Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Ponuda.:. potražnja => Autor teme: logit99 - 31. 05. 2009. 23:25:18

Naslov: Lampa za traganje krvi
Autor: logit99 - 31. 05. 2009. 23:25:18

Lampa od 180 lumena, 1x18650 baterija.

Svjetlo je zelene boje te služi za traganje ranjene životinje.
Posvijetlite li travu ili grmlje i ako ima svježe krvi krv se
jako vidi i čak do 20ak metara daleko. Tako možete odmah
krenuti tražiti ranjenu životinju.

Efektivni domet 30m, ima jako široki snop svjetla.

U setu dolazi punjač i 2 baterije.
Svijetli malo preko 1,5h bez gubljenja intenziteta svjetla.

Cijena 300kn.

Siniša

(http://img195.imageshack.us/img195/5792/dsc04604rezolucijaekran.jpg)

(http://img195.imageshack.us/img195/3078/dsc04606rezolucijaekran.jpg)

(http://img195.imageshack.us/img195/8739/dsc04611rezolucijaekran.jpg)
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: logit99 - 02. 06. 2009. 18:59:02
Evo dodajem još par slika da se vidi kako je montirano na cijev:

(http://img197.imageshack.us/img197/3699/dsc04635.jpg)

(http://img192.imageshack.us/img192/5599/dsc04636.jpg)
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: Zoran - 02. 06. 2009. 19:05:38
jesi siguran da se to tako namontira???
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: logit99 - 02. 06. 2009. 19:13:42
Jesam, zašto?

Inače ova zelena lampa je za traganje krvi pa baš i nema smisla montirati je na pušku
nego je lakše tragati sa lampom u ruci no stavio sam sliku da se vidi i ta mogućnost.

Ovo na slici je Diana Airking 54 zračna puška.
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: OldHunter - 02. 06. 2009. 21:44:00
Jesam, zašto?
Zato jer se ovaj mikro prekidač stavlja sa desne strane (ako je strijelac dešnjak, a po slici jest).  d7
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: KOBI - 02. 06. 2009. 21:49:19
Svi sve znamo oko montiranja lampi na pusku  happi
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: dalm - 02. 06. 2009. 22:42:29
Ja nemam pojma o montiranju lampi na puške, ali ne vidim razloga stvarati pravilo za montažu mikroprekidača!? I ja sam dešnjak, i čini mi se ( kad bi se bavio montažom  lampu na pušku ) da bi mi više odgovaralo paliti je palcem na lijevoj strani, nego s druge strane...
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: logit99 - 02. 06. 2009. 22:44:02
Jesam, zašto?
Zato jer se ovaj mikro prekidač stavlja sa desne strane (ako je strijelac dešnjak, a po slici jest).  d7

Svejedno je gdje se stavlja. Meni je lakše paliti lampu palcem lijeve ruke pa sam tu  i stavio.
Inače ovaj nosač za lampu se isto tako moze namontirati i na optiku ili na samu pusku.
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: Huntercro - 02. 06. 2009. 22:55:28
jesi li ti to probao
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: logit99 - 02. 06. 2009. 22:56:49
jesi li ti to probao

Probao što?
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: ikova371 - 03. 06. 2009. 00:10:05
pa lampu na krvi u šumi
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: logit99 - 03. 06. 2009. 00:51:31
Probao sam. Poprskali smo kolega i ja travu s svinjskom krvlju na par mjesta i
upalili lampu i posvijetlili. S ovom zelenom lampom kad se posvijetli - krv se jako crni.
 Baš je izričito crne boje i  zaista se vidi.

Tko ne vjeruje a potencijalni je kupac - mozemo dogovoriti probu u Zg.
Vi donesite malo svježe krvi (kako ovo čudno zvuči, jel)  a ja ću lampu.
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: skyangel - 03. 06. 2009. 09:48:53
Te lampe je najbolje montirati na cijev, ne na optiku jer tako izvučeš najbolje iz njih. Nosač za cijev se montira odmah iza prednjeg nišana na cijev, ovisno kolko je dug nišan, možda i nešto iza više. Uglavnom, poanta ja da baterija leži ispod cijevi tako da sami objektiv lampe bude u ravnini sa izlazom iz cijevi, najbolje uvući jedno 1 cm, radi izlaznih plinova prilikom eventualnog opaljenja metka. U tom položaju lampa najbolje baca snop u centar linije pucanja, odnosno optike. Mikroprekidač se može nategnuti čak i do okidača jer je flexibilan. Takva lampa je prilično praktična za potragu divljači ako ju se na taj način montira jer ne daj bože ako naletiš na živu divljač i treba brzo potegnuti, tamo gdje je centar snopa na taj način približno ide i samilosni hitac.

Dakle sama montaža i upotreba nije neka nauka.

Ovo zeleno svjetlo je već nauka i stvarno bi trebalo provjeriti da li to tako i funkcionira kako je navedeno. Osobno, mislim da baš i nije sve tak blistavo s tom lampom kad tražiš divljač u travi gdje ona ispušta tek kapljice krvi. Ne daj Bože da je tu večer magla ili rosa, mislim da bi onda i svaka kapljica rose svjetlila kao i krv. No, ne želim prejudicirati ipak previše. Treba probati. Teorija je jedno, a praksa nešto sasvim drugo...

P.S. Samo su ti prokleti mikroprekidači živo sranje. S njima se borim otkad koristim te lampe. Već sam probao 4 različite vrste i tek jedan funckionira besprijekorno i to onaj prvi prvcati. Izgleda nakaradno u odnosu na ove kakti "novije", al ti noviji svako malo ne radi, treba mu baš pogodit stisak. A taj najbolji je kod jednog forumaša završio zajedno sa mojom lampom. Sad istražujem dalje za nabavu kvalitetnih PTS-ova.
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: OldHunter - 03. 06. 2009. 10:11:14
Sky -  d4 d4 d4

Ti si rekel sve kaj (i kak) treba !  z10
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: Huntercro - 03. 06. 2009. 12:04:44
nema ništa bolje od maglite sa led diodiom, svaku kap vidim bila ona velika ili mala, a takvu sličnu ima radavac čisto s.anje od baterije, skoro sam mu bacio tu lampu u ribnjak, ne vidiš niš s njom -

OVO JE ISKLJUČIVO MOJE MIŠLJENJE o tom proizvodu, i nemojte da se neko nađe uvrijeđen
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: logit99 - 03. 06. 2009. 13:46:25
Ponavljam opet - tko zeli mozemo se naci i isprobati uzivo.
Ja sam isprobao i meni se cini OK ali napominjem - ja nisam lovac.
Zato bi i htio da netko od Vas lovaca to vidi iz prve ruke u praksi.

Imam plavu, crvenu, zelenu i narancastu lampu s led diodama (sve ledice su Philips Luxeon)
i jedino s zelenom lampom se krv vidi crno. I zaista se dobro vidi.




nema ništa bolje od maglite sa led diodiom, svaku kap vidim bila ona velika ili mala, a takvu sličnu ima radavac čisto s.anje od baterije, skoro sam mu bacio tu lampu u ribnjak, ne vidiš niš s njom -

OVO JE ISKLJUČIVO MOJE MIŠLJENJE o tom proizvodu, i nemojte da se neko nađe uvrijeđen
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: Baki - 03. 06. 2009. 14:04:48
Ta baterija znaci dodje 40 eura? Koliko je nosac i prekidac?
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: vepar007 - 03. 06. 2009. 18:35:21
Sto se tice teorije, kombinacija crvenog i plavog svijetla bi trebala dati najbolje rezultate sto se tice uocljivosti krvi.
Dobro moguce da i
Probajte..
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: logit99 - 03. 06. 2009. 19:42:43
Ta baterija znaci dodje 40 eura? Koliko je nosac i prekidac?

Nosač  35kn (montaža ili na optiku ili na cijev ili na mjesto gdje ide optika (ako je nema na pusci)) 
Prekidač (presure pad)   40kn

Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: Baki - 04. 06. 2009. 08:37:31
Ta baterija znaci dodje 40 eura? Koliko je nosac i prekidac?

Nosač  35kn (montaža ili na optiku ili na cijev ili na mjesto gdje ide optika (ako je nema na pusci)) 
Prekidač (presure pad)   40kn



Gdje se moze kupiti?
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: kalnik - 27. 06. 2009. 15:54:37
A jel netko za krvni trag probao Gerber Carnivore XP. Meni skroz štima, a novaca vrlo slično.
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: Huntercro - 28. 06. 2009. 09:06:49
imam ja lampu oštrodlaku smeđu  hao
Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: 7X64 - 28. 06. 2009. 12:40:24
nema ništa bolje od maglite sa led diodiom, svaku kap vidim bila ona velika ili mala, a takvu sličnu ima radavac čisto s.anje od baterije, skoro sam mu bacio tu lampu u ribnjak, ne vidiš niš s njom -

OVO JE ISKLJUČIVO MOJE MIŠLJENJE o tom proizvodu, i nemojte da se neko nađe uvrijeđen 



Huntercro  daj mi malo to objasni kakva je to LED DIODA stavi i sliku ako mozes.

A ta lampa i nije nesto po mom.
Normalno se krv vidi bolje sa plavom lampom,dok su se prvo ZELENE koristile za svinje jer joj navodno ne smeta a sadsu to crvene zamjenile jer su NAVODNO bolje.

Imam je i sam Crvenu ali to ti je tako na par metara a nedaj boze malo magle nevidis nista.

Cekao sam ove zime svinje i kad izade mi ogroman macak ali znate kako su oni osjetljivi i skoci mi u neku travu pa ga nevidm upalim CRVENU lampu a tad jos bolje nevidim ma nije to bas onako kako je hvale.
Tako da je moj ogroman macak i dalje negdje na grani umjesto na zidu.

 pesi te novije lampe ZAKON JE MADARKA


Naslov: Odg: Lampa za traganje krvi
Autor: Huntercro - 28. 06. 2009. 13:27:48
žarulja ali ledi dioda jedna baca ne svijetlo nego bijelu boju i vjeruj mi provjereno vidi se svaka kap krvi , inače košta oko 250 kuna žarulja