Autor Tema: Sokolarenje  (Posjeta: 112062 vremena)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #15 u: 05. 05. 2007. 12:04:44 »
Svaka čast, volio bih samo slikati i snimati u jednom lovu sa sokolom. Vidjeti ću s dečkima možda te pozovemo da nam demonstriraš lov uz prirodnu divljač naravno i naše pse.
Bog te blagoslovio.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #16 u: 05. 05. 2007. 13:48:12 »
Hvala nije problem uvijek sam za  :) :)

Jedino šta moram loviti iza svoje kuje koja je baš sokolarski pas i zna kako treba sa pticom i ptica poznaje nju. Ptica i pas se jako brzo povežu i ja nakon 2-3 lova postajem samo pasivni sudionik. Isto tako moje ptice isključivo gledaju moga psa, no to nije problem da ne realiziramo sokolarski dan  :) :)



Prošla godina na prepelice. Kada su lovočuvar, lovnik i predsjednik društva vidjeli kako to izgleda i kada prvi dan od 14 letova ne prepelice nismo ulovili ništa rekli su da mogu doči kada hoču i koliko hoču te od sada na dalje daju punu podršku sokolarenju  :)



Pozdrav Viktor
« Zadnja izmjena: 05. 05. 2007. 14:08:52 od Viktor »

Zoran

  • Gost
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #17 u: 06. 05. 2007. 22:08:09 »
od sad idem sa njom u lov

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #18 u: 06. 05. 2007. 22:16:31 »
Kad ja govorim da je sokolarenje najprihvatljiviji i najbolji način lova nitko me ne sluša  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

HVALA ZORANE  ;D ;D ;D ;D

Pozdrav Viktor

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #19 u: 08. 05. 2007. 08:52:25 »
Viktor računaj da u jedan lov na prepelice dođem i ja. Samo kao promatrač i fotograf da možemo čim više snimit.

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #20 u: 08. 05. 2007. 10:20:49 »
Najmanji problem, imaš samo za otputovat po jednoj autocesti do KLC-a  :) :D ;)

Pozdrav Viktor

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #21 u: 08. 05. 2007. 10:41:55 »
Nema beda. Možemo čak napravit i okupljenje forumaša i demonstraciju MHLS-a. Kad doče vrijeme lako se dogovorimo.

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #22 u: 08. 05. 2007. 10:50:15 »
Nema frke dapače!

Pozdrav Viktor

Offline Dubravko

  • K 100
  • **
  • Postova: 403
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #23 u: 12. 05. 2007. 08:35:27 »
Viktore dali se mogu negdje u RH nabaviti (kupiti) jastrebovi za sokolarenje i po kojoj cijeni.

U mom kraju u prirodi prava je rijetkost vidjeti jastreba, ali zato ima kobaca njh ima toliko da u poljima na svakih 200 metara se moze vidjeti po jedan. I ja sam imao nekoliko godina jednog kojemu je auto slomio krilo, dok nije uginuo. Pa me zanima kakvi su oni kao ptice za sokolarenje. evo slike da znate o kojim se pticama radi.
Dobra Kob!

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #24 u: 13. 05. 2007. 23:05:00 »
Pozdrav,

Ja imam registriranu uzgajivačnicu i mlade ali ne za prodaju još ove sezone, sve ostavljam sebi (pogledaj slike na prethodnoj strani).

Cijena ovisi dali je parent reard, imprint ili dual imprint, koja je letna težina roditelja i od kojeg uzgajivača ima porijeklo.
Uz to za moje ptice ja moram vidjeti kome idu, kakve volijere ima, dali je iskusan sokolar ili početnik, te dali ima adekvatne terene sa divljači.
Ne znam dali govoriš o ptici sa slike ali to nije kobac nego škanjac mišar (Buteo buteo L.) ali ako si to samo stavio samo radi lijepe slike onda ok.

Pozdrav Viktor

Offline Dubravko

  • K 100
  • **
  • Postova: 403
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #25 u: 14. 05. 2007. 09:38:45 »
Slika je dobra ali sam se je zeznuo za naziv, mi te ptice zovemo škanjci ali sam ja mislio da se one zapravo zovu kobci, ispricavam se ipak ja nisam strucnjak za ptice grabljivice. Aki ako mi mozes reci dali njih netko koristi u sokolarenju i ako da kakve su se pokazale.
Dobra Kob!

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #26 u: 14. 05. 2007. 13:05:09 »
Nema veze bitna je volja  ;) ;)

Ne koriste se baš više. Prije su bile obavezne početničke ptice u Engleskoj i lovili su sa njima kuniče. No to baš nije lako jer imaju malu površinu stopala i male kanče a onda su uvezli i harisove jastrebove i američke crvenorepe škanjce iz USA koje su idealne početničke ptice ali i love kuniče, zečeve i fazane tako da odmah imaš mirniju početničku pticu i dobrog lovca.
Ja sam letio i harise i am. crv. škanjce i oboje su izvrsni lovci, stvar je dobrog sokolara a ne ptice!

Pozdrav Viktor

Offline Dubravko

  • K 100
  • **
  • Postova: 403
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #27 u: 14. 05. 2007. 17:52:14 »
Dali mi mozes malo reci vise o sokolarenju sta sve moram napraviti(položiti)da bi to bilo sve legalno dali moram dobiti odobrenje od lovackog drustva u kojem lovistu bi isao sa pticom. i dali postoji kakva literatura ili na netu nesta za pocetnika. Da vidim dali ja imam mogucnosti da se time bavim, žarku zelju definitivno imam, ali sve ostalo mi je nepoznato.
Dobra Kob!

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #28 u: 14. 05. 2007. 21:44:11 »
Najjednostavniji način je da pročitaš knjigu a onda i mene zanima tvoje mišljenje o njoj

http://www.sokolarenje.com/index_files/Page3484.htm

Jedino je cijena sada 200 kn + poštarina jer je ova naklada na kraju.

Pozdrav Viktor

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #29 u: 15. 05. 2007. 17:13:27 »
Viktore, svaka čast na trudu i odricanju koji ulažeš u taj hobi.
Sokolarstvo je predivan i nevjerovatan suračivački odnos čovjeka i ptice.
Mogli bi se jednom dogovorit kad krene lov na fazana na jesen da dočeš do mene u lovište pa da lovimo malo. To bi mi bilo jedno novo i drago iskustvo.

Koje ptice imašč
Negdje sam čuo da je jedna od najcjenjenijih grabljivica irski sokol. Jel to točnoč