Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 397314 vremena)

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2100 u: 09. 12. 2020. 19:38:24 »
Nažalost loših ljudi, nekulturnih,nepismenih,bez osnovne kućne kulture ima svagdje pa tako i među nama lovcima.
Pogledajte samo u rublici predstavljanje kako se ljudi ponašaju i predstavljaju naravno to naši moderarori dopuštaju i njih osobno krivim.
Zbog svega toga onda kolega Goran dobije kojekakva pitanja, koja graniče sa ludošću i nepoštivanjem samog kolege ali i ostalih lovaca na ovom  forumu, sve je ovo ŽALOSNI I ISTINITO... uf


Još jednom kolegi Goranu svaka čast na radu i informiranju na ovom forumu, svima nama koji smo željnji lijepih slika, dobrih poučnih članaka,
 i podjela bogatog isuistva sa svima nama... zagi zagi d4 bravooo
« Zadnja izmjena: 09. 12. 2020. 19:53:38 od HS-2000 »
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline boby 2

  • K 100
  • **
  • Postova: 340
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2101 u: 09. 12. 2020. 19:50:39 »
 bravooo za obojicu. Uvijek rado pročitam njihove postove.

Gorane, Roger  1liga
svaka čast perju ali dlaka je dlaka

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2102 u: 09. 12. 2020. 19:54:06 »
Nažalost loših ljudi, nekulturnih,nepismenih,bez osnovne kućne kulture ima svagdje pa tako i među nama lovcima.
Pogledajte samo u rublici predstavljanje kako se ljudi ponašaju i predstavljaju naravno to naši moderarori dopuštaju i njih osobno krivim.
Zbog svega toga onda kolega Goran dobije kojekakva pitanja, koja graniče sa ludošću i nepoštivanjem samog kolege ali i ostalih lovaca na ovom  forumu, sve je ovo ŽALOSNI I ISTINITO... uf


Još jednom kolegi Goranu svaka čast na radu i informiranju na ovom forumu, svima nama koji smo željnji lijepih slika, dobrih poučnih članaka,
 i podjela bogatog iskustva sa svima nama... zagi zagi d4 bravooo
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline simun2807

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2103 u: 13. 12. 2020. 09:20:25 »
Imao sam priliku i cast upoznat Gorana koji je pokazao svoju dobrotu i ljudskost  prema meni i prije nego smo se susreli u dva oka. Iznimna osoba sa zanimljivim zivotnim i lovackim dozivljajima i pricama.
Gorane Hvala jos jednom za sve i za nesebicnost na ovom forumu. z10 z10

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2104 u: 13. 12. 2020. 11:21:09 »
Imao sam priliku i cast upoznat Gorana koji je pokazao svoju dobrotu i ljudskost  prema meni i prije nego smo se susreli u dva oka. Iznimna osoba sa zanimljivim zivotnim i lovackim dozivljajima i pricama.
Gorane Hvala jos jednom za sve i za nesebicnost na ovom forumu. z10 z10
teaa

Ovaj tekst iznad kao da sam ja osobno napisao. Gorane  d1 HVALA na svemu što sam s Vama naučio u ovih zadnjih 10-ak godina a imao sam i čast da Vas osobno upoznam.
Također HVALA i kolegi Rogeru  d1 čiji rad i pisanje izuzetno cijenim, on je jako puno napredovao i postao izuzetan znalac u ovom području. 

Što se tiče mene osobno još uvijek sa zadovoljstvom otvaram ovaj Portal i čitam postove i teme svih onih kolega koji dobronamjerno nešto pitaju ili to isto pokušaju objasniti i odgovoriti na nečije postavljeno pitanje. Da se vidi koliko se napredovalo u znanju po pitanju optika, streljiva, pušaka, noćnih optika, dalekometnog lova i streljaštva dovoljno je otvoriti stare postove i vidjeti kako se razmišljalo nekada a kakav stav po ovoj i sličnim temama vlada danas.             
 zagi

« Zadnja izmjena: 13. 12. 2020. 11:36:15 od perop »

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2105 u: 14. 12. 2020. 03:33:09 »
Zahvaljujem na podrsci svima ali moram reci da  sam samo obicni lovac s nesto malo skromnog iskustva.Ova tema mi je draga pa sam joj posvetio malo vremena I truda I nadam se da nikom vise ne smeta. S druge strane ono sto me ljuti:  Bilo bi lijepo da  pitanja tipa kako gadjati pokretne mete na distancama vecim od 500m prestanu jer to nije lovacko pitanje i na to necu odgovoriti. Ovo me stvarno ljuti jer ovo nije lov niti streljastvo. Ako imate normalno lovacko pitanje ili problem ili vam treba savjet ja cu pomoci kako najbolje znam a ako ne reci cu vam direktno da ne znam. Ja ne znam vase cijene i ne poznajem neke modele i nisam bas sve probao niti vidio. Pitanja u vezi moje proslosti su privatna i nepotrebna i nemojte pitati gluposti koje granice sa nepristojnim  pa I  kaznjivim. Ovo je lovacki forum  i uvijek ce to biti a ova tema se   Iskljucivo  odnosi na streljacke i lovacke aktivnosti.  Ako ste spremni  lovacki  razgovarati i podijeliti iskustva nema problema tu sam bez obzira na bilo kakve moguce razlike u boji koze, religiji, nacionalnosti i ostalom. Ako vam smeta moj LR nemojte citati- malo ste dosadni,  jer to vrijeme je davno proslo. Ranijih godina sam dozivio desetke uvrijeda i provokacija na nacionalnoj bazi a i zbog tema koje sam poticao i drago mi je da je to prestalo a i nema nekih osoba koje su uzivale u tim aktivnostima. Nikad nisam nikog uvrijedo cak i kad je trebalo. Ova tema nije mjesto moje samohvale nego razmijene iskustava i saznanja onih koje ona zanima i nista vise. Svi smo jednako dobrodosli za ucestvovanje. Kroz ovu platformu sam imao srecu upoznati dosta dobrih ljudi - dobrih lovaca i strelaca. Jos jednom zahvaljujem na toplim rijecima i podrsci  clanova ovog foruma.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2106 u: 25. 01. 2021. 04:40:04 »
Dobio sam novi Vortex Fury dvogled sa balistickim software pa sam malo testirao i vidio kako to sve radi da i ja predjem u 21 vijek.  Malo muke oko ubacivanja svih podataka ali nakon svega jako dobra i korisna stvar. Precizna sto je najvaznije. Pucao sa stalka da postignem sto bolje rezultat i vidim kako to sve radi i minimaliziram svoje greske koje su nekad znacajne. Na veliko iznanadjenje i srecu uspio sam sloziti par lijepih grupa  na 724 m i probao varijacije po vertikalnom pomaku da vidim kako to sve radi. Odlicne kondicije pa se mogle dobiti prekrasne grupice. dve grupe od 3 metka i ukupno oko 9 cm ( narandzasti krug hje 6 cm) sto je za mene na 724 m vise nego odlicno.  Na najdaljoj meti od 900 m sam uspio pogoditi samo dva od 5 sto je zalosno.  Poceo na 710 pa 724 pa 842 pa 892 ( 900). Primjetio da slabije mjerim vece daljine i time odmah imam konfuziju i greske u pocetku. Ako izmjerim  dobro onda ili pogodim ili sam jako blizu a ako ne ima me svugdje.  Ispalio 30 metaka i na brdo isao traziti svinje.  Dvogled radi odlicno, vrijeme je bilo super vruce i vlazno ali suncano i bilo je dobro.  Stalak je velika prednost u odnosu na bipod  i razlika u grupama je znacajna i vidljiva. Snuimio par filmova za studiranja gresaka  i to bi to.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2107 u: 25. 01. 2021. 04:51:45 »
Grupa od 8 cm promjera na 724 m je 0.38 MOA ili 0.11 mrad  ali to je za mene unikatna grupa pod jako dobrim uvjetima i iz stalka koji  dobro drzi pravac. Izgleda da je to moguce za pusku i projektil ali ne bas i za mene. Lijepo je znati da puska moze ako znas sta radis. 6.5 CM sa 144 gr Berger projektilom 832m/s. 20 3/4 moa V i 1 1/2 do 1 3/4  moa H. 83 cliks ili 434.7 cm lift. Izgleda da se lijepo harmonizirao novi metak, zrno i 26" cijev i radi ujednaceno. Pogled s brda odakle trazim svinje i pucam. 

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2108 u: 25. 01. 2021. 05:14:57 »
Gorane,
mozes li opisati vortex fury dvogled, kako funkcionira? Koje fukcije ima?
Gente Balcanico!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2109 u: 25. 01. 2021. 05:26:03 »
Pozdrav Roger!
Dvogled ima standardne LRF funkcije, Wifi da se poveze sa mobitelom i Kester / garmin  da dobije atmosferske detalje i ugradjeni Applied Ballistics Elite software da izracuna balisticke parametre za odredjenu metu i kondicije. Radi odlicno i brzo kad se sve ubaci i postavi kako treba. Instrukcije su zamorne ali i potrebne. Moze se korisiti i manuelno i bez Kester ako ga nemas ili imas neki drugi weather station. slika je dobra sto se dvogleda tice samo po sebi. malo sam bio spor iz pocetka ali vremenom kad skuzis komande i sistem ide bolje i brze.  ja inace izbjegavam Wifi ali nekad je potreban i vise radim manuelno i od oka jer u pravom lovu se nema puno vremena i dok sve upucas meta otisla.  moze se korisiti konsistentno i precizno kad se sve uglavi i razumije. odlicna spravica i veliak konkurencija velikim koji su puno skuplji. Software je odlican i precizan.  Trebam jos par mjeseci da to ustelim sve kako treba i ubacim druge puske pa da imam kompetan izbor unutra.  A prijasnji model koji je i sada aktivan je bio puno jednostavniji i meni brzi ali nije kompletan dok je ovo  putpuna verzija i sve sto trebas je unutra dok baterija radi.  Razlike izmedju Streloka, Hornady softwera su vidljive i Applied je superioran medjutim i Strelok koji je dzabe je dovoljno dobar makar do 800 m ako znas sta radis. reci ti jos jednom za par mjesci kad prodje dovoljno upotrebe i vremena da mogu doniejti stvaran i realan zakljucak. 

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2110 u: 25. 01. 2021. 07:30:19 »
Tx, Goran.
Jos jedna sitinica: maloprodajna cijena?
Gente Balcanico!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2111 u: 25. 01. 2021. 10:40:52 »
Izmedju 1600 do 1900 USD.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2112 u: 25. 01. 2021. 10:57:00 »
Notirano!
Gente Balcanico!

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2113 u: 25. 01. 2021. 11:27:30 »
Cisto za informaciju ja imam stariji Fury bez balistickog kalkulatora i skroz dobra naprava, cak odlicna. Opticki dobar, nije nista losiji od Vortex Viper HD 10x50 sta imam isto. Viper ga sije u sumrak ali ima i veci objektiv, 50 naspram 42. Nazalost ne iskoristavam punu mogucnost Furya jer u zadnje vrijeme vise lovim u sumi gdje su udaljenosti rijetko priko 150 m tako da mi se cesce nadje u ruci Viper jer meni osobno ergonomski bolje lezi. Po meni oba odlicna

Offline lovac1977

  • K 100
  • **
  • Postova: 195
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2114 u: 26. 01. 2021. 01:27:17 »
Dali ovaj novi vortex fury ima senzor za barometricki pritisak i vlažnost zraka u sebi. Pozdrav