Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 404731 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #270 u: 01. 04. 2009. 08:20:14 »
Srednji teskas kanadske proizvodje jako popularan i uspjesan model dokazan globalno. Model je napravljen u 338 LapuaM malo preskup za moje mogucnosti ali sigurno prosiruje lepezu viskopreciznih pusaka za zatvaracem. Timberwolf trenutno dozi svjetski rekord za najduzi snajperski hitac i to mu garantira odlicnu prodaju i reputaciju.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #271 u: 01. 04. 2009. 08:26:14 »
Koliko metara je taj hitac? Da li strijelac može izvesti par puta za redom... Da zli jezici ne bi rekli da je slučajnost...
Svojevremeno je tablica za 308 pucano iz starog SSG-a izgledala ovakom, na 100 +4, na 300 -30, na 800 -2,5 metara... Ako se sjećam dobro, ali vjerujem da je to u grubo. E sad, koliki je pad tog zrna i udaljenost najdaljeg hitca na me jako zanima...

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #272 u: 01. 04. 2009. 11:03:06 »
a šta nije rekord neki kanađanin ili neko sa 2 i po kilometra ali sa 408 chey tec neznam ili u iraku ili u pakistanu

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #273 u: 01. 04. 2009. 11:15:55 »
2,5 km, po meni nema šanse! Brijem da je ovo o čem Goran govori pucano na 1,4 km ili tak nekaj!

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #274 u: 01. 04. 2009. 13:17:49 »
Berger je stavio na trziste svoju super preciznu municiju dizajniranu za streliste i lov na vecim daljinama. Berger je poznat po svojim trakmicarskim uspjesima daleko vise nego po dobrim lovnim zrnima. Svaki ozbiljini strelac koji se zeli dokazati na vecim daljinama bilo na takmicenju ili privatno tesko moze zaobici visoko kvaluitetna berger zrna i municiju. nada mse da ovo necete shvatiti kao njihovu reklamu nego kao necije iskustvo.
 
  reklamiraju se oni i sami
 http://www.myoutdoortv.com/marketplace/ammunition/game-hunting-with-berger-bullets.html



Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #277 u: 01. 04. 2009. 14:42:53 »
još bi ja nešto tio pitat naime rekao mi je jedan čovjek šta se bavi streljaštvom iz njemačke ili austrije (zaboravio)
da se plinska kočnica koristi da da smanji trzaj ali da utječe na preciznost puške ne puno ali utječe
jer kaže bez plinske kočnice kad metak izleti onda mu brzi plinovi pošemere putanju
pa me zanima dali neko više zna o ovom

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #278 u: 01. 04. 2009. 15:58:06 »
još bi ja nešto tio pitat naime rekao mi je jedan čovjek šta se bavi streljaštvom iz njemačke ili austrije (zaboravio)
da se plinska kočnica koristi da da smanji trzaj ali da utječe na preciznost puške ne puno ali utječe
jer kaže bez plinske kočnice kad metak izleti onda mu brzi plinovi pošemere putanju
pa me zanima dali neko više zna o ovom

To je istina. Međutim, i tome su se ljudi dosjetili pa se sada prave nove generacije kočnica koje ne remete putanju zrna. To je dobra strana. Loša strana novih kočnica je da se one dizajniraju posebno za određeno zrno i brutno punjenje. A to je vrlo skupo. Te vrhunske kočnice obično se rade za vojnu upotrebu (posebne namjene) gdje se koristi uvjek ista puška, isto zrno i ista količina istog baruta. Ako se bilo šta od toga mjenja onda se i kočnica redizajnira prema novim parametrima. One koje se mogu kupiti zajedno sa puškom su univerzalne kočnice koje ne daju tako dobre rezultate osim što vidno umanje trzaj puške. Ja ih ne volim i rađe napustim liniju pucanja na strelištu i pobjegnem u kafeteriju ili u auto dok netko koristi to čudo. Moj sluh je već dosta oštečen i gledam ga sačuvati jer će mi još trebati. Jeste li ikad bili na par metara od nekoga koji upucava 338-378 Weatherby Magnum koji ima kočnicu (i pri tome sam imao dobre štitnike za sluh) Ja jesam i znam šta govorim. Osobno ne vidim potrebu za tom napravom. Ona je rađena ljude koji žele koristiti velike i teške kalibra a boje se trzaja puške. Nadalje ne vidim potrebe za takvim kalibrima u domovini (Hrvatska), pa nema kod nas slonova, nosoroga i td. To su kalibri za lov u Africi. A sa druge strane, lov na  Crnom kontinentu proslavili sa prije 70 i više godina bijeli lovci koristeći isto tako velike i brutalne kalibre bez kočnica i ostali živi i postali slavni (jer su imali ..da). Dobra vam kob.
Mladen
« Zadnja izmjena: 02. 04. 2009. 07:25:33 od MladenP »
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #279 u: 02. 04. 2009. 11:57:40 »

Wild Dog je dobar ali prilicno skup kundak. Moze se naci jednako dobro resenje za upola manje para.
Inace, za tu vrstu projekta je najbolje kupiti samo kuciste zatvaraca i zatvarac, a sve ostalo nabavljati posebno uz dobrog i proverenog majstora.
Cev za super precizno gadjanje je ipak bolje uzeti iz neke od specijaliziranih radionica nego se baktati sa fabrickom kojoj opst moras doradjivati i krunu i leziste metka i prelazni konus...verovatno i jos par sitnica. U svakom slucaju mora ici sa puske i mora nazad i mora se radti...vec to kosta.
U dogledno vreme cu pobcati sve osim akcije i uradjenog mehanizma za okianje sa Vanguarda u 7mm.rem. mag i uciniti ga da... fre
Znas li za ovu kompaniju Gorane?
http://www.mab.com.au/
 
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #280 u: 03. 04. 2009. 01:55:57 »
Prijatelju poznajem i Wild Dog i MAB odlicno. Oba su u Brisbane i nedavno sam bio gore. Imam neke sitne zelje prije menopauze da ostvarim. WD je odlican, skup ili ne rucno je radjen i odlican za ovo sto ja zelim a to je gradnja sportsko lovacke puske u lijepom kalibru sa sintetickim takctickim kundakom i lijepom i dugom cijevi. Tvornicke cijevi znaju biti jako dobre ali moras biti sretan a narucene od malih specijalista su daleko, daleko bolje i sporije radjene. meni se ne zuri ali cu polako sastaviti ovu moju zelju. MAB radi dobro  i sigurno a ima i drugih izbora kao Wilson, Shilen, Kopje i ostali. WD + Remington akcija + MAB cijev sve skupa sredjeno i upucano kako treba oko AUD $ 7500 plus optika i Harris bipod. Vidim sliku pa znam da si bio na WD website a finish Viper je odlican samo da ne izgubim pusku kad je naslonim na drvo happi

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #281 u: 03. 04. 2009. 01:58:27 »
Evo lijepo odradjene krune cijevi.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #282 u: 03. 04. 2009. 01:59:49 »
Evo WD preradjene ljepotice! ovo je samo jedna od mogucnosti finalnog izgleda!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #283 u: 03. 04. 2009. 02:00:55 »
Jos jedna prerada remingtona sa WD kundakom i opremom!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #284 u: 03. 04. 2009. 02:04:45 »
Howa akcija i cijev preradjena sa WD kundakom i dekoracijom!