Forum LOVAC

Lovna kinologija => Odgoj i školovanje lovačkih pasa => Veterinarski kutak => Autor teme: Zoran - 07. 06. 2007. 22:24:41

Naslov: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: Zoran - 07. 06. 2007. 22:24:41
sat mislite koliko je bitno kod lovackog pasa da je rep skracenččč
i sta bi vise voljeli odrezanog ili ne odezanog, jeli vama to ljepo iliččč
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: Viktor - 07. 06. 2007. 22:47:46
Da pogotovo kod radnih lovačkih pasa u protivnom će imati zdravstvenih problema.
To je več istraženo i dokazano kod Šveda, ovaj link sam ja mislim vež postao.

http://www.cdb.org/sweden.htm

Mislim da bi moja njemica imala problema kada doslovno "leti" kroz kupinu i drač!

Pozdrav Viktor
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: medo - 07. 06. 2007. 23:02:09
Ja sam za rezanje jer bolje je trpiti bol jednu minutu nego cijeli zivot.
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: Viktor - 08. 06. 2007. 20:47:59
Ja sam za rezanje jer bolje je trpiti bol jednu minutu nego cijeli zivot.

Potpisujem ovo!
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: Dik - 31. 07. 2007. 08:51:20
 I ja se potpuno slažem sa vama.Veoma mi je čudno ko vidiš prepeličera sa dugim repom ili kokera isto ti je to. Lp iz SLO
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: dean - 31. 07. 2007. 09:26:25
Moj prepeličar ima rezan rep. Bio bi mi smiješan s njim i ne bi izgledao toliko kvadratičan.
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: descha - 11. 09. 2007. 14:34:04
Ja sam za rezanje jer bolje je trpiti bol jednu minutu nego cijeli zivot.

Potpisujem ovo!

I ja.

Samo da napomenem - kažu bolje je rezati po malo više puta, kažu da onda psa manje boli z1
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: medicus - 11. 09. 2007. 16:38:45
Ja sam za rezanje jer bolje je trpiti bol jednu minutu nego cijeli zivot.

Potpisujem ovo!

I ja.

Samo da napomenem - kažu bolje je rezati po malo više puta, kažu da onda psa manje boli z1

nije mi bas jasan ovaj dio "po malo vise puta pa psa manje boli"  d5
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: Zoran - 12. 09. 2007. 12:41:03

Samo da napomenem - kažu bolje je rezati po malo više puta, kažu da onda psa manje boli z1
[/quote]

nije mi bas jasan ovaj dio "po malo vise puta pa psa manje boli"  d5
[/quote]


NI MENI NIJE OVO BAS JASNO!!!
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: lovacpd - 12. 09. 2007. 12:47:43
Rezanje, za rase kojima je to po standardu predvidjeno!!!Nije bez razloga tvorac rase to predvidio!
Zamislite kad terijera tredbate izvlaciti iz rupe a rep mu nije odsjecen, samo ga mozete slomiti
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: Zoran - 12. 09. 2007. 14:04:33
ja mislim da rezanje nije toliko bitno bar kod mojih pasa!(vajmaraca)
jer im uopce ne smeta niti je bilo jos osljeda nekakvih!
po meni je tu vise mozda pitanje terena!!!
ali evo i od anni njezina kuja ima isto rep a ona lovi po dalmaciji sa njom neznam dali je imala problema sa timč
pa tako nekad je bolje rezati a nekad nije!
ali u vecini sucajeva je bolje da ima rep zbog samog raspoznavanja medju psima jer sa repom komuniciraju, i mnogo vise faktora!
mislim i ja sam ispocetka htjeo da im je rep odrezan ali sad nevidim razloga za to!
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: blatinov - 13. 09. 2007. 23:25:19
Imam doma špringera sa kupiranim repom, i moram priznati da mi puno ljepše izgleda ovako nego sa repom. Plus dobro je za lov jer inače lovim po dosta gustim terenima a i ona se voli zabijat u gustiš pa nema ozljeda na repu dok se kod posavke ponekad dogodi da ima ranu na vrhu repa tj. ošteti vrh repa.
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: HunterDon - 21. 06. 2009. 10:05:13
Ovako, zanima me pa zar nije određeno da se u Austriji i Njemačkoj ne kupiraju repovi psima? Pitam zato jer vidim da svi od reda štenci iz njemačkih i austrijskih uzgajivačnica NKP (kratkodlaki ptičar) imaju kupirane repove... Jel' može tko bolje pojasnit...  dr.i



BTW, ja sam za kupiranje repova, jer je veća muka psu cijeli život mahat tom ogromnom sabljom nego na sekundu istrpit bol kod kupiranja... teaa
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: almir - 21. 06. 2009. 10:36:06
Ovako, zanima me pa zar nije određeno da se u Austriji i Njemačkoj ne kupiraju repovi psima? Pitam zato jer vidim da svi od reda štenci iz njemačkih i austrijskih uzgajivačnica NKP (kratkodlaki ptičar) imaju kupirane repove... Jel' može tko bolje pojasnit...  dr.i



BTW, ja sam za kupiranje repova, jer je veća muka psu cijeli život mahat tom ogromnom sabljom nego na sekundu istrpit bol kod kupiranja... teaa

Poznato je da njemac radi po svojem i da gore sve štima ako ne sve onda 99%
njih ni ne zanimaju koje kakve izložbe ljepote ko nas vjerovatno su manje tašti
bio sam prisutan kad je naš xy sudac reko xy osobi da joj nemože dat BOB jer nema kupiran rep
 (radilo se o ptičaru) mislim da je gospodin jeben u glavu i da to nema veze sa izložbom i ocjenom u ljepoti, da je reko suprotno ok al ovako ja neznam gde se taj stavio
Da se vratim na njemačku kod njih su pasminski klubovi koji djeluju po pokrainama
jenom godišnje se organizira smotra ZUCHTSCHAU (ako nisam dobro napiso nek me se ispravi)
i to je u 99% slučajeva jedino ocjenjivanje na koje se izvodi psa što se tiče ljepote
Tu se dobiju 2 ocjene (za formu i dlaku) pa se srečemo da u rodovnici piše npr. sg/sg=sg
 ili v/sg=v
niko nikog ne stavlja pred zid ako pas ima nekupiran rep
Al  sam ove godine vidio najluđu stvar koja dokazuje švapski inat i samovolju jer im niko ništa nemože
Psi su imali rep skračen za 1/4 znači na onaj čvršči dio koji je u stanju da se "napne" kod markiranja  hao
a navodno se taj čvršči dio i ne ozljeđuje nego se to pretežno dešava na vrhu di je rep tanji

Eto sad ti daj sud.

švabo samo jedno zna: ARBEIT MACHT FREI i to je zakon i temelj uzgoja boli ga k...  jel rep 2 cm više il niže usađen i jel kupiran il nije KO VOLI NEK IZVOLI
                                     
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: jura23 - 21. 06. 2009. 11:40:56

[/quote]


bio sam prisutan kad je naš xy sudac reko xy osobi da joj nemože dat BOB jer nema kupiran rep
 (radilo se o ptičaru)
                                     
[/quote]


ISTINA, BIO I JA I VIDIO BILMEZA
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: HunterDon - 21. 06. 2009. 12:25:29
Almire, hvala na iscrpnome odgovoru... sad sam još više u nedoumici... happi Ma neki dan sam pričao sa susjedom koji je tu iz HR, a inače radi i živi već dugi niz godina u Austriji... čovjek se bavi uzgojem američkih stafordskih terijera... riječ na riječ, rečenica za rečenicom i dotakli se mi kupiranja... kod staforda se kupiraju uha... i tako mi krenuli na repove i sveopće kupiranje... on kaže da jednostavno zakonom nije dozvoljeno kupiranje uha (i repova, kod pasmina gdje se kupira), navodno da psi oštenjeni nakon 2007. godine ne mogu ni na izložbu, a da imaju kupirane repove ili uha... A ovih dana sam malo pregledavao legla NKP-a po njemačkim uzgajivačnicama i vidim da svi redom imaju kupirane repove... fre A vode ih i na izložbe... telll Kako to da uopće mogu dobiti dokumente kad sve nije po zakonu?  :shok:

http://www.dk-vom-mausberg.de/ (http://www.dk-vom-mausberg.de/) - welpen

Eh, sad stvarno više ne znam tko tu koga  pesi... Ono, vidjeti Vajmarca ili NKP-a sa dugim repom poput sablje mi je odvratno... a o Rotvajlerima ili Boxerima bolje da ne pričam... jednostavno nakazno što se mene tiče... 2p Pa što je psu pretrpit kad je par dana star da mu se cakne ona mala mekana takorečeno hrskavica... kod starijih pasa je to mučenje, ali malome štenetu koji je tek oštenjen to nije ništa... bezveze...  pljus

Ili ovo što kažeš da pas nije mogao dobit BOB samo zato što nema kupiran rep... o majke mi koji panjevi... jaooo...  rol
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: jura23 - 21. 06. 2009. 12:33:44
navodno da psi oštenjeni nakon 2007. godine ne mogu ni na izložbu, a da imaju kupirane repove ili uha...

mislim da si nešto pomješo...
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: HunterDon - 21. 06. 2009. 12:38:58
Jura, nemam pojma... vjerojatno... nisam siguran... tako nešto, zato je i navodno... ovo vrijedi za pse vani, ne kod nas... nadam se da netko ima pouzdaniji info...  d4 Ali ovo je zanimljiva tema o kojoj se stvarno ima raspravljati... teaa
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: almir - 21. 06. 2009. 21:25:45
Gle HunterDon  to ti je čisto noralna stvar po FCI je nedozvoljeno kupirati uši tj. zabranjeno je izlaganje takvih pasa. Pa daj zamisli dobermana sa klempavim ušima, rotvajlera s repom itd...
po meni je to ok jer ti psi su ionako 99% za ništa tj. za izlafanje i produkciju točnije punjenje džepova
Njima čak i ne smeta u njihovom (NE) radu dal imaju uši il ih nemaju
Al boga mi  jednom NKD smeta pa daj zamisli NOD sa repom  hao
koji bi to kreten ostavio ja bi ga njemu odsjekao  uf
Mislim da sam ti sve reko njemcu je pasminski klub zakon i ne zanima ga šta če reč neki sudac u
Garešnici na CAC izložbi
Takve stvari zanimaju samo nas, mi smo poznati da se mučimo oko nebitnih stvari
bitno nam je koliki je rep i kako su usađene uši a ne brine nas što smo radne utakmice sveli na minimum minimuma. Zna li netko kad se kod nas održao E ispit?????
npr. kad sam pričo jednom sudiji u njemačkoj kako izgledaju ispiti kod nas smijo se ko kreten
reko je da nismo normalni. Tad mi je bilo neugodno pa sam reko ako pas na IPO ne markira ili promaši divljač da je pao ispit jednostavno bilo me sramota reč da IPO prođe ko dođe i da ispit traje par minuta.
SORRY ja opet izletio s teme, neču više.
Sad sam se sjetio terijera s repom  hao hao hao
evo slke u prilogu na šta ovo liči molim vas???????
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: almir - 21. 06. 2009. 21:32:25
Sad sam ga i ja počeo  :pferd:
fci zabrane ovo ono ima tu forumaša koji su sudije i o tome više znaju pa nek
oni objasne.
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: draganco - 21. 06. 2009. 21:39:04
Navikao sam kroz dugogodisnji lov da imam i gledam Pse s kracenim repom, ovo sada me sve podseca na ulicare ili avlijanere!
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: HunterDon - 21. 06. 2009. 22:06:26
Almire, legendo, ma odlični postovi i užitak ih je čitati...  just Samo tako dalje...

Evo ljepotana za tebe... rol

http://www.youtube.com/watch?v=99KjKDXNyEI# (http://www.youtube.com/watch?v=99KjKDXNyEI#)

hahaahahaha

http://www.youtube.com/watch?v=UzKT403mxE4# (http://www.youtube.com/watch?v=UzKT403mxE4#)

2 draganco: Baš to, strašno mi čudno izgleda... kao kod njemca tako i kod vajmarca... onaj svinuti mišji rep... taj detalj kvari cijelu elegantnu liniju... slL


Sad čekamo nekog suca da nam dodatno sve pojasni...  dois
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: almir - 21. 06. 2009. 22:17:55
daj pogledaj te đukele šta ovaj drugi markira i vidi ovaj svinuti vrh  slL
taj vrh je švabo odrzo i smije se  hao
neznam šta reči na ovo možda zapjevat
http://www.youtube.com/watch?v=EqoJKAGLTo4# (http://www.youtube.com/watch?v=EqoJKAGLTo4#)
 hao
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: simun2807 - 22. 06. 2009. 11:36:55
Sve to je.Al jel nekome palo napamet da pas sa cijelim repom ima bolju kordinaciju pokreta pogotovo u naglim skretanjima i ravnotezu koju odrzaje vrcenjem repa kada mijenja smjer.Za usporedbu pogledajte 2 rota kad su skupa 1 sa repom a drugog ne. Razlika vise nego ocita. To je sta se tice pokreta,a sta se tice ozljeda repa to je druga prica tj. od psa do psa,terena do terena itd......
Naslov: Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
Autor: HunterDon - 22. 06. 2009. 17:55:01
A kod nas je isto zabranjeno kupiranje repova legala od 1.1.2007. pa ja unatoč tome još nisam sreo ptičara sa dugim repom u lovu... nadam se da ni neću...  lizi

Dobro sad na novo ima nešto dugorepih vajmaraca  uf, ali nema njemaca...  ref