Autor Tema: Ja sam među najboljim strijelcima?  (Posjeta: 27947 vremena)

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Ja sam među najboljim strijelcima?
« u: 06. 04. 2009. 18:10:07 »
naslov je jednostavan.svi znamo pojmove, samopouzdanje, autosugestija......
uvijek mislimo da smo bolji od drugih i nastojimo tako u svemu.
mislim da bi ovo trebala biti iskrena tema a ne da završi u zafrkancijama.
o sebi mislim da sam sa glatkom cijevi natprosječan a sa užljebljenom prosječan.

Offline lav

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #1 u: 06. 04. 2009. 18:34:31 »
za sebe mislim da sam prosječan sa užljiebljenom i sa sačmarom. ali namjeravam to promjenit i počet rekreativno pucat golubove, a za karabin za vježbu rokam iz prerađene m48 i papovke. ( sanduk vojne municije, pa malo stojeći bez naslona, pa kad zabole noge, nasloniš se, pa pivica...), naravno pucam i lovnu municiju, ali rjeđe! treba ljudi vježbat, jer kad si u prilici skupnog lova na ds npr, kad neznaš kako ti puška nosi i nisi izvježban i bojiš se pucnja pa zatvaraš oči, i sve to u kombinaciji sa adrenalinom od mrcine od 100 + kila kojeg samo na tren uspiješ vidjet, mora doć do promašaja. i onda ko zna kad če ti se opet pružit prilika. to nažalost govorim iz bolnog iskustva, tj. neiskustva. a i kako češ bolje ubit nedjeljno posljepodne od 100-injak metaka u metu sa ekipom!

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #2 u: 07. 04. 2009. 08:12:02 »
Pucanje na glinene golubove vam ne mora nužno značiti da ćete u lovu biti nenadmašivi strijelci. To je dokazano već x puta. Za sebe smatram da sam sa svojom 20-kom nešto iznad prosjeka, što na fazane, što na prepelice, što na patke. Kaj se tiče karabina, tu ne želim pretjerivati, držim da sam u prosjeku, niti ispod niti iznad, neka zlatna sredina hehe. Ako sudim po divljači, onda sam iznad prosjeka, a ako sudim po meti, grupe sa haube variraju od 20 mm do 50 mm, ovisno kak sam raspoložen taj dan hehe. Daklem, zlatna sredina.

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #3 u: 07. 04. 2009. 08:38:10 »
Sky, mi bi se brzo sporazumili.............

A šta se tiće pucanja, imam puno talenta. U streljaštvu (skeet) mi triba malo metaka da se upucam, iako san već izaša iz forme.
Dok u lovu nikad nisan volija bit tako uspiješan, ozbiljno.
Baš sam i sinoć jednom kolegi govorija kako mi je drago kad me tica tako izludi da je promašin, jer  mi je kasnije još veći gušt u nadmudrivanju. A kakvih je samo promašaja bilo... ;D ;D ;D
A prvog vepra sam pustija da mi prođe 10 m iza leđa, da me okruži i tek nakon jedno 4-5 min kad je mislija da je siguran.................. 2p 2p 2p...............sa karabinom mi je dosad učinak 100% i sve pad u vatri, ali nije velik broj tako da netreba uzimati za primjer.
 Nebi to nikad ni napisa da niste pitali. Nevolim sa hvaliti sa odstrelima, nikad tu nisam tražija rekorde ni postotke. A opet,svi smo od krvi i mesa, svi mi volimo bit uspiješni, jel tako. Kad bi mora sebi dat ocjenu,od 1 do 5 bilo bi  -3.
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #4 u: 07. 04. 2009. 08:58:39 »
Takav sam i ja, sami bi sebe ocijenio sa -3. Skromnost je u ovom slučaju vrlina kaj se mene tiče hehe.

Offline 3006sprg

  • K 100
  • **
  • Postova: 136
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #5 u: 07. 04. 2009. 09:44:01 »
ajde da se i ja malo hvalim. Sa užljebljenom sam sa sobom zadovoljan (rezultat dobre osnove iz škole i treniranja). u lovu što više pucam to sam sigurniji u sebe, a onda kad sam najsigurniji napravim takva   javascript:void(0);  (promašaje) dami se lovci  javascript:void(0);kao da prvi put pucam. sa glatkima sam ispod prosjeka jer jako malo pucam.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #6 u: 07. 04. 2009. 09:55:18 »
tek sad vidim da sam ispod prosjeka, odnosno loš strijelac jer su sve moje grupe u centimetrima a ne u mm

 happi
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #7 u: 07. 04. 2009. 10:00:37 »
tek sad vidim da sam ispod prosjeka, odnosno loš strijelac jer su sve moje grupe u centimetrima a ne u mm

 happi
Provokator jedan! Pih!  hao

Meni su mjere u mm profesionalna deformacija, pa tako koristim mm da opisujem i te grupe. A vidiš da i streljački stručnjaci koriste mm kao glavnu mjeru, pa se onda i mi obični lovci prilagođavamo tome tak da njima bude jasnije.  fre

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #8 u: 07. 04. 2009. 11:17:52 »
Sky, mi bi se brzo sporazumili.............

A šta se tiće pucanja, imam puno talenta. U streljaštvu (skeet) mi triba malo metaka da se upucam, iako san već izaša iz forme.
Dok u lovu nikad nisan volija bit tako uspiješan, ozbiljno.
Baš sam i sinoć jednom kolegi govorija kako mi je drago kad me tica tako izludi da je promašin, jer  mi je kasnije još veći gušt u nadmudrivanju. A kakvih je samo promašaja bilo... ;D ;D ;D
A prvog vepra sam pustija da mi prođe 10 m iza leđa, da me okruži i tek nakon jedno 4-5 min kad je mislija da je siguran.................. 2p 2p 2p...............sa karabinom mi je dosad učinak 100% i sve pad u vatri, ali nije velik broj tako da netreba uzimati za primjer.
 Nebi to nikad ni napisa da niste pitali. Nevolim sa hvaliti sa odstrelima, nikad tu nisam tražija rekorde ni postotke. A opet,svi smo od krvi i mesa, svi mi volimo bit uspiješni, jel tako. Kad bi mora sebi dat ocjenu,od 1 do 5 bilo bi  -3.

Sad če lipi dani pa ču te vidit s na djelu s karabinom.

A ovo da si -3 sačmaricom na leteče?   To pričaš pi_ beeep  pljus

Onaj ko može ubit priko 20 na Skeet-u je za mene  d4   
Imam upalu volje.

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #9 u: 07. 04. 2009. 12:17:22 »
Sa sačmaricom sam mislim malo čak i iznad prosjeka, no da ne bude zabune desi mi se i promašaj kao da mi je prvi put u ruci puška. Sa karabinom pogađam vrlo uspješno (sa čeke to i nije neki problem kod današnjeg modernog oružja i optike) tako da smatram da i tu nisam loš. Kod probe oružja na streljani (tunel dužine 80 m) ako je oružje dobro upucano mogu držati grupu od 2 cm.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline steyrzg

  • K 100
  • **
  • Postova: 274
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #10 u: 07. 04. 2009. 13:22:46 »
Karabin - iznadprosjecno a mozda i malo vise od toga .. dok za sacmaricu ne znam. Dvoumim se izmedu ispodprosjecnosti i katastrofe. Obzirom da jako rijetko pucam vjerojatno blize katastrofi .. rol

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #11 u: 07. 04. 2009. 14:23:28 »

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #12 u: 07. 04. 2009. 20:41:59 »
tek sad vidim da sam ispod prosjeka, odnosno loš strijelac jer su sve moje grupe u centimetrima a ne u mm

 happi


 d4 happi happi

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #13 u: 07. 04. 2009. 20:50:59 »
 POZDRAV!!! zagi
 Ja sam karabinom super na nepokretne  mete !!!
 Al sam zato sačmaricom p.čkin dim!!! ( zadnji gaf promašio zeca na 12 metara) kasnije mi objasnili da sam ga trebao pustiti dalje  oko 25  m jebiga rekoh kad ne mogu na dvanaest-kako ću ....  ref kasnije skont"o posip itd..!!! ref ref ref
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Ja sam među najboljim strijelcima?
« Odgovori #14 u: 14. 06. 2009. 01:29:42 »
O sačmarici nemam apsolutno nikakvog pojma,a sa karabinom ...
Trudim se,ali ima tu još puno posla da se od mene napravi dobar strelac.
Da je više mogučnosti odlaska na strelište,malo više novčića da se kupi trenažno streljivo,bili bi i bolji rezultati,ali ...
Zasad,ovako pomalo pucketam,pa dobro.