Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 246494 vremena)

Zoran

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #15 u: 20. 09. 2007. 20:23:54 »
izvini deane sto sam ti sad temu preokrenuo!  :D

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Lada Niva
« Odgovori #16 u: 20. 09. 2007. 22:45:32 »
Išao sam uja gledat u TRZC. Bjež od toga. Bio jedan benzinac dugi i kratki diesel. Oba bijela i u rasulu.
Ja za lov imam vitaru i u njoj plin. Zadnji sicevi vani, a na krovu daske. Zapeljam se s njom na pogodno mjesto, sjednem na daske i čEKAM  d6.

Daj molim te poslikaj taj patent, bas me zanima kako izgleda
Sutra slikam ak se sjetim. Na krovne nosače stavio par dasaka svezao gumama i to je to.
Ili sjedim na tronošcu na daskama ili na samim daskama ,a noge naslonim na rez. kotač.
Zadnja je s auta odstrijeljena krmača cca 80 kg. Nije bilo prasadi, imala 2 posušene sise.
« Zadnja izmjena: 20. 09. 2007. 22:50:00 od nazime »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #17 u: 21. 09. 2007. 07:53:03 »
strpi se malo dok se ne vidimo i kad vidiš mog derefendera, odma buš odustal od nive  ;D

ima bas jedan kratki  80tisuca preso ocuvan za 79tisuca kuna!dizel

jel to u TRZC-u moždač

jeste to mi je bas danas nudio tamo jeli znas nekoga od lopova tamo


tu ga mozete vidjeti http://www.trcz.hr/ponuda_vozila.php

ovaj je bio kod ht.a pa valjda je ga svak handrio ja sam si mislio da ga kupim ali nemam mogucnosti za sad

a gledaj oni su imali 3-4 komada ista, čak i sa jako sličnom kilometražom. nudili su meni jedan koji je najbolji kao no nisam uzeo. uglavnom, jedan je uzeo poznanik, i mijenjao je dosta na njemu e sad vjerojatno je uzeo jedan koji nije baš nekaj... dobro ga pregledaj pa vidi. a isto tako motori su td5 ja mislim, a ta serija baš i nije nekaj za defendera 98/99.

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Lada Niva
« Odgovori #18 u: 21. 09. 2007. 09:53:04 »
Lako moguće da je skoro uzmem, pa me zanimaju iskustva. Znam da joj na terenu nema ravnog, ali kakva je recimo pouzdanost. Potrošnja, maksimalna brzinač
kupio moj stari proljetos,obavezno plin(bez njega 15 lit benzina),u početku mu je znala cukat kad su ugradili plin,al su mu to poštelali i sad je ok,što se tiče preklopnog bull bara,isplativa investicija,vozili vepra od 150 kg i sve štima,a inače unutrašnjost ti je ko iz stojadina i kvake i ručice i prekidači ;D

Zoran

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #19 u: 21. 09. 2007. 14:39:10 »
i sto je sve naopako postavljeno!  ;D ;D

Offline Terza

  • K
  • *
  • Postova: 9
Odg: Lada Niva
« Odgovori #20 u: 23. 09. 2007. 13:20:00 »
Imam nivu 5 godina pa ti mogu rec sljedece: velika potrosnja benzina,komfor 0 bodova,volan "tezak" do bola,spora...Jedino je dobra za teren a za grad i asfalt :o
Moj savjet:trazi drugi auto 8)

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Lada Niva
« Odgovori #21 u: 23. 09. 2007. 22:23:02 »
Mi u firmi imamo nekoliko Niva,koriste dečki što održavaju antene, dok doču (nove) odmah počnu sa njh otpadat dijelovi...stalno se kvare, nisu bog zna šta stabilne na asfaltu, pazi da ne pretjeraš..
Kod nas kažu da sa nivom možeš sletit sa ceste kad hočeš, ali nema jaruge iz koje te neče izvuč..
Ako imaš novaca - TOYOTA

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Lada Niva
« Odgovori #22 u: 24. 09. 2007. 07:48:12 »
Ja bi da sam na tvom mijestu uzeo defendera do 15t eur možeš nači izvrsnog malo sam se raspitivao, ja ću sebi na prolječe uzeti. Za ladu jesam samo na taj način da se kupi negdje na licitaciji 6-7 god staru za par tisuča kn i da se sredi, ja sam jednu tako
sredio kupio je za 2500 kn, iz srbije dofurao za 4000 kn dijelove i pozlatio je. Vozio je 2 mjeseca i prodao za 3 puta veču svotu več što je mene izašla.
Jedino tako nešto kupiti pa onda divljaš do mile volje s njom bar nisi puno love uložio.

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Lada Niva
« Odgovori #23 u: 24. 09. 2007. 08:28:42 »
Kad smo kod Nive i sletanja naglasio bih da je vrlo važno za one koji ne znaju (štovanje onim drugima) da obrate pažnju na pneumatike koje koriste. U Srbiju Nive stižu sa gumama koje predstavljaju lutriju tj mogu biti dobitna kombinacija ali najčešče to nisu! Postoji strana guma koja je papreno skupa, neko koristi i teretni program ali on navodno brzo razbije trap pa se kao jako solidno rešenje pokazao TIGAR KARGO SPID. Guma je iz programa dostavnih vozila (brzih kombija,venova...) solidna šara i predstavlja najbolji odnos kvalitet-novac-vozne osobine u varijanti najčeščeg koriščenja asvalta i manje prohodnih puteva. Da sad neko ne pomisli da je ovo super guma naglasiču da ipak nije za najteže terene i malo je tvrdja jer niva nema ,,težinu da je zalepi za podlogu,, ali šta je tu je!!   :) :) :)

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Lada Niva
« Odgovori #24 u: 24. 09. 2007. 13:56:45 »
imam nivu vec 5 god, manje više, i slazem se sa kolegama da su gume glavni uzrocnik nestabilnosti na drumu, naime imali smo Bridgestonke sa nekog mercedesa skinute, nove, na asfaltu super, ali, na terenu... uzas, po snegu jos nekako, ali po blatu, napune se ripne i kraj, guranje, nervoza, kaljanje do bola itd...
promenimo gume, original ruske Voltyre, sa ripnama(ima i druge istog proizvodjaca za asfalt, ali nismo ih nabavili, a i sta ce nam), ostri bridovi sa strane garantuju da nema rulanja u stranu, a prolazis svuda, probali sa dve nive, isti teren, samo razlicite gume-bog i šeširdžija....
jes da malko tutnje po drumu ali ipak...
sto se tice pregrevanja, od stare lade specijalke s nakog od otpada se uzme ventilator sa više peraja, fabrički ima 4 a ciganska lada ima mislim 6, i nema problema a kosta do 100 din....
propadaju krstaci, od naglog postanja kvacila kao i hardi zglobovi na fici nekad (starije kolege znaju), nisam ih menjao i nemam nikakvih problema s njima, samo malo sluha za masinu i nema problema...
komfor: s obzirom da smo nekad isli u lov sa Fergusonom i prikolicom, komocija neuporediva, jes da nema Gps, klimu, grejanje sedista, kompujuter i ostala cuda savremene tehnike, ali treba imati na umu da je to radno vozilo a ne drumska krstarica...
za 100 eura kupis od rusa u novom sadu na najlon pijaci toliko delova da imas da ugradjujes mesec dana....
za limariju, ko te pita, samo da se kotrlja... svaki seoski šerpenjar ce znati da zavari i zamaze i opet ko nova...
ipak niva.. ::) ::) ::)

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Lada Niva
« Odgovori #25 u: 25. 09. 2007. 13:38:31 »
Niva je odličan terenski auto,ali bi ja ipak radije UAZ-a jer mu na terenu nema premca.Ipak je to ruski,prvenstveno vojni čip d7
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline kiza

  • K
  • *
  • Postova: 28
Odg: Lada Niva
« Odgovori #26 u: 28. 11. 2007. 02:09:28 »
I ja bih ti je preporucio da je uzmes !Kod mene u ravnicarskim uslovima po teskom blatu pokazala se odlicno .Nasa lada,mog lovackog drustva i ako se ne cuva ,vozi je ko god stigne,od 70 clanova drusrva bar je 40 vozalo,za sad se ne kvari ,a prosla je oko 25000 km za 3 godine. Ima ugradjen plin ,tako da u teskim uslovima trosi oko 18 l plina ili 15 l benzina,a po laksim uslovima oko 15 l plina i nesto manje benzina.Ja je po ataru vozim uglavnom 4.sporohodnom ! Na asfaltu skoro sam imao jednu relaciju od 260 km i potrosila je 22 l plina sto je ispod 10 l na 100 km ,a vozio sam je i do 120 km/h !

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #27 u: 28. 11. 2007. 07:59:49 »
več ste ga nažalost uspjeli nagovoriti, kupio ju je lol  ;D

jebeš čovjeka koji se ne da nagovoriti...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lada Niva
« Odgovori #28 u: 28. 11. 2007. 09:07:55 »
U mjesec dana skoro 3000 km. Koji puta ima duhove, recimo izbaci iz redukcije kaj mi je.. digne živac, ali osim toga nemam zamjerki. A taj duh je nagori, kak da ja na strmom u breg krenem kad stanem a podloga je blatoč! Troši mi 12 litara plina, i nekaj benzina, ali na 2-3 tanka plina jedan benzina. Plina je 60 litara boca, ali ne stane više od 50 koliko sam primijetio zbog pritiska u njoj.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Lada Niva
« Odgovori #29 u: 28. 11. 2007. 13:15:23 »
Prelazim puno kilometara, vozim brzo pa mi terenac ne dolazi u obzir dok ne budem mogao imati 2 auta.

Ali zato imam ujaka s kojim lovim i njemu, pošto su mi auti i dijelovi posao, nakon dosta odvagivanja i traženja našao Mitsubishi Pajero 2,5 TD kratki odlično očuvan, bivši vlasnik surfer, služio mu za šminku.
Auto je u terenu odličan, na cesti samo polako, ali glavna stvar je da nije skup za održavanje i da imam izbor zamjenskih dijelova (zbog toga mi je Toyota ispala iz igre).
Po mojim informacijama suzio sam izbor na Toyotu L.C. (J6, J7 sve poslje je više šminka) Mercedes G i Pajero. Prevagnula je cijena i dobavljivost dijelova za Pajera nasuprot cijene Mercedesa (1984 godište 9000€ č!) i Toyote koju nisam mogao pronač u odličnom stanju.
Nivu sam voziou ratu, kao i još dosta drugih terenaca, dobar radni konj, ali od Splita do Gračaca ubije boga u meni, tako da poslije nemam volje za lovit.
Ako Vam lovište nije daleko od kuče, Niva je odlična kao i Suzuki Samurai i slični mališani.

Dobru kob.
Imam upalu volje.