Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 403787 vremena)

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #300 u: 21. 04. 2009. 05:57:39 »
Imam Vanguard u 7mm.rem.mag kojeg sam i kupio samo zato da ga koristim sezonu ili dve onakvog kakav jeste. Od njega ce na koncu ostati samo kuciste i zatvarac. Ostaje i mehanizam za okidanje jer imam majstora koji ga uradi tako da jede male Tminey za dorucak.
Koja prodavnica u Mel. ima te kundake!?
Broj telefona, koordinate..bilo sta
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #301 u: 21. 04. 2009. 08:11:46 »
Nema frke stize. Mislim da Mialls u Frankston ima ili moze hitno nabaviti a Frank O Reilly ce ti dati bolju cijenu. Sad cu zvati Davida ili Adriana da pitam. Poslacu ti telefone i adrese na privatnu poruku. Bio sam tamo nedavno i imali su tvog Milana i HS precision na zidu. To ce biti mrak kad se zavrsi.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #302 u: 21. 04. 2009. 08:52:21 »
Ry rekose u O'reilley's da mogu nabaviti samo nazovi i reci koji model zelis. Trazi Adriana ali bilo koji od momaka ti moze pomoci.
Nek ti je sa srecom ovaj projekt.
 zagi

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #303 u: 21. 04. 2009. 08:55:55 »
Ry ja sam clan na Longrange hunting.com pa pogledaj tamo kad imas vremena cake za 7mmRM i kako ovo odraditi ima par dobrih stvari sakriveno medju svim tim clancima, Sjecam se da je tip radio slicnu stvar kao i ti pa je dao par korisih savjeta. Dobar izbor kalibra to ce raditi ko lutkica na otvorenom. Koji metak si izabrao?

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #304 u: 21. 04. 2009. 13:45:57 »
Pitanje.

Ako se stavi al pari ova igračka koju si planiraš složiti sa jednim Steyr-Mannlicherom SSG 08 Eliteom ili SSG O4 u kompletu sa Kahlesom K-312, postoji li razlika u performansama ?

 Odnosno,misliš li da je preciznije od Steyra ?

  Ili Sauera SSG 3000 ?

Ne mislim na manje nego na veće distance.

 500 + metara.

Pitam,zato što vjerujem da je osjetno lakše i jeftinije dobiti komplet od Steyra nego čekati da se poklope svi ovi elementi.
 A vjerovatno i jeftinije.
Možda se varam,ali reci mi molim te.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #305 u: 21. 04. 2009. 14:30:58 »
kaligula, razlika je u tome sto se sam Steyr-Mannlicher probao i odusevio se dok sam bio u zemaljskoj fazi.
Na ono sto nameravam napraviti ce da se obrushe ljudi koji to su majstori u poslu.
Performanse koje ce moj "prodzekt" postici se mere sferama o kojima ti ja ne mozemo ovde diskutovati. Svakako, postoji mogucnost da se kockice ne sloze...ovek postoji otpad za staro gvozdje ili kanta za smece..odbacivao sam i vrednije i voljenije.
Za merenje i poredjenje zajebi papir...900m one shot
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #306 u: 21. 04. 2009. 18:21:33 »
"Za merenje i poredjenje zajebi papir...900m one shot"

Sorry,ali očito imamo drukčija  mjerila.
One shot me ne zadovoljava,hoću grupu od 5 komada u najboljoj mogućoj grupi,na što većoj udaljenosti pa x 10 takvih grupa .
 To je pokazatelj kontinuiteta u pouzdanosti i izdržljivosti jednog sistema.
 Jedan metak mi nije pokazatelj.
Možda previše tražim,ali ako se traži nekakve vrhunske performanse,onda mislim da se mišljenje ne može bazirati na uzorku od JEDNOG metka,ma kako daleko bila meta.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #307 u: 22. 04. 2009. 01:42:01 »
Mislim momci da se niste razumjeli. Ono sto Ry misli je" one shot one.... i tako svaki dan ne samo jednom. ja skoro kupio Elite i predomislio se u zadnji sekund zato sto mi je cijev kratka i ne mogu se toga rjesiti iz glave. Puska je odlicna, lijepa i precizna i konstantna sto se tice preciznosti.
Nisam probao osmicu niti Sauer 3000 nisam imao prilike  pesi. probao sam neke druge i male i teske i velike . svi oni sa slavnim imenima lijepo i konstantno rade. veliki i teski se ne mogu nositi u lov: stvarno su teski. Ako imas dobro mjesto za ceku pa odatle prasis onda radje nosim SSG 69 i udri preciznost i konstantnost su tu a 308 je lijep i lagan za pucanje. 338 i vece  ja ne mogu pucati cijeli dan. Prijatelj ima 300WM ali kad mu zategnes srednji saraf ode mu preciznost. Ovo sto Ry radi je personalan projekt koji ce raditi majstori i probati napraviti najbolje sto mogu a cilj je kako se meni cini precizna a jos uvijek lagana puska za lov. Ova puska ce nuditi izvanrednu preciznost za LOVACKU pusku i to ce raditi svaki dan i nadam se bice puno bolja nego standardna verzija Weatherby- ija i ugodnija za precizno gadjanje i lov. Poredjenje sa ovim curicama iz odlikaske lige je tesko i mozda nepravedno jer se radi o namjenskim streljackim puskama napravljenim prvo za preciznost a drugo ako poredis moras ih imati na isti dan u istom kalibru sto ce biti tesko. Sta ce na kraju ispasti i da li ce ta puska biti cak i preciznija ili konstantnija od nekog drugog modela to se zasad ne zna. Ja sam vidio nekoliko jako dobrih koje se mogu mjeriti sa velikima. nekad je jednostavnije i jeftinije kupiti gotovu stvar ali i ovaj projekt ima svoju car i ljepotu. Meni se svidja ne samo kao neko mogu jeftinije rjesenje jer vjerovatno nece biti. neki momci koji su kupili Blaser u 300WM i 338L mag su svejedno da ga dali na male preinake i dorade za jos vecu preciznost. Svak nesto ceprka ne bi li se dotakao neke visine na kojoj nije ranije bio ili drugi nisu bili. Usvakom slucaju projekt ima sansu da za kraj ima natprosjecno preciznu i laganu  lovacku pusku s kojom se mozes i takmiciti na lokalnim takmicenjima ili bolje. Ako mu je to cilj onda je uspio. ja sam svoj Sako, na primjer, mislim dotjerao do maximuma mojih mogucnosti i njegovih mogucnosti sta bi uradio dobar majstor nisam siguran ali mislim da poboljsanje ne bi moglo biti strasno veliko jer ipak je to standardni lovacki karabin i ima svoje granice.
Sta se moze uciniti sa rucno doradjenom snajperskom puskom to su cuda ( normalno u rukama znalca). ja to samo gledam sa strane amaterski.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #308 u: 22. 04. 2009. 02:29:45 »
Malo blizi pogled na Sauera! Ovaj komad bi se jos i mogao nositi satima na ramenima u brda dok ovi drugi teskasi nisu bas pogodni za dugi lov danima.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #309 u: 22. 04. 2009. 02:34:01 »
Kupovina ovakvog seta zavrsi posao u minuti. Ima sve sto ti treba: vrhunsku kvalitetu, funkcijonalnost i suverenu preciznost ostalo je do strelca. TRG42 za mene jedna od najboljih!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #310 u: 22. 04. 2009. 02:37:23 »
Evo je u punom sjaju! Ipak nije nesto sto se nosi u lov: Momci koji ovo koriste gadjanju neke druge stvari.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #311 u: 22. 04. 2009. 02:39:04 »
Evo jos jedna u drugoj boji!

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #312 u: 22. 04. 2009. 06:09:01 »
Kaligula to sto kazes je na mestu, potkrepljeno teorijom i potvrdjeno u praksi. Konstantnost performanse je neophodnost za samopouzdanje. Samopouzdanje je osnov za sledecu stepenicu.
Jedan metak je poslednja stvar do koje ces pre ili kasnije doci. Sve cevi, kundaci, punjenja, lezista, krune i da ne nabrajam su nista drugo do recimo pravljnenje sklekova za nekog ko se sprema da obori svetski rekord u skoku u dalj.
To sto ti kazes i ovo sto sam naveo ne vredi nista, apsolutno nista u koliko nisi u stanju da u svakom omentu izadjes na streliste (ili bilo gde drugo) i da u optimalnim uslovima pogodos cilj kojem si sam ocitao daljinu, podesio optiku..i ispalio jedan metak.
Svojevremeno je moj pristup pucanju na daljinu imao da ne kazem mazohisticki i u jednoj meri asketski odnos prema celoj stvari. Prelazi vremenom u dosadu kojom vladaju shubleri i vage.
Ne kazem da put nije potreban ali ako na kraju ne mozes da stanes i kazes:"tamo, jedan metak"i to postignes cela stvar nema smisla.
Ima, za nekoga ko voli da polira pehare i medalje u vitrini.
 
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #313 u: 22. 04. 2009. 09:36:02 »
Idem malo kuci  pesi a glava puca i vrijeme je da se nesto  rostilj

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #314 u: 24. 04. 2009. 02:40:42 »
Lijepo napravljena koncanica Zeiss daje dobar pregled i sirok pogled a linije za podesavanje su precizno i vidljivo namjestene. Nightforce isto tako ima kvalitetan sistem za brzo zakljucavanje mete i odredjivanje udaljenosti sto je kriticna vrijednost za strelca hao i horizontalni pomak za preticanje u odnosu na vjetar ili kretanje mete.