Autor Tema: lada na lomaci  (Posjeta: 2998 vremena)

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
lada na lomaci
« u: 11. 11. 2011. 18:10:46 »
pozdrav forumasi na motoru nive 1.6 poravnao glavu izbrusio ventile nove gumice nova brtva motor radi ko ura temperatura ok vuce u brdo odlicno ali nakon duze voznje niz brdo pa dodavanja gasa dimi za poludit bili dim smrdi na ulje ima li veze karburator ili mozda neki vakum s obzirom da neka crijeva idu sa cijevcice sipke ulj ima li netko slicnu situaciju ili je netko majstor pa moze pomoci i ima li netko kako se stela onaj karburator.zivili mi pic pic uf

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: lada na lomaci
« Odgovori #1 u: 11. 11. 2011. 22:08:47 »
Ukoliko se javlja dim bijele boje negdje ti sagorijeva ulje, ulje ti može doći u poklpac motora preko iberlaufa ili ako uljne karike ne valjaju, obzirom da su karike vjerojatno ok onda pogledaj neko od crijeva, karburator sa time nema veze, da je on u pitanju pojavljivao bi se miris benzina a ni u kome slučaju ne bi dimilo bijelo.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: lada na lomaci
« Odgovori #2 u: 12. 11. 2011. 21:49:52 »
hvala kolega evaeva ali zasto ne dimi u brdo i po ravnome .ako mu je pustana papucica gasa na usisu  karburatora je zatvoren leptir ali tad odnekud sisa ulje probat ću poskidati crijeva iber laufa . uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: lada na lomaci
« Odgovori #3 u: 12. 11. 2011. 23:26:11 »
jel troši reshladnu tekućinu-antifriz?
kada troši ulje dim je plavkast a bijeli dim je vodena para.

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: lada na lomaci
« Odgovori #4 u: 12. 11. 2011. 23:41:23 »
a najprije ce ti bit karike da su prikraju uljne pa propustaju ulje

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: lada na lomaci
« Odgovori #5 u: 14. 11. 2011. 20:50:38 »
pozdrav forumasi.kolega magwin ne trosi vodu i ne pusta one mjehurice u posudi vode tako da me je sve strah da je kolega hercegovac u pravu tako da mi preostaje sve iz nova a tako mi se gadi skidati glavu i one sve pizdarije okolo .dobro vuce pa me zanima dali bi nesto postigao nekakvim guscim uljem ili doslovce zapaliti . paci pic paci paci paci paci paci

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: lada na lomaci
« Odgovori #6 u: 14. 11. 2011. 21:18:02 »
Ukoliko su otišle uljne karike dok auto radi ako skineš čep na poklopcu motora izbacivat će ti ulje van.
Auto sa lošim uljnim karikama također vuče dobro u svim režimima rada, a to kada pustiš gas negdje ti se stvara potlak koji povuče ulje.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: lada na lomaci
« Odgovori #7 u: 16. 11. 2011. 01:18:20 »
pozdrav forumasi.kolega magwin ne trosi vodu i ne pusta one mjehurice u posudi vode tako da me je sve strah da je kolega hercegovac u pravu tako da mi preostaje sve iz nova a tako mi se gadi skidati glavu i one sve pizdarije okolo .dobro vuce pa me zanima dali bi nesto postigao nekakvim guscim uljem ili doslovce zapaliti . paci pic paci paci paci paci paci
nebih ti preporucio gušće ulje(da ne napravis vecu havariju) ako ti je mrsko radit morot. vozi dokle moze samo neoj da ti zafali ulja u motoru češće provjeraji stanje ulja, a gumice ventila kakve su one to provjeri ako nisi već

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: lada na lomaci
« Odgovori #8 u: 20. 12. 2011. 14:13:43 »
pozdrav forumasi. ne preostaje mi nista drugo kolega hercegovac nego to sto kazes paziti ulje pa dok gura gura.trebao sam kad sam vec skinuo glavu viditi i karike ali sad je kasno .zivili