Autor Tema: Daihatsu,Rocky, Feroza & Terios  (Posjeta: 25646 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Daihatsu,Rocky, Feroza & Terios
« u: 16. 01. 2010. 12:49:44 »
Jel neko imao iskustva sa ovim terencima? Znam da su gabaritno mali,ali bi mogli biti interesantni.
« Zadnja izmjena: 16. 11. 2010. 12:06:47 od valdop »
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & co
« Odgovori #1 u: 16. 01. 2010. 20:08:06 »
Imao sam Rockya i to je pravi terenac u punom smislu rte riječi-krute osovine naprijed i nazad, lsd diferencijal nazad... Rocky i nije tako mal-gabaritima je ko landcruiser 70 kratki-a i dosta dijelova je isto. Motor je 2,8td intercooler i dosta snažan. Moj je bio razvaljen poprilično i pretrpio je prometnu prije nego što sam ga ja vozio tako da sam imao dosta problema iz tih razloga, ali ušćuvani primjerci su pouzdani i vrlo kvalitetni d4.
Feroza je manja,mekša i cestovnija s neovisnim ovjesom naprijed i benzinskim motorima

meni je ponuđen jedan 2.0 TD ali o njima ništa neznam.Ferozu sam malko vozio i nisam se baš lagodno osjećao,valjda što već dugo vozim pinca pa mi sve drukčije izgleda kad sjednem u drugog terenca.

Ovaj neizgleda loše,dobio sam samo fotke a evo po internetu čitam da pokupim što više informacija.Ovaj ima tek 75.000KM .

Nadam se da neće biti razočarenja kad ga budem išao gledati.


Kakva je potrošnja? Dijelovi? Čuo sam da dosta dijelova dolazi iz Toyotine obitelji.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & co
« Odgovori #2 u: 17. 01. 2010. 16:54:28 »
Ako se dobro sjećam moj je trošio oko 11-12l. Za neke dijelove može biti frka,ali potrošnih djelova ima-filteri,kočnice itd.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & co
« Odgovori #3 u: 18. 01. 2010. 08:30:05 »
Da filteri, kočnice nije neki problem međutim ovjes i limarija je druga priča samo original i po zadnjem što sam naručivao skupo do bola, a ovo da odgovara od Toyote, ne bih rekao, bar ne po programu za zamjenske dijelove sve izbacuje da odgovara samo Rocky i Ferroza.
Imam upalu volje.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & co
« Odgovori #4 u: 18. 01. 2010. 16:04:37 »
Amortizere sam mjenjao i ima zamjenskih, a originalni su bili sa štelanjem tvrdoće iz kabine-stisneš gumb , a onda elektromotorići vrte ventile na vrhu amortizera ::) ::).
Getriba i reduktor pašu od nekih toyota i obrnuto.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & co
« Odgovori #5 u: 28. 01. 2010. 12:53:18 »
Imao sam Rockya i to je pravi terenac u punom smislu rte riječi-krute osovine naprijed i nazad, lsd diferencijal nazad... Rocky i nije tako mal-gabaritima je ko landcruiser 70 kratki-a i dosta dijelova je isto. Motor je 2,8td intercooler i dosta snažan. Moj je bio razvaljen poprilično i pretrpio je prometnu prije nego što sam ga ja vozio tako da sam imao dosta problema iz tih razloga, ali ušćuvani primjerci su pouzdani i vrlo kvalitetni d4.
Feroza je manja,mekša i cestovnija s neovisnim ovjesom naprijed i benzinskim motorima

šta mu znači ovo lsd diff?
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

valdop

  • Gost
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & co
« Odgovori #6 u: 28. 01. 2010. 17:03:26 »
da je diff (diferencijal) na lsd-u (lake droge)  hao  hao

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & co
« Odgovori #7 u: 28. 01. 2010. 18:10:59 »
lsd-limited slip diferencijal-diferencijal s ograničenim proklizavanjem, znači nije 100% špera ali ipak nešto pomaže,važno je napomenuti da se u taj diferencijal stavlja ulje predviđeno za ls diferencijale

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & co
« Odgovori #8 u: 07. 02. 2010. 22:52:22 »
Nedavno sam se imao priliku uvjeriti u iznimne vozne sposobnosti Daihatsua Terios i mogu vam reći da me je iznenadilo koje sve terene je taj automobil uspio savladati i u kakvim teškim uvjetima (snjeg, blato, poledica i još k tome  pesi uzbrdica).
Obzirom da nisam imao sreće da osobno pitam gazdu o performansama, zanima me dali je netko imao iskustva sa ovom vozilicom.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & Terios
« Odgovori #9 u: 16. 11. 2010. 10:31:01 »
Čitam po ovim naslovima a nigdje nema Teriosa pa ću iskoristiti ovu priliku da nešto napišem o njemu jer ga koristim tri godine u lovu i auto je predobar (osim za neke stvari) jer je preuzak.
Volio bih da netko tko ga ima napiše nešto o ovome malom terencu kojih u Hrvatskoj nema mnogo a pružaju toliko svojim terenskim sposobnostima. Vlasnici teriosa javite se i pišite.
« Zadnja izmjena: 16. 11. 2010. 12:07:13 od valdop »
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & Terios
« Odgovori #10 u: 16. 11. 2010. 13:15:54 »
Sorry nisam vidio da je tema o Daihatsu vozilima već otvorena, bilo koga ako nešto zanima tu sam da pomognem jer sam doktorirao Teriosa uzduž i popreko.
Tko god nije probao ovaj mali terenac nije svjestan njegovih mogućnosti, imaš pravo Toyota je kupila Daihatsu prije desetak godina i ovaj novi model Teriosa kompletno je remek djelo Toyote.
Navalite sa pitanjima.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & Terios
« Odgovori #11 u: 16. 11. 2010. 14:54:19 »
 pa napiši ti svoja iskustva!
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & Terios
« Odgovori #12 u: 16. 11. 2010. 19:56:25 »
Daihatsu Terios je pravi čistokrvni Japanac sa stalnim pogonom na četiri kotača sa prijenosnim omjerom snage po osovinama 50:50.Potrošnja benzina kreće mu se negdje od 7-9 litara kombinirane vožnje.Zbog svoje male težine od 1060 kg i ovim omjerom na osovinama nezaustavljiv je, no ako kojim slučajem zaglavi vozač ima mogućnost uključiti elektronsku blokadu diferencijala koja nije 100 postotna nego elektronika ga čini stopostotnom jer ako jedan kotač proklizi automatski se sila prebacuje na onaj drugi te tako "uvijek "vuku sva četiri.
Terios je uzak auto koji ima pet vrata pa tako nema pomocanja ziceva što ponekad živcira.
Motor ima 1300 ccm a Toyota ga je otkupila prvenstveno zbog toga fenomenalnog motora koji se danas ugrađuje u toyotine male automobile (yaris,aygo).
Pošto radim na benzinskoj pumpi i uvijek nešto prokomentiram sa vlasnicima Teriosa svi su prezadovoljni, postoji jedan vlasnik Teriosa iz Sl.broda koji ima 270.000 km a motor nikada nije diran, zar to nije dovoljno o kvaliteti ovog motora. Eto ukratko za sada.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & Terios
« Odgovori #13 u: 17. 11. 2010. 12:20:38 »
  just just  zagi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Daihatsu,Rocky, Feroza & Terios
« Odgovori #14 u: 17. 11. 2010. 22:03:31 »
Evo i slike moga Teriosa.
270 Win, gente et non dimittet.....