Autor Tema: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?  (Posjeta: 11767 vremena)

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #15 u: 22. 02. 2008. 21:19:22 »
Ja sam za razliku od tebe imao samo posete(svakodnevne)Jastreba i Sivog Sokola(stajn Falke) ponekad.Jednom prilikom Sokol je u vazduhu odkinuo glavu Pismonosi.A Jastrebovi(ginuli su)zbog niskog leta.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Petrinja Saker

  • Moderator
  • K 100
  • *****
  • Postova: 144
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #16 u: 22. 02. 2008. 21:31:29 »
 ;) to je sigurno bio velicanstven prizor vidjeti borbu divljeg sokola i goluba.
e to ja za razliku od tebe nikad nisam vidio.
 d4
Ja sam ću isčeznuti, kao i svi mi. Ali umjetnost sokolarstva će živjeti dok sokolovi budu mahali krilima.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #17 u: 22. 02. 2008. 21:54:14 »
Pravi prizor.Jedne zime u roku od 15min Sivi Sokol je izveo 4 udara.U dva je bio uspesan,ali je u prvom udaru isputio goluba.Za svaki napad je morao da postigne visinu zbog brzine u poniranju.A tada je probivao zvucni zid.
« Zadnja izmjena: 22. 02. 2008. 21:58:45 od draganco »
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline NLT

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #18 u: 22. 02. 2008. 23:22:47 »
Pertlovi so specijalno brzi i drze se u uskom jatu a nema druge vrste goluba koja bi uspjela uklopiti se u njihov let.Prave ostre krugove i osmice a kada sokol udari samo se razdvoje i sastave iznad njega. Ja sam ih namjerno letio usred dana jer bi tada soko udario iz pravca sunca. Od stotinu pertlova poderao mi je samo par komada i odneo par mladih ali zato Hanoverske, Tiplere i Srpske cesto.Pertlovi su znali sokola odvesti iznad oblaka i tamo ga izgubiti. Ako bih ikada ovdje u Kanadi drzao golubove to bi bili pertlovi.Ovdje ima ptica grabljivica na svakom koraku.
Goran


Pravi prizor.Jedne zime u roku od 15min Sivi Sokol je izveo 4 udara.U dva je bio uspesan,ali je u prvom udaru isputio goluba.Za svaki napad je morao da postigne visinu zbog brzine u poniranju.A tada je probivao zvucni zid.

Offline Petrinja Saker

  • Moderator
  • K 100
  • *****
  • Postova: 144
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #19 u: 23. 02. 2008. 06:06:25 »
gorane pa to si ti , joj sta me mucis.
Ja sam ću isčeznuti, kao i svi mi. Ali umjetnost sokolarstva će živjeti dok sokolovi budu mahali krilima.

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #20 u: 23. 02. 2008. 15:24:19 »
heheheh čim je pisalo ženka gosa na kraju prvog posta odmah sam posumnjao  :D :D

Offline NLT

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #21 u: 23. 02. 2008. 15:39:22 »
Viktore, ne znam jel ovdje mozes staviti slike ali slobodno stavi bilo koju iz mojih email.
Goran

heheheh čim je pisalo ženka gosa na kraju prvog posta odmah sam posumnjao  :D :D

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #22 u: 23. 02. 2008. 16:33:08 »
Hoću nema frke!

Blago tebi na kunićima....



Pozdrav Viktor

Zoran

  • Gost
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #23 u: 21. 05. 2008. 12:09:22 »
Hoću nema frke!

Blago tebi na kunićima....

[Pozdrav Viktor

jeli ovo sad NLT??

Offline NLT

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #24 u: 21. 05. 2008. 22:26:19 »
Znaju me kao Goran iz Kanade a drzim NLT pa mi je to nadimak.

jeli ovo sad NLT??
[/quote]

Offline ivica

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #25 u: 04. 10. 2008. 15:17:12 »
Sa jastrebom jedva da možeš sokolarit happi

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #26 u: 12. 01. 2009. 13:13:34 »
;) to je sigurno bio velicanstven prizor vidjeti borbu divljeg sokola i goluba.
e to ja za razliku od tebe nikad nisam vidio.
 d4
većina golubara sa listonošama (oni se redovno ispuštaju) su imali priliku vidjeti kako napada i ponekad uspije uhvatiti goluba naročito sivi sokol... mudra grabljivica dolazi iz sunca i sudar u zraku je munjevit. Ako promaši od prve, uglavnom s listonošom više nema šanse, jastreb kokošar isto ponekad pokuša (meni je čak jednom uletio u golubnjak, krupna kokoš d2, sjajnih očiju) skoro je stradala od mog ptičara, bilo je grdo za vidjet jer s zemlje dosta traljavo polijeće a prostor između mene, psa i izlaza uzak. Najopasniji za golubove je svakako kobac, ubije i odnese što sivom sokolu rijetko uspije. Puno puta smo uspješno trčali za sivcem koji nije uspio dalje od kojih 100-200 m letjeti s golubom u kanđama već bi ga ispustio a moj pas bi ga onda čuvao od daljnjeg napada i našeg dolaska. Mnogi takvi golubovi su preživjeli, istina uz liječenje ali ipak jesu.
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline ivica

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #27 u: 21. 01. 2009. 15:43:52 »
Ali od tih pismonoša više nikakve vajde i sam sam do ove godine takmičio sa pismonošama i sve i jednog kojeg sam vadio iz kanđi bolje da sam odmah ubio jer su se ovako i onako izgubili ili su postali u vrlo kratkom roku ponovo lovina jastreba ili sokola tako da kod mene je zadnjih nekoliko godina bilo pravilo kog je ulovio tog je pojeo.Prestao sam golubarit iz jednog jednostavnog razloga velika populacija grabljivica u vrlo malom prostoru i jednostavno nisam mogao izači na kraj sa time.Čisti primjer izlegao sam 65 mladih golubova ostalo 9 a vjerovatno bi i tih 9 nastradalo da nisam prestao puštati.Tako da mi je bilo jednostavnije preći na mračnu stranu i diviti se kako ptice love nego da gledam kako meni odnose golubove ;D ;D

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #28 u: 21. 01. 2009. 16:09:02 »
Pored Lova, velika mi strast i Golubarstvo.
Nekada sam se takmicio s Pismonosama, sada ih drzim i gajim iz Hobija i Zadovoljstva.
Jastreb je jedan od najvecih neprijatelja svakom Golubu.
Ali i njima se moze doskociti i to vrlo uspesno, ali to nije za ovu temu i mesto.

Na slici stara zenka.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: šta se može jastreb kokošar kristiti za soklarenje?
« Odgovori #29 u: 22. 01. 2009. 07:12:53 »
 Evo uz lov i drugih meni zanimljivih tema... i ja sam nekad takmičila ali sad držim samo 30-ak listonoša onako iz gušta, sve starije ptice i gubici od grabljivica su mali(iskustvo). Koliko sam čitala o grabljivicama uglavnom su to teritorijalne ptice i štite svoje "lovište" od drugih jedinki(pitanje koliko ih može obitavati na malom području?). Jastreb kokošar zaista nije velika prijetnja golubu, ali kobac je pa i sivi sokol. Moji golubovi lete redovito ali uvijek u različito vrijeme i to mi se pokazalo sigurnijim. Velika populacija sive vrane na mom području također pomaže golubarenju.
 I da, čula sam kojim se metodama može doskočiti "škanjcu", ali te metode ne prolaze moj etički prag  z14... čak bi i sokolare upozorila da čuvaju svoje ptice od nekih golubara LP
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja