Autor Tema: Upucavanje karabina  (Posjeta: 227853 vremena)

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #270 u: 08. 02. 2012. 10:33:48 »
Nije, mala greškica na 50m je velika na 150. Mada i sam najčešće provjeravam pušku na 50 metarskoj MK streljani, nije mi više lako upasti na vojnu streljanu. Poslije je jako bitno negdje probati sa metom na veće daljine, pogotovo likovi koji se hvale da nepogrešivo gađaju na 200, 300 i više metara.

EEE da,  neka davna  vremena sam takvima na 300 metara namjestio dno od bačve od dvjesto litara i dao im kalaš u ruke naravno nisu "utjerali" ni metka, onda su pokušali s M48 i uspjeli od cca 15 komada pogoditi jednom   ;D 

Peka koju su mi poslje platili neprocjenivo  :P
Imam upalu volje.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #271 u: 30. 04. 2012. 22:47:53 »
Po zavrsetku lanjske sezone probao sam samo u metu municiju jednog ex-domaceg proizvodjaca i dosta toga nafrkao po optici.
Da bi bio siguran za ovu sezonu karabin je opet isao kod g.Kavura.Podesio je silu okodanja,poslozio hvatanje nosaca na pusku i na streljanu.Dva preostala cdp za dovodjenje grupe prema centru i jedan rws s kojim kanim loviti za potvrdu, zatim jos nekoliko klikova, i  kaze g. Kavur -pucajte sami da vam ne trosim municiju to mora biti u desetki!
Prvi metak visoko u desetku drugi ljevo do njega.Ja sam samo jedva prosjecni strelac.
Hvala g. Kavur!


Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #272 u: 30. 04. 2012. 22:53:07 »
sve  d4
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #273 u: 30. 04. 2012. 22:54:37 »
Jedna kuna mise slabo vidi a na nju sam jako ponosan,hvala Shulz

Offline blaser(93)

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #274 u: 05. 05. 2012. 17:14:55 »
Prošle nedjelje upucavali papovku... s dobivenim rezultatima i više nego zadovoljan.
crveno zaokruženo je grupa sa suvenirom soft point, zeleno je od sako gamehead. Ovo podcrtano je bez stalka s naslona ( sve na 100 m ). Možda veća grupa od saka je rezultat već zagrijane cijevi??
Znam da kalibar nije bogzna što ali budemo vidjeli rezultate ( za srnjake dosta ), inače puškica je jako lijepo prerađena i meni se sviđa kako leži što je i najvažnije.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #275 u: 05. 05. 2012. 18:01:21 »
Suvenir SP? Grupa je uistinu dobra za PAP...Koja optika je gore?
Ova grupa sa Sakom je "samo" 3-4cm iznad...
Sad kad je upucana, možete probati Sako na hladno z10
Em ti sumpor.....

Offline blaser(93)

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #276 u: 05. 05. 2012. 18:15:29 »
Ova uža grupa je sa starom suvenir municijom ( crno zelena kutija ) imam još 15 metaka od suvenira, a sako je kupljen u fanzoju.
gore je obični tasco world class 3-9x40

Offline lovac10

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #277 u: 05. 05. 2012. 20:56:14 »
Imam ja nešto tog suvenira ako si zainteresiran javi se

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #278 u: 05. 05. 2012. 23:33:38 »
a sta bi se dobilo upucati npr. 7x57 na 50m +2cm kako bi se dalje putanja zrna ponasala
Dobilo bi se otpriike na 100m +4cm, na 150m +1cm do +1,5cm,na 200m -6cm,-7cm,-8cm,i na 300m oko -40cm do -48cm.To ti su neke srednje vrednosti zavisi od proizvozaca i zrna.Nadam se da sam ti malo pomogao.
Pozdrav.
Puno ljudi se prevari pa ako je puška upucana na 150m na 50m nišani nisko nadajući se prebačaju,a za srednje kalibre to je jako blizu, po meni je puno bolje imati nulu na 150 nego na 100m.

Offline GregaK

  • K
  • *
  • Postova: 50
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #279 u: 06. 05. 2012. 13:53:02 »
Jedno pitanje!
Prije tedan dana upucao sam karabin Manlicher-schonauer štuc varinta kod puškara i sve je bilo OK. Onda stignem kuči i vidim, da je onaj mali šrufič, koji drži metalni dio, koji je pritvrđen pod konac cjevi, odšraufan. Ja ga zašraufao.

Onda idem u petak na upocavanje našeg društva i MS nosi 30cm previsoko!
Jel ima šanse, da se cjev pomaknula gore kad sam ja zategnuo onaj šrauf, pa zbog toga takva variacija!

Hvala i LZ
Grega

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #280 u: 06. 05. 2012. 15:13:52 »
Ako je cijev u kundaku bila labava pri upucavanju a ti si sad stisnuo vijak trebat ćeš ju ponovo upucat,a to si i sam primjetio pri probnom pucanju zagi

Offline GoranG

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #281 u: 06. 05. 2012. 16:16:23 »
Pregledaj i ostale vijke da ti se problem ne ponovi

Offline GregaK

  • K
  • *
  • Postova: 50
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #282 u: 06. 05. 2012. 16:48:38 »
Dražen u pravu si! Nisam baš obračao pažnju na to, ljepo sam ja to zašarafio, pa je sve otišlo u nebo! 2p
Javim kada idem ponovno na probu!

LZ
Grega

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #283 u: 06. 05. 2012. 21:11:22 »
Prošle nedjelje upucavali papovku... s dobivenim rezultatima i više nego zadovoljan.
crveno zaokruženo je grupa sa suvenirom soft point, zeleno je od sako gamehead. Ovo podcrtano je bez stalka s naslona ( sve na 100 m ). Možda veća grupa od saka je rezultat već zagrijane cijevi??
Znam da kalibar nije bogzna što ali budemo vidjeli rezultate ( za srnjake dosta ), inače puškica je jako lijepo prerađena i meni se sviđa kako leži što je i najvažnije.
To je odlično,ako je puška fino uređena zašto ne? Za srnjaka i sve štetočine super,a taj suvenir radi i na DS ako nije daleko.To mu nije namjena ali za čeku uopće nije loš,pucaj u vrat ili glavu i nemaš brige.

Offline bambi

  • K 100
  • **
  • Postova: 171
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #284 u: 07. 05. 2012. 21:44:51 »
Jedno pitanje!
Prije tedan dana upucao sam karabin Manlicher-schonauer štuc varinta kod puškara i sve je bilo OK. Onda stignem kuči i vidim, da je onaj mali šrufič, koji drži metalni dio, koji je pritvrđen pod konac cjevi, odšraufan. Ja ga zašraufao.

Onda idem u petak na upocavanje našeg društva i MS nosi 30cm previsoko!
Jel ima šanse, da se cjev pomaknula gore kad sam ja zategnuo onaj šrauf, pa zbog toga takva variacija!

Hvala i LZ
Grega

Vjerovatno si pri stezanju tog vijka cijev privukao kundaku na koji je nalegla i sad ne nože slobodno da osciluje, tako da je kundak "gura" prema gore. To ćeš lako provjeriti - pokušaj između cijevi i kundaka zavući list papira ili papirnu novčanicu. Ako ne mogu ući, onda je u pitanju ovo što sam napisao. Postoji više načina da riješiš problem. najbolji i najsloženiji je izrada takozvanog bedinga, a jednostavniji je odvajanje kundaka od ocijevljenog mehanizma i skidanje dijela drveta na koji naliježe cijev šmirglom, sve dok se onaj papir ili novčanica ne mogu zavući između, što ostavlja slobodan i dovoljan prostor za oscijaciju cijevi.