Autor Tema: Kupovina guma u Sloveniji  (Posjeta: 3963 vremena)

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Kupovina guma u Sloveniji
« u: 12. 04. 2013. 21:45:42 »
Da li se isplati po cijeni odlazak po gume u susjednu drzavu.Oni koji su bili da li odma montirate na auto,ili gepek i prijava na carini.Kad se sve plati da li je isplativo.I molio bi iz iskustva koje su vam se dobre pokazale zimske gume 265/65/R17
Prvi put kupujem gume ovih dimezja,pa bi dobro dosao savjet kolega koji imaju iste dimenzije.
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Kupovina guma u Sloveniji
« Odgovori #1 u: 13. 04. 2013. 05:47:17 »
bf goodrich winter slalom ksi  d4
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Kupovina guma u Sloveniji
« Odgovori #2 u: 13. 04. 2013. 08:48:43 »
Ja u toj dimenziji imam na Hiluxu Cooper Discoverer M+S  Sport nema primjedbi,zadovoljan sam ,jedino mi se čini da je nešto bučnija od ljetne gume .Ja sam svoje kupio u Zagrebu jer je Hilux na firmu .
Gogo

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Kupovina guma u Sloveniji
« Odgovori #3 u: 13. 04. 2013. 09:02:15 »
Da li je bolje kupit bas zimsku gumu sa pahuljicom ili M+S? Imam sad M+S doduse nisu nove ali na snjegu nisu bas bile pouzdane.Neidem ja bas tipicni off road vise je cesta i bili put do lovista.
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline robert.limeni

  • K 500
  • ***
  • Postova: 876
Odg: Kupovina guma u Sloveniji
« Odgovori #4 u: 13. 04. 2013. 09:27:51 »
Ja uzimam gume već par godina u Slo i ispada jeftinije i to po garnituri guma oko 700-1000 kuna, ovo ti je jedna njihova stranica pa si pogledaj cijene, nije za sve proizvođače ista razlika ali da se nać dosta jeftinije

http://www.superguma.si/




iiihhhaaaaa

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Kupovina guma u Sloveniji
« Odgovori #5 u: 13. 04. 2013. 10:00:25 »
M+S  neznaci nista i svaki proizvodjac tu oznaku moze lupat na gumu kako mu volja cak i na ljetnu , samo pahulja je donekle standardizovana i ima profil za snijeg i garantuje da ce guma ostat meka pri niskim temperaturama
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Kupovina guma u Sloveniji
« Odgovori #6 u: 13. 04. 2013. 10:34:34 »
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Kupovina guma u Sloveniji
« Odgovori #7 u: 13. 04. 2013. 11:02:53 »
Gdje najblize od Zagreba odete u Sloveniju po gume.I da li se mora sve normalno prijavit i platit ili samo promjeni i vozi.
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline neznalica

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: Kupovina guma u Sloveniji
« Odgovori #8 u: 13. 04. 2013. 11:32:34 »
M+S  znaci mud+snow ili ti blato i snijeg

Moraju ti razbit ukupan racun na vrijednost po tisucu kuna svaki jer tolko moes po covijeku uvest bez dodatnih davanja.
Znaci odi na stranicu mislim da ti je furlan jedan od blizih napravi si kalkulaciju za gume koje hoces plus montaza i novi ventili i znas kolko ljudi treba ic s tobom u autu(po zakonu bi trebale biti osobe cinimi se prijavljene na istu adresu) ali ne gledaju na to bas previse,naravno to sve ako prijavljujes na granici

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Kupovina guma u Sloveniji
« Odgovori #9 u: 13. 04. 2013. 12:36:12 »
Kad tražiš povrat poreza onda Slovenski carinik faksira našem račun tako da ne skrivaš da si kupio gume u Sloveniji .
Gogo

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Kupovina guma u Sloveniji
« Odgovori #10 u: 13. 04. 2013. 12:53:05 »
Iz Zagreba najbliža adresa ua kupnju guma.

http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Kupovina guma u Sloveniji
« Odgovori #11 u: 13. 04. 2013. 15:19:40 »
M+S  neznaci nista i svaki proizvodjac tu oznaku moze lupat na gumu kako mu volja cak i na ljetnu , samo pahulja je donekle standardizovana i ima profil za snijeg i garantuje da ce guma ostat meka pri niskim temperaturama
Ne bih se složio, recimo Sava ima M+S gume (mud&snow) tj. blato i snijeg, a ima i S3 samo s pahuljicom koja je bolja. Ali mekane su obe. Koliko vidim po vašim linkovima, cijene u Slo su povoljnije nego kod nas, a čini mi se da su u BiH još bolje.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Kupovina guma u Sloveniji
« Odgovori #12 u: 13. 04. 2013. 16:28:37 »
stavi sliku te zimske gume sa pahuljom i vidi koliko finih lamela ima, bdz toga po snijegu nema nista
Mihi est compositum in Taberna Mori