Autor Tema: Upucavanje karabina  (Posjeta: 227855 vremena)

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #225 u: 17. 03. 2010. 10:04:37 »
Mislim da je bilo oko 100$ sve skupa na kućni prag Shandi..
Sheytane-poštujem, nemogu ništa reći jer probao nisam na taj način ali budem. Svaki savjet je dobar i treba ga probati  d4.

Ja sam sa ovim uspio upucati bez problema. Naravnao točkicu lasera i križ. Jedan metak za probu, pa korekcija i onda još dva da potvrdim i to je to.. Radi.

Ovo na cijev možda i ne želim probati jer ako otkrijem da je jednako dobro a potrošio sam 100$ ugristi ću se za dupe od muke  hao
Moj Zagreb tak imam te rad...

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #226 u: 17. 03. 2010. 11:10:16 »
Ovo na cijev možda i ne želim probati jer ako otkrijem da je jednako dobro a potrošio sam 100$ ugristi ću se za dupe od muke  hao

Počni vježbati  rol  metoda radi i kada se izvježbaš točna je koliko i bilo koja druga, ali je sa laserom ili bore-sighterom daleko brže i elegantnije a ni stalak nije potreban.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #227 u: 17. 03. 2010. 15:19:13 »
Ili platiš pivu bilo kojem puškaru ili nekom ko ima bore-sighter i približno upucaš za 20 sekundi-ionako se optika ne montira svaki mjesec...

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #228 u: 17. 03. 2010. 15:55:14 »
Ovo na cijev možda i ne želim probati jer ako otkrijem da je jednako dobro a potrošio sam 100$ ugristi ću se za dupe od muke  hao

Počni vježbati  rol  metoda radi i kada se izvježbaš točna je koliko i bilo koja druga, ali je sa laserom ili bore-sighterom daleko brže i elegantnije a ni stalak nije potreban.
Za točno upucavanje je stalak uvijek potreban, naravno može se  i sa dobrog naslona, ali ....

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #229 u: 17. 03. 2010. 20:41:20 »
...decki ja upucavam ovako...na 50 metara postavim pusku na jastucice za upucavanje i gledam kroz cijev prema crnom...nakon metka ili dva to je to...vucem metu na sto i onda pocinje igra...koristim napred stalak koji se dade navojem dizati i spustati a otraga vreca puna olovnih kuglica..tako da pomicanjem kundaka dodes do zeljene visine..dakako pusku imam na ramenu iako sjedim jer je i stvar nacina okidanja...da pojasnim kolega koji se bojao  pucnja  uvjek je pucao iznad a to sam provjerio pucajuci iz njegove puske...ja tri metka u 6 -sticu u sest sati a on u centar....nisam odmah iskapirao no onda smo pucali mom puskom gdje sam ja imao centar a o 8-10 cm iznad mene..po prici sam dosao do zakljucka da dok on okidas dase jednostavnio prestrasi pucnja i trzne prstom cemu se i koji milimetar dize puska.....pajdas je kupio ovu stvarcicu ali nije bio zadovoljan te je vratio.....e sada ko voli nek izvoli....ja sam protiv
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline crni3006

  • K 100
  • **
  • Postova: 480
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #230 u: 19. 03. 2010. 15:39:02 »
 Sve su te stvarčice OK,ali mislim da bez pucanja nema upucavanja,a odmah treniras i dobivas rutinu,pa kad stavis pusku u rame znas gdje metak ide... z10
LD "Fazan" Baranjsko Petrovo Selo

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #231 u: 19. 03. 2010. 15:46:29 »
...decki ja upucavam ovako...na 50 metara postavim pusku na jastucice za upucavanje i gledam kroz cijev prema crnom...nakon metka ili dva to je to...vucem metu na sto i onda pocinje igra...koristim napred stalak koji se dade navojem dizati i spustati a otraga vreca puna olovnih kuglica..tako da pomicanjem kundaka dodes do zeljene visine..dakako pusku imam na ramenu iako sjedim jer je i stvar nacina okidanja...da pojasnim kolega koji se bojao  pucnja  uvjek je pucao iznad a to sam provjerio pucajuci iz njegove puske...ja tri metka u 6 -sticu u sest sati a on u centar....nisam odmah iskapirao no onda smo pucali mom puskom gdje sam ja imao centar a o 8-10 cm iznad mene..po prici sam dosao do zakljucka da dok on okidas dase jednostavnio prestrasi pucnja i trzne prstom cemu se i koji milimetar dize puska.....pajdas je kupio ovu stvarcicu ali nije bio zadovoljan te je vratio.....e sada ko voli nek izvoli....ja sam protiv

Tako je svako okida i nišani drugačije!

Znam to kada bi se kao klinci na straljani mjenjali za puške da nije svakome s istom puškom grupa na istom mjestu.
Imam upalu volje.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #232 u: 19. 03. 2010. 16:23:04 »
A zasto ljudi onda daju puske da im neko drugi upuca? teaa
Potpuno sam svjetan tog fenomena o kojem pricate u postovima iznad.. d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #233 u: 19. 03. 2010. 17:08:02 »
 Stvarno zanimljiva situacija, da svakom puška drugačije nosi. Prije par godina sam kolegi upucavao Browning bar sa stalka. Bili ja, brat i taj kolega. Nakon par metaka dobijem pogodak 3 cm iznad samog centra na 100 m. Proba on, pogodi istu visinu, ali 4-5 cm desno. Opet ja opet isto ko i prvi put. Sada proba brat. Pogodi isto ko i ja. On opet desno. Ništa pomaknul mu grupu za par klikova lijevo i riješen problem. I dan danas njemu puška odlično nosi. zagi

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #234 u: 19. 03. 2010. 18:43:01 »


Sa upucavanja u nedjelju...malo se i kronografiralo i td...  inace nogare su za pomoci pri upucavanju...ili neke alternaivni oslonci...
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #235 u: 19. 03. 2010. 18:49:18 »
Jel to i mete idu po sajli da se ne treba tabanat sim-tam ili se varam?
Hey Joe

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #236 u: 19. 03. 2010. 19:04:40 »
Tako je enigma. Elektromotor radi, "namotaje" i dovede/odvede ti metu da je poljepis. A na daleko temo u drugom redu i jos gore u strani je ono kod mene..da se gleda spoterom. Ima 200, 250, 300 itd. daljine....

 Inace sad sam stavio elektronske mete sa ekranom....koje ce stajati sve do septembra.... Ne stoje zimi radi snijega, vlage i td....

Svaka zgoda.... ;)
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #237 u: 19. 03. 2010. 19:10:20 »
 Prava stvar d4
Hey Joe

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #238 u: 19. 03. 2010. 19:18:13 »
Pa pismeno..jeste..ima svoje prednosti..Nakon serije...jedne ili dvije ili 4-5 serija stisnes dugme...mete dodju...pregledas...poljepis, pa opet kliknes..klikujes ili ostavis..opet spremis tamo mete...pa zapalis jedan cigar..malo cakulas.ako imas sa nekim ..ili pucas sa drugom cijevi ko' ja...jedna se hladi a druga se zari ;)

Ne motas se tamo-vamo, nemas puls, smiren si, sparas vrijeme a i radi sigurnosnih razloga..ne napustas polozaj.. ;) ;D
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline tosobinov

  • K 100
  • **
  • Postova: 221
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #239 u: 20. 03. 2010. 18:31:36 »
Izvinite momci, ali za lovca najbitnije da je " u crno"  ;D , a za strelca "u sry d2du" !
P.S. Ja ipak volim ovako, rudimentirano!  zagi