Autor Tema: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2  (Posjeta: 10894 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #15 u: 27. 02. 2008. 19:37:16 »
Za litru benzina dobiješ 2.5l plina.

Znam ja to prijatelju a znas li ti koliko litara benzina tj. plina trosi GC 5.2 V8 ??
[/quote]

Znam koliko troši GC 4.0 jer mi jedan stoji pred kućom, drugi dolazi uskoro, a da li će biti 4.0 ili 5.2 ovisi o tome kakav naleti.
NE BRINE me koliko troši.

Offline steyrzg

  • K 100
  • **
  • Postova: 274
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #16 u: 27. 02. 2008. 20:28:09 »
Prijatelju , bas mi je drago zbog tebe .. i kupnje jos jednog  GC ..   d4 i nema smisla da se konfrontiramo ...  Tebe ne brine potrošnja , decka koji je postavio pitanje vjerojatno da ( kao sto bi i mene na njegovom mjestu )... i nema smisla da moje komentare shvacas osobno .. zaista nemam nista protiv tog auta ( osim ptrosnje )i volio bih ga i ja imati ...
Nadam se da cemo spustiti tenzije uz neko  z10 uskoro .. 

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #17 u: 27. 02. 2008. 20:41:43 »
Prijatelju , bas mi je drago zbog tebe .. i kupnje jos jednog  GC ..   d4 i nema smisla da se konfrontiramo ...  Tebe ne brine potrošnja , decka koji je postavio pitanje vjerojatno da ( kao sto bi i mene na njegovom mjestu )... i nema smisla da moje komentare shvacas osobno .. zaista nemam nista protiv tog auta ( osim ptrosnje )i volio bih ga i ja imati ...
Nadam se da cemo spustiti tenzije uz neko  z10 uskoro .. 
Nisu tenzije već je krenulo u krivom smjeru. Vozio sam i vitaru na plin i mogu ti reći da je prosjek bio 14-15l. GC 4.0 troši u prosjeku 17-18 a 5.2 još malo više. Samo što je ogromna razlika voziti se u vitari i GC-u.
Pa i ja sam iz ZG i  z10 možemo dogovoriti.

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #18 u: 22. 04. 2008. 23:51:10 »
Moj otac je jedno vrijeme vozio grand cherookia i nije se nesto pokoazao,za mene 100 puta bolji,udobniji i bolji na terenu land rover defender ameri nikada nisu znali napraviti jeppa.
Ameri i njihova auto industrija su u kurcu.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #19 u: 23. 04. 2008. 15:24:28 »
Moj otac je jedno vrijeme vozio grand cherookia i nije se nesto pokoazao,za mene 100 puta bolji,udobniji i bolji na terenu land rover defender ameri nikada nisu znali napraviti jeppa.
Ameri i njihova auto industrija su u kurcu.

Iz kojeg si ti filma ispao? Daj pokaži koji je to defender udobniji od GRANDA, a o prohodnosti bi se dalo diskutirat. Pitanje je samo koliko ćeš žaliti auto.
Odoh u gater.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #20 u: 23. 04. 2008. 15:28:44 »
Moj otac je jedno vrijeme vozio grand cherookia i nije se nesto pokoazao,za mene 100 puta bolji,udobniji i bolji na terenu land rover defender ameri nikada nisu znali napraviti jeppa.
Ameri i njihova auto industrija su u kurcu.
Molim malo pristojnosti i samokontrole!!
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #21 u: 23. 04. 2008. 18:15:35 »
Cherooki ima fin izgled i fin je jeep za voziti po gradu,ali sto se sume tice tu se nesto nije pokazao.Kada je tako sto ga ljudi ne voze po dzipijadama. I jos nesto biraj relaciju koju hoces i kada hoces uzmi svoj grand cherooki a ja cu svoj defender pada vidimo koji je bolji na terenu i izdrzljiviji.Kada je tako dobar sto ga vojska ne vozi.Svi znamo da defendera vozi Britanska vojska.
I sve sam sa tim rekao.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #22 u: 23. 04. 2008. 20:12:54 »
Britanci voze svoje, amerikanci svoje i rusi svoje.
Nebitno što su kod mene GC i C. Vozio sam i vitaru i toyotu tercel( stari karavan 4x4).
Toyota je iz Delnica do ZG došla sa ispalom prednjom poluosovinom. Toyota me svugdje odvezla i dovezla, vitara je išla kud nije išao pajero (ččč ne znam zašto on nije mogao kud i ja ali nije) i defender(zato što je predugačak u nekim prilikama).
Svaki ima nekih prednosti i nedostataka.
Ne znam zašto bi bilo koji auto nekuda prošao, a drugi sa sličnim ili istim mogućnostima ne. Ovisi i o vozaču, a mislim da je nekim ljudima žao izgrebat auto ili oštetiti na bilo koji način pa zato odustaju.
Stavi doobre gume, i ako imaš dovoljno snage pod haubom samo gas. Jedini problem je kad auto nasjedne. Onda možeš imat i LR-a i GC-a ali si u  :pferd:
Prije nego što sam kupio ćiru bio sam u nedoumici između njega i LR-a.
Odluka je pala na JEEP jer tamo kamo ću ja sa LR-om tamo ću sigurno i sa ćirom i obratno, a o komforu nemam kaj reći. Meni auta nije žao, kupljen je da ga vozim a ne da ga gledam i glancam. Žena ima svoj auto, a i njega nikad nisam žalio. Bio je star 2 tj. kad je prvi put bio u lovu i vozio u gepeku svinju od cca 100kg.
Ukusi su različiti. Vozi tko što voli i za što misli da mu daje neku sigurnost.





Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #23 u: 23. 04. 2008. 20:15:30 »
Po tom bi bio UAZ bolji jel ga vozi RUSKA i KINESKA vojska(njih je više) ;D ;D ;D
Cheroki ima zadovoljavajuća terenska svojstva za jednog prosječnog lovca,a na asvaltu je neusporedivo
udobniji od Engleza.
Na off-roud natjecnjima ima dosta JEEP-ova!!!
Englez je odličan radni stroj!!!!Vozio sam dugog Defendera par godina na poslu.Brat ima običnog
CHEROOKE-ja 2.5 disel sa kranponkama (ima samo 4H i 4L)još ga ništa nije zaustavilo osim jednom
savski mulj.A cjene djelova i održavanj su tu negdje.
  
« Zadnja izmjena: 23. 04. 2008. 20:17:13 od enigma »
Hey Joe

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #24 u: 23. 04. 2008. 20:26:44 »
pa gdje se moze poredit defeneder i cherooke to su dva sasvim drugacija tipa auta, a pricat o udobnosti kod defendera je smijesno al zato nije ni napravljen
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #25 u: 23. 04. 2008. 20:29:27 »
pa gdje se moze poredit defeneder i cherooke to su dva sasvim drugacija tipa auta, a pricat o udobnosti kod defendera je smijesno al zato nije ni napravljen
Pa može tu na forumu ;D ;D ;D ;D ;)
Hey Joe

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #26 u: 23. 04. 2008. 20:33:51 »
Moj otac je jedno vrijeme vozio grand cherookia i nije se nesto pokoazao,za mene 100 puta bolji,udobniji i bolji na terenu land rover defender ameri nikada nisu znali napraviti jeppa.
Ameri i njihova auto industrija su u kurcu.
a sta je ovo ?
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #27 u: 23. 04. 2008. 20:39:29 »
Moj otac je jedno vrijeme vozio grand cherookia i nije se nesto pokoazao,za mene 100 puta bolji,udobniji i bolji na terenu land rover defender ameri nikada nisu znali napraviti jeppa.
Ameri i njihova auto industrija su u kurcu.
a sta je ovo ?
Moj san ;D ;)
Hey Joe

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #28 u: 23. 04. 2008. 21:49:19 »
Nemamo svi isti ukus sto se tice terenaca.Za mene je defender bolji i tu nema ljutnje,svako auto ima svojih prednosti i mana.Defender je napravljen za makadama,sume,snijega,blat itd.Ima prednost sto mu je aluminiska sasija i sto je lako naci diojelove nove i polovne.Cherooke je auto za asfalta u mom lovackom udruzenju ima 1500 lovaca i njih mali broj ima Cheroke i niko sa njima ne ide lov jer se boje da ga ne izgrebu,udare,odstete itd.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: JEEP GRAND CHEROOKE 5,2
« Odgovori #29 u: 25. 04. 2008. 08:59:38 »
Dečki i Defender i G.C. su poprilično skupi za voziti i održavati, tetak mi ima auto servis a ja radim s auto dijelovima tako da znam o čemu pričam.
Na njegovom iskustvu (imao je Dyscoveria II ,G.C. 4,0,... sada vozi G.C 2,7 CRD) a i mom jer sam u ratu vozio sve od Samuraia do Range Rovera II 4,6 s full opremom mogu vam reči da je Pajero II nekakva zlatna sredina.
Možete ga kao ja nači u dobrom stanju od nekog gradskog šminkera za 7-10 kila € i s velikim izborom kvalitetnih zamjenskih dijelova nije skup za održavati (disk pločice ATE 230 Kn naspram G.C. 520 Kn i na automatiku ne traju niti dvije izmjene ulja ili ti ga 20 tkm ...), a s motorom 2,5 TD 73 kW troši oko 10 litara dizela što je još uvjek prihvatljivo (nemojte mi počimati teoriju o plinu provao sam i ne bih hvala) registracija 2850 Kn, na terenu dovoljno sposoban manji i krači od G.C. prolazi kuda ovaj ne može, na cesti uvjek boji od Defendera a dovoljno jeftin da vam ga nije žao izgrebat.

Ako se vozate po gradu i hočete biti viđeni i prvi na semaforu onda je G.C. 5,2 za vas, ako ne izlazite iz šume ona Defender, za ostale smrtnike koji trebaju u jednom auto za svaki dan i vikend akcije onda Pajero.   

P.S. ne morate se nužno složiti sa mnom, ali shvatite ovo kao glas struke.




Imam upalu volje.