papak kod obuke ,jel neko stvarno misli da otisci papka nesto doprinose pri obuci na krvnom tragu
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 05. 10. 2010. 00:27:18
Papak je bitan zbog mirisa, ima žlijezde koje puštaju svoj miris i ranjava zemju kao i živa životinja, tvoja cipela je samo smetnja na krvnom tragu. Pas ne traži samo krv, svaka zgažena biljka, kukac,crv i oštečena zemlja odaju svoj miris i sve to traži pas, čak nakon nekoliko dana na tragu bez krvi če nači pravi trag jer sve što je zgaženo polako odumire i daje svoj miris, kao što sam rekao cipela ima veču površinu i ne ranjava zemlju kao oštar papak na maloj površini.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: hrvoje - 05. 10. 2010. 11:22:07
Odlično opisano! Mrki, koliko već iskustva imaš s tim?
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Hrvoje(hunter) - 05. 10. 2010. 14:33:03
hvala ti na trudu,neka samo ti piši sve šta se možeš sjetit.
ne smeta ako je malo poduže.
sada čekam da se vrijeme napravi pa lagano krečemo,pomalo neču ga ništa forsirati.
sada učimo "sjedni" "mjesto" i te osnovne naredbe.jako je zainteresiran za to al najdraža mu je na kraju nagrada.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 05. 10. 2010. 16:04:10
Na krvnom tragu radim 6 godina i do sad sam imao tek kojih 60 potraga, ali to mi se toliko zavuklo pod kožu da samo o tome razmišljam, i sam se još uvijek učim i nije me sram reči šta znam iz vlastitih iskustava.
Spomenuo sam prije cipele za krvni trag, ako koga zanima to su velike drvene klompe debele oko 4cm koje se gurtnicama pričvrste na gojzerice a sa strane imaju nosač za papak, takve cipele zbog svoje površine minimalno oštete zemlju i tu tek papak dodje do izražaja jer strši ispod cipele 5 cm i lijepo se zabija u zemlju.  http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=56 (http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=56)                     ako link radi na strani 35 i 31 je nešto slično zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 05. 10. 2010. 16:08:15
Mislim da ne radi, kliknite "ostale debate o lovski kinologiji" pa onda "krvna sled"
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: hrvoje - 05. 10. 2010. 19:59:50
Mrki jel znaš ikog da koristi te pse isključivo na zeca? Kakvi su u lovu na zeca? Koliko dugo gone?
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 05. 10. 2010. 20:48:36
Ne poznajem nikog tko bi brandla imao samo za zeca, što se dužine gonjenja zeca tiče, moj i još par koje sam vidio baš da zeca gone su gonili oko 20min.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Štef - 05. 10. 2010. 21:52:12
Na krvnom tragu radim 6 godina i do sad sam imao tek kojih 60 potraga, ali to mi se toliko zavuklo pod kožu da samo o tome razmišljam, i sam se još uvijek učim i nije me sram reči šta znam iz vlastitih iskustava.
Spomenuo sam prije cipele za krvni trag, ako koga zanima to su velike drvene klompe debele oko 4cm koje se gurtnicama pričvrste na gojzerice a sa strane imaju nosač za papak, takve cipele zbog svoje površine minimalno oštete zemlju i tu tek papak dodje do izražaja jer strši ispod cipele 5 cm i lijepo se zabija u zemlju.  http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=56 (http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=56)                     ako link radi na strani 35 i 31 je nešto slično zagi



http://forum.lovac.info/index.php?topic=1982.0 (http://forum.lovac.info/index.php?topic=1982.0) opisano je to ovdje al nisam siguran da će vam otvorit slike.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 29. 10. 2011. 13:00:16
Ako netko razmišlja o nabavci brandelbraka neka se javi, moj kolega ima još par štenaca, 4mj. stare po 250€, odličnih radnih roditelja. :smil4226ce1d491b5:
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 29. 10. 2011. 18:31:50
poleženi su 22.7.2011
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 31. 10. 2011. 11:46:15
Ostale su još samo ove dvije ljepotice
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: hrvoje - 02. 11. 2011. 18:48:35
Pozdrav Mrki! Evo da ti kažem da je štenac posta glavna tema među lovcima tu u mistu. Sinoć kad smo se vraćali stali u kafanu di se skupljaju lovci. kad su vidili pasa oči im ispale. Hvala ti još jednom. Čim opet budeš ima nešto ovako obavezno mi se javi. Pas ne diže glavu od poda. Ovo će bit dobro. Još mi se jedan rođak najavia za muškog. I one kobasice od vepra su ti genijalne.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 03. 11. 2011. 21:36:39
Ma samo da je sve dobro prošlo, sad samo što prije u šumu s njim pa pokazat mu zeca. Sad čekam još par slika ovih kujica koje su ostale, a malo ču se još pozanimat jel ima koji dobar muški štenac. zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 04. 11. 2011. 23:07:30
Evo još par slika
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandelbrak - 15. 11. 2011. 18:36:53
Postovani ljubitelji brandlbracke,dobro vam vece. Ja sam Ana iz Srbije,odgajem ovu rasu,a otac mi je dugogodisnji lovni radnik i lovac. Ako ste zainteresovani,imam 2 zenke i 2 muzjaka na prodaju,stari su 3 meseca,3 puta ocisceni od parazita,vakcinisani i revakcinisani. Obratite mi se na mail brandelbrak@gmail.com,ali vam moram napomenuti da imam problem sa slanjem mejlova ka hrvatskim provajderima,ne znam sta je u pitanju,ali da vi znate da cesto nisam ne postoji mogucnost da odgovorim. Zato mi obavezno napisite i broj telefona. Pronadjite moj oglas na ovom sajtu pa ako ste zainteresovani,javite se da se dogovaramo. Svako vam dobro zelim.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 15. 11. 2011. 19:54:26
Vidio sam vaše pse u oglasima, ali moram reči da su jako crni za brandelbraka  ččč , skoro da nemaju paleža po nogama, prsima i glavi, vidim da su roditelji iz slovenije, jeli možda pas Blacky u rodu s vašima.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandelbrak - 15. 11. 2011. 20:52:22
Blacky V.Lesachtal je deda mog muzjaka po majci. Muzjak mi je tamniji,ima vatrene,bakarne nijanse,a zenka mi je idealnog paleza. Meni neke sudije odavde rekose da postoje ta dva varijeteta pa mi je bilo milo sto ce ostati karakteristike od oba. Dvoje stenadi je ista majka,a 5oro su na oba roditelja,imaju lepe tackice na ocima,ali malo tamnije sapice i prsa. Po cemu je poznat taj Blacky? :)
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 15. 11. 2011. 21:12:20
Bio je previsok i preoštar i pretaman, kako i zašto je prošao na tjelesnoj ocjeni znaju samo sudac i vlasnik, zadnja potraga po krvnom tragu mu je završila tragično jer su vukovi našli košutu prije njega a on ih je napao, našli su ostatke nakon par dana.
Postoji samo jedna varianta brandelbraka a to je ona sa paležima, iako se zadnjih godina zbog težnje da imaju što izrazitije paleže pojavljuju paleži iza ušiju ali na sreču ti paleži nestaju u 2 ili 3 godini, i moj ih je imao.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandelbrak - 15. 11. 2011. 22:02:06
Njegov unuk,moj pas,normalne je velicine,blage naravi,dobar je na terenu,samo ima tamniji palez. Ja sam primetila previse svetle uzorke i pravo da vam kazem,oni mi se tek ne svidjaju,a to je verovatno u vezi sa tim sto ste vi napomenuli.Onda,sreca pa su mi stenci ipak prevagnuli na majku,bar po ''4 oka'',a na troje njih fali jos paleza po prsima i nogama.Oni su dobri primerci za lov,a ne za izlozbe. Slazete li se?
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 15. 11. 2011. 23:06:21
Slažem se i nije ništa loše da tu i tamo dodje koji tamniji  z2 da "popravi" greške uzgajivača koji su težili presvjetlim paležima d4.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandelbrak - 15. 11. 2011. 23:32:56
 d4  Boja: Crna sa malo oštro ograničenim svetlo do tamno braon paležom. Dve oznake iznad očiju (četiri oka), moraju postojati.  Dozvoljene su beline na grudnom košu.-ovako kaze opis iz knjige koju imam o lovackim psima. Dakle,sa malo paleza. Onda ja imam tipicne primerke. ref  Sta kazete za ovo?
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 16. 11. 2011. 21:26:25
http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=225 (http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=225)
Evo na ovom linku je opis za Sloveniju preveden iz Austrijskog, onaj dio sa dozvoljenim bjelinama na grudnom košu i izgleda cijeli opis, su valjda vaši kinologi pobrali iz opisa Alpskog brak jazavčara  uf. Sa takvim ili bilo kakvim drugim bjelinama dobijaju psi najniže ocjene i zabranu uzgoja.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandelbrak - 17. 11. 2011. 00:06:26
Da,da,znam ovaj opis,skinula sam ga sa interneta i njega sam slala potencijalnim kupcima. Rekoh vam da mi je nekoliko stenaca nesto tamnije zbog oca,niko nema beline-ni stenci ni roditelji. Evo,npr.ovde pise crna boja sa malo ogranicenog svetlo do tamno braon paleza. http://www.vrtirep.rs/default.asp?P=1121&ID=63&N=Psi%20-%20FCI%20standardi%20-%20AUSTRIJSKI%20RAVNODLAKI%20GONIC (http://www.vrtirep.rs/default.asp?P=1121&ID=63&N=Psi%20-%20FCI%20standardi%20-%20AUSTRIJSKI%20RAVNODLAKI%20GONIC) Kako li su izgledali pre 50-100 godina?  z6 Da li ih vi odgajate? Svratila bih nekad kod vas kada budem dolazila u Slo. Veliki pozdrav
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 17. 11. 2011. 10:10:42
Ja imam samo jednog mužjaka a dosta sam pario po sloveniji, ako budete u Sloveniji slobodno se javite zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandelbrak - 17. 11. 2011. 23:41:35
Hocu obavezno,dolazila sam letos i pre godinu dana, naredni put kad dodjem javljam vam se da upoznam vas i vaseg psa. Veliki pozdrav za naseg druga brandlbraka od mene i moje načuljene lavice koja me slusala kako joj obecavam lov.  d4
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandelbrak - 28. 12. 2011. 23:31:54
Mrki i Hrvoje,da li je Ajka koju ste pominjali Aika V. Lesachtal Ohzb brbr 2588?
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 29. 12. 2011. 14:01:38
To če morati Hrvoje odgovorit to je majka njegovog psa, a moj pas je njegovom stric tako da moj u rodovniku nema Ajke niti Aike.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: hrvoje - 09. 03. 2012. 18:39:46
.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: vulpes - 09. 03. 2012. 19:54:06
lijep pas koliko je star ,moj prijatelj ima jednog mladog brandla super radi ds.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: hrvoje - 13. 03. 2012. 19:55:36
Mlad je, oko 8 mjeseci. To je pas od mog rođaka. Kupljen je u Sloveniji preko kolege Mrkia. Al pas će bit vrhunski, to se već sad vidi. Nedavno ga pustia sa svojim trobojcem, tri dana ih nije bilo. Ima volje već sada. Kad su se vratili, ovom crnom čitava njuška saderana, a to je znak da pas goni i da je nos tamo di triba bit - u podu. Ovih ću ga dana malo bolje slikat pa ću stavit na forum.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: vulpes - 13. 03. 2012. 20:19:56
ovaj od mog frenda je od kapša deana iz gk čovjek dosta traži po k tragu .dali ti je poznat njegov pas
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: hrvoje - 13. 03. 2012. 21:08:23
Nije mi poznat. Znam da su dobri za krvni trag
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 14. 03. 2012. 22:20:25
Ako se ne varam Kapš Dean je u sloveniji blizu granice negdje oko Osilnice, i njegov mužjak je od moga brat. zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: vulpes - 15. 03. 2012. 16:39:27
mislim da je. d4
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandl brak - 15. 12. 2012. 17:00:10
Ako se ne varam Kapš Dean je u sloveniji blizu granice negdje oko Osilnice, i njegov mužjak je od moga brat. zagi

iz Predgrada je;)
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 18. 12. 2012. 18:14:28
Ma bio sam blizu, 50km sam fulao :P, ali je uz granicu zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandl brak - 24. 12. 2012. 14:20:13
Ma bio sam blizu, 50km sam fulao :P, ali je uz granicu zagi

heh sej nisi dost :D
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: vulpes - 24. 12. 2012. 19:27:47
Brandel brak reci nam dali t imaš brandle, kakve, i šta s njima radiš?
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandl brak - 25. 12. 2012. 12:31:43
imam dvije kuje linijom iz avstrije..radim sa njima krvni trag i koristim jednu za pogon..lovim u sloveniji okolina kočevja imamo jelensku divljač d.svinje srneču i malo zeca i divo kozu...za mene boljih psa nema od brandla :D
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandl brak - 25. 12. 2012. 12:32:46
brandl brak ala LOV (http://www.youtube.com/watch?v=yuoxDDlQAsU#ws)

evo nešto malo :)
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandl brak - 25. 12. 2012. 12:37:05
brandl brak ala LOV 2 (http://www.youtube.com/watch?v=T_olZbR6clY#ws)
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: vulpes - 25. 12. 2012. 15:57:16
kuja je prekrasna ja imam isto kujicu 7 mjeseci staru uzel sam je u ilirske bistrce .
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandl brak - 25. 12. 2012. 19:10:16
ahaaa znam da od koga i jedan prijatelj je uzeo iz istog legla psa :D kako ti radi ?
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: vulpes - 26. 12. 2012. 17:58:42
Danas  prvi put na gateru pustila glas .Po tragu ide ide lijepo ali ne laje.Malo je meka na šus.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandl brak - 27. 12. 2012. 07:45:52
ahaa..to su vrlo meki psi ..treba dosta rada da se privikne na šus..al nije to ništa kasno još neki psi kasnije puste glas samo jim treba neko vreme:D a kakvu divljač loviš samo d.svinje?
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: vulpes - 28. 12. 2012. 08:36:23
Sa goničima samo svinje imam i jednog starog braka.Nisku divljač lovim s kratkodlakim njemcem.
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandl brak - 28. 12. 2012. 10:13:03
 d4
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandl brak - 28. 12. 2012. 11:56:51
na kojem području loviš?
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: vulpes - 28. 12. 2012. 17:30:11
ld srnjak Ivanska obronci moslavačke gore
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: PinzHunter - 28. 12. 2012. 20:20:15
brandl brak ala LOV 2 (http://www.youtube.com/watch?v=T_olZbR6clY#ws)

prelijepa ti je ta tvoja "Vieräugl"  sauf
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandl brak - 29. 12. 2012. 09:05:47
brandl brak ala LOV 2 (http://www.youtube.com/watch?v=T_olZbR6clY#ws)

prelijepa ti je ta tvoja "Vieräugl"  sauf

hvala ;) :D
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: deeejan - 29. 12. 2012. 23:58:23
je,prekrasna,svaka cast d1 zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: brandl brak - 01. 01. 2013. 13:04:30
https://www.youtube.com/watch?v=z4Ihnq9JqwU (https://www.youtube.com/watch?v=z4Ihnq9JqwU)

EVO JOŠ MALO ZAJEBANCIJE :p
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 19. 02. 2013. 01:08:44
Evo mi smo danas  pesi, ako bude sve uredu če štenci bit za prodaju u 5mj, cijena če bit 300€, ako nekog zanima nek se slobodno javi, ja vam pse dovezem u Hr.  tako da nema problema na granici. zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: šokac - 19. 02. 2013. 16:20:54
Mrki ako se nevaram to je tvoj pas .
Dali ti sa njim isključivo radiš krvni trag ili i loviš sa njim .

Vidio sam da imaš sa njim dosta uspješnih potraga .
Ako je i ženka dobrog nosa i kvalitetna na krvnom tragu mogla
bi biti fina linija tragača po krvi . 
                                                         zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 19. 02. 2013. 22:15:45
Da pas je moj i imam ga isključivo za krvni trag  z6, a sa kujicom se najviše love svinje. Oba imaju sve najviše ocjene, tjelesne i radne, tako da če potomci biti odlični  :smil4226ce1d491b5:
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 22. 04. 2013. 09:50:09
18.4 je svjetlo dana ugledalo 5 malih brandlbrakova (3muška z6 i 2 ženske z6) ref,  požurite dok ih ima. zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: deeejan - 22. 04. 2013. 13:02:01
 bravooo zagi
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: mrki - 04. 04. 2014. 20:07:38
Tek toliko da se ne zaboravi na  z6
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Crni0610 - 17. 05. 2014. 08:52:45
Pozdrav svima!


Prijatelja zanima gdje bi mogao doć do štenca brandl braka s rodovnikom i kolika je cijena.

 z10
Naslov: Odg: BRANDL BRAK
Autor: Tihomir - 17. 05. 2014. 10:24:34
procitaj post #87