Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 403447 vremena)

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #660 u: 14. 03. 2014. 21:01:01 »
Koja je prikladnija koncanica za dalekometno strelastvo 4A ili mil1 iz kahlesovog programa.

http://www.kahlesoptika.com/optike-za-sport/competition-k624-tt/

Zelim uzeti kahles k624 tt  pa se dvoumim sa koju koncanicu od ove dve.
Molim za savet znalce ovog foruma.Unapred hvala.
Pozdrav.
za expresicu bh ti preporučio mil dot končanicu tako da iz jedne cijevi pucaš sa centralnim križičem a sa drugom cijevi odabereš jednu od točkica ispod centralnog križića

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #661 u: 14. 03. 2014. 21:28:10 »
Sile zezaj se,zezaj  pljus   ali i ja imam konja za trku  ;D
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #662 u: 15. 03. 2014. 09:43:55 »
e to je traperu več druga priča... koji kalibar je taj sako ? 22-250 ? 223 ?

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #663 u: 15. 03. 2014. 21:55:09 »
223  sa twist 1:8
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #664 u: 16. 03. 2014. 17:36:16 »
šta koristiš od streljiva ?

Offline lovac1977

  • K 100
  • **
  • Postova: 195
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #665 u: 16. 03. 2014. 17:46:37 »
Odlicna kombinacija za taj kalibar i namjenu. Za to mislim da bi bila super kombinacija Sieera 77gr HPBT ili 75 i 80 gr Hornady A-Max . Pozz

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #666 u: 16. 03. 2014. 18:48:29 »
šta koristiš od streljiva ?

 Kupio sam od prijatelja dve kutije RWS teilmantel spitz 3.6g ili 55gr. Precizan ali veoma destruktivan na zeceve i lije koje sam otstrelio. Verojatno radi veoma lake kugle za ovaj twist pa je zrno jos brze.Trebalo bi neko teze lovacko zrno ili barnes tsx taj moze i od 55gr zato sto je zrno duze pa bi bilo ok.Inace na streljanu pucam PPU hpbt 4.86g ili 75gr i nije lose samo fali mi neka bolja optika sluzio sam se sa koleginom optikom tacko titan dok ne nabavim nesto kvalitetnije.Pre neko vreme vratio sam je i sada je doslo vreme da se vade novce na sunce.
Pozdrav.
« Zadnja izmjena: 16. 03. 2014. 18:56:46 od Traper. »
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline MIG-lovac

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #667 u: 14. 06. 2014. 23:02:12 »
Poštovane kolege!
Želim vas sve ovom prilikom pozdraviti i zahvaliti se na stručnim komentraima i savjetima. Naime molio bih za jedan savjet i pomoć. Budući da bih se želio baviti gađanjem na većim udaljenostima tesam malo gledao i kombinirao koju pušku  i optiku da za to nabavim. Nakon provedenih dana na forumu i pregledavanje neta odluka je pala na SSG 04 i optiku proizvođača Kahles! Još nisam siguran koji kalibar i koju optiku od Kahlesa (možda K 624) da uzmem u razmatranje  pa bih vas molio za pomoć i stručni savjet. Istina, ovu kombinaciju bih koristio i za lov. Hvala unaprijed!
 zagi

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #668 u: 14. 06. 2014. 23:28:04 »
Mig lovac ,kombinacija ti je super, kao puska tako i optika pa i povecanje optike ali streljastvo na velike daljine i lov ne ide zajedno.Puska ti je teska, glomazna, optika sa to povecanje je skoro pa neupotrebiva pa i koncanica koja ide na tu optiku.Govorim o standarnom lovu koji se vecinom praktikuje na ove prostore.Moj savet je imati dve pucaljke za dve razlicite namene.Kad si vec izabrao kahles i steyr onda i jedan clasic i jedan csx u univerzalnim kalibrom i onda resena stvar.Inace da ne zaboravim za ssg-04 svakako 308 win.  zagi
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #669 u: 15. 06. 2014. 03:16:22 »
Odlicna puska i izbor optike za streljastvo tipa F class open i mozes izabrati nekoliko dobrih klaibara ali moras paziti koja su ogranicenja u svislu kalibra na vasim takimcenjima. 300 WM ili 7 mmRM bi bio dobar izbor i mozda bolji od 308W jer su zrna teza i brza i laske podnose vjetar. Od zrna biras Amax Hornday ako nema Bergera VLD. Begrre je borj 1 po izboru ako ga mozes naci i kupiti. 308W je jako zahvalan i moza cuda ali ga treba pametno puniti i raziviti load ili projektil. Trazi cijev koja pase odredjenom zrnu i naravno tip zavoja cijevi da se zrno lijepo balansira.Steyr je fantastican a Kahles 624 I odlicna izbor u mrad koncanicu i to te nece razocarati naravno ako znas to korisiti kako treba. Laka puska nije za daleke mete ali moras paziti ukupnu tezinu ako imate resrikcije na tezinu u zavisnosti od klase takmicenja. Puska za lov je druga propozicija koje te ne zanima sto se tice streljastva jer su potrebe totalno drugacije. S lovackim karabinima mozes na loklan lovacka takmicenje i discipline ali ne i na dalekometna takmicenja jer su potrebe totalno drugacije.  Steyr nije puska za vas nacin lova niti ce ti to pasati ceki a ni pogonu nego samo za gadjanja meta i to sto dalje to bolje. Ako ces Steyr za lov i takmicenja pogledaj SSG 69 ili Elite u 308W  to je jedina
kombinacija koja bi moga zadovoljiti lov i takmicenja.

Offline MIG-lovac

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #670 u: 15. 06. 2014. 22:27:26 »
Kolega Traper, kolega Goran!
Veliko hvala na pomoći i savjetu. Ideja mi je bila složiti si kombinaciju u prvom smislu za lov a ujedno ju koristiti i za poneko natjecanje. Inače preferiram lov sa čeke više nego pogonom i za pogon i čekanje već posjedujem karabin s kojim lovim. S ovim sam htio ići  dalje. Nemam streljanu ovdje da bi mogao vježbati gađanje na velikim udaljenostima a iskreno to želim. Sada ste me bacili u dilemu da li bolje da kupim kahlesovu optiku za lov i s postojećim karabinom (kalibar 8x57) probam u lovu tražiti max. udaljenost. Svjestan sam da to nije kalibar za veće udaljenosti zato sam i mislio nabaviti novu pušku.  Ipak ću još razmisliti jer želio bih se okušati u ovoj disciplini.
Lijepi Vam pozdrav!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #671 u: 15. 06. 2014. 23:50:49 »
Ako nemas streljanu za treniranje ulozi taj novac u nesto drugo. Nikakva oprema ne moze da zamjeni trening. zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #672 u: 16. 06. 2014. 05:07:08 »
Nazalost u ovoj drzavi malo nas ima mogucnost otic na streljanu jer jednostavno ne postoje na sirem podrucju gdje zivimo.
Ja posjedujem K312 i lovim s njom a volio bih malo vise puckat po papiru i istrazivat mogucnosti optike i puske/municije ali zasad je to negdje u lovistu s haube u papir na brzinu 10 ak metaka i bjezi i uvjek se osvrci i gledaj preko ramena da te ne bi tko upitao sta radis....

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #673 u: 16. 06. 2014. 07:37:07 »
Nosler je u pravu ali ima mogucnosti pucati kupove u Rijeci ili na Grobniku. Mogucnosti treninga su limitirane ali ako volis i dovoljno si lud onda trosis, ucis  i uzivas. Zbog toga sam i predlozio neke druge modele a ne ovu ostru strelu koji je covjek imao na umu. U zadnjih nekoliko godina sam puno toga naucio onako kako treba i cini mi puno veselja i samopovjerenja u moje mogucnosti. Uzivam u onom sto sam decenijama sanjao da naucim. Postoje klubovi i clanovi ovog foruma koji se time bave kod vas pa ako neko voli vrijedi mu popricati sa tim clanovima i tako ce saznati realnost i znati sta napraviti. Kod vas po pravilu ne smijes upucavati pusku u lovistu a skoro da je nemas gdje ni upucati osim na par streljana a neke od njih ne nude daljine koje je potrebno provjeriti.  Znaci kako Nosler rece treba znati realnost i kupiti ono sto je prakticno i dovoljno za pocetak i za vrste takmicenjua koje se nude.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #674 u: 16. 06. 2014. 10:23:34 »
Zagreb i okolica jos i imaju neke streljane dok Dalmacija nula bodova ili bar ja ne znam za njih. Znam za takmicenja i klubove ali opet sve je to dalje od mene, na takmicenje ne bio problem potegnut na Grobnik ili negdje ali opet bez pravog treninga covjek nema sta tamo trazit. Ludosti mi ne fali tako da se uvijek snalazimo nekako. Ne moramo se takmicit ali bilo bi lipo da covjek moze na miru pucat i spoznat mogucnosti svoga oruzja