Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => Obuća => Autor teme: rog - 07. 01. 2020. 12:33:52

Naslov: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: rog - 07. 01. 2020. 12:33:52
 Pozdrav svima,

Trenutno sam u fazi istraživanja kaj kupiti za na noge, prvo trebam vidjeti jesu to gumene čizme ili gojzerice.

Vidim da večina ljudi u lov nekakvim hodanjem po šumi, bio to pogon ili njivama pa na zeca nosi gumene čizme. Taj dio mi je logičan jer si u blatu "do koljena", s druge strane, nekako sam skeptičan za same noge u tim čizmama, nikad mi nisu bile previše stabline i volio bi da mi nešto čvrsto drži nogu i zglob. Do sad sam imao iskustva s običnim gumenim čizmama za vrt i nisam siguran jesu li ove s neoprenom ili kakve već bolje ili je to sve - tu negdje.. Molim savjet oko toga.

Dalje, po pitanju gojzerica, čitam svašta i na kraju mi je ideja nabaviti neke tipa Alpina, Planika ili ako baš ni jedne nisu "super" osim samih Meindl-ica, onda njih...

Gdje je najpovoljnije? Gdje se isplati ići kupiti nešto od svega toga ?

Prvo znači trebam razlučiti hoću li kupiti prvo čizme ili gojzerice pa nakon toga koje.. Ak su čizme, vjerojatno ću Dechatlon ili Borovo. Samo kaj da kupim, što mi preporučate kao prvu obuću za odlazak u lov ?

Hvala vam svima unaprijed.
Lp, Rog.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: trapavi - 07. 01. 2020. 13:00:50
Gumene čizme tamo kud ja hodam i lovim možeš bacit za jedan lov . Radi se o lovu na kamenitom i oštrom terenu koji vrlo brzo i kožne cipele (gojzerice )izdere.
To bi u neku ruku i bio odgovor na postavljeno pitanje . Nije isto gdje loviš , ako su to livade i vlažni i mokri tereni onda naravno nešto gumeno postavljeno a ako bi to bili planinski tereni niti slučajno. Da ne govorim da dobra cipela za planinarenje i sl po meni najbolje drži nogu , tu uopće apsolutno nema mjesta štednji jer ćeš već na prvom lovu ubrzo vidjet zašto dobra cipela košta koliko košta. Znači za takve terene apsolutno jaka kožna cipela sa gorotex membranom (ili nekom izvedenicom gorotexa) a za livade i pitomije terene može i gumena lovačka čizma ili nešto u tom smislu.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: pumbaa - 07. 01. 2020. 19:54:27
Ja bi sebi najrađe uzel jedne prave kožne čizme. To, ako se dobro održava, je nepromočivo i neuništivo. Zadnih cca 10 godina za aktivnosti u prirodi i prilikom građevinskih radova koristim vojničke čizme od Jelena iz Čakovca. Ne smeta im ni blato ni voda, noge ne smrde i tako to. Ako je zima na nogu stavim neoprenske uloške i opet u te čizme i nema zime. Jedino kaj sa njima ima posla, čišćenje i mazanje sa kremom. Ali isplati se. Mislim da sam ih uzel 2008. i jednom sam u Jelenu mijenjal đon i to me koštalo 100 kuna.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: Gogsa - 07. 01. 2020. 20:54:02
Uzmi prvo chizme kolega ako se ne penjete po karpe i kamenje .Neznam kakve su chizme kod Dechatlona ali imas marke koje su provjerene u kvalitetu kao Aigle,De Chameau.Chizme obavezno probaj (ne preko inerneta)nece svaka da ti pase kako treba.Tigrove lovachke chizme isto nisu lose,a ne kostaju puno.
poz.Gogsa
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: zhrvoje - 07. 01. 2020. 21:27:27
Za ravnicu, mokro, blato, visoku travu trebaju ti gumene cizme. Top su aigle i le chameau. Aigle su skroz uske u zglobu i najbolje ga drze od svih gumenjaka.
Za pirs po suhom, planinu i slicno trebaju ti gojzerice.
Tu isto vrijedi kolko para toliko muzike.
Nemoj kupovat losije od Alpine, top su Meindl, Crispi, Hanwag, Lowa, Scarpa itd.
Za ceku po zimi ti treba nesto toplo tipa kanadskih cizama, top su Kamik, Sorel i slicno.
Sve ovo se da kupit u pola cijene na akcijama na internetu.
Poprati Frankonijin web shop i kupuj kad je dobra akcija.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: deeejan - 07. 01. 2020. 21:35:03
sve ovisi koliko se mozes protegnut...
ako ne ide puno i jeftiniji modeli iz decathlona ce sluzit svrsi.
za 500kn se daju nac odlicne alpinke na akciji.
tigar gumene takodjer za 200-300kn.
ako imas za meindl, tibetice, aigle, le chameau...nemas se kaj puno mislit. zagi
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: zhrvoje - 07. 01. 2020. 21:44:35
Dejane slazem se skroz.
Ali ako si malo strpljiv mozes kupi kvalitetu za malo novaca.
Preko frankonije sam kupio kamik zimske cizme za 54 eura, redovna cijena bila 150.
Aigle cizme kupio za 80 eura, redovna cijena oko 150.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: Neno - 08. 01. 2020. 07:55:06
Sad je vrime od popusta.

U Iglua ima par modela na 25-30%, La Sportiva, Garmont i jedno i drugo top.

La Sportiva po mom skromnom iskustvu bolja od Meindela.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: trapavi - 08. 01. 2020. 08:08:19
Vjerujte mi i Alpina ima odlične cipele, već sam nekoliko njihovih izderao i super su. Samo treba vrebat kad su akcije i dade se za relativno malo novca naći odlična cipela.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: leon - 08. 01. 2020. 08:13:05
Gumene čizme od 23 eur mi isto dobro služe ko one za 150 eur. I za dobre gojzerice ne dam više od 80 eur, dugo ih nosim. Ovo je samo moje skromno mišljenje.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: rog - 08. 01. 2020. 10:02:55
Puno ste mi pomogli s ovim vašim postovima, hvala vam svima.

Onda sad idem u potragu za nekim dobrim gumenim čizmama s obzirom i na vrijeme i sve ostalo a nakon toga ću na neke gojzerice.

Potražiti ću negdje te Aigle pa možda naletim na neki popust, ako znate da negdje traju neka sniženja, pišite.

Radije ću sada dati parsto kuna za ok čizme nego da ih gubim po polju ili izvrćem gležanj.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: trapavi - 08. 01. 2020. 12:06:08
U svakom lovačkom vjesniku je reklama za čizme čak neke do temperature -35 ili čak -50 . Pogledaj jer izgledaju ok a kako mi se čini izvana je guma .
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: rog - 08. 01. 2020. 12:23:29
U svakom lovačkom vjesniku je reklama za čizme čak neke do temperature -35 ili čak -50 . Pogledaj jer izgledaju ok a kako mi se čini izvana je guma .

Ako slučajno imate, uslikajte da ne idem kupovat. Pretplatu nisam htio uzimati.

Hvala unaprijed.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: trapavi - 08. 01. 2020. 16:39:22
Nažalost nemam pojma o stavljanju slika na komp no ima i Aigle i još kozna kakve  tako da ti je najbolje uzet lovački vjesnik od nekog ko dobiva pa ćeš sve vidit.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: rog - 08. 01. 2020. 17:47:18
Hvala svejedno!
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: Gabro - 08. 01. 2020. 17:55:06
Sad je vrime od popusta.

U Iglua ima par modela na 25-30%, La Sportiva, Garmont i jedno i drugo top.

La Sportiva po mom skromnom iskustvu bolja od Meindela.
La Sportiva je dobra lagana cipela ne moze se usporedit sa Meindlom, dva druga svijeta. Meindl je cigla ali ima svoje kvaliete, dugotrajna, nepromociva itd. La Sportiva lagana ko pero napravljena vise za planinare, manje trajna. Sve ima svoju namjenu, ja biram La Sportivu i vec dva para sam imao, odlicna cipela za u planinu ko se bas pentra ali da ce prizivit 5 godina u tim uvjetima nece bas ali za ono sta mi pruza meni je odlicna.
Sta se tice gumenih cizama iz Decathlona ne treba se bojat, nista im ne fali. Kolega kupio nedavno i prezadovoljan. Ja imam neke sta sam uzeo u detonexa u naseg Marka isto za nekih 400-500 kuna i meni odlicne. Za ravnicu definitivno gumenjare.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: HS-2000 - 08. 01. 2020. 20:56:05
Kolega Gabro slazem se s tobom 1liga d4
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: Davor Antunovac - 09. 01. 2020. 06:43:20
Ja u našoj Slavoniji ravnoj koristim dvoje gumene,kad je blato,jedne su tigrove ,neopren sa nekim laganim krznom unutra,kad baš nije jako hladno,ali sada po zimi ove do minus 50,tanka čarapa i kao da si u dnevnoj sobi,topla noga cijeli dan,kad nije mokro mogu i one gojzerice što dobijem u firmi  ;D ;D
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: Neno - 09. 01. 2020. 12:21:33
Vjerujte mi i Alpina ima odlične cipele, već sam nekoliko njihovih izderao i super su. Samo treba vrebat kad su akcije i dade se za relativno malo novca naći odlična cipela.

Alpina Tibet ima već treće izdanje i kultni status kod planinara,  imao sam ih i za tu cijenu su extra!

E sad imaju preko kilu i po i nakon sat pješačenja se to i te kako osjeća a nakon tri sata "otpadaju noge" zato za krš preferiram nešto lakše oko kila kila i deset po cijenu da kraće traju.

Tu sam došao do La Sportive trango jer su dovoljno robisne i dovoljno lagane, nešto teže od merella ali traju 4-5 sezona a merel dva lova  hao

Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: Gabro - 09. 01. 2020. 16:14:24
Vjerujte mi i Alpina ima odlične cipele, već sam nekoliko njihovih izderao i super su. Samo treba vrebat kad su akcije i dade se za relativno malo novca naći odlična cipela.

Alpina Tibet ima već treće izdanje i kultni status kod planinara,  imao sam ih i za tu cijenu su extra!

E sad imaju preko kilu i po i nakon sat pješačenja se to i te kako osjeća a nakon tri sata "otpadaju noge" zato za krš preferiram nešto lakše oko kila kila i deset po cijenu da kraće traju.

Tu sam došao do La Sportive trango jer su dovoljno robisne i dovoljno lagane, nešto teže od merella ali traju 4-5 sezona a merel dva lova  hao
Znači provao si Trango? Jesu čemu? Ja sam imao neke zaboravio sam ime(stavio sam na forumu negdi več) lagane ka pero, nesto 600-700 grama, i super udobne ali sam ih ubio za sezonu. Sad imam TX 5 GTX i odlične, nekih 1050 g, samo bi volija da je đon malo agresivniji. Ja se ne vračam na teške gojzerice nakon ovoga, nusporedivo. Volio bih Scarpu probat
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: deeejan - 09. 01. 2020. 18:05:39
meni su tibetice odlicne. dosta dugo ne promoce i udobne su kao da sam u tenisicama. meni nisu nimalo teske, al ja sam jos mladic jbg ;D lizi lizi lizi
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: zhrvoje - 09. 01. 2020. 19:33:37
Volio bih Scarpu probat

Scarpa je mrak...
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: Gabro - 09. 01. 2020. 20:08:02
Volio bih Scarpu probat

Scarpa je mrak...
Koji model si probao?
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: zhrvoje - 09. 01. 2020. 21:11:59
Imam ih vec 10 godina, neznam model.
Mogu ti poslikat ako hoces, mislim da ima slika vec negdje na forumu.
Najudobnije cipele koje sam u zivotu nosio.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: Gabro - 10. 01. 2020. 16:23:37
Imam ih vec 10 godina, neznam model.
Mogu ti poslikat ako hoces, mislim da ima slika vec negdje na forumu.
Najudobnije cipele koje sam u zivotu nosio.
Ma ne treba hvala, vjerovatno je nakon toga izišlo ko zna koliko modela. Definitivno ču ih uzet u razmatranje. Vidin i da ih Kuiu prodaje na svojoj stranici a oni su specijalizirani za planinski liv
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: rog - 11. 01. 2020. 19:08:54
Vidim da je tema zanimljiva i drugima.
Ajde ako negdje vidite popuste stavite neki link ili drugu informaciju.
Konkretno čekam popust za alpinu ili planiku gojzerice.
U dechatlonu sam probao aigle čizme, parcours 2, oko 800kn su mislim da ću njih kupiti.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: moro - 11. 01. 2020. 19:56:01
I ja sam u "fermi" na kakav  dobar popust pa ekipa ako  di vidite javite.. z10
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: grom - 11. 01. 2020. 20:30:34
Sad bi moralo biti u alpine, čim bude trčim po Tibet. Hvale ih svi, a ovi drugi modeli navodno da i nisu nešto posebno kvalitetni. Navikao sam na ove iz Decathlona u zadnje vrime, lagane i dobre skroz. Radije ću njih dva puta uzet nego neke druge . Nepal od Alpine mi se sviđa i djeluje dobro za kamen ali jedan kolega ima i nije nešto zadovoljan. Naš Fibo bio extra, samo đonovi otpadali prije vrimena. Drugo sve stvarno kvalitetno.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: trapavi - 11. 01. 2020. 20:44:36
Ja imam trenutno od Alpine model Stador. To sam sad išao pročitat na škatuli od cipela , mogu samo reć da su odlične  na kraju krajeva ja i nisan nego na kamenitom terenu sa njima  po meni više nego dobre za novac koji sam dao za njih.
Naravno vibram đon , od Alpine Alpinatex membrana u postavi  što bi trebala bit njihova varijacija gorotexa.
Naravno uvjek je bitno vrebat akcije pa se nešto nađe za značajno manji novac.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: deeejan - 11. 01. 2020. 20:48:18
meni je alpina odlicna. tibetice vrh. jedne isto imam, ne znam koji je model, kao starinske planinarske izgledaju, stara skola. debela koza, teske, tvrdre, al jako kvalitetne.
jedino, prije imao neke visoke gojzerice do pol noge, isto ne znam model. bile odlicne, al mi se cinilo da su prebrzo pocele raspadat se po savovima, rasile se na istom mjestu obje. al kad sam razmislio sta su sve prosle i di su sve bile, nije ni cudo.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: deeejan - 11. 01. 2020. 20:51:49
dobre akcije alpine, 50% i vise, su najcesce po ljeti. kaj je najjace vruce, dok normalni ljudi hodaju u japankama, e onda se kupuje ;D
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: trapavi - 11. 01. 2020. 21:03:36
Ja ću na sljedećoj akciji uzeti još jedne koje već budu, jedino ne volim baš previsoke  jer imam takve zglobove da mi je ama baš svaka čizma stvarala problem , naravno i cipele više od kičice ne dolaze u obzir .
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: rog - 11. 01. 2020. 23:05:56
Ima li netko nešto protiv aigel parcours čizama?
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: zhrvoje - 11. 01. 2020. 23:16:53
Ako si mozes priustiti, kupuj.
Nitko ne moze nista reci protiv njih  zagi
Samo dobro razmisli koji model zelis, s neoprenom (izolacijom) ili bez.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: rog - 12. 01. 2020. 00:08:16
Išao bi na model bez neoprena, samo dupla čarapa u njih i to je to. Za hladno bi koristio gojzerice.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: deeejan - 12. 01. 2020. 09:37:54
ako novac nije u pitanju, ja bi uzeo sa neoprenom svakako.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: rog - 12. 01. 2020. 09:52:24
Razmišljao sam oo neoprena ali sam i pročitao i čuo da se s neoprenom noga jako uznoji pa da ti je kao da je voda u njima. Zato radije uzmem više pari čarapa pa mijenjam po potrebi.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: antoniog - 12. 01. 2020. 09:57:17
Ima li netko nešto protiv aigel parcours čizama?

Na ljevoj cizmi nutarnji sav kod pete je deblji ,kad nosim tanke carpe dobijem zulj ,a i udobnost nije bas neka za tu cjenu.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: rog - 12. 01. 2020. 10:40:05
Ima li netko nešto protiv aigel parcours čizama?

Na ljevoj cizmi nutarnji sav kod pete je deblji ,kad nosim tanke carpe dobijem zulj ,a i udobnost nije bas neka za tu cjenu.

Vidiš, ovako nešto me brine. Kako rješavaš to? Jesi nosio neke druge da možda daješ preporuku za njih?
Ima li možda još netko te čizme?
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: robert.limeni - 12. 01. 2020. 20:14:20
Ja ih imam već godinama, model sa neoprenom i sve pohvale, jako udobne i tople samo nisu za trnje i branjevinu jer ti je guma jako mekana i mislim da bi ih brzo uništio...zavisi od lovišta
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: zhrvoje - 12. 01. 2020. 20:18:31
Ja ih imam već godinama, model sa neoprenom i sve pohvale, jako udobne i tople samo nisu za trnje i branjevinu jer ti je guma jako mekana i mislim da bi ih brzo uništio...zavisi od lovišta
Moje su  u glogu i trsci redovno i nema problema.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: rog - 13. 01. 2020. 13:25:00
Ja ih imam već godinama, model sa neoprenom i sve pohvale, jako udobne i tople samo nisu za trnje i branjevinu jer ti je guma jako mekana i mislim da bi ih brzo uništio...zavisi od lovišta
Moje su  u glogu i trsci redovno i nema problema.

Baš Aigle parcours 2 ?
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: zhrvoje - 13. 01. 2020. 14:21:08
.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: zhrvoje - 13. 01. 2020. 14:23:35
Ja ih imam već godinama, model sa neoprenom i sve pohvale, jako udobne i tople samo nisu za trnje i branjevinu jer ti je guma jako mekana i mislim da bi ih brzo uništio...zavisi od lovišta
Moje su  u glogu i trsci redovno i nema problema.

Baš Aigle parcours 2 ?
Aigle parcours vario, stari model bez ovog 2 ako se ne varam
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: leon - 13. 01. 2020. 14:41:43
INERSPAR IMA DANAS ALPINKE PO 75 EURIĆA.
Naslov: Odg: Kaj prvo kupiti za na noge
Autor: rog - 13. 01. 2020. 20:21:00
Evo, kupio sam Aigle Parcours 2 Vario kaki, s debelim čarapama su jako udobne, nadam se da će tako biti i u budućnosti. Izuzetno su rastezljive tako da imam osjećaj kao da mi je noga u vakumu.
Za sad je to-to. Slijedeće čekam pušku. Prva. Će bit iž 12 12/70.