Autor Tema: Putopis malog Perice iz Slovenije  (Posjeta: 14898 vremena)

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Putopis malog Perice iz Slovenije
« u: 15. 11. 2010. 17:11:00 »
Početkom tjedna dobio sam od mog prijatelja Štefa poziv za lov na "gamsa", naravno kao i svaki lovac to sam objeručke prihvatio, čekao sam nestrpljivo dan D, ali kao da je stalo svo vrijeme svijeta i nikako da dođe vrijeme za pokret, no da ne duljim o mom nestrpljenju i vremenu čekanja siguran sam da ste svi vi to osijetili na sebi i još ćete se puno puta tako osijećati.
Krenuh tako na put sa svojom izabranicom (medicusuper), dok je ona meni pričala putem svoje dogodovštine sa posla ja sam joj neumorno klimao glavom, ali sam u mislima ipak bio jako daleko, dolazak kod našeg prijatelja Štefa i njegove obitelji je bio uobičajan, dobradošlica i koja ljuta kapljica za dobrodošlicu pa nakon nekoliko kapljica valjalo je napustiti društvo jer mi muški moramo rano biti na nogama i moramo biti odmorni,ustajanje u 4 izjutra nije bila nikakva problematika, kava je bila brzinska i valjalo je paliti motore jer do lova smo se morali voziti nekih dva i pol sata, kad smo stigli na odredište

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #1 u: 15. 11. 2010. 17:16:14 »
Tamo sam susreo neočekivano cijeli vrh Lovačkog saveza Slovenije i imali su nekakvi sastanak na mjesečnoj razini, da li su se dogovorili ili ne ja to ne znam ali mi je jedino bilo drago biti sa njima i dobro su me primili

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #2 u: 15. 11. 2010. 17:22:08 »
Dok su oni nesto sastančili (cca 3 sata) ja sam sa lovočuvarom obilazio lovišta i divio se ljepoti lovišta i mogu reći da me je sve impresioniralo

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #3 u: 15. 11. 2010. 17:25:21 »
Nakon svih tih sati provedenih obilaženja i njihovog sastančenja došlo je do okupljanje za pogonski lov, nažalost ja nisam bio naklonjen sreći i božici Dijani, ali je samo jedan vepar odstrijeljen od strane najmlađeg lovac te družine, svi smo mu poželjeli Lovski blagor

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #4 u: 15. 11. 2010. 17:30:17 »
 zagi zagi
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #5 u: 15. 11. 2010. 17:32:31 »
Nakon skupnog lova svi smo se lijepo najeli pa čak i malo popili ali ne previše i lijepo ispozdravljali, jer ja i moj prijatelj Štef morali smo krenuti prema Črna na Koroškem, kad smo došli tamo sam upoznao našeg vodića Mateja kojim ga ovim putem beskonačno pozdravljam jer lik je pravi, dogovotili smo se što nam je za čini i gdje ćemo noć provesti, Matej nam je predložio lovačku kuću na nekih 1400 metara mi smo odmah to prihvatili i pripremili sve stvari za tamo, Matej nas je vozio svojim jeppom i kad smo došli pred kuću imalo nas je što i dočekati

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #6 u: 15. 11. 2010. 17:46:29 »
Ispozdravljali se sa lovcima, koji su dotičnu lovinu obijesili i čestitali im uz Lovski blagor i po koju opet čašicu ali ne pretjeranu i polako smo krenuli leći spavati, jer kao i obično opet se moraš ustati rano a sutra moraš stvarno biti odmoran jer sutra je tvoj dan D,
Probudili smo se ali nismo baš bili nešto pre veseli jer smo ugledali maglu i gledali i gledali i molio sam boga da magla nestane nakon sat vremena ona je polako odlazi iz našeg video kruga, vodić je rekao da možemo krenuti, već obućen i napet napunio sam kranjca 7x64 i poželio sam sebi u glavi dobar pogled i dobru kob i što sve ne, nakon samo par minuta iznad nas je preletio odnosno mislim da smo ga mi uplašili Tetrijeb Gluhan       
već i ako ništa ne ulovim ja sam bio špresretan što sam njega vidio, nakon nekoliko minuta opazili smo divokozu i mlado ali to nisam htio pucati jer sam stvarno samo želio pucati u muškarca,ovo je terene koji smo prohodali

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #7 u: 15. 11. 2010. 17:54:40 »
Ovdje nismo imali sreće, ali moj vodić Matej nije se uzrujavao previše u vezi toga, vratili smo se na zborno mijesto spakirali stvari i pošli smo na drugu stranu lovišta autom, međutim nismo ni prošli kojih 200-300 metara autom kad sa strane nas promatraju 12 divokoza, Matej je rekao ako hoću mogu pucati ali ja jednostavno smatram da nije lovački odstrijeliti iz auta pa tako nisam niti pucao, poštivali su moje mišljenje udaljili smo se od njih i oni od nas, ali kad smo dosli do ceste i na nekom vrhu meni Matej kaže da eno gamsa ako ga hoću pucati da pucam izašli smo iz auta i približili smo se koliko smo mogli, nanisanio sam i promašio jer od kuda sam pucao bio je gustis i metak je uhvatio granu i promjenio smjer a to je gam ovaj

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #8 u: 15. 11. 2010. 18:00:22 »
Nije mi žao što sam ga promašio jer sam poslje doživio pravi lov na gamsa, penjali smo se na nekih 1600 metara i došli smo na neku klupu i čekali gotovih pola sata više manje nije bitno i dogodilo se ono što sam najviše čekao a to je ovo

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #9 u: 15. 11. 2010. 18:04:50 »
i nakraju svake balade i običaja ko je puca taj i nosi lovinu nije mi žao niti jednog metra a niti mi je bilo teško, jedino se želim zahvaliti Mateju i mom predobrom prijatelju Štefu na iskrenom i predobrom druženju i ovo što sam doživio na lovu poželio bih svakome jer stvarno je bilo pre dobro
Dobru Vam Kob želim

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #10 u: 15. 11. 2010. 19:57:26 »
svaka čast. d1
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline salic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 979
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #11 u: 15. 11. 2010. 21:07:08 »
Lijepa reportaža, još ljepše slike. Grga čestitam.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #12 u: 15. 11. 2010. 22:25:32 »
Prelepo kolega  d4  z10.
Dozivljaj koji se pamti!
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

valdop

  • Gost
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #13 u: 15. 11. 2010. 22:51:51 »
 :Copy of prima:

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Putopis malog Perice iz Slovenije
« Odgovori #14 u: 16. 11. 2010. 11:37:35 »
To je stvarno lov za pamćenje, kada čovjek nezna koga bi više
pohvalio . Lovište, domaćina ili vodiča .
Kolega , čestitam !
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...