Autor Tema: Sokolarenje  (Posjeta: 112937 vremena)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #135 u: 06. 04. 2012. 21:12:47 »
http://de.m.wikipedia.org/wiki/Gerfalke

negdje samcito da ih uzgajivaci ukrstaju i sa drugim vrstama a na ilegalnom trzistu se velike pare okrecu trgovinom jaja koja se ilegalno kradu i vade iz gnijezda na sjeveru evrope, potraznja za prirodnim jajima je ogromna.....
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #136 u: 06. 04. 2012. 21:14:50 »
da vidis to nisam znao, a koliko od prilike kosta takva ptica.
pesi ga to ti je ko sa onim japanskim saranima ako sara pase plate arapi i po 1000.000€  hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #137 u: 06. 04. 2012. 21:16:00 »
 pesi uzgoj zeceva i fazana treba nabavit inkubator i prijec na ovo  hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Joža

  • K 100
  • **
  • Postova: 474
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #138 u: 06. 04. 2012. 21:18:03 »
 ludilooma daj to nije normalno, kaj imate i vi doma kojeg sokola?

Offline Joža

  • K 100
  • **
  • Postova: 474
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #139 u: 06. 04. 2012. 21:19:40 »
moze neka web stranica od nekog uzgajalista?

Offline Joža

  • K 100
  • **
  • Postova: 474
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #140 u: 06. 04. 2012. 21:29:05 »
sa kojim je sokolom najlakse poceti ili koji je sokol za pocetnika?

Offline Petrinja Saker

  • Moderator
  • K 100
  • *****
  • Postova: 144
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #141 u: 28. 04. 2012. 21:52:16 »
Postovana neupucena gospodo,
molim Vas da se prestanete nadmetati u pretpostavkama i da se informirate u malo pouzdanijim krugovima.
Svaki daljni ispad i neistina ce biti moderirani ukoliko se iznose kao cinjenice.
Hvala na razumijevanju,

Tomislav Cvar
President of the Falconry Petrinja - Society for the protection of the birds of prey and falconry
CIC  Commission for falconry delegate
Croatian delegate at IAF
IUCN SSC member
Ja sam ću isčeznuti, kao i svi mi. Ali umjetnost sokolarstva će živjeti dok sokolovi budu mahali krilima.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #142 u: 28. 04. 2012. 22:40:21 »
Kolega de nas ti osvijetli sa istinom o ilegalnoj trgovini jajima a moze nesto i o uzgajivacima iz njemacke i austrije  telll
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Petrinja Saker

  • Moderator
  • K 100
  • *****
  • Postova: 144
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #143 u: 29. 04. 2012. 11:20:33 »
Navedi tocno koje jaje je uzeto za potrebe sokolarenja.Da je netko uhvacen i da je legalni sokolar.To sto se pojedine osobe bave krađom iz osobnih interesa ne svrstava ih među sokolare. Jednako tako za usporedbu se može reći da je svaki krivolovac ujedno i lovac. Te da je i svaki lopov ujedno i policajac jer eto koristio je pistolj.
Pljackasi gnijezda nisu sokolari vec obicni kriminalci. Tvoji navodi nisu cinjenice vec rekla kazala i zato ce zadnji biti moderiran.
Pojedine primjerke ptica vrlo imucni pojedinci skupo plate, no nevidim nista lose u tome. Isto tako i voze mercedese pa ih nitko ne omalovazava zbog toga.
Cjene sokolova su u prosjeku oko cjene boljeg psa. I tu se nista nemoze povezati sa  navodom da je to sport za bogate.
Uzgajivaci po zapadnoeuropskim zemljama imaju legalan uzgoj koji je regostriran pri CITES-u.Isto tako vise se sa arapima nikome neda zahebavati jer su poceli za manje novaca traziti puno vise... Uzgajivaci se okrecu drugim trzistima.

A za kraj uzgoj iz Hrvatske.
Ja sam ću isčeznuti, kao i svi mi. Ali umjetnost sokolarstva će živjeti dok sokolovi budu mahali krilima.

Offline Petrinja Saker

  • Moderator
  • K 100
  • *****
  • Postova: 144
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #144 u: 29. 04. 2012. 20:44:18 »
Nije činjenica dok se to ne dokaže da je to napravio legalni sokolar.Ovo su kriminalci.I o njima se ne raspravlja u temi sokolarenje.Predložio bih ti da pokrenes novu temu te da tamo izneseš dokaze o tvojim tvrdnjama.Do tada ću brist postove u kojima tvrdiš da su to činjenice.Sve ostale linkove koje postaviš ukoliko nemaju veze sa sokolarstvom ću također izbrisati jer nisu na pravom mjestu.
Sve šta dokažeš će ostati na forumu, jer je i meni u cilju da se kukolj istrijebi.
Lonk za feathered cocaine i ostale nebuloze koje nemože parrot dokazati slobodno stavi u novoj temi koju ćeš prikladno nasloviti inače će i ona biti izbrisana.
Ponavljam, sve što možeš dokazati podržavam da objaviš ali pretpostavke koje štete sokolarskom pokretu neću dopustiti.
Ja sam ću isčeznuti, kao i svi mi. Ali umjetnost sokolarstva će živjeti dok sokolovi budu mahali krilima.

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #145 u: 29. 04. 2012. 21:17:03 »
Nije činjenica dok se to ne dokaže da je to napravio legalni sokolar.Ovo su kriminalci.I o njima se ne raspravlja u temi sokolarenje.Predložio bih ti da pokrenes novu temu te da tamo izneseš dokaze o tvojim tvrdnjama.Do tada ću brist postove u kojima tvrdiš da su to činjenice.Sve ostale linkove koje postaviš ukoliko nemaju veze sa sokolarstvom ću također izbrisati jer nisu na pravom mjestu.
Sve šta dokažeš će ostati na forumu, jer je i meni u cilju da se kukolj istrijebi.
Lonk za feathered cocaine i ostale nebuloze koje nemože parrot dokazati slobodno stavi u novoj temi koju ćeš prikladno nasloviti inače će i ona biti izbrisana.
Ponavljam, sve što možeš dokazati podržavam da objaviš ali pretpostavke koje štete sokolarskom pokretu neću dopustiti.

 bravooo

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #146 u: 29. 04. 2012. 21:39:08 »
Ovo da je i tebi  ilj da se kukolj istrijebi mi je pomalo smijesno poslije ovakvih reakcija , ja bi reko da si slijep ne samo na jedno oko nego na oba ili si toliko posten covjek i dolazis iz toliko duboke provincije da nisi ni svjestan toga sta se u svijetu desava , bilo kako bilo zivio ti meni i vjeruj dalje u lijepi i posteni svijet sokolarstva  zagi
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Petrinja Saker

  • Moderator
  • K 100
  • *****
  • Postova: 144
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #147 u: 29. 04. 2012. 21:44:03 »
Da, jesam iz provincije. I da sam još iz dublje nebi bilo dovoljno da se moram necega sramiti.Bio ja pošten ili ne to je moje. A ti kad nešto dokažeš onda objavi.Laprdanja ni tvoja ni ičija druga neću dozvoliti. A samim spominjanjem provincije dokazao si koliki si malograđanin i snob.
Ja sam ću isčeznuti, kao i svi mi. Ali umjetnost sokolarstva će živjeti dok sokolovi budu mahali krilima.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #148 u: 29. 04. 2012. 21:50:02 »
sta tu treba da se dokaze  :shok:
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Sokolarenje
« Odgovori #149 u: 29. 04. 2012. 21:55:52 »
u jednoj stvari si u pravu trebalo je mozda otvorit novu temu i diskutovat o ovome al brisanje i ovakva reakcija sokolara je malo cudna .....
Mihi est compositum in Taberna Mori