Autor Tema: Streljane  (Posjeta: 68104 vremena)

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Streljane
« Odgovori #60 u: 23. 04. 2015. 12:45:45 »
Mislio sam na fazana i njegovo drustvo...a moze i bilo ko da odgovori...mislim po pitanju kako provjerajete i sta? Stanje oruzja ili sposobnost lovca pogoditi snjaka ili sada vec u koju papirnu metu pucate.


Za one koji ce da love srnjaka, jelena, irvasa i losa, kod nas u zemlji je obavezno odpucati minimum 30 kom. karabinske municije, pred komisijom koja to u iskaznicu opecati, kal. se isto navede i onda se puca u metu irvasa 5 kom sp metka koji trebaju da su u krugu vitalne zone na 100m..i tek onda u lov. .Puca se lezeci, klececi ili stojeci(ovo ako si dobar frajer ;D)Inace, prije toge se ne moze legalno loviti...svake godine.

Ako lovis sa vise karabina, onda se to sve isto radi sa svakim karabinom.
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Streljane
« Odgovori #61 u: 23. 04. 2015. 13:54:14 »
Kod nas je praksa u vecini, iz sjedeceg stava sa naslonom...

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Streljane
« Odgovori #62 u: 23. 04. 2015. 14:34:12 »
Kod nas je praksa u vecini, iz sjedeceg stava sa naslonom...

a ni sa štapa ne bi bilo na odmet.

poznam ekipu koja neće pucati karabinom po lisici,a kamoli po papirnatoj meti  hao

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: Streljane
« Odgovori #63 u: 23. 04. 2015. 14:59:06 »
Znam i ja takvu ekipu i da se mene pita takvima bi karabini skupljali prašinu u ormaru... fre

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Streljane
« Odgovori #64 u: 23. 04. 2015. 15:11:26 »
Znam i ja takvu ekipu i da se mene pita takvima bi karabini skupljali prašinu u ormaru... fre

Tako će i biti kod nas ubuduće. Bez provjere nema odobrenja za izlazak.
A ovako, malo malo netko "promaši" srnjaka jer mu optika nije poštelana  fre fre fre

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Streljane
« Odgovori #65 u: 23. 04. 2015. 16:46:07 »
Mislio sam na fazana i njegovo drustvo...a moze i bilo ko da odgovori...mislim po pitanju kako provjerajete i sta? Stanje oruzja ili sposobnost lovca pogoditi snjaka ili sada vec u koju papirnu metu pucate.


Za one koji ce da love srnjaka, jelena, irvasa i losa, kod nas u zemlji je obavezno odpucati minimum 30 kom. karabinske municije, pred komisijom koja to u iskaznicu opecati, kal. se isto navede i onda se puca u metu irvasa 5 kom sp metka koji trebaju da su u krugu vitalne zone na 100m..i tek onda u lov. .Puca se lezeci, klececi ili stojeci(ovo ako si dobar frajer ;D)Inace, prije toge se ne moze legalno loviti...svake godine.

Ako lovis sa vise karabina, onda se to sve isto radi sa svakim karabinom.
Cudna neka zemlja gss ,kod nas si lovac cim uplatis 300kn i veselis se ko beba zvecki , markici koja ti dodje 22 travnja a sezona je pocéla 1.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: Streljane
« Odgovori #66 u: 23. 04. 2015. 18:19:20 »
Kod nas je praksa u vecini, iz sjedeceg stava sa naslonom...

Tako da. Proba je 1x godišnje, obavezno. 3 rupice treba napraviti u krug 15 cm na 100 m.

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Streljane
« Odgovori #67 u: 23. 04. 2015. 20:59:21 »
Ja sam u dva lovačka društva i nitko ništa ne govori o upucavanju karabina ili provjeri karabina na srnjaka...
Užas uf
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Streljane
« Odgovori #68 u: 23. 04. 2015. 21:06:22 »
ne daj bože da te kod nas uhvate da pucas iz karabina.ode oruzje zagi

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Streljane
« Odgovori #69 u: 23. 04. 2015. 21:46:14 »
Prroba se oružje  , a ne lovac !
 Ja imam kolega koji su kupili PPU ranih devedesetih , dođu na streljanu , pogode siluetu srnjaka i nema sretnijih od njih . To što do iduće godine ne uzmu pušku u ruku , njih ne opterećuje. Sukladno našem  pravilnku dobiti će za Božić malo mesa ,društveni kalendar , majcu s logom društva i opet ću se vidjeti s njima na godinu kada će imati oružje u ruci.
 Da se vratim na bitak ! Loš strijelac s dobro upucanom puškom  , daleko je bolji od  "majstora " čija puška nosi  kojekuda !
Hrvatske Domovine Sin.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Streljane
« Odgovori #70 u: 24. 04. 2015. 00:45:31 »
Opće poznata je stvar da kod nas fali normalnih streljana
Također mislim da sam lovac treba radi sebe oprobat oružje 2 godisnje.mozda ni ne treba ako ide non stop pogotak je tamo di je kriz nema problema .
Ovo kod Schultca mi se cini malo prestrogo daleko od toga da nije dobro ali bas svaka puska da se mora pred njima oprobat i sa tolko metaka neznam

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Streljane
« Odgovori #71 u: 24. 04. 2015. 02:36:08 »
Kod nas streljane NEMA u siroj okolici.
Ako ces pucat ides na vlastitu odgovornost negdje u sumu a ako te netko tko moze zeli j..... neces ni to.
E sad ajde ti puni streljivo ako dopuste po novom zakonu, sve se ostalo moze rijesit i komopnente i oprema, a sve to za nista ako nemas di isprovat sta si napravio.

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Streljane
« Odgovori #72 u: 24. 04. 2015. 07:37:35 »
Kod nas streljane NEMA u siroj okolici.
Ako ces pucat ides na vlastitu odgovornost negdje u sumu a ako te netko tko moze zeli j..... neces ni to.

Pa gdje onda upucavate karabine?

Zar nemate neki teren pokraj lovačkog doma za to? Dosta je da ima grudobran i da nema kuća u blizini. Prijavite nadležnoj PP da će te vršiti provjeru oružija i pucajte do mile volje.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Streljane
« Odgovori #73 u: 24. 04. 2015. 10:53:08 »
puno udruga nema nista za tako nesto, nego se puca po skrivecki s ceke...
a stvarno za tako nesto napraviti treba jedna nedeljna radna akcija i streljana je tu.
u gorskom kotaru je lijepo kraj lovackog doma napravljen grudobran, drveni stalci za mete na 100m, drvena klupa i stol za jedno pet streljackih mjesta, svi se okupe u nedjelju, prijavi se nadleznoj PP, i peri do mile volje...

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Streljane
« Odgovori #74 u: 24. 04. 2015. 11:21:57 »
Lovacki doma je usrid mista kraj mora pa bi bilo malo nezgodno, ja mislim jedini lovackib dom u drzavi na 1 metar nadmorske visine  ;D.
Nekoga velikog interesa za pucanje nema, ja i jos par mladjih, najvise ja, dosad je bilo odes u loviste dalje od svega puknes sta triba i bjez doma. Sad kad nisam u ljubavi sa novim vladajucim strukturama u udruzi - nikako.
E sad razmisljao sam da sklopimo nekakvo streliste ali problem je u kod nas nac pravca 200-300 metara i da je dostupno autom da malo naspemo a tamo di ima uvik je nekakav objekt za cekanje pa dobijes odgovor tipa "neces ti meni pucat tamo di ja hranim pa da mi sve rasplasis...".
U Splitsko- dalmatinskoj zupaniji NEMA zvanicnog strelista za risanicu, gdje covjek moze doc upucat karabin. Ispravite me ako grijesim.