Autor Tema: G klasa ili Defender  (Posjeta: 9487 vremena)

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
G klasa ili Defender
« u: 27. 07. 2011. 21:06:15 »
Planiram kupnju terenca za cca 12000 eura .

1.   G-klasa, 1991 g.  300 GE sa plinom ,250.000 km , motor repariran ,kratki,ručni mjenjač , model 463 ,

2.   Defender TD5 ,2005 g ,  kratki , 86.000 km ,prvi vlasnik ,servisna knjižica


Šta bi vi izabrali od ova dva izbora za isključivo odlaske u šumu( lov i ribolov) i off road(amatersku)  vožnju šumama ?
Kakva su iskustva sa održavanjem i kvarovima ,s obzirom na kilometraže  i marku svakog od navedenih .

Gogo

Offline robert.limeni

  • K 500
  • ***
  • Postova: 876
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #1 u: 27. 07. 2011. 21:23:18 »
definitivno Defender 1liga
iiihhhaaaaa

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #2 u: 27. 07. 2011. 21:36:43 »
definitivno Defender 1liga

Koji su argumeti za Defender i koji su protiv G klase ?

Do sad sam vozio Nive ,tako da nemam iskustva  s ova dva modela
Gogo

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #3 u: 27. 07. 2011. 22:30:53 »
Koji su argumeti za Defender i koji su protiv G klase ?

Ako je terenac pretezno za lov, onda Defender

1. Znatno je manje presao od G-Klase, vidi kilometrazu. Ne samo sto je motor presao 250.000 km, nego i cijela karoserija i ostala tehnika.

2. Rezervni djelovi kod G-Klase su skupi, rabljeni skoro da i nema i ako nadjes, masno platis.
« Zadnja izmjena: 27. 07. 2011. 22:38:52 od Macak »

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #4 u: 28. 07. 2011. 07:54:26 »
Koji su argumeti za Defender i koji su protiv G klase ?

Ako je terenac pretezno za lov, onda Defender

1. Znatno je manje presao od G-Klase, vidi kilometrazu. Ne samo sto je motor presao 250.000 km, nego i cijela karoserija i ostala tehnika.

2. Rezervni djelovi kod G-Klase su skupi, rabljeni skoro da i nema i ako nadjes, masno platis.

Navod je toćan ali prije se odnosi na Defa nego na "das G".

Ovako 300 benzinac je OM 103 motor s K-jetronic mehaničkim ubrizgavanjem i slaže se s plinom ko vatra s vodom po meni zaboravi odmah, da je G dizlo moj glas bi išao njemu unatoč godinama, ovako Def.

Ovo je pod uvjetom da su auti u sličnom stanju.
Imam upalu volje.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #5 u: 28. 07. 2011. 08:57:11 »
Dosta prijatelja i kolega lovaca  mi je reklo da je G klasa bolja na terenu,udobnija i komfornija i kvalitenija,ali s obzirom na razliku u kilometraži i cijeni dijelova za održavanje  i popravljanje, čini mi se da je ipak u ovoj kombinaciji bolji izbor Defenderm .
Gogo

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #6 u: 28. 07. 2011. 10:56:03 »
Kod oba modela problem je pronaći zamjenske dijelove, kvačila, kugle, letva volana, i ostale potrošne dijelove.Sve moraš kupiti original a to košta. Mercedec slovi kao nepoderiv ali sa 300 d motorom dok Defender ima motor 2.5 d koji je dosta osjetljiv ali Defender ne hrđa jer je karoserija od aluminija. Ja da biram između ova dva vozila odabrao bih Defendera jer je ipak 14 godina mlađi, dosta manja kilometraža. Ali ako nije nužno birati između ova dva terenca probaj ići na japance Mitsubishi, Nissan, Toyota, Mazda.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #7 u: 28. 07. 2011. 11:54:26 »
Što se majstorske fele tiče sama pojava imaoca G klase u servisu izaziva smešak na usnama i trljanje dlanova. Izraz koji je pri tom na licu servisera posledica je grča izazvanog lučenjem kiseline u želudcu (Pavlovljev uslovni refleks) jer je ovca stigfla na klanje ... Dakle u domaćim uslovima ne može se ni poželeti dobar dan majstoru bez 200evra zaboga pa to je Mercedes!

Kod Defa ovlašćeni serviser u Srbiji je firma koja zastupa vozila grupacije Forda, Volvoa i Landrovera ... sve moj do mojega što se cena i delova tiče. U tim uslovima lični izbor bi bio Def zbog mladosti vozila i čini mi se nešto lakše Donkihotovske borbe sa vetrenjačama (majstorima i delovima) ...

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #8 u: 28. 07. 2011. 12:50:41 »
Što se majstorske fele tiče sama pojava imaoca G klase u servisu izaziva smešak na usnama i trljanje dlanova. Izraz koji je pri tom na licu servisera posledica je grča izazvanog lučenjem kiseline u želudcu (Pavlovljev uslovni refleks) jer je ovca stigfla na klanje ... Dakle u domaćim uslovima ne može se ni poželeti dobar dan majstoru bez 200evra zaboga pa to je Mercedes!

Kod Defa ovlašćeni serviser u Srbiji je firma koja zastupa vozila grupacije Forda, Volvoa i Landrovera ... sve moj do mojega što se cena i delova tiče. U tim uslovima lični izbor bi bio Def zbog mladosti vozila i čini mi se nešto lakše Donkihotovske borbe sa vetrenjačama (majstorima i delovima) ...

Dobio sam par internet adresa za on line kupovinu LR dijelova originalnih i navodno od jedne firme koja proizvodi iste te originalne dijelove samo što ne smijeu stavljat znak LR na te iste dijelove koje prodaju .
Gogo

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #9 u: 28. 07. 2011. 12:59:11 »
Da li siguran da je LR ? Da nije LN jer su braća malo pozajmili od tog dizajna ...





Šalim se ...  z10

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #10 u: 28. 07. 2011. 12:59:59 »
Dobra fora...tko god da se sjetio  !
Gogo

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #11 u: 28. 07. 2011. 23:29:10 »
Ako se ne misliš  pic preko 90 uzmi Def. Imaš li koga u UK razlog više za Def.
Naravno provjeri prije kupovine kako izgleda odozdo....jest da je karoserija od aluminija ali je šasija ipak željezna i hrđa. Odmah nabavi pante za stražnja vrata, trebati će ti kroz koju godinu. ktiz . Servisna uputstva (cca 2000 stranica) imaš na netu, a i ponuda djelova na netu je poprilično dobra (čak i kada dodaš sve troškove u rangu su cijena dijelova za vozilo srednje klase).
Pogledaj cijene djelova ovdje:
http://www.landroverspares.co.uk/
http://www.paddockspares.com/
http://www.lrparts.net/
http://www.johncraddockltd.co.uk/

No problemi kod naručivanja izvana su:
                      a) minimalni iznos narudžbe koji je 20-50 funti (neki hoće slati i pošiljke manje vrijednosti ali u tom slučaju zaračunavaju dodatne troškove za rukovanje/pakiranje/slanje)
                      b) poštarina koja je za uljni filter od 3Eur (da, toliko stvarno košta, tko ne vjeruje neka provjerava na http://www.johncraddockltd.co.uk/products/lpx100590c_cooper___oil_filter_td5_engines_discovery_2_and_defender.php ) oko 20-ak europskih novaca što na kraju ispadne poprilično skupo, no naručiš li dijelove za generalku ispasti će bar upola jeftiniji nego da ih tu kupuješ, no isplati se provjeriti cijene i troškove slanja kod više trgovaca, razlike u ukupnom iznosu znaju biti i preko 15%.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #12 u: 29. 07. 2011. 07:49:17 »
Još jedan problem s naručivanjem preko ebaya je ako naručiš pogrešno imaš jako fin karburator koji ti može služiti kao npr. pritiskivać za papir ili cviječnjak možda  ;D

Prijatelj mi tako ima Stromberg od 200 ₤ koji je trebao pasati na Spitfire ali  ...
Imam upalu volje.

Offline shikaree2

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #13 u: 29. 07. 2011. 10:27:25 »
Možda sam blesav, ali ja bi prije izabrao Mercedes G! Imao sam priliku u vojsci usporediti Defendera i Pucha(ista karoserija i motor) i uz sve prednosti Defendera, ja ipak biram udobnost  i komoditet!
Kad bi ljudi moj zivot znali
svi bi redom lovci postali
uzivanje na sve strane, svud
ima l' lepse, ima l' lepse kud

Offline tosobinov

  • K 100
  • **
  • Postova: 221
Odg: G klasa ili Defender
« Odgovori #14 u: 29. 07. 2011. 12:56:22 »
Jedina "mana" ovog mercedesa je god. i motor benzinas, po obzirom na to ipak uzmi defendera!Da su sa slicne osobine, onda primeni vasu uzrecicu " ...zena moze i sa sela, ali auto mora biti iz nemacke!" zagi