Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 401404 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #180 u: 15. 03. 2009. 12:51:20 »
Zvao sam jednog prijatelja koji radi u ducanu gdje inace kupujem stvari  i pitao koliko kosta ova CZ 223 R puska i odgovor je 600 eura. Primijetio sam i da su optike puno skuplje nego ovde. Bas me zanima koliko ova puska ili CZ 527 Lux kosta u Zagrebu!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #181 u: 15. 03. 2009. 13:18:39 »
850-900 eur
Ćaća viče mater plače!

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #182 u: 15. 03. 2009. 20:18:55 »
Gorane, netko ti je ogrebao vrata na autu ;)
Da, ovo što File kaže, to je ta cijena. Imam ponudu za jedan Ruger ( ne znam model ) u .223, poluautomat, malo mi se čini kraća cijev (!?), ali oni i rade te poluautmate po uzoru na onaj svoj vojni iz II S. rata.... Puškica je inače krasna, izgleda solidno napravljena, lijepo leži u ruci. Cijena cca. 1000 Eur, s nekakvom optikom Crvene zastave (??), mislim 2,5-9x40....
Usput, imao sam u ruci .243 od C. zastave, ali je to preteško...ne znam zašto. I ima i ubrznicu, a to ne volim.
Dakle, ako ne Ruger, onda vjerojatno ČZ u ''varmint'' izvedbi.
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #183 u: 15. 03. 2009. 21:52:38 »
dalm zašto ti smeta ubrzica? to je sveta stvar pogotovo za tako precizan kalibar šteta bi bilo ne iskoristit potencijal,cijena te puške mi je visoka i ja bi na tvom mistu kupio čehinju u kojoj god ti očeš izvedbi i nabacio kakvog tasco titana i sve to za malo proć 1000 eur
Ćaća viče mater plače!

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #184 u: 15. 03. 2009. 22:03:46 »
dalm zašto ti smeta ubrzica? to je sveta stvar pogotovo za tako precizan kalibar šteta bi bilo ne iskoristit potencijal,cijena te puške mi je visoka i ja bi na tvom mistu kupio čehinju u kojoj god ti očeš izvedbi i nabacio kakvog tasco titana i sve to za malo proć 1000 eur



e to je savjet!   d4
a ovaj dalm je stvarno čudna ptica. "nevoli ubrzice" uzak mu je ukus fre
pa nesmeta ti i ako ju ima puška - nemoj ju koristiti...  ;D

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #185 u: 15. 03. 2009. 22:06:16 »
dalm zašto ti smeta ubrzica? to je sveta stvar pogotovo za tako precizan kalibar šteta bi bilo ne iskoristit potencijal,cijena te puške mi je visoka i ja bi na tvom mistu kupio čehinju u kojoj god ti očeš izvedbi i nabacio kakvog tasco titana i sve to za malo proć 1000 eur



e to je savjet!   d4
a ovaj dalm je stvarno čudna ptica. "nevoli ubrzice" uzak mu je ukus fre
pa nesmeta ti i ako ju ima puška - nemoj ju koristiti...  ;D

.... ali kad ju jednom "zavoli"  2p  d7
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #186 u: 15. 03. 2009. 22:12:52 »
Magwin, smotan kakav jesam, zapetljali bi mi se prsti u silnim obaračima ;D :P
File, stoji to što govoriš, ali budući sam stariji čovjek  :P i tresu mi se ruke, lagan okidač mi ne paše, pucao bi rafalno  ;D. Šalim se, naravno. Radije bi možda doradio s nekakvim Timyem ( je se ovako piše ? ), dakle, s mogućnošću štelanja...
A ovo za cijenu, svakako ću razmislit. I meni se učinilo previše...je da je puška krasna, ali za te novce bi se dala nać i neka Tikka, ili ČZ s dobrom optikom. ččč
Mali problem...u Splitu i nema baš neke ponude, a i cijene su im stravične. Možda Ritoša...jer neću tako skoro prema ZG-u.....Osim ako mi Magwin možda ne proda nešto iz svoje kolekcije...?
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #187 u: 15. 03. 2009. 22:23:49 »
Ako se odlučiš za novu pušku netriba ti zagreb oni svi rade zajedno isti su to lopovi ja ču ti sredit da ti puška iz zagreba stigne za jedan dan u makarsku u dućan lovačke opreme i tamo je pokupi i uzmi kutiju metaka đabe po istoj cijeni koja je npr u lovcu.
To it vjerojatno može i svaki dućan u tvojoj blizini
taj okidać se nepiše ni blizu tome ;D telll al smo se svatili i ja ti kažem da je na češkoj kurbetini okidanje super i netriba ti nikakvi Timney a nečeš imat nikakvih problema s ubrzicom viruj meni
Ćaća viče mater plače!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #188 u: 15. 03. 2009. 22:37:56 »
Ne brini za auto nije moj! I moj ima ogrebotina ali to je od lova pa nema veze. Zato je auto za lov da se vozi i da se trosi. Moj Nissan je svasta prosao nego vratimo se pusci CZ 527 koja je odlicna i stvarno ti ne treba bolji okidac . Sasvim fino radi takva kakva jest. Laminirani kundak je cvrst i malo tezi ali puska lezi i cijev je odlicna. Interesantno je da se puska napravi i doplovi do Australije i ovde je jeftinija nego u Splitu ili Zagrebu. Zanima me taj ducan u Makarskoj jer ce mi trebati u buducnosti ako su usluzni i ako imaju izbor municije jer meni ne treba pusaka mada se svako malo nesto lijepo napravi . Ustvari koliko puskaka smijem imati kao lovac u RH? da li postoji limit. Normalno da za sve imam sefove.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #189 u: 15. 03. 2009. 22:46:02 »
neznam za limit al znam ljude sa više od 10 kom. taj dučan je katstrofa al kad ja u  budučnosti otvorim čut češ
Prednost tog dučana je šta se može sve naručit i skoro svih zagrebački dučana i to dođe za najdalje 2 dana!!!
Neki dan sam pao od smija kad sam u tom dučanu vidio 338 win (a nema naprimje 7x64) što garantiram da u Makarskoj nitko nema.jer gazda premda je lovac nema pojma i uspiju mu svasta podvaliti
Ćaća viče mater plače!

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #190 u: 15. 03. 2009. 23:01:12 »
File, Makarska mi nije problem, skoknut ću gliserom ove dane, samo mi reci di je taj dućan? S ovima u Splitu ne želim razgovarat na takav način, imam neka loša iskustva.
Gorane, ja bi onoga Rugera 204  ;)
A to, vezano za cijene....sto vrsta nameta i poreza, navodno je oružje luxus.
Mislim da kod nas možeš imati neograničeno (!?) komada oružja....ali neka se radije javi netko tko poznaje Zakone....
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #191 u: 15. 03. 2009. 23:27:05 »
Ej to ti je presitno. kalibar je fini ali mali. jako precizan i tacan. Razvaljuje lisice i ostale sitne stetocine, ne dere cijevi i nema trzaja.  idealan za krivolov! Zezam se ne volim krivolov!
Sve to lijepo radi i biraj sto volis sigurno ce ti se svidjeti ali ne zaboravi da su 223 i 243 puno jaci i da obaraju puno vecu divljac. Ako imas love za to onda kupuj i jedno i drugo. Ima li tamo municije za 204Ruger? Mozda ti je lakse 22 Hornet ili 22Hornet K ako ga ima tamo. Sad opet jedna lijeva misao: 22-250 mali precizan a puno jaci? sor ako te zbunjujem s svim ovom kalibrima.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #192 u: 16. 03. 2009. 00:14:32 »
Cini mi se da ti jos treba vremena da razmislis sta zelis pa onda daj sebi vremena i odluci.
Sa srecom i dobra kob! zagi

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #193 u: 16. 03. 2009. 21:29:15 »
A u kojem je kalibru ovaj Ruger?? .17?
Znaš, sad kad si spomenuo 22-250....i to je opcija. Sve zavisi što ću pronaći u dućanu, nažalost, izbor i nije baš nešto. Uglavnom, .243 je limit, veći kalibar od toga neću.
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #194 u: 16. 03. 2009. 22:43:03 »
204Ruger je ime kalibra kalibar je .20 sto je derivat potentne caure i malog sitnog zrna koje je manje u promjeru i lakse od 22Hornet ali ima veliku brzinu i preciznost. Problem je sto je ipak malo i ne moze se koristiti za nov na vecu divljac. 243 na primjer moze loviti jelena do 300m ako je strelac sposoban jer ima dovoljno energije. 223R ne bi pucao vecu divljac preko 200 m ali ne znam dali li postoje zakonske regulative u odnosu na kalibar i divljac kod vas. To moras provjeriti da ne bi uludo potrosio novac i bio razocaran. Sa 223 sam upucao nekoliko svinja ali trazi pogodak na pravo mjesto i vase svinej znaju biti dosta velike i cvrste pa nije bas najbolji izbor 243 to radi bez problema. 22-250 je dosta jak ali je jos uvijek .22. Ima nsagu i preciznost u svojim okvirima ali i limitaciju. 223 i 243 ti oba nude veliki izbor zrna i recimo 100gr zrno u 243 radi odlican posao na vecoj divljaci ukljucujuci i jelena a za srndaca nema problema. da bi imao tu sigurnost onda bi morao ici na 243 kao gornji limit. 223 je lijep i precizan i lagan ali nema snagu i brzinu 243. te karabinske poluautomate osobno bas i ne volim jer imaju kracu cijev, ponekad su dosta neprecizni a nikad prcizni kao fino uradjena puska sa zatvaracem. Ruger pravi dosta polu automackih modela za male kalibre. Ako bas hoces 223R pogledaj Anschlutz pravi novi karabin u 223 a oni su bas precizni i lijepo napravljeni. To je inace novitet za njih da se sire iz malokalibarskog oruzja na nesto vece kalibre. 243 je lagan i nema puno trzaja ako ti je puska glomazna kupi sinteticki laksi model ili preradi pusku: skini drvo /  kundak i stavi neki od sintetickih koji pase. Ramline, Mcmillan, Wild dog je odlican ili jos najljepsi HS precision takticki kundak. To je ozbiljan posao jer cijev mora nesmetano plivati i ima jos puno vaznih sitnica sto ti je mozda problem i jos veci trosak. Moje misljenje je puno drugacije nego vecine lovaca koji vole tipicne lovacke puske i orahovinu (koja je lijepa ) klasika. Ja sam nekad proveo dane u lovu na zimi i kisi i vidio da mi natopljeno drvo otice i puska postaje neprecizna pa sam se rijesio drveta za sva vremena ova opcija je laksa, inertna i vjecna. kad padnem ne unistim drvo i ukrase samo se ustanem i nastavim dalje tamo gdje idem. Stari Sauer sam toliko volio i pazio da bi zaboravio sta lovim i non stop pazio da ne poderem kundak da se ne prehladi i tako. Drvo ima odlicnu zastitu ali se mora paziti i povremeno zastititi a kao prirodan materijal dise i pomjera se. Ovo ce vjerovatno izazvati komentare ali to je moje iskustvo i misljenje i nece se promjeniti.