Autor Tema: Fiat kampanjola 1107JD  (Posjeta: 23551 vremena)

Offline Brno

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Fiat kampanjola 1107JD
« u: 22. 01. 2008. 18:36:33 »
Poštovani Lovci, da li neko ima iskustva sa ovim terencem Fiat Campagnola 1107 JD.
Bio je u operativnoj upotrebi bivše JNA, i sada ga ima dosta rashodovanih na prodaju.
Ja sam pronašao jedan polovan cena je pristupačna pa me interesuje podrobnije da li neko ima iskustva.
« Zadnja izmjena: 22. 01. 2008. 18:49:15 od Brno »
Vojvodina - Banat - Tisa

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #1 u: 22. 01. 2008. 19:46:10 »
POTDRAV KOLEGA! U LOVISTU U KOJEM JA OVIM DS IMAMO I JEDNU KAMPANJOLU,I MOGU TI RECI DA JE SUPER TERENAC..IDE BEZ PROBLEMA KUD HOCES,,A KOLIKO SE KRECU CIJENE KOD TEBEč

Offline DRAGANST

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #2 u: 23. 01. 2008. 00:03:44 »
Ja se ne bi slozio sa prethodnim postom.Ta vozila su dosta losa.Pa ona ima hiljadu kardana.Imali smo puno iskustva sa tim vozilima u lovu.Nema sasiju,torzione osovine i jos puno mana.TRosi previse za ono sto pruza na terenu,ar55 je 100 puta bolja od nje.

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #3 u: 23. 01. 2008. 07:31:54 »
Ja se ne bi slozio sa prethodnim postom.Ta vozila su dosta losa.Pa ona ima hiljadu kardana.Imali smo puno iskustva sa tim vozilima u lovu.Nema sasiju,torzione osovine i jos puno mana.TRosi previse za ono sto pruza na terenu,ar55 je 100 puta bolja od nje.
Dobro tu smo da svako da svoje misljenje............
Igrom slucaja bio sam vozac u vojci i znam dosta o svim vozilima koje je koristilila JNA a poslije VJ..............
Znaci da budemo nacisto najbolji terenac koga sam ja vozio je Steyr-Daimler-Puch ili lakse PUH.
Pinc mi je ostao u lijepoj uspomeni,kao i jedna FIATKA o kojoj i prica moj prethodnik.
Ja licno imam dobro iskustvo sa njom,sigurno je da kuda prodje Aerka ce proci i Fiatka,onda sto se tice potrosnje ne znam sta covijek prica (jedino ako nije ugradjivo neki drugi motor), a i ako nista ljepsa od AERKE barem 100 puta.
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #4 u: 23. 01. 2008. 07:45:51 »
Pa zar nije campagnola AR55ččč Mi imamo 3 komada, 2 benzinca i jednog dizela. Sa šperom su. Gore imamo traktorske gume i nemamo brige po terenu. U nekim slučajevima gdje moj defič teško izlazi na kraj, kampanjola s tim gumama proče, jer je dosta visoka, a diferencijal joj ne smeta ko meni.

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #5 u: 23. 01. 2008. 07:59:17 »
AR55 jeste kampanjola!3ACTABA (ciricom) ili ti zastava kragujevac.
Naravno sa nekom modifikacijama (mislim da se moze malo podici,stavljanjem traktorskih guma ....)je prava stvar za ona mjesta gdje ne zelis da ides sa svojim (boljim)kolima,a cisto  sumljam da tvoj Defender nece proci bar pet puta tezi teren nego kampanjola d4
Ali jos jednom kazem da bi prije uzeo FIATKU nego KAMPANJOLU!!!
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #6 u: 23. 01. 2008. 08:18:28 »
iznenadio bi se koliko su kampanjole odlične za teren. Samo održavanje treba biti jako pažljivo. Križevi su im bolna točka nakon vožnje po rupčagama na terenu, treba ih redovito pregledavati i maziti je dijelova je jako jako malo u zadnjih 2-3 godine

Offline DRAGANST

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #7 u: 23. 01. 2008. 13:32:21 »
1101 tj ar55 mi nazivamo kampanjola,a 1107 kao na slici fiatke.Ja sam to pisao iz prostog razloga sto su ar55 puno starije a verovatno su i dosta vise vozene od fiatki koje su ja mislim pocele da se proizvode tek kad su ar55 prestale.A ar55 su u puno boljem stanju od fiatki manje se kvare nekako su cvrsce.AR55 ima sper z.diferencijala sto mnogo znaci.Sad ko je lepsi meni nije bitno bitno da ide lepo.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #8 u: 23. 01. 2008. 13:44:28 »
Odgovori prethodnih forumasa su isparavni.
Kao i shaga bio sam i sam vozac u vojsci (JNA) pa sam imao prilike da je isprobam. Nazalost moja iskustva nisu pozitivna.Sto moze da zavisi i od modela.
Ako je u dobrom stanju i ako nije skupa(do 500€), onda da, ali u suprotnom nebih je preporucio.

Ali svako ima svoje.

Dobra kob

Pinzhunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Brno

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #9 u: 23. 01. 2008. 13:49:05 »
Ja sam našao 1107 sa dizel motorom 1700ccm peugeot, za 1200 evra, neregistrovana ispravna, može se sigurno spustiti cena za 100 evriča.
Vojvodina - Banat - Tisa

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #10 u: 23. 01. 2008. 14:15:38 »
Ta varijanta sa pezo motorom nije losa.Mislim tesko je napamet dati bilo koji savjet.Napravi probnu voznju,pregledaj ulje.Najbolje je da povedes kakvog mehanicara sa sobom.Sve zavisi od opsteg stanja auta.Obavezno vidi kardane i mjenjac.
Sto se tice krova tj. cerade, tu moze biti zimi jako neugodno kad kisa pada i kad je hladno.

Ako mislis da neces morati puno investirati i ako se nebojis sitnih popravaka onda je o.k. Ja sam dosad samo imao iskustva sa rashodovanim terencima, pa mislim da znam kakav je to posao i obaveza. Ali to je za mene neki vid hobija pa ide nekako.

Pozdrav

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #11 u: 04. 02. 2008. 14:50:24 »
@ Brno,

i jesi kupio kampanjolu? Sta ima novog?

Pozdrav

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Brno

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #12 u: 04. 02. 2008. 16:26:37 »
Nisam, mnogi me odgovaraju od kampanjole, sada za vikend idem na jedan vojni otpad imaju kaže dobre kampanjole pa reko da vidim na šta liče, ali je cena 1.500 evra, baš me interesuje ša je to.
Moj dobar kolega iz susednog lovišta ima pinca sa original motorom , vazdušar i ugradio mu je komplikovano plinski uređaj (pošto je vazdušar problem sa zagrevanjem plinskog uređaja), jako je zadovoljan sa njim, mada ga je platio 4.000 evra ali je sređen.
Vojvodina - Banat - Tisa

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #13 u: 04. 02. 2008. 18:31:18 »
Kao sto rekoh, ima auta dosta pa ipak izaberi sta tebi pase.
 Kako ti se cini-svidja Uaz?

Sto se tice pinca i plina, to sam i ja razmisljao, ali ipak mi je to previse posla i pomalo nesigurno.
Mozda se jednog dana odlucim na mercedesov dizel motor.

To da je pinc kostao 4000€ je za takvo vozilo sasvim normalno.Odrzavanje je jako skupo, ali voznja na terenu izlijeci sve rane pa i novcane. ;)

Dobra kob

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline DRAGANST

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Fiat kampanjola 1107JD
« Odgovori #14 u: 07. 02. 2008. 14:27:00 »
Ovde se ne radi o tome koliko kosta.Za 500eura nema ni dobra bicikla,a kamo li vozilo koje treba da na terenu preveze ljude bez problema.Problem je sta kad u sred lova po kisi snegu blatu stane,ko da popravi,kako slepati vozilo.To govorim iz iskustva znam kako je sa tim fiatkama.