Autor Tema: Beautiful British Kolumbia, by Schultz  (Posjeta: 32465 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #60 u: 12. 06. 2012. 05:28:55 »
Bravo S&L i drago mi je da se san ostvario! Sve najbolje i nadam se da ces ponovo tamo ili negdje drugdje. Kakav je bio billy goat? Mislis li na mountain goat? je si li pucao shiraz moose? Koliko je tag za vuka kod njih?
Neki moji prijatelji su bili tamo vec nekoliko puta i nasli su jako dobre vodice na prekrasna mjesta i divljac.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #61 u: 12. 06. 2012. 12:23:38 »
Billy se nije pucao a  ni los...van sezone...a ima losa dosta i to velikih primjeraka. Mountain goat prema Alberti i Yukonu na malo vecoj visini ima. To imam namjeru trazit drugi put ili stone sheep...tag za vuka je u aranzmanu.

Pricica slijedi....Ovaj dan se ustali ranije kao i vazda. Vrijeme ok. Popili kafu i doruckovali, namirili krhaniju za ostatak dana i krenuli. Namjera je bila loviti citav dan, i tako je i bilo. Izasli na jedno brdo, sjeli i gledamo teren izpred nas...prebiramo. kad ugledamo tamo negdje oko 5-6km prvo jednu pa onda drugu mrlju..bear, kaze..vidim kazem mu....dva medvjeda....Sagledasmo se ja guide...kaze mi ok..jer je shavatio da meni nije problem preletit do tamo, "muke ti zabu u vodu nacerat" ;D ;D....hajdmo probat.....te put pod noge...udri, udri do tamo....

Kad smo se priblizavali do mijesta gdje smo ih vidjeli, tesko je bilo naci taj spot na kojem su bili...trazili smo, na nekoliko mijesta bez uspijeha..ne mozemo da tacno odremo radi konfiguracije terena gdje stoje ustvari.....u medjuvremenu dok hodamo, gledam jedno stablo i zapade mi za oci.... :shok: :shok:



Sta je ovo sunce ti  pesi hao hao

Nastavit ce se zagi
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline ROKI 23

  • K 100
  • **
  • Postova: 300
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #62 u: 12. 06. 2012. 16:37:47 »
 z6 z6  Nije loše lijepa zemlja

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #63 u: 13. 06. 2012. 23:37:22 »
Pitam jeli Grizzly? Jeste kaze mi... "malo" ogrebao koru drveta...i nije davno..a grebao je i prije...inace je bilo u smoli dosta grizlijeve dlake svijetle boje...Krenusmo naprijed i dosli smo na rub mijesta na kojem smo vidili ona dva medvjeda ranije....pregledamo ali ne vidimo nista...polako avansiramo naprijed, pirshamo, guide ide prvi....ja iza...napeti smo ko puska mi u ruci....trazimo mogu biti tu bilo gdje....kad, poce lomljiva....mase mi rukom...i pokazuje u prvacu u kojem jedan medo trci....ne vidim mnogo li vidim crno, medo naravno, osjetio nas vjetrom, koji nas je odao....nije trbalo puno, malo  povjetaraca sa nase strane i sve propalo uf uf uf takav je trene, vjetar mjenja i zajebe stvar....

Zamaotah jednu duhansku i zapali....razgledamo, vrijeme leti...kontamo sta da radimo.....pitam ga jeli sansa da ostanemo i cekamo da se vrati?? Da, mijesto je ocigledno dobro i atraktivno....ima maslacka i  trave friske, ako ne dodje ovaj, nici ce drugi medo kaze mi iskusni vodic....Ok, no guts, no glory....we have nothing to lose, rekoh mu.

Mijesto je jedna cistina, koja je pokrcena...i divljac izlazi sa raznih strana....jedan dio prostora..



Sjeli smo u jedan okrajak....i cekamo...vrijeme...prolazi...izlazi, los, jedan pa drugi.....ali ne interusje nas to...I tako, camotinja me vec malo hvata...kontam da mu kazaem hajmo jebo ovo nakon 4 sata cekanja..kad vidim iz sume skroz na drugoj strani izazi mi medo ref ref ref ref

Eno ga, sapatom mu rekoh...Guide, dize durbin i posmatra...Shoot him, rece!  Yes!! Ustadoh se i napusti vodica, i krenuh prema medi...."Neces ziv odavde", misao mi proleti kroz glavu...radi krcevine vidim mu ledja, on ide i snjuha okolo..izlgeda da hoce da predje ovu povrsinu sa jedne na drugu stranu....Digao sam pusku na rame i drzim ga na nisanu dok se polako krecem prema njemu, hocu da mu presjecem put, da mu pridjem sto blize....jos ne mogu pucati radi panjeva i slicnog koji su izmedju nas....


Imam osjecaj da mi tenk ide....ali sve pod kontrolom jos, nikakva panika ni trema...uzbudjen sam ali ne toliko da ne znam sta radim...avansiram u pravcu mede koji je od mene nekih 80m sada....primicem u se jos, i jos, i jos...on hoda i pase kako hoda ne osjeti i ne cuje mene...stalno ga drzim na nisanu ali nemam plecku....u medjuvremenu iz sume sa druge strane izlazi jos jedan medo... :shok: :shok: :shok: :shok: uf uf uf uf ovo je bila mecka..pa parenje je ;)

Znam da nemam mnogo vremena i da moram da dejstvujem...ako ne biti cu odan ili od mecke ili od vijetra koji ce kad tad doci do njega jer se krece stalno u pravcu kuda od mene puse....hajde, daj mi plecku bar 2 sekunde...medo ide prema onome drugom...on ode, ja idem....dosao sam mu na oko 70m....tacno  izmedju dva panja, citava silueta, stojim i povukoh obarac....pucanj se prolomi....300win.mag.....Repetirm, i gledam, to uvijek radim, ili sa kippom ili sa bilo cim drugim...medo je dobio po plecki...i trci punim sprintom ka najblizem rubu sume i tamo nesta...istovremeno kada pucanj odjekunu mecka poce bjezati odakle je i dosla....

Za kratko vrijeme dotrca mi vodic...zadihan...ok, hajdemo ga naci....idemo nekih 40m...ni trag od krvi...Ja sam spreman da opet pucam, ne znam, mozda je ranjen u sto sumnjam, i lezi i ceka nas da napadne....vodic je isto napet..kaze mi budi spreman i pucaj ako se digne...ok, kazem bez brige, sve je pod kontrolom...nakon 40m...pocesmo nalaziti krv...











Ovdje je uletio...


Idemo prema toj gustini, i to je Bogom dato da divljac koja umire zavuce se u najgore mijesto sto postoji ut...vidili smo ga lezi ispod njega lokva krvi....mrtav je konstatirasmo...




Gledam medu...i poceh se  tresti....ruke mi zadrhtase...tek tada, nakon svega,dobih adrenalinsok z30 kad je sve zavrseno...Izvukosmo ga na cistinu i to jedva....tu zamotah jednu skiju...odpuhnu..popi dva viskija...u obje noge, da ne trokiram hao Yesssss!! uzviknuh...krunisan ulovom, prezadovoljan sam..Wess, moj guide, kaze: "Good shooting mate....Vidio sam ti smrt u ocima kad si me napustio i otisao za njim"
 






Accubond, 180grs... ovo je  izlazna rana...plecka probijena, pelc je kao spuzva sisao krv i zato i nema mnogo traga..prvih 30-40m....


zagi zagi zagi zagi zagi zagi zagi
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #64 u: 14. 06. 2012. 06:27:27 »
Cestitam SHULTZ d4 d4 d4  zagi zagi zagi  d1 d1 d1
« Zadnja izmjena: 14. 06. 2012. 06:30:13 od pepi2 »

Offline wolf

  • K 100
  • **
  • Postova: 351
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #65 u: 14. 06. 2012. 08:26:32 »
Odlična reportaža  1liga zagi
"45-70 Government, the only government I trust."

Ne jebe ljep, nego uporan .....

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #66 u: 14. 06. 2012. 09:46:28 »
 Da nisam vidio sat na ruci zapitao bih se čije su to slike.  hao hao hao  zagi
 Čestitam !
Fino  se vidi kak je medonja lomio po granama kuda je bježao... mora da je zvučalo ko da bager tutnja.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #67 u: 14. 06. 2012. 22:38:48 »
Lp!

1liga 1liga 1liga ludiloo ludiloo ludiloo bravooo bravooo bravooo d4 d4 d4 z10 z10 z10 d1 d1 d1 Lovski blagor, Prijatelju moj!!! Još jedan put, od srca iskren!!! d1 d1 d1 z10 z10 z10 d4 d4 d4 bravooo bravooo bravooo ludiloo ludiloo ludiloo 1liga 1liga 1liga
A da je bilo dosta ovoga  rostilj, ja ne sumljam, jer sam nešto... superti...

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #68 u: 14. 06. 2012. 22:48:09 »
Čestitke spretnom i sretnom lovcu na vrijednom trofeju! zagi zagi zagi zagi
Daješ na informacije na kapaljku ali ništa zato,baš guštam radi toga... bl
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline bambi

  • K 100
  • **
  • Postova: 171
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #69 u: 15. 06. 2012. 22:27:51 »
Čestitam, čitajući ovo i gledajući slike, i sam sam djelimično proživio ovaj lov.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #70 u: 16. 06. 2012. 08:34:08 »
Schultz nas sve drži u nekakvoj neizvjesnosti i isčekivanju dolaska novih slika, sve daje na kapaljku ali zato slike i opis lova je ludiloo, tamo stvarno proživljavaju lov u punome smislu. I dalje čekamo nove slike........................dr.i
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline twingi

  • K 100
  • **
  • Postova: 225
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #71 u: 16. 06. 2012. 10:58:33 »
Interesantno da nema onih "strucnjaka" i cyber lovaca koji osporavaju Shultz-ove lovacke uspjehe ::)

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #72 u: 16. 06. 2012. 12:23:58 »
Svaka čast na pravom lovu  ludiloo zagi

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #73 u: 16. 06. 2012. 17:45:48 »
nekikazu da ni nasa nije bila na mjesecu a kamoli schulz u kanadi , meni ovo lici na dobro uradjenu fotomontaz  hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Zoran

  • K 100
  • **
  • Postova: 455
Odg: Beautiful British Kolumbia, by Schultz
« Odgovori #74 u: 16. 06. 2012. 19:32:47 »
nekikazu da ni nasa nije bila na mjesecu a kamoli schulz u kanadi , meni ovo lici na dobro uradjenu fotomontaz  hao

pdpisujem ja imam sliku lika koji je to odstrelio pa budem postavio uskoro dok je negdje nadem,,