Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Terenci => Autor teme: Radnic - 10. 03. 2010. 03:25:15

Naslov: MERCEDES 300 GD
Autor: Radnic - 10. 03. 2010. 03:25:15
Zanima me kakva su vaša iskustva i mišljenja o ovom ljepotanu?

http://www.youtube.com/watch?v=sAj3rDGMal0# (http://www.youtube.com/watch?v=sAj3rDGMal0#)

(http://img.photobucket.com/albums/v282/Nosferatum/P1010043.jpg)
ovo mi je ispred vikendice :)
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: dean - 10. 03. 2010. 07:28:47
Jedini pravi terenac koji ima sve "špere" u seriji... Zimus smo s njim išli uzbrdo, gdje ja ne bi s nivom ni nizbrdo... lol Nije imao nikakve impresivne gume nego KV za volanom, ali je auto išao tako elegentno, a bio je samo u redukciji...
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Macak - 10. 03. 2010. 07:31:20
Ne proizvode oni njega za djabe od 1979 i u upotrebi je u raznim vojskama.
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Deda M - 10. 03. 2010. 08:23:29
 Po meni i mojim saznanjima -jedini pravi đip-ako čemo o đipu a ne šminkeraju.Ima i drugih dobrih ali...... Jedino ako nečemo iči na još starije iz doba II  s.rata i neke čiste vojne verzije,samo gdje nabaviti dobrog i jeftinog kad nemožeš uvesti-ima ih vani ali....... -pozdrav DEDA M..... z14
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: mve - 10. 03. 2010. 08:28:52
STROJ!! i to je to, ali i vikendica je prekrasna-gdje je to??
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: nitroexpress - 10. 03. 2010. 09:54:12
ma kakav ml, x5, Q7 -to je prava stvar! pic z10
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: tkbj - 10. 03. 2010. 10:13:05
prava stvar mecka je mecka ... ali im je cijena  pljus .... ispod 5-6.000 € nikaj pravoga ... ispod te cijene samo auto koji se raspada od hrde i truleza ...
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Max011 - 10. 03. 2010. 10:53:27
A da li ste znali da ova mečka ima još dva klona ? Tj mečka, puh i pežo su identične trojke !  ;D
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: valdop - 10. 03. 2010. 12:25:16
max koji pežo
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Max011 - 10. 03. 2010. 12:53:44
Peugeot P4  z10
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Neno - 10. 03. 2010. 14:16:28
Dopao mi jedan prije nekoliko godina u garažu, mašina i mjenjač su Peugeot ostatak Gelandewagen  d4
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Deda M - 10. 03. 2010. 14:35:54
 Vikendica -nije za odbaciti  kao ni đip   hao hao hao hao hao hao hao hao -mogli bi doči i vidjeti đipam uživo ako se gazda raspištolji sa kavim   rostilj  i   zagi  -bude se složila ekipa .Ðip je pravi ali neko veli košta .DA KOŠTA -DEČKI MOJI SVE BAŠ SVE KAJ VALJA TO I KOŠTA-UVIJEK-rekli su nekad ljudi kaj vredi košta i koštače uvijek i zauvjek.Pozdrav DEDA M.... z14
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Radnic - 10. 03. 2010. 16:50:29
Nažalost mečka je pod očevom komandom ( gorim od ljubomore).
Nedavno su mu za njega ponudili 10 000 €..odgovorio im je da ga nebi dao za sve pare svijeta, a ja ga u tome definitivno podržavam! Auto je idealan za snježne uvijete (uvijet što uže gume - to bolje) i nema toga što ga može zaustaviti. Što se tiče vikendice..nalazi se u Kupresu odmah do skijališta , ali ima u njoj još dosta posla - sad smo zatvorili garažu i u toj prostoriji je plan napraviti komin za društvo :)
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: HS-2000 - 10. 03. 2010. 17:21:30
Švabo je Švabo, tu se nema šta pričati i još k tome mercedes, ajme majko koje radosti... just
A vikendica je  d4
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: jatagan - 10. 03. 2010. 19:07:11
Ovaj tvoj stroj je fin za viditi ispred vikendice i nista drugo.On je dobar za voziti po asvaltu i nikuda drugo.Molim vas nemojte misliti nedaj boze da sam ljubomoran ,ovo pisem iz razloga jer sam vozio takvoga.Tri litra motor trosi min.15-17 litara dizela,auto tesko preko 2000 kg,5 vrata a to znaci veliki razmak izmedju osovina dalje to znaci u snijegu pogotovo mokrom gura 20 metara
nasjedne i ti onda lopataj ako ces da stignes doma dok se zena nije naljutila.Uz to sve ovi terenci su
tako konstruirani da im je tezisna tocka previse visoko postavljena a to znaci da se u kosom terenu lako prevrnu.Ja mislim da je se otac zajebo sto ga nije utopio za 10000 tisuca.
 zagi
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Radnic - 10. 03. 2010. 19:42:52
 Ova vikendica sto vidis na slici je navrh brijega...brijeg, neasfaltirani put, uzbrdica, neocisceni snijeg, kupres, mercedes...e sad zbroji 2+2. Ja neznam što si ti vozio (17 litara dizela????? o božee!)al ako si ga zaista vozio  onda si jedina osoba koja tvrdi da se ova vozila neopravdano upotrebljavaju u desetke država u vojne svrhe, a i uvjeren sam da ga nebi prodavao nikad! On je zaista rijetkost na nasim cestama a onaj ko ga ima cuva ga ko oci u glavi. Ja iz osobnog iskustva znam u kojim uvjetima se ovo vozilo kretalo, i bas suprotno od tvoje tvrdnje ovo vozilo NIKAKO, dakle NIKAKO nije za ceste, jer je spor i trom! . Neznam za ove "novije modele" kakva ja kvaliteta ali ovaj je 87' godiste radi ko sat a o kvarovima ne treba govorit..on zasigirno moze radit jos 20 godina ako se primjereno održava! Nije da "svak svog konja hvali" imam i neku prefarbanu toyotu 4x4 pickup sto ga je UN vozao a koristi mi za polje, vinograd i maslinike..ni u cem nisam impresioniran za razliku od doticnog.
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: enigma - 10. 03. 2010. 19:51:33
Ja vozio  kratkog  i dugog   Puch-g(to ti je isto)  nije me mučila potrošnja jel je od firme ;D
kratki je spretniji za veranje i teren ko i kod svih terenaca!
E sad ja bi rađe dugog jel  su večinom reg. na sedam osoba(velka familija i možeš vozit do lovišta svašta puno )  i nije da su samo da stoje pred vikendicom (kolega je to malo extremno napisal  sigurno sad ima nekog japanca   ;D zagi)po blatu rade čuda sa dobrim gumama i ako znaš  sa svim silnim reduktorima i šperama  uključiš ih  na vrijeme to je kralj blata!
Ovo za međuosovinski razmak stoji a za visoko težište ne ja sam forsirao koje kakva nasipe i u nijednom trenutku nisam imao problema sa bočnim naginjanjem/prevrtanjem zagi

  
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Deda M - 10. 03. 2010. 22:01:35
 Jatagan ja mislim da ti nemaš veze sa ovakvim STROJEM,i daj reci kad i gdje se taj auto preokrenuo ,ajde daj ne lupetaj.Sory možda grubo zvuči ali je tako,može se svaki prevrnuti ali u nekim off roadu ,extremnim situacijama.Točno je da taj auto malo više troši jel važe cca 2500 kg ali budi siguran da taj auto nije izmišljen u Indokini ili nekoj bezveznoj zemlji ,nego su ga napravili stručnjaci i to pravi.Ovaj 300 gd je malo ljeniji ali zato u završnici ima i snagu i brzinu,start je malo slabiji-ali to je pravi ÐIP a ne gradski šminker,iako bi se ovi noviji mogli upotrebiti za i gdje hočeš-meni osobno ovaj stari je bolji po meni radi ondašnjih materijala-bolji i kvalitetniji materijal.Nema toliko čipova ,kompjutor nema -čista klasika ,a to je za đip najbolje.Ima puno stvari koje ,možda a i sigurno drugi nemaju.Kako je gore rečeno-švabo je švabo i tu priča završava.Eto to je to ako hočeš i možeš do njega -pravi izbor je ON. Pozdrav DEDA M... z14
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Macak - 10. 03. 2010. 22:40:28
Cujte gospodo, da G Model ili Puch trosi, pa trosi kao sve i jedan terenac te kilaze, ali ne radi se on za djabe od 1979 i u raznim OS cini svoju duznos dan danas. Terenac kojeg koristi najmanje 10 OS na svijetu, nije sigurno neko sranje i ako njihovim uslovima zadovoljava, kamoli nece nama lovcima. Da je skupu, je i to kako, ali je klasa za sebe. Tocka!
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Macak - 10. 03. 2010. 22:41:15
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: jura_ - 10. 03. 2010. 23:45:09
Ja vozio 240 GD i odlučio da ću zasigurno kupit tak nešto kad ću kupovati đip za lov. Predobra stvar!
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: nitroexpress - 11. 03. 2010. 09:13:35
Kada bi birao neko takvo vozilo i ima para na raspolaganju bila bi to G klasa ili Landrover Defender... Ima još koji dobri, ali ova dva su mi tenkovi ludiloo
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: TUROPOLJE - 11. 03. 2010. 09:56:31
Dobro kada ste se svi tako ispričali .. AUTO je ok .. Sori ali niko ne priča šta ono viri u vikendici a vidi se kroz vrata.. HE HE.....

Mislim da je to zanimljivije.. ili? ref
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Neno - 11. 03. 2010. 10:54:15
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.

Okretni moment na terenu je bitniji od snage a tu je dizel u prednosti, 270CDI bi bio zakon.
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: File - 11. 03. 2010. 12:33:32


Okretni moment na terenu je bitniji od snage a tu je dizel u prednosti, 270CDI bi bio zakon.
[/quote]

Slažem se al nevolim te petake nikako, 320 cdi uvijek ispred
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: jatagan - 11. 03. 2010. 19:25:18
Prvo sta sam procitao u ovoj temi bilo je "nasa iskustva i misljenja o ovom ljepotanu" i sad sam
ja kriv sto moje iskustvo sa ovim autom nije kao vecine vas.Potrosnja mu je min.15 lit.na100km.
Spor je ubij boze.A u mokrom snijegu na Kupresu ma nemam vam sta pricati katastrofa.Kad se vozi of road prvo sta puca su krizici na kardanima itd.Ja to razumijem ima puno ljudi koji padaju na marku i misle ako je bio dobar drugu Titi sto nebi bio dobar meni.Mozda je tako ali ja bi uvijek
radije kupio Toyotu Land Kruiser nego ML u istoj klasi iako je ML min.40% skuplji.
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: nitroexpress - 11. 03. 2010. 19:29:01
Ja to razumijem ima puno ljudi koji padaju na marku i misle ako je bio dobar drugu Titi sto nebi bio dobar meni.Mozda je tako ali ja bi uvijek
radije kupio Toyotu Land Kruiser nego ML u istoj klasi iako je ML min.40% skuplji.
Bog vozi Mercedes d1 hao hao hao hao
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: jatagan - 11. 03. 2010. 19:35:10
Evo ovo potvtdjuje moje misljenje da puno ljudi pada na marku a placeno dobiveno malo koga
interesira pa nek vam bude.Pozdrav
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Deda M - 11. 03. 2010. 20:46:47
Dobro večer svima -evo samo par riječi pa da i to završimo-ja sam iznio ono što sam čuo i nešto vidio i vozio sam malo taj auto-đip.Ma njie to neka startna mašina ali je luda ,kuda se sve penje i koje kosine savladava ,čak da priznam da mi je bila prisutna i nelagoda kada me je vlasnik vozio i kuda me je sve profurao-jel nisam se tako još vozio ,priznajem.Nisam se da velim usrao ,jel nisam baš tako bojažljiv i znam da si čovac neče iči slupati đip radi meneali je bilo grdih nekoliko situacuja kada sam se čvrsto držao i oduševio me -a imao je samo obične zimske gume i to još polovne .Dalje vam neznam jel nemam taj auto ali....,da mogu kupujem ga odma .Velim nije brz ali je živahan za svoju tonažu ,rupe ne osjetiš penje se na rinzol cca 20 cm.onako od šale sa cca 40 km. bez nekih skakanja i lupanja.To je bio 2.5 t.d. ,kratki i oduševio me,samo otraga se osjeti da je kratki.Nadam se da se niko nije uvrijedio radi mog texta ,možda malo oštro aki....,to je đip za sve ,naročito ovi novi-možeš u crkvu ,u ambasadu ,na polje i u lov ,naravno,treba ga pomali čuvati od grebanja jel bi to bio grijeh -zar ne.Pozdrav svima -DEDA  M.... z14
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: boro729 - 11. 03. 2010. 22:08:10
ovako....
imam dva komada...tj. jedan je moj a drugi od starog....
300d i 300td....nikad ali nikad nisam ostao na terenu s njima....po snijegu,blatu

moj je kratki cabrio i ovo ljeto sam napravio restauraciju (limarija,koza,lakiranje) pa vise nije za lov a ovaj od starog (dugacki) je malo preskup za lov tako da smo osudeni uzeti barem jednu toyotu hilux da imamo dzipa za lov :D

jedno vrijeme smo i stari,buraz i ja imali po jednog(vjerojatno znate da je zenska strana kuce poludjela :) )
i tvrdim iz iskustva da nema boljeg auta za teren....a probao sam stvarno svasta vozit...

potrosnja na 300d je nekih 13l do 17l a ovaj 300td dugacki od 17l do 25l....djelovi su brutalno skupi ali svaki sport kosta...

za teren je puno bolji kratki zbog meduosovinskog razmaka ali ako nas pet lovaca ide nije bas da ima mjesta


usporedivati sa ovim SUV-ovima stvarno nema smisla jer je to kao da usporedujes traktor i osobni auto

ps. ako kome treba imam broj od covjeka iz varazdina koji ima najvise djelova za njih

2jatagan: usporedivati toyotu land cruiser i ML-a je glupost...prva i jedina stvar je da toyota ima sasiju a ML samonosivu karoseriju(kao auto)...jedini od tih gradskih "dzipova" koji ima sasiju je kia sorento (ako mi nevjerujes progooglaj)
Vozio sam svasta i u obitelji smo imali svasta od dzipova (suzuki samurai,mazda b2500,pajero,navara 3 verzije g klase) i svaki od tih auta ima prednosti i mane ali definitivno najbolji kompromis ima G klasa..
oprosti ali ocito bas i nemas iskustva s ovim vozilom tako da nisi bas kompetentan u iznosenju svog misljenja
i jos samo jedno land cruiser 100-ka je oko 100.000 eur kao i cijena nove G klase
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: boro729 - 11. 03. 2010. 22:13:10
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.
imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Radnic - 11. 03. 2010. 22:31:19
Prvo sta sam procitao u ovoj temi bilo je "nasa iskustva i misljenja o ovom ljepotanu" i sad sam
ja kriv sto moje iskustvo sa ovim autom nije kao vecine vas.Potrosnja mu je min.15 lit.na100km.
Spor je ubij boze.A u mokrom snijegu na Kupresu ma nemam vam sta pricati katastrofa.Kad se vozi of road prvo sta puca su krizici na kardanima itd.Ja to razumijem ima puno ljudi koji padaju na marku i misle ako je bio dobar drugu Titi sto nebi bio dobar meni.Mozda je tako ali ja bi uvijek
radije kupio Toyotu Land Kruiser nego ML u istoj klasi iako je ML min.40% skuplji.

Nitko nije rekao da si kriv kolega, imaš svoje mišljenje i uvaženo je ali po tvom predhodnom tekstu ispada da je to vozilo TREBALO UTOPITI za "izvrsnu" ponudu od 10 000 €, što drugim riječima znači da je vozilo neekonomično, neiskoristivo i nekvalitetno. To je definitvno ubolo oči mene i očito još neke pa sam morao prokomentirati. Nisu svačiji apetiti isti možda su tvoji jednaki Kerumovim pa bi tek sjeo i provozao Hummera ili bi pak kupio ssang yong musso pa bi ga hvalio da vrijedi više od svog imena... U svakom slučaju cilj ovog topika i je taj da svatko napiše svoja iskustva...a moje potvrđuje ono pravilo "Koliko platiš toliko češ i dobit"! Zdrav mi bio kolega z10
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: enigma - 11. 03. 2010. 22:54:05
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.
imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku
E jebiga sad če ispast da ja sve imam i sve sam vozio ;D
Ali imao sam Audi 100 2.3 sa plinom k-jetronic i nije bilo nikakvih problem(možda kod mečke g ima ne bi znao) čak je bio jefintiniji za ugradnju od ovih novijih direktnih ubrizgavanja jel mu nije potreban dozator plina i još neki dodaci ( prije 10 godina bilo oko 1300-1400kn)  
A dozator plina nije potreban jel je kod ovih sustava plin nije išao preko direktnog ubrizgavanj nego preko usisne grane sa zrakom(nešto slično ko kod automobila sa rasplinjačom)
Ovo sve pišem iz razloga okretnog momenta koji se vjerovali ili ne podiže za 4-6%(a snaga u ks pada 8-10% kod ove vrste ugradnje a preko direknog ubrizgavanja samo 2-3% )   radi karakteristika plina kao goriva tako da vozne karakteristike na terenu ostaju približno iste jel je na terenu bitan okretni moment!
A u ovom je motoru moment negdje 180-190 NM što je stvarno malo za težinu automobila ko što kaže kolega  !
P.S
Družim sa sa plinom 20-tak godina zato znam ove podatke zagi
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Macak - 11. 03. 2010. 23:11:24
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.
imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku

Jebiga kolega Boro, ja sam od struke (radio dugo godina u zanatu mehanicar) i mogu ti reci, da onda kod tvojeg nesto nije bilo u redu, posto nikad cuo kod ostalih kolega koji ugradjuju plin da imaju bilo kakvih problema sa K-jettronic i plinom ččč
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: enigma - 11. 03. 2010. 23:40:05
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.
imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku

Jebiga kolega Boro, ja sam od struke (radio dugo godina u zanatu mehanicar) i mogu ti reci, da onda kod tvojeg nesto nije bilo u redu, posto nikad cuo kod ostalih kolega koji ugradjuju plin da imaju bilo kakvih problema sa K-jettronic i plinom ččč
E sad sam se sjeto koji bi bili problemi uf
Ako kod ugradnje nije ugrađen "stabilizator lera" koji otvara protočnik zraka"luft meser" ::) ::))
Protočnik funkcionira da otvara ventil(mehanički na principu vage sa jedne stane težina a sa druge pritisak pumpe)dok se vozi na benzin to finkcionira veči pritisak više zraka manji manje!
E a kad se prebaci na plin onda "einspritz" pumpa ne radi i nema pritiska pa je ventil zatvoren pa treba na presostat pumpe ugraditi neki taj stabilizator koji vrši pritisak umjesto pumpe da bi ventil imo podatak da je pod pritiskom/tlakom!
E sad to je sve mehanički sistem a ne ko danas elektronoka!!
Postoje K - jetronic(bmw) i KE - jetronic  (audi) a za mečku neznam !!!
Eto malo sam se sjetio mladosti kad sam bio hobi -meghaničar ;D i neču vas više zamarat zagi
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: File - 12. 03. 2010. 00:22:06

[/quote]
imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku
[/quote]

Boro729 mi se znamo ččč ččč  Dvorana ovo ono ččč

Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Deda M - 12. 03. 2010. 07:54:46
Sada ste se izgleda raspisali o benzincu kao potrošaču -kakva su još iskustva sa potrošnjom dizelaša na otvorenom i na terenu .Ako imate saznanja napišite-DEDA M.... z14
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Neno - 12. 03. 2010. 08:20:38
Iz osobnog iskustva Puch G 290 TD je negdi oko 10 litara, 70% otvorene ceste 30% grad, na terenu 20-25 litara može i više zavisi kakav teren i ko je vozač  ;D za stari 240 D priajtelj mi kaže da troši ko poplava a ono što sam ja provao ne ide s mjesta.
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Neno - 12. 03. 2010. 08:24:26
Da jos pridodam, ja bih ga radje uzeo kao benzinca 230 i ugradio plin.
imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku

Jebiga kolega Boro, ja sam od struke (radio dugo godina u zanatu mehanicar) i mogu ti reci, da onda kod tvojeg nesto nije bilo u redu, posto nikad cuo kod ostalih kolega koji ugradjuju plin da imaju bilo kakvih problema sa K-jettronic i plinom ččč

Ma ugradi se plin na K-jetronic ali nije to to, u večini slučajeva kod detonacije strada klapna mjerača zraka jer i ako ugradiš odušni ventil tlak detonacije je pre velik pa bi trebala bar dva do tri ventila što niko ne stavlja, šprice počmu kapati obično nakon godinu dvije na plinu ...
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Baki - 12. 03. 2010. 08:26:26


Okretni moment na terenu je bitniji od snage a tu je dizel u prednosti, 270CDI bi bio zakon.

Slažem se al nevolim te petake nikako, 320 cdi uvijek ispred
[/quote]

Samo sto ti je 320 cdi, i 270 cdi nemas ih ispod 1999 godine a pogledaj koliko je taj novaca da te glava zaboli. Sigurno je dobar terenac medju boljima sto se tice svega,ima sasiju da je nema niti jedan terenac.To sto trosi trosi svaki terenac i nissan patrol 2.8 td trosi 18 litara. Nisu ga dzaba vojska i policija vozili i dalje ga jos voze.
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Miro - 12. 03. 2010. 09:27:25
Ma j...š auto ako na njemu ne piše ACHTUNG! hao hao hao zagi
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: boro729 - 12. 03. 2010. 10:56:02
Ma zato sam i napisao da rijetko idu ruku pod ruku... Detonacije su najveci problem i vrlo lako klapna strada..

Po meni je za teren idealan diesel..ne znam mozda sam navikao  ali nekako mi djeluje pouzdanije..ne znam..to je valjda samo moje misljenje


Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: boro729 - 12. 03. 2010. 11:03:20

imao taj motor i moment mu je slabija tocka....a K-jettronic(sustav ubrizgavanja goriva) i plin u rijetkim slucajevima idu ruku pod ruku
[/quote]

Boro729 mi se znamo ččč ččč  Dvorana ovo ono ččč


[/quote]
makarska ovo ono..ha? 10000 patrona godisnje i tako to? :D
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: File - 12. 03. 2010. 12:32:22
nego kako i nije 10000 nego 12 13 a ove godine će bit 15 ;D ;D ;D

Za ovo imate "zafrkancije forumaša"  ako nastavite gumica
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Deda M - 15. 04. 2010. 22:28:09
ETO i ja nabavio svojeg prvog terenca ,nakon dosta natezanja i ostalih sranja-nabavio sam mercedesa g  ,motor 2.5. t.d. kratki u poprilično dobrom stanju.Za sada potrošnja na otvorenom 10 lit. mješano sa malo težom nogom i više gradska vožnja 12 lit.-mislim da je to normalno za te teške aute.Za sada sam zadovoljan -dokle ,vidičemo - pozdrav DEDA  M..... zagi
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Antezg - 16. 04. 2010. 20:23:41
 d4 Prvo pa muško, za drugim ti vjerojatno ni neće biti potrebe-to su odlični auti zagi
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Deda M - 16. 04. 2010. 22:27:24
 koliko ču ga ja trebati i kako ču ga ja voziti i održavati ,mislim da neču drugi trebati -jedini ako bude kakav motor na sreuju ,možda ga onda i ugradim -pozdrav DEDA  M.... zagi
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: pepi2 - 16. 04. 2010. 22:42:30
Deda te novotarije na struju budu za nase unuke (he ti vec imas zagi) a merc dizel bude predao dok god se tebi bude vozikalo.A i nafte bude malo duze nego sto se mislilo.
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Deda M - 17. 04. 2010. 14:50:21
  pepi 2 -i ja sam toga mišljenja,dok sam ja živ koliko ga ja budem klal ,more još toliko sigurno a možda jednog dana dočeka i unuke dok polože-kao ozbiljn oldtimer jel več sada ima 22  a jš bu toliko sigurno ,nek samo bude nafte ili neka j slićnoga ,a možda prima i ulje od pomfrija sa malo petroleja  hao hao hao hao hao pozdrav DEDA M.... zagi
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: PinzHunter - 17. 04. 2010. 22:03:44
ETO i ja nabavio svojeg prvog terenca ,nakon dosta natezanja i ostalih sranja-nabavio sam mercedesa g  ,motor 2.5. t.d. kratki u poprilično dobrom stanju.Za sada potrošnja na otvorenom 10 lit. mješano sa malo težom nogom i više gradska vožnja 12 lit.-mislim da je to normalno za te teške aute.Za sada sam zadovoljan -dokle ,vidičemo - pozdrav DEDA  M..... zagi

čestitke hajd ubaci koje slike i daj malo podataka o vozilu,cijena ono odokativno.nudi mi se jedan pa da uporedim  ;)
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: PinzHunter - 17. 04. 2010. 22:31:39
e frigaj ga -vi ste kolega u drugoj državi-ajde mi napiši godinu i cijenu pa ču vidjeti dali je cijena o.k. ili previsoka.Slike ču postaviti čim ulovim vremena .Moj ti je kratki malo skockan ,motor 2.5 td regan još 2 mj. a cjenu ču pm -imaš slike na drugom forumu-pozdrav DEDA M.... zagi

83 god. 4000 eura, stanje od 1do 5 recimo 3. slike na drugom forumu?? ne kontam.
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Max011 - 19. 03. 2013. 10:24:39
(http://img35.imageshack.us/img35/4250/fotografija0133.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/35/fotografija0133.jpg/)

(http://img822.imageshack.us/img822/1268/fotografija0134001.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/822/fotografija0134001.jpg/)



Prvi vlasnik, G55 AMG , blata nije video , koža na sedištima mi se ne sviđa i nedostaje mi 50e za registraciju  ;D
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Neno - 19. 03. 2013. 11:04:05
Slabo je to!

G63 AMG je taman   ;D
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: Debeli Lovac - 25. 03. 2013. 10:59:39
Mečka ima problema s plinom na k-glavi zato jer "majstori" ne znaju poštelat k-glavu. Mečki ne treba ono podmazivanje na ventile kao kod večine drugih. Vozim se non stop u lov  sa 2 g-modela cabrio od prijatelja i nema im smrti. Jedan 300D a drugi 300TD. S dobrim gumama možeš se i na drvo s njim popet. Jedino kaj mu nekad napakosti to mu je vlastita težina koja je oko 2,5 tone.
Naslov: Odg: MERCEDES 300 GD
Autor: sile - 25. 12. 2014. 16:04:20
ako gume nisu prave nema sreče....  https://www.youtube.com/watch?v=VFrcF0f40Ik (https://www.youtube.com/watch?v=VFrcF0f40Ik)