Autor Tema: Kia sportag  (Posjeta: 12773 vremena)

tomislav16

  • Gost
Kia sportag
« u: 14. 08. 2007. 13:08:05 »
ha ha ha - to tako ide :)
Doduse ni limarija Land Rovera se ne moze porediti - sa bilo kojom.... :)

istina, ne može. no ne dao bog da skršiš nešto, pozdravi se s novčanikom hehehe ;D
z2 zato kupi mod mene Kia sportag  na br 098 92 52 348 pa češ imati i terenca i osobni auto

Offline Borat

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Kia sportag
« Odgovori #1 u: 14. 08. 2007. 15:18:50 »
KIA Sportage je SUV (sport utility vehicle) a ne terenac.
Terenci su Land Cruiser, Mercedes G. Land Rover Defender, Nissan Patroll, Steyr Puch, UAZ, itd....

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Kia sportag
« Odgovori #2 u: 14. 08. 2007. 15:27:07 »
Borat said it all...  ;D

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Kia sportag
« Odgovori #3 u: 16. 08. 2007. 16:59:36 »
ja sam imao kiu sportage prvo su joj otisli prednji lock hubovi sto ukljucuje prednju vucu svaki dodje oko $350, zatim sam mjenjao kablove i svijecice jedva sam naso posto je moja bila sa 2 bregaste osovine, kablovi su kostali $150, a na kraju mi je otiso i zadnji diferencijal koji nisam ni pokusao da trazim, motor je toliko pistao da mi se gadila, instument tabla je izgubila osvijetljenje mana kod vecine kia, limarija jako tanka i pri malom naslonu se poznaje udubljenje, mislim da je lada niva daleko bolja i daleko jeftinija

inace sliku moje kije sam ostavio nekoliko postova nazad
« Zadnja izmjena: 16. 08. 2007. 17:02:26 od hunter »

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Kia sportag
« Odgovori #4 u: 16. 08. 2007. 19:49:33 »
Ja sam sa mojim galloperom zadovoljan, jedino što mi je več 2 puta odlazio križ kardana, prvi put na 120000km, drugi na 184000km, ali auto ide u blato i po terenu tako da nije za iznenadit a košta mitsubishijev 240kn kod nas.

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Kia sportag
« Odgovori #5 u: 30. 03. 2008. 21:49:03 »
Mislim da su kod Kie i Hyundaia uglavnom isti dijelovi!
Znam da je Hyundai Terracan totalni srot sto se tice getribe i diferencijala.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Kia sportag
« Odgovori #6 u: 31. 03. 2008. 11:05:02 »
Stari sportage (novi još nisam provao) je jedan od naj nestabilnijih auta na asfaltu koji sam ja vozio, a ni na terenu nije bog zna šta.
Opči dojam nakon 1000 i nešto kilometara je da RAV s kojim je u klasi ne da vrijedi duplo, nego sedmorostruko.
Imam upalu volje.

Offline jgm

  • K
  • *
  • Postova: 51
Odg: Kia sportag
« Odgovori #7 u: 21. 05. 2008. 20:01:32 »
Borat said it all...  ;D KIA Sportage je SUV (sport utility vehicle) a ne terenac.
Terenci su Land Cruiser, Mercedes G. Land Rover Defender, Nissan Patroll, Steyr Puch, UAZ, itd....
Nova Kia jeste SUV, pošto nema reduktora, ali starije ga imaju. Nema pa šperu. Predpostavljam, da gore pomenuti to imaju. Pa i cena im je dvo(tro)struko viša.
Ja imam Kiu sportage 3 godine i u tom vremenu je prošla več svašta, i to bez većih kvarova, s tim da svakog dana koristim 4×4, reduktor pa bar jednom nedeljno.

Polako već razmišljem o zameni, bez reduktora uopšte ne dolazi u obzir, a ni gore pomenuti nikako. Previše su glomazni, a naravno avto u šumi treba i okrenuti :shok:

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Kia sportag
« Odgovori #8 u: 21. 05. 2008. 20:23:51 »
Borat said it all...  ;D KIA Sportage je SUV (sport utility vehicle) a ne terenac.
Terenci su Land Cruiser, Mercedes G. Land Rover Defender, Nissan Patroll, Steyr Puch, UAZ, itd....
Nova Kia jeste SUV, pošto nema reduktora, ali starije ga imaju. Nema pa šperu. Predpostavljam, da gore pomenuti to imaju. Pa i cena im je dvo(tro)struko viša.
Ja imam Kiu sportage 3 godine i u tom vremenu je prošla več svašta, i to bez većih kvarova, s tim da svakog dana koristim 4×4, reduktor pa bar jednom nedeljno.

Polako već razmišljem o zameni, bez reduktora uopšte ne dolazi u obzir, a ni gore pomenuti nikako. Previše su glomazni, a naravno avto u šumi treba i okrenuti :shok:


Dobar si, moj se u sumi okrece sam,ako mu smeta stablo, onda samo gas gas i opet gas.. ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: Kia sportag
« Odgovori #9 u: 21. 05. 2008. 21:33:06 »
Kia je auto samo se kaze koliko para toliko i muzike,nije losa za vozati po nekom dobrom seoskom putu.
Pinz je dobar mada mu je mana sto puno trosi i sto je prevtrljiv.
J a  sam sebi skoro uzeo isuzu tropera 2.6 benzin cetvrtak motor i mogu vam reci da se penje uz masnu banderu.

Offline goldilox

  • K
  • *
  • Postova: 4
Kia sportage
« Odgovori #10 u: 13. 03. 2010. 09:13:06 »
Molio bih za malo vise detalja o starom sportageu...jer na internetu bas i nema iz prve ruke!!
zanimaju me mane,na sta treba paziti prilikom kupnje,onda motori;kakva ste iskustva imali sa dizel motorima(2.0td) a kakva sa benzinskim(2.0)??koji su bolji/izdrzljiviji/traje duze?
dali sve sportagice imaju rucnu klimu?kakva je situacija sa dijelovima?kakav je sportage na terenu?jeste imali iskustva sa podizanjem(povecavanjem visine radi poboljsanja terenskih sposobnosti?neki kvarovi?potrosnja goriva/benzina?

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Kia sportage
« Odgovori #11 u: 13. 03. 2010. 11:39:31 »
Benzinski motori su licenca Mazde i imaju dosta problema sa kvalitetom materijala, obično se ljudi ne upuštaju u generalke nego ubace motor iz stare mazde 626 koji je naravno puno kvalitetniji. Odlaze im prednji ukopčivaći koji su automatski...
U zadnje vrijeme ih ima dosta po oglasnicima za smiješne pare-oko 2000 eura u full opremi-klima,struja,...

Offline goldilox

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: Kia sportage
« Odgovori #12 u: 13. 03. 2010. 21:43:01 »
znam,zato i pitam...ja sam cuo (od jednog covjeka)za dizelase da su u banani i da ljudi  ubacuju u njih motore iz mazde
-za benzince nista dosada,osim da trose vise+pohvale(od vlasnika koji su ih imali dok su bili novi)...zato se sada raspitujem da vidim dali mi se to uopce isplati,da se ne zaletavam bezveze 2p

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Kia sportage
« Odgovori #13 u: 15. 03. 2010. 08:19:55 »
znam,zato i pitam...ja sam cuo (od jednog covjeka)za dizelase da su u banani i da ljudi  ubacuju u njih motore iz mazde
-za benzince nista dosada,osim da trose vise+pohvale(od vlasnika koji su ih imali dok su bili novi)...zato se sada raspitujem da vidim dali mi se to uopce isplati,da se ne zaletavam bezveze 2p

I dizel i benzinac je licenca Mazda i koncepcija je dobra ali materijali su  ::)
Imam upalu volje.